Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik olyan, hogy valakinek különösen erősek a génjei? fórum

Létezik olyan, hogy valakinek különösen erősek a génjei? (beszélgetős fórum)


16. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Globus)
2023. márc. 16. 08:59
általában a fehérnél sötétebb bőrűek.
15. b9e097a9f6 (válaszként erre: 14. - Ágio8405)
2023. márc. 14. 18:31
Inkább úgy kell érteni ezt a dominanciát, hogy magasabb, nagyobb testsúllyal születik, hamarabb szólal meg és hamarabb kezd el járni. A későbbi teljesítményhez már nincs nagy köze.
14. Ágio8405 (válaszként erre: 13. - B9e097a9f6)
2023. márc. 14. 18:11
Érdekes mert pont az alacsonyabbik aki egyébként mindenben ugyesebb siekeresebb. Ő a helyesebb is. A másik azon kívül hogy magas nem egy jó képű srác és sportban és suliban sem úgy teljesít mint a másik. Akiket én ismerek egy petéjű ikrek ők magasságra is egyformák. Belsőre mások csak.
13. b9e097a9f6 (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2023. márc. 14. 17:50

Általában az egyik iker a dominánsabb, ő magasabbra nő és ügyesebb a fejlődésben. Ez az egy különbség még az egypetéjű ikreknél is megfigyelhető.

Nekem is van egy férfi ikertestvérem. Mára már utolért a növésben, akkora, mint én, de nagyon sokáig magasabb voltam nála.

A főnökömnek egypetéjű ikrei vannak, akik megtévesztésig hasonlítanak egymásra, azt leszámítva, hogy az egyik lány fél fejjel kisebb, mint a másik.

12. globus (válaszként erre: 8. - Tumbo2)
2023. márc. 14. 17:27

Erre gondolsz?

fehér + fekete = mulatt

fehér + indián = mesztic

fekete + indián = zambo

11. Channa* (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2023. márc. 14. 16:50
Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam eddig;)
10. l.luiselotte (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 16:04

Hozzászólásod megcáfolja, de én úgy hallottam, hogy a sötét hajnak, szemnek bőrnek nagyobb az átütő ereje.

Nálunk ez bejött, a férjem sötét szemű, szőke, én sötéthajú, világos szemű vagyok, a fiunknak fekete szeme és fekete haja van.

9. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2023. márc. 14. 15:59
engem is összekevert régen messziről a barátnőm az unokatestvéremmel.egyesek szerint az anyámra,mások szerint az apámra hasonlítottam.de a lányom már felnőtt volt,mikor találkozott a féltestvérével.de mondta a fiú,ezer közül is megismerte volna,annyira hasonlított az apjukra,jobban mint ö.
2023. márc. 14. 15:50
általában azt mondják,hogy a sötétebb a domináns.apám,anyám fekete hajú,szemű volt.a húgom,meg az öcsém szintén,mi ketten szőkék és világos szeműek.mi lányok örököltük az apánktól a köszvényt,bár inkább mást örököltünk volna.
7. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 15:23
Az unokáitok viszont örökölhetik a párodat. Szép és komplex dolog a genetika.
6. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 14:51
Vannak domináns és recesszív gének.
2023. márc. 14. 14:47

Simán lehet, hogy lenyomtad a férjedet:D


Valami hasonlót akartam írni, mint Libikóka. Az apukámék 7-en voltak testvérek.

Volt köztük 1 szőke, 3 vörös, 2 barna és 1 fekete hajú. A szüleik mindketten barna hajúak voltak. A vörös az anyjuk apjától jött.

A szemük színe is nagyon eltérő a kéktől a sötétbarnáig.

Nálunk a vörös gén elég erős és olyan helyeken bukkan fel, ahol nem is számítunk rá. Pl. a barna hajú nénikémnek vannak vörös hajú unokái és úgy tűnik, hogy 1 generáció kimaradással örökítjük tovább.


És még egy történet. A barátnőm szőke, kék szemű és nagyon fehér bőrű, a gyereke apja kreol, fekete hajú és sötét szemű. A gyerekük szőke és barna szemű, fehér bőrű, mint a te gyerekeid. Úgy elnyomta a barátnőm a gyerek apjának a génjeit, hogy senki nem mondaná meg, hogy közük van egymáshoz.

2023. márc. 14. 14:39
Érdekes dolgok ezek. Ezért szoktam hosszasan fürkészni sok gyerekes családok gyerekeinek a képét. Főleg ahol 6-8-10 gyerek van. Érdekes össze hasonlítani az egyezéseket, különbségeket, hogy két emberből mennyire különböző gyerekek tudlak lenni. Nálunk is van a családban ilyen érdekes szitu. Első gyerekük aki lány, tiszta apuka és az ő húga ( fekete haj, szem, vastag ajkak) iker kétpetéjü öccsei pedig anyukára hasonlítanak. Szőke haj kék szem. Ami még érdekes a lány és az egyik fiú magas, a másik fiú alig magasabb mint a normál női magasságú (kb 160-165cm) anyjuk. Trombozis hajlamot örökölt az egyik fiú és a lány. A másik fiú nem🤷‍♀️
3. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 14:39

Egy genetikus biztos jobban tudná a választ.


Nálunk is van érdekesség:

Én megcsináltattam a származási genetikát a MyHeritage-el, gyerekemre, szüleimre is.

Az enyém 89,6% német, ami szinte 90%. Ez nem meglepő, mert svábok vagyunk. Vagyis addig úgy tudtam, mert a dédszülők/nagyszülők minden ágon sváb ajkúak voltak, törték a magyart és így pláne azt gondolnám, hogy nem volt nagy keveredés.

Aztán a szüleim eredménye elég meglepő lett, alig van benne német az enyémhez képest. A matek sehogy sem jön ki. Pedig az biztos, hogy ők a szüleim genetikailag, azt megállapították egyértelműen. A gyerekem is csak 15% német gént örökölt, pedig szőke, kékszemű, anyja-fia.

2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 14. 14:13
Szerintem igen,,a nagyszüleimnek 7 gyermeke volt,, az elsőszülött fiú, hasonlított a nagyapámra,,a többiek 6 lány,,mint a mama.Talán ez több mint véletlen.
2023. márc. 14. 14:00
Sziasztok! Kétgyerekes anyuka vagyok, a férjem dél-amerikai származású, őslakos felmenőkkel, azok jellegzetes kinézetével (barna bőr, sötét szem, sűrű fekete haj) Én természetes szőke, zöld szemű, hypo fehér .. Mind a két gyerekünk nem hogy fehér bőrű (a nagyobbikat mindig vérvételre küldik, hogy nem anémiás-e... amúgy nem) , gesztenyebarna hajú (és mind a kettőnek van vörösesszőke "csík" a hajában) , de a kicsinek egy az egyben olyan a szemszíne mint az enyém. Senki nem hinné el, hogy "vegyes" gyerekek :D Postás és egyebek mem voltak a képben nyilván XD Az ovis unokahúgom pedig teljesen olyan külsőre mintha az én kislányom lenne... Komolyan kérdezem, léteznek olyan emberek akiknek erősebbek a génjei az átlagosnál? Vagy puszta véletlen, hogy a család összes gyereke inkább rám hasonlít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook