Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik étvágyhozó csepp vagy vitamin 5 hónapos babának? fórum

Létezik étvágyhozó csepp vagy vitamin 5 hónapos babának? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 1. 17:19
A legtöbb kisgyermek nem úgy növekszik, ahogy az állítólagos nagykönyvben megvan írva... ezt ők nem tudják... Az anyatejen, esetleg tápszeren és a gyümölcsön, főzeléken kívül nem adnék neki semmit. Nehogy már a gyógyszergyárakat gazdagítsuk...
17. Zopa
2011. dec. 1. 12:49
A súlya nem ugy alakul ahogy a nagykönyvben megvan írva ugyanis ez is a betegsége velejárója.Csak annyit szeretnék elérni hogy egy picit tudjak lökni a súlyán.Azt javasolta a doki hogy a cebion c-t adjam a kiscsajnak.(ma konzultáltunk a dologról)Hát kíváncsi v.ok.
2011. dec. 1. 11:18
ja Egyébként vastól tuti a székrekedés.
2011. dec. 1. 11:17
Nálunk a kicsi koraszülött volt kezdettől kapott vasat és kb 2 havonta vettek vért ellenőrizni kell e még neki. nem tudom, Barbee milyen vasat kaptatok de ami vényköteles azt íratni kell . De ha kell kell. a béres csepp nem kortól hanem kg-tól függ 10kg felett adható.
2011. dec. 1. 08:22

A súlygyarapodása megfelelő?

kb. fél éves korára meg kéne dupláznia a születési súlyát.

2011. dec. 1. 08:20
Van olyan tápszer,ami székrekedéses-hasfájós babának van, az én fiam is kapott ilyet pl Milumil Confort 1
2011. dec. 1. 08:19
felnőtteknél 3hónapig kell vasat szedni ált. mert ennyi idő alatt fejlődnek ki az új vörösvérsejtek
11. Zopa
2011. dec. 1. 08:17
Egyébként tápszeres most már próbáljuk a hozzátáplálást is nem tul nagy sikerrel mert irtó finnyás a drága.meg arra is kell közben figyelnem hogy ne legyen székrekedése mert nálunk az is probléma mit ad Isten.
2011. dec. 1. 08:16

mi is most kaptunk vasat és állítólag jobb lesz az étvágya. de ezt meddig kell neki adni? most már mindig iratnom kell? :-O

kérdeztem a béres cseppet,de még nem lehet,azt hiszem csak 2éves kortól.szóval marad a cebion C vitamin csepp+D vitamin +ez a vas.

mi 7 hósak vagyunk és engem is kikészít,hogy nem eszik. eddig szépen volt napirendje.evett 2*tejpépet 4*tápszert+1*üvegeset. de most már csak cumisüveg és tápszer gyümölcslé tea. remélem minél elöbb újra enni fog a drágám. de állítólag van ilyen nem evős korszakuk! :-( ha jón a foguk+ilyen.

2011. dec. 1. 08:16

Ált. 5-6hónapra ürül ki a vasraktár a baba szervezetéből és ezt az anyatejben lévő vas se tudja igazán pótolni,mert közbe a növekedés miatt nő a vasszükséglet. Én ebben az időszakban a babámnál aluszékonyságot vettem észre.

Nah nem véletlenül ajánlják a hozzátáplálást 6hónapos korban!

8. Zopa
2011. dec. 1. 08:15
Köszi az ötleteket,egy genetikai betegsége van,ez a fő okozója.De ugy gondolom hogy mindenen lehet egy picit javítani és ezért keresgélem most ezt a "picit"Valóban sápadt egy csöppet talán tényleg vashiány is közre játszik.
2011. dec. 1. 08:15

én javaslom a dokidat hogy kérdezd meg ugyanis lehet hogy az alapbetegsége miatt van ami nem javallott neki.Meg a másik , nem osztani akarom az észt-hogy ennyi idős baba ha eddig sokat evett és hirtelen csökkent annak lehet oka, és nem az mint pl az 1évesnek aki jön megy nincs "ideje "enni. Szóval jelezd a háziorvosnak a problémát. Nem levegőbe beszélek nálunk is volt ilyen 4.5 hónaposan és 1hétig voltunk vesemedence gyulladással kórházban, mert az étvágytalanság volt az egyetlen tünet.


Egyébként ilyen kicsinek adható a vitacolan szirup, ami növeli az étvágyat.

2011. dec. 1. 08:12
Egyébként tényleg: ebben a vashiányos dologban lehet valami: kislányom is vashiányos, s mióta a vasat (maltofer) adjuk neki, azóta jobban eszik.
2011. dec. 1. 08:12
Bocsáss meg nekem, de az első mondatod nem értelmezhető, de az első bejegyzésed sem mond el sokat, hogy tudjuk a konkrét problémát. A cím alapján, pedig várható, hogy fűt-fát fognak ajánlani. Egy 5 hónapos "alapbetegséges" picurka esetében ez elég veszélyes topik indítás.
2011. dec. 1. 08:11
Hahó! Nem tudom, hogy a Vitacolant szedheti-e, kérdezd meg a dokit, bár nem hiszem, hogy ilyen fiatalon bármit felírnának . Mi 16 bhónaposak vagyunk és a lányom soha nem volt jó evő. Nyugi, nem fog éhenhalni. Kb az ötödét eszi annak, amit a társai. Én is kétségbe voltam esve, de mostmár nem, mert rájöttem, nincs értelme. Mi kínáljuk, ha szeretne eszik, ha nem akkor nem. Csak ne erőltesd! Egyszer azt mondta nekünk valaki, hogy ne aggójunk, mert a gyerek vagy nő, vagy rendesen eszik. A kettőt egyszerre nem csinálja. Nekünk ez teljesen bejött! A kislányom születése óta kis gömbölyű volt, most egy kicsit nyúlt, de nem sovány. Annak ellenére, hogy alig eszik... Szóval alkatfüggő, ne aggódj. Ha baj lene, akkor a doki mondaná, és írna neked valamit. Ettőlk függetlenül a Vitacolant megkérdezheted! SZép napot!!
2011. dec. 1. 08:11

Esetleg a vas felszívódását segítő c-vitamint adhatsz neki, CEBION csepp. Vénynélkül kapható, már csecsecsemőknek is.Ezért dokinál kérdezz rá!

Bérescseppet nem hiszem, hogy babának lehet adni.

2011. dec. 1. 08:09

Mi a betegsége? Ált. vashiánynál van étvágytalanság.

Amikor elkezdik adni a vasat,akkor visszatér a babának az étvágya.De ezt vérvizsgálattal megerősítve írja ki a doktor!

Szoptatott vagy tápis baba?

1. Zopa
2011. dec. 1. 07:57
Kislányom amúgy is kevés étvágy csökkenőben van.Bár az alapbetegsége alapján nem lesz egy duci gyermek,mégis szeretném ha kicsit jobban enne.A béres csepp viszont még nem ajánlott neki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook