Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik Magyarországon "nem újraélesztendő" nyilatkozat? fórum

Létezik Magyarországon "nem újraélesztendő" nyilatkozat? (beszélgetős fórum)


17. correct (válaszként erre: 16. - Bluelake)
2016. aug. 4. 00:57
:))))))
2013. júl. 19. 20:17
A kérdés még mindig aktuális, megköszönném, ha valaki segítene a szöveget megírni.
15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2012. ápr. 26. 12:08

passzív eutanázia, viszont az orvost akkor hurcolhatnák meg, ha nem a beteg rendelkezésének megfelelően tenne, és újraélesztené akarata ellenére is.....

Így teljesen jogszerű, ha hagyja elmenni, és nem köti csövekre, stb....

2012. ápr. 25. 21:56

Ez akkor is passzív eutanázia...

Ami nálunk ugyebár tilos... ez nálunk szándékos emberölés. Az orvos, a személyzet börtönbe kerülhet érte több évre... Ki az, aki ezt felvállalja szakmailag-erkölcsileg-lelkileg-jogilag??

Aligha vállalják a meghurcoltatást.

2012. ápr. 25. 21:52
Tetszett a fotó rólad,kár,hogy lecserélted.;)
12. a81c8ae74a (válaszként erre: 10. - Bluelake)
2012. ápr. 25. 21:51

Én nem tudom,hogy lehet-e nyilatkozni,vagy sem.De ha lehet,akkor legalább nem fog "csakúgy" megtörténni...

:(

11. a81c8ae74a (válaszként erre: 9. - Bluelake)
2012. ápr. 25. 21:50
Nem nagyon tudtam kibogozni a naplódból...Most hanyad éves is vagy?:)
2012. ápr. 25. 21:08
Azt hiszem egy bizonyos pont után nem érdemes mindenáron folytatni. Ha élnem kell élni fogok, ha nem... hát nem...
9. Bluelake (válaszként erre: 8. - A81c8ae74a)
2012. ápr. 25. 20:57

Szeretném, ha én dönthetnék. És nem akarok zöldség sem lenni.

Az egyetem egész jól megy, most jön vizsgaidőszak, kemény lesz. Mellette vannak kutatásaim, megtaláltam a számításaimat :)

8. a81c8ae74a (válaszként erre: 6. - Bluelake)
2012. ápr. 25. 17:38

Ugye ez nem rólad szól,nem feladni akarod?:(

Mi van/lesz az egyetemmel?

2012. ápr. 25. 16:20

Szia


Nekem csak annyi van beleírva bár nem szó szerint idézem, hogy bármilyen baleset esetén, amikor az agyhalál beáll a szerveimet felhasználhatják, illetőleg műtét vagy más egyéb okból kifolyólag egyszeri újraélesztés "engedélyezek". Én ügyvéddel irattam kb 10 éve. Akkor még más volt a jogrendszer.

2012. ápr. 25. 14:53
Köszönöm a válaszokat. De sajnos ebből még nem tudom megírni a papírt. Eseetleg a fogalmazásban ha valaki tud segíteni, azt még megköszönném...
2012. ápr. 25. 14:37

és még vmi, ami hasznos lehet számodra:

Az önrendelkezéshez való jog


A beteget is megilleti az önrendelkezéshez való jog. Bizonyos törvénybe foglalt kivételektől eltekintve Ön dönti el, hogy a javasolt beavatkozásokat elvégezzék-e avagy sem. Az Ön beleegyezésének tévedéstől, megtévesztéstől, fenyegetéstől és kényszertől mentesnek kell lennie, és megfelelő tájékoztatáson kell alapulnia. A beleegyezését bármikor visszavonhatja. (Azonban, ha a beleegyezését alapos ok nélkül vonja vissza, a felmerült költségeket kifizettethetik Önnel!) Arra is van lehetősége, hogy megjelöljön egy felnőtt személyt (helyettes döntéshozó), aki jogosult a beleegyezés illetve a visszautasítás jogát Ön helyett gyakorolni. A helyettes döntéshozó megnevezésének formai követelményei vannak, rendelkezni lehet:


saját kezűleg írt és aláírt, vagy

géppel (más személy által) leírt, saját kezűleg is és két tanú által is aláírt (a tanúk lakcímének is szerepelnie kell), vagy

közjegyző által szerkesztett okiratban, vagy

írásképtelensége esetén szóban, két tanú előtt (nyilatkozatát rávezetik a kórlapjára, amit a tanúk aláírnak).

Ha Ön átmenetileg vagy tartósan olyan állapotba került, hogy az orvosi kezeléseire vonatkozó döntéseket nem képes meghozni, és korábban helyettes döntéshozót sem nevezett meg, akkor az Egészségügyi törvényben foglalt módon, közeli hozzátartozója (elsősorban az Önnel egy háztartásban élő házastársa, nagykorú gyermeke, szülője stb.) jogosult a döntések meghozatalára. A hozzátartozó döntése semmiképpen sem érintheti hátrányosan az Ön egészségi állapotát.


Amennyiben Ön olyan kezelést utasít vissza, aminek elmaradása súlyos vagy maradandó károsodást eredményezhet, akkor az elutasítást – a fenti formai követelményeknek megfelelően – írásba kell foglalnia. Felnőtt, belátási képességének birtokában lévő beteg visszautasíthat életmentő vagy életmeghosszabbító kezelést is. Ezt csak akkor teheti, ha olyan gyógyíthatatlan betegségben szenved, amely rövid időn belül halálhoz vezet. (Ha ilyen döntést hozott, javasoljuk, keresse meg a betegjogi képviselőt!)


Önnek lehetősége van arra is, hogy még belátási képessége birtokában rendelkezzék orvosi kezeléséről arra az időre, amikor állapota miatt ezt már nem tudja megtenni. (Ezt a rendelkezést “élő végakaratnak” nevezik.) Amennyiben határozott elképzelése van arról, hogy élete végén, amikor már öntudatlan állapotban van, milyen kezeléseket nem kívánna magának (pl. újraélesztés, gépi lélegeztetés, operáció, mesterséges táplálás stb.), akkor célszerű élő végakaratot készítenie. Ebben a dokumentumban is megjelölhet egy Önhöz közelálló személyt, akiről úgy gondolja, hogy ismeri az Ön értékrendjét, és az orvosi kezelésére vonatkozó döntéseket az Ön akaratának megfelelően hozza majd meg. Az élő végakaratot közjegyzőnek kell okiratba foglalnia, és két évente meg kell újítani.


Önnek joga van ahhoz is, hogy halála esetére rendelkezzen a holtestét érintő beavatkozásokról. Az Egészségügyi törvény rendelkezései szerint megtilthatja, hogy holtestéből szervet és szövetet gyógyítás, kutatás vagy oktatás céljából eltávolítsanak, valamint kérheti, hogy holtestének boncolásától tekintsenek el.

2012. ápr. 25. 14:35
2012. ápr. 25. 14:34

Van egy-két orvos itt a Hoxán...

Tudomásom szerint bizonyos kor felett és egy évig érvényes a közjegyző által hitelesített irat.

100 % biztosat én sem tudok...

Hátha most... Lehet, hogy megkérdezem.

2. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Bluelake)
2012. ápr. 25. 14:33

sztem kifejezett formanyomtatvány nincs, viszont, ha kórházban van az illető, akkor amíg beszámítható, addig nyilatkozhat erről, vagy kiskorúnál a szülők.

Ha pedig csak úgy előre tervezés miatt tenne ilyen nyilatkozatot vki, akkor közjegyző által hitelesített dolognak kell lennie, h hivatalos is legyen, és valóban komolyan vegyék. Ilyen esetben ügyvéd, vagy közjegyző tud segíteni a formaiságban.

2012. ápr. 25. 14:30
Ha igen, kérem írja le valaki, hogy honnan lehet szerezni, ill. mik a formai követelmények!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook