Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Létezik, hogy egy kis koccanás után, ennyit emelkedjen a biztosítási díjam? fórum

Létezik, hogy egy kis koccanás után, ennyit emelkedjen a biztosítási díjam? (tudásbázis kérdés)

21. Rocky72 (válaszként erre: 20. - A7eb88768b)
2017. okt. 10. 08:26

Ez így van. A bizt. díj változását nem befolyásolja az, hogy mekkora kárt okoztál, csak a bonus/malus besorolás, ami 2-vel esik vissza minden baleset, AMIT A BIZTOSÍTÓVAL FIZETTETSZ KI.

Aztán évente javul egyet a szint (B10-ig), ha nem okozol újabb balesetet, azaz 2 év múlva éred el a kiinduló állapotot.

De a lényeg a fenti nagy betűs rész. Csak akkor esel vissza 2 szintet, és lesz magasabb a díjad, ha a biztosítóval fizettetted ki a kárt. Lehetőséged van saját zsebből is fizetni (nyilván ez akkor éri csak meg, ha alacsony volt a kárösszeg - de esetedben erről van szó).


Nem is értem, hogy-hogy az ügyfélszolgálattól sikerült csak megtudni, hogy mennyi volt a kár. A biztosító ki szokta értesíteni az ügyfelet (és szerintem ezt kötelesek megtenni, de ennek utána kéne járni), hogy ennyi a kárösszeg, kifizeti-e ő, vagy fizesse a társaság, de akkor így változik a bizt. díj. És akkor lehet kalkulálni, hogy mi éri meg jobban. Ezek szerint ez esetedben elmaradt.


És azt is figyelembe kell venni, hogy nem csak 2 évig lesz magasabb a díjad így, hanem 12 évig (amíg B10-et el nem éred), hiszen hiába éred el 2 év múlva újra a B0-t, addigra már B2 lennél a baleset nélkül, és alacsonyabb díjad lenne.

20. a7eb88768b (válaszként erre: 19. - Szeretekolvasni)
2017. okt. 5. 10:38

Sikerült telefonon elérnem őket,a díj igen ennyi.ez úgy jött ki az alapján hogy kàrt okoztam.Elmondásuk szerint,a kár nem volt túl nagy,54 ezer forint.De mivel elsô autóm így bonus 0-bol malus 2 be soroltak vissza.ezert ennyi.azt mondtàk hogy nem attól függ mekkora kárt okoztam hanem a lényeg a kár.

Csináltunk papirt a betétlapnál.

19. szeretekolvasni (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. okt. 5. 09:43
Töltöttetek ki baleseti bejelentőt? Azon elvileg be kell rajzolni mi történt és mekkora törés történt és mindkét félnek alá kell írnia. Ilyet csináltatok?
18. fincsi5 (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. okt. 5. 08:53

Szeptember 12-ig mondhattad volna fel.

Mikor kaptad meg ezt az értesítőt?


Menj be tényleg, mert itt valami nem stimmel.

17. szafaripók (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. okt. 5. 08:46

Milyen kocsi volt a másik?


Tavaly Párom lezúzta a kocsink lökhárítóját. Alig látszott rajta valami, viszont kiszakadt egy csavar alul, ami miatt az egész elemet cserélni kellett. 400 ezer forint volt szereléssel mindennel.

Szóval az még, hogy nem látszik, nem jelenti, hogy nem lett baja.

Persze van az az eset, amikor a másik fél kihasználja a helyzetet, de a biztosító kárbecslője elvileg ezért van, hogy ezt kiküszöbölje.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. okt. 4. 22:47

Menj be személyesen, érdeklődj milyen kára keletkezett a gépkocsinak.


Az sem mindegy milyen kocsiba mentél bele, mondjuk egy Lamborghini,Porsche,Lexusnak stb. javítása szakszervizben horror ár is lehet.

15. Ikebana3 (válaszként erre: 14. - Ikebana3)
2017. okt. 4. 22:43
Vagy pedig azonnal fotózni, akár mobillal, hogy neked bizonytékod legyen!
14. Ikebana3 (válaszként erre: 13. - Ikebana3)
2017. okt. 4. 22:42

Olyankor mindig ki kell hívatni a biztosító kárszakértőjét és az fogja felmérni mennyi a kár.

Olyant nem szabad elfogadni, hogy ő elvitte egy szerelőműhelybe és ott akármennyit fizetett, még ha számlát lobogtat akkor sem! Egy tapodtat sem, amíg a biztosító szakembere nem látta!

13. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. okt. 4. 22:37

Be kell menni személyesen! Attól függően, hogy ki volt a hibás, annak a kötelezőjére rendezi a kárt a biztosító. A hibás félnek pedig visszaveszik a bónusz-malusz pontjait. Én így tudom. De hogy miért jött ki ennyi számla neked, azt én sem értem.

Ki volt a hibás a karambolnál? Megnézted a szerződésed? Olvasd át alaposan és mindenképpen személyesen intézd!

12. Regin_a (válaszként erre: 10. - A7eb88768b)
2017. okt. 4. 21:44

Elolvastad a pdf irományt?


Rosszul is irtam az elöbb a malus szorzót, ezt bogarásztam ki személyautóra

[link]


Felbonthatod bármikor a szerződést

[link]

Új biztositó sem fog jobb helyre sorolni

2017. okt. 4. 21:12
Ma a biztositas.hu telefonos ügyfélszolgálatánál azt mondták nem vagyok köteles ezt elfogadni,ez lehetséges?
10. a7eb88768b (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2017. okt. 4. 21:09

Biztos.

Megnéztem jó párszor a csekket...

Valsmi kiut van?

Mert szerintem nem fogok tudni váltani mert kicsúsztam az időből.

M2bonusba vagyok,ez nem tudom jelenthet e valamit.

9. Regin_a (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2017. okt. 4. 21:09
Malus3-nál 4,422-es szorzó, tehát a 27,000Ft lesz a helyes negyedévente
8. Regin_a (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. okt. 4. 21:06

Tuti az a 48ezer negyedévre, nem egész évre?


Emilben kell kapcsolatot létesiteni a biztositóval, nem telefonon

[link]


Milyen bonus osztályba voltál sorolva?

Itt vannak, hogy hány káresetnél miröl mire kell visszasorolni

[link]


és az Allianz díjszorzói visszasorolás esetén

[link]

7. simple (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. okt. 4. 21:04
Szerintem valamit simlizett az illető, akivel koccantál. Nekünk ugyanez volt, egy másik autó satuféket nyomott előttünk a zöld lámpánál, belecsúsztunk de csak pár km/órával, nem volt sebesség mert akkor indultunk, ő elindult majd óriásit fékezett hirtelen, közel voltunk hozzá mert előtte pirosnál álltunk. Nekünk leesett a rendszámtáblánk, az ő autóján semmi nem látszott. Kijött a biztosítótól a papír, hogy neki több mint százezres kára keletkezett, nekünk is jól megugrott a havidíj. Ő is simlizett valamit, nálad is ilyesmi lehet szerintem. Persze ez nem fog kiderülni, de azért a biztosítónál kérdezz rá, mi ez mégis? Ilyt én még nem hallottam egyébként, hogy ennyivel nőtt volna a díj, ez nem létezik...
6. a7eb88768b (válaszként erre: 5. - Buci07)
2017. okt. 4. 20:55

Köszönöm.

Megpróbálom!

5. buci07 (válaszként erre: 4. - A7eb88768b)
2017. okt. 4. 20:48

Értem..

Azt mondja a férjem is,hogy egy kocc miatt ilyen nem lehetséges!

Vagy nem szabadna,hogy ez legyen!

Mindenképp kérj magyarázatot!

4. a7eb88768b (válaszként erre: 3. - Buci07)
2017. okt. 4. 20:46

De ez nem a duplája :(

Hanem 42 ezer forinttal több negyedévente

3. buci07 (válaszként erre: 2. - A7eb88768b)
2017. okt. 4. 20:44
Férjemnek balesete se volt és neki is 7000ft-ról a duplája lett novembertől...szintén ennél a biztositonál van.
2017. okt. 4. 20:36

Van egy szakadt suzukim,a negyedéves biztositás 6783-.ft volt,tavaly decemberben sajnos volt egy karambolom adtam betétlapot.A sérülést szenvedő kocsinak annyi lett a baja,hogy egy kicsit lepattant a lökháritója.

Most kijött a kővetkező biztositási dijam:48.000!! Ft az elsô negyedév,majd 2 db 34.000 csekk,és egy 27.000.-.

Egyelőre sokkhatás alatt vagyok ,Allianznál van a biztositásom de ez téboly.

Ilyen létezik?

Igen,hivtam az ügyfélszolgálatot ma 14.30-tól este 6 ig de nem tudtam elérni senkit csak egy kornyikáló nő rabolta az idômet.

A kockázatviselés kezdete.2016.10.12.

Igy átkötni se tudom...

Teljesen tanácstalan vagyok,de ezt nem fogom tudni kifizetni...

Tud valaki valamit?

2017. okt. 4. 20:35
Aki nagyon toppon van a témában legyen kedves segitsen! Kőtelezô biztositánálvan ilyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook