Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik, hogy nem hat az antibiotikum? fórum

Létezik, hogy nem hat az antibiotikum? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 2. 07:07
Ahogy Katinkaboszi is írja, fontos, hogy ezentúl mindig melegen, rétegesen oltozz fel, mert aki már egyszer felfazott az mar erzekenyebb azon a teruleten, konnnyebben újra felfazik. Hiába gyogyulsz meg most, ezentul egyszeruen erzekenyebb lesz ez a terület.
28. Katinkaboszi (válaszként erre: 13. - Sziszuscicus)
2015. dec. 1. 23:19

Komoly vesemedencegyuszim nekem is volt, magas lázzal jár egyébként, de elmúlt, viszont, ahogy nálad is, előjött kellemetlen hasnló gondok formájában.

Gentamycin lökésterápiát kapta rá, ami egy injekciót jelentett először, majd már nem tudom milyen taablettát szedtem 2 hétig, utána ismét egy Gentamycin és azóta csak ritkán jött elő, kisebb felfázáskor. Még fürdés után sem tudtam máris öltözni és kimenni az utcára, sajnos máris ágyba kellett bújnom és ott felszáradni.

Mai naig óvatos vagyok és ha hűvös van én inkább beöltözöm, nem érdekel, ki mit mond.

27. Evica1973 (válaszként erre: 26. - Sziszuscicus)
2015. nov. 30. 13:37
Ha már antibiotikumon kivül más gyulladáscsökkentővel próbálkozol, ne Algopyrint vegyél be, hanem Cataflamot vagy valami hasonlót, úgynevezett non steroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozó gyógyszert.
26. sziszuscicus (válaszként erre: 25. - 9c57fd10dc)
2015. nov. 30. 06:14
Köszönöm:) Most ott tartok, hogy ma reggel beszedtem az utolsó antibiotikumot. Szombat este óta veszek be napi 2 Algopyrint is, és gondolom, ennek a gyulladáscsökkentő hatása miatt, jobban vagyok. Vagy legalábbis remélem, és nem csak a fájdalomcsillapító nyomja el valamelyest. Ma veszek teát, és Gynoflort is, remélhetőleg ezzel már tényleg kikeveredek ebből a mizériából.
2015. nov. 29. 21:55

Szió!

Nekem elég ritkán van felfázásom, de az idén nyáron kb 3 hétig nem is gyógyultam ki belőle... Előtte max egy hétig szenvedtem felfázással, volt amikor kellett az antibiotikum, de hatottak mindig és nagyon hamar. Idén nem hatott. Két antibiót is kaptam az urológustól. Egyik se hatott. Folyamatosan ittam a gyógyteákat, már az elejétől kezdve. Kis virágű füzike, medveszőlő levéltea, csalántea. Mindből ittam minden nap, felváltva hogy ne legyen uncsi, egyébként borzalmas íze volt sztem mindegyiknek, és én ott rontottam el a dolgot sztem, hogy nem ittam rengeteg folyadékot. Sokat ittam, de rengeteget kell inni. Ülőfürdő tilos! Azt vettem észre hogy ha fáj, akkor a forró helyi tusolás enyhítő! Derék es pocak melegítés forró zuhany formájában. Sztem most télen ezek a melegvizes palackok lehetnek jó társak ;-) de sok gyógytea, ezeken felül sok folyadék. Cukor minimalizálása, mivel az eteti a bacikat. Melegen tartás, több réteg ruha, derékmelegítő viselése több mint ajánlott. Természetesen a két antibió amit az urológustól kaptam, hüvelygyulladást okozott, a nődokitól helyi alkalmazású patikában kikevert kúpot kaptam, és utána minden helyre jött. Csak borzasztó lassan telt az idő. Kitartás és vigyázz magadra!

2015. nov. 29. 13:28

Ki fogom próbálni a medveszőlőt, veszek is holnap reggel a gyógyszertárban.

A második labort magánúton végezték, igaz csak hüvelyből. Előtte nemsokkal a vizeletem negatív lett (ez ugyan TB finanszírozott volt), de úgy néztem, elég sok mindenre kérték.

Ezen a bajon kívül én sem szoktam antibiotikumot szedni, magamtól bekapkodni meg pláne.

2015. nov. 29. 09:30

Ha elég sokszor kaptad ugyanazt, lehet már nem is hat. Lehet tényleg egy magánlabor lenne jó, ahol mindent néznek. Talán vissza se térne ilyen gyakran.

AB ha kell jó. Nem mindegy, hogy 1 hét az arcüreggyulladás vagy 1 hónap. Náthára meg semmit nem szedek, gyógyul az anélkül is pár nap alatt. Se az agyonreklámozott vackok, se a gyógynövények, se a homeopátia nem ér semmit, csak a pénztárca lesz vékonyabb.

De azt hiszem ez a fórum nem a nátháról szól, hanem annál komolyabb, így kell a jó orvos és a megfelelő gyógyszer, AB.

2015. nov. 29. 08:46
minden létezhet, váltani kell
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Sziszuscicus)
2015. nov. 29. 08:24
20. bibity (válaszként erre: 19. - Sziszuscicus)
2015. nov. 29. 07:57

Hűha, végigolvasva a problémádat, elég összetett lehet :(


Egyrészt - ha ennyire makacs a candida fertőzésed, meg kellene nézetni a cukrodat, esetleg több étkezés után is, otthon magadnak is. Vagy egyszerűen iktasd ki a cukrot, fehér lisztet, amúgy is mindenkinek ki kellene..


Betadine hüvelykúpot próbáltad már? Az mindent kivisz, gombát bacit egyaránt. Mondjuk, a nőgyógyász megkérdezésével. Utána rögtön meg azt a gynoflor kúpot.


A bacis részekhez - mivel ennyi antibiotikumot szedtél, és katétereztek is, kialakulhatott valami rezisztens bacid, és a katéterről is elkaphattál olyat. Végeztek-Antibiotikum érzékenységi tesztet a tenyésztésekkor? Mindig szoktak, ha valami kótokozó jön ki, és fontos is a megfelelő AB felírásához.


Valaki írta, hogy vannak olyan kórokozók, amiket rutinszerűen nem néznek, egy magán laborban azt is meg lehetne.


A gombákhoz nem értek, az is lehet esetleg rezisztens a különféle gyógyszerekre.


Ja, és van egy amúgy védekezéshez használt krém, a Pharmatex hüvelykrém (van belőle kúp meg tabletta is, de azok csípnek). Ez is valójában egy erős fertőtlenítő, szóval ezt is meg lehet próbálni, persze nem a betadinnal egyszerre ( a betadin asszem erősebb).

19. sziszuscicus (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 29. 05:31
Köszönöm, megpróbálom. A gyógyszereken kívül vettem én már Urogint, cickakarkfű teát, tőzegáfonyát, grapefruit mag cseppeket...sok mindent. De nyitott vagyok abszolút.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Sziszuscicus)
2015. nov. 28. 20:43

Szia!


Szomszédom volt így, amikor panaszkodott a gyógyszertárban, hogy a 4. antibiotikumot kell kiváltani és semmit nem javul. A gyógyszerész mondta neki, hogy vegyen medveszőlő levelet, és igya a teát belőle. Amit az antibiotikumok nem oldottak meg, pillanatok alatt megoldotta a medveszőlő levél.

Egy próbát megérhet. Filléres termék. Herbáriában, gyógynövényboltban kapható.


Jobbulást!

17. sziszuscicus (válaszként erre: 9. - Evica1973)
2015. nov. 28. 20:36
Tudom, mondtam is a dokimnak, de azt mondta, hogy a Klebsiella és Pseudomonas bacikra ez való. Én meg szedem szorgalmasan, minden utasítást betartva, de nem javul!
16. sziszuscicus (válaszként erre: 8. - Evica1973)
2015. nov. 28. 20:34
Igen, negatív lett mind a kettő.
15. sziszuscicus (válaszként erre: 7. - Katinkaboszi)
2015. nov. 28. 20:33
Szerintem meg elég sokan meghaltak az antibiotikumok előtt sajna:(
14. sziszuscicus (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2015. nov. 28. 20:33

Ez mind megvan:( Kivéve a kúp, de most, ha lement ez az antibiotikum, megpróbálkozok egy Gynoflor nevű készítménnyel is hátha...

A baj a fájdalom! Ha csak folyás, viszketés lenne, nem izgatna ennyire, de minden pisilés után lekaparom a falat, és erős fájdalmat érzek utána kb. 1 órán keresztül. Nagy erős kihatással van már az életemre, pszichésen is megvisel, azt meg hadd ne mondjam, hogy már kb. 100 000 Ft-ot költöttem rá.

2015. nov. 28. 20:30

Köszönöm a válaszokat!

Azt tudni kell, hogy nekem évente 2-3 alkalommal mindig van hólyaghurutom, és sajnos már olyan súlyos, olyan erős fájdalommal jár, hogy egyből antibiotikumot kapok rá. De 2 szem után mérséklődnek a tüneteim - leszámítva ezt az esetet.

Homeopátia: én nem hiszek benne. Volt időszak, mikor mi is kipróbáltuk, nem segített se nekem, se a gyerekemnek.

Antibiotikumot csak erre a bajomra szedek, másra én se, de erre tényleg muszáj.

12. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - Mothertiger)
2015. nov. 28. 20:22

Városban is divat volt egy időben mindenre antibiotikumot írni.

Sajnos az antibiotikum ahelyett, hogy gyógyítana, sok esetben csak gombás lesz az ember tőle.

Mire mi is rájöttünk az orvosommal, beletelt egy kis időbe.:(

Manapság azért óvatosabbak az orvosok is.


A Normaflort tudom ajánlani, tényleg jó ilyen esetekben.

2015. nov. 28. 20:18
Nekem 3 hónapja volt vesemedencegyuszim, énis azt a gyógyszert kaptam, amit te először. 4 nap után kezdtek csökkenni a tünetek, engem meggyógyított ez a gyógyszer. Jobbulást!
10. mothertiger (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2015. nov. 28. 20:10

Vidéken laktunk, és nekünk mindenre azonnal az antibiotikumot írták. Röhejes, de bármilyen problémával mentünk, kaptuk az Augmentint, a Ceclort és társaikat. A fiam mindig elsőként kapta el a bélfertőzéseket - legyengült bélflórájának köszönhetően. Mióta lakhelyet és orvost váltottunk, 4 év alatt egyszer kapott Ceclort valami fülfertőzés miatt!

Idén nyáron hazament a mamájával vidékre, és a sok fagyi miatt torokgyulladást kapott. Mama elvitte a dokihoz - antibiotikumot írt ki! 3 kanállal vett be belőle a gyerek, amikor letiltottam, de egy hónapig tartott, mire rendbe tudtam tenni az emésztését. Emellett gombás fertőzést is kapott...

2015. nov. 28. 19:58
Én nem vagyok antibiotikum ellenes, de 9 hét alatt 4 fajta antibiotikumot kaptál !! A Ciprofloxacin és a Ciprobay ugyanaz, csak másik cég gyártja. Ha előszörre nem használt, nem kéne vele még egyszer próbálkozni.
8. Evica1973 (válaszként erre: 3. - Sziszuscicus)
2015. nov. 28. 19:52

Chlamidiára, micoplasmára volt már tenyésztés? Ezt nem végzik minden kórházi laborban, nem egyenlő a sima laborban végzet tenyésztéses vizsgálattal.


A másik: a még be nem gyógyult húgycsövet a katéteres vizeletvétel során még jobban felsérthették.

7. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2015. nov. 28. 19:51

Teljesen igazad van, előre szólok az orvosnál, minent, antibiotikumot ne.

Megértik, tiszteletben tartják, mert azelőtt is meggyógyultak az emberek, hogy az antibiotikumot felfedezték volna.

Van elég az szervezetünkben, nem beszélve a sok húskészítményről, vagy mindenféle húsokban, akkor is megkapjuk, ha nem kérjük, ezekben.

2015. nov. 28. 19:48

Az antibiotikum minden normális orvosnál, csak a legvégső lehetőség, amikor már mindent kipróbált.

Elsőre ezt adni, botorság.

Főleg erre,, hát minden jó, kivéve az antibiotikum.


Igyál sokat, mosakodj egyre kevesebbet vízzel, használj intimtusfürdőt, és van a nőgyógyászoknál egy direkt erre a problémára készült saját összeállítású hüvelykúp, ezt kérd.


A problémád kimondottan nőgyógyászati eredetű, sajnos, mert nem fog elmúlni hamar, ezt előre megmondom.

2015. nov. 28. 19:28

Teljesen kizárom az antibiotikumokat az életemből.

Szerintem a különböző antibiotikumok szedésével mindig más-más fertőzéseknek adtál teret. Amire kaptad, biztos elmúlt, de jött helyette másik.

A dokiknak valamiért mindig egyértelműbb mindenre antibiotikumot adni...


Mi itthon homeopátiás készítményeket használunk, és csak a végső esetben jöhet antibiotikum. (Erre nem kérek negatív kommentárt, köszönöm!) :)

A fiam orvosa is homeopátia-párti. Én meg mindig megmondom minden orvosnak, akikkel dolgom van, hogy ne írjanak ki antibigyót, mert nem szedem be.


Mielőbbi jobbulást kívánok neked!

4. sziszuscicus (válaszként erre: 2. - Kszb)
2015. nov. 28. 19:03
Szia! Elregéltem, elég durva szerintem..
2015. nov. 28. 19:03

Sziasztok!

Előre megköszönöm annak aki segít a hozzászólásával. A történetem a következő:

kb. 9 hete egyszerű hólyaghuruttal elmentem háziorvoshoz, aki felírt egy Ciprofloxacin nevű antibiotikumot, melynek szedése során nemhogy enyhültek volna, erősödtek a panaszaim, amelyek borzasztó, elviselhetetlenül erős fájdalmat jelentenek vizelés után. Még el sem fogyott az első jött a második: Cefzil. Időközben voltam az urológián, ahol UH-n nem találtak szervi rendellenességet, se követ, pangást. Vettek tenyésztésre katéteres vizeletet, húgycső, hüvely kenetet. Másnap felkerestem a nőgyógyászatot is, ahol hüvelygyulladást állapítottak meg, amit gomba okoz. Kaptam mindenféle gomba ellenes szert. 1 hét múlva az urológiára visszaérkeztek az eredmények, amik megerősítették a Candida gombát. Persze kaptam rá vagy 5féle szert, szájon át, kívülről kenni, belülről kenni stb. A tünetek maradtak. Újabb körök a nőgyógyászaton, újabb gomba ellenes szerek, újra a nagy semmi. Ekkor már végre eljutottam a saját nőgyógyászomhoz is, aki elsőre tenyésztés nélkül felírta a Doxycyclin nevű antibiotikumot, Klion kúppal kiegészítve. Ezeket is lenyomtam, a Klion után egy hüvelyflóra visszaállító kezeléssel együtt. Közben visszamentem az urológiára, ahol megvizsgálták a páromat, vettek tőle ejakulátum mintát is, ez negatív lett, ő egészséges. Tőlem vettek még egyszer katéteres vizeletet, ez is negatív lett. Még ezek után se gyógyultam meg, ezért a nőgyógyászom is elvégzett egy tenyésztést hüvelyből, mikor is kijött 2 baktérium: Klesbiella és Pseudomonas. Ezekre szedem a Ciprobay nevű antibiotikumot szerda este óta napi 2x (ma este vettem be a 6.-at a tízből), és mellé gombaírtót. Még mindig nem javulnak a tüneteim, sőt, még rosszabbodást is érzek. Türelmetlen lennék? Ugye majdnem 9 hét után nem?:( Mondanom sem kell annak, akinek voltak ilyen problémái, hogy milyen fájdalommal jár, és én már ebben élek 2 hónapja. A két szülésem ehhez képest semmi se volt. Házaséletet egyszer sem éltem - még magammal sem. Borzasztóan el vagyok keseredve, el sem tudom mondani mennyire. Jó lenne, ha lenne valaki, aki átélt hasonlót, és kikeveredett belőle, leírná a tapasztalatait. De az is segítene, ha megosztanátok, nálatok hogy működnek az antibiotikumok. Köszönöm!

2. kszb
2015. nov. 28. 18:57

létezik persze. Akkor, ha nem a megfelelőt kaptad az adott kórokozóra. Vagy ha mondjuk felülfertőződtél egy másikkal.

Mire kaptad? Mióta szeded? Mit, és mennyit? :)

2015. nov. 28. 18:47
Létezik, hogy nem hat az antibiotikum? Egyáltalán mikor kell hatnia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook