Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezik az, hogy Canesten krémtől még több kellemetlen tünetem lett, mint alapból volt? fórum

Létezik az, hogy Canesten krémtől még több kellemetlen tünetem lett, mint alapból volt? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. trefl (válaszként erre: 30. - Trefl)
2013. febr. 1. 23:27
Nem pontos, amit írtam, mert kicsi lányként is volt egyszer cisztitiszem, de azt egy élő vizes fürdőzés előzte meg, amikor is elég sok durva dolog kaphatott bejárást oda nem illő helyekre bennem. :S
30. trefl (válaszként erre: 29. - Csigabaga)
2013. febr. 1. 23:23

Nem szeretem, ha fázok. Felső benne legyen a nadrágban, és a nadrág se csak csípőig érjen. Otthon bolyhos zokni és papucs, hideg helyre nem is tudnék leülni.

Nem szeretem, ha hideget érzek, vagy fázok :)

De mint írtam, nem voltam felfázva soha, ez most jött így össze nekem. A hólyaghurutot baci okozta, aminek lényegi köze nincs a (fel)fázáshoz. Legalábbis mindenhol ezt olvasom, doki is ezt mondta.

29. csigabaga (válaszként erre: 28. - Trefl)
2013. febr. 1. 21:10

De azt nem említed, mennyire figyelsz arra, hogy ne ülj le hideg felületre és ne járkálj mezítláb, ne fázzon a lábad.

Én akár 5perc alatt is képes vagyok felfázni, ha nem vigyázok. És akkor megindul a lavina..

28. trefl (válaszként erre: 24. - Csigabaga)
2013. jan. 31. 15:44
2,5 éve csak zuhanyzok, csak (tényleg) ellenőrzött bio és natur kozmetikumokat használok, "ott" csak tiszta vízzel mosakszom. Betétnél is már olyanra váltottam, amiben nincs illatanyag, meg semmi irritáló. Szeretkezéshez is bioóvszert használunk. Szóval ahogy mondtam, nagyon odafigyelek és nem vagyok az a típus, aki rögtön gyógyszerért nyúlna (legtöbbször jól is járok így).
2013. jan. 31. 15:43
lábam..
26. csigabaga (válaszként erre: 24. - Csigabaga)
2013. jan. 31. 15:43
Ja, és mindig figyelek arra, hogy SOHA ne üljek le hideg ülésre és ne fázzon a lában sem!
25. trefl (válaszként erre: 22. - C9f9b53798)
2013. jan. 31. 15:41

Félreértettél, nekem nincs ilyen problémám.

Most először fáztam fel, és a rengeteg alternatív módszer se segített, ekkor jött az antibiotikum, aminek meg velejárója a gomba.

Nem visszatérő, nem ördögi kör, csak most jött elő a 27 évem során először.

2013. jan. 31. 15:41

Én nagyon sokat szenvedtem ilyen folyással. Semmilyen gyógyszer sem segített.

Majd megpróbáltam minél többet tenni ellene, amit én gondoltam.

Pl már soha (vagyis kb fél évente) sem ülök be kádba, mindig csak zuhanyozom. Semmi irritáló szerrel nem mosakszom. Vagy bio szappant használok, vagy intimet. Ezeket is módjával, igyekszem a nyálkahártyát nem érinteni. Használtam régen népies néven: rózsamézet. A babák száját is ezzel kenegetik szájpenész esetén. Gyógyszertárban kapható. Sok élőflórás joghurtot ettem, eszem.

Izzadós helyzetekben betétet használok, hogy ne "melegedjek be". :)

Ja és szeretkezés után azonnali mosakodás! :)


Szóval nekem ez olyan sokáig nehezítette az életemet, hogy a mai napig is mindig odafigyelek, hogy mit teszek. :)

23. trefl
2013. jan. 31. 15:40

Köszönöm a hozzászólásokat!

A dokim amúgy azért mondta a gyógyszeres kezelést, mert látta, hogy ez várható. A végsőkig próbálkoztunk vele is alternatív gyógymódokkal a felfázásos bacimnál is, de végül látta, hogy ide antibiotikum kell, ha nem akarok komolyabb szövődményeket.

22. c9f9b53798 (válaszként erre: 18. - Trefl)
2013. jan. 31. 15:39
Én is így vagyok, cseberből vederbe... felfázás-gomba-felfázás-gomba... most már elég. Candida diétázom, és csak természetes cuccokat alkalmazok.
21. trefl (válaszként erre: 15. - C9f9b53798)
2013. jan. 31. 15:38
Szerencsére nem visszatérő, sose volt még bajom (hüvely)gombával, és most is a fránya antibiotikum hozta elő. :S
20. trefl
2013. jan. 31. 15:36
Teafaolaj beszerzése folyamatban van. De abból se jó akármilyen. Olyan kell, ami belsőleg is használható, olyan tisztaságú. Az meg nem terem minden bokorban. Elvileg hozattam a héten az egyik bioboltba, majd hétfőn elnézek érte. Az a kedvenc helyem, mert ott értenek is hozzá, nem úgy mint máshol, ahol az 1000 Ft-os teafaolajat ajánlgatták, hogy azzal kenegessem belülről magam hígítva. Hát, inkább várok a tök tisztára.
19. trefl (válaszként erre: 11. - Krisz42)
2013. jan. 31. 15:33

Nekem tenyésztés mutatta ki, hogy elég sok lett a gomba. Nemcsak a folyás. A folyásra fel se figyeltem volna, mert vannak ilyen időszakaim, de az eredményen ott virított, hogy sok a gomba, amit az antibiotikumnak köszönhettem.

És mivel a bacival is kellően megszenvedtem a házi praktikák ellenére is, úgy döntöttem,a gombával nem fogok eddig szenvedni.

18. trefl (válaszként erre: 5. - Katoca5)
2013. jan. 31. 15:31
Tudom, hogy mesterséges. Általában nem is hajlanék rá, de így csináltam a bakteriális felfázásommal is. Vettem még D-mannóz-t is, ami spec e.coli ellen van, mindent bevetettem a sós ülőfürdőtől a fokhagymateán át a grépfrútmagcseppekig, de csak erős antibiotikum kellett, ami eltűntette, de mivel a hüvelyben nem tudtam a jó bacikat védeni, jött a gomba.
2013. jan. 31. 14:42
A betadin kúppal azért kell vigyázni, mert ha van pm probléma, még jól megkavarhatja. Plusz várandósan tilos alkalmazni.
16. Kesike
2013. jan. 31. 14:40
A canesten nagyon gáz!!!!! Ne használjátok. Nem hiába lehet recept nélkül kapni. Még hozzászokást is okoz.. Mosakodj ezüst-kolloiddal, csodákra képes. Vegyél anionos betétet. Használd egy hétig éjjel nappal! Ja és csak akkor vegyél be antibiotikumot, ha nagyon nagyon muszáj! Amúgy meg Vitagyn!!!! Gyógyszertárban kapható. Szuper cucc! Az én nőgyógyászom erre esküszik és be is vált! A wc-re csak otthon ülj rá. Minden fürdésnél tiszta törölköző és a bugyidat mindig szórd be hintőporral mielőtt felveszed! Nem vicc! Nekem ezt országosan jó hírű doki ajánlotta. A hintőpor nem engedi, hogy megtelepedjen a gomba. Amíg fáj és csíp ülj bele egy jó lavór kamillás vízbe. 15 perc, aztán feküdj szét tett lábbal. Gusztustalan, de nagyon jól esik, ha már megőrülsz a fájdalomtól :D
2013. jan. 31. 14:40

Nekem is mindig jobban csíp, mint előtte. Anyósom gyógyszerész, és mondta, hogy a canesten a visszatérő gombánál nem is hat, sőt!!! még jobban kinyírja a hüvelyflórát, és még rosszabb lesz a helyzet.


Jobb a hüvelyflóra helyreállító készítmények. Teafa-levendulaolajat én is használok.

2013. jan. 31. 14:37
meg ha ismered az EM-Bio és Emóció nevű termékeket, azokm is használnak az ilyen jellegű problémákon: ezt lehet gyertyázva is használni, vagy ugyanúgy, mint a teafaolajat és a levendulát betétre vagy tamponra
13. lepke99 (válaszként erre: 7. - Katoca5)
2013. jan. 31. 14:29
azt már én is néztem, de sehogy se sikerül rávennem magam, mondjuk most jó ideig nem is lesz még aktuális :)
2013. jan. 31. 14:28
Nekem is volt egyszer, még régen. A kádban voltam mikor feltettem, s elkezdtem a csempére mászni szinte, majd megőrültem, úgy mart. Sose próbáltam többször. Szerintem Katoca nagyon jó ötletet adott!!!
2013. jan. 31. 14:24
Szerintem se kenj magadra semmit.Az orvosok- főleg nőgyógyászok-imádnak felírni mindent.Mikor voltam vizsgálaton,fel akart ìrni vmit,mondvân,h folyásom van.Mondtam,h nem kell semmi.Nekem menszesh után 1-2nappal van ilyen 2napig,utána semmi.Valaki azt írta,peteèrèsnél is lehet,neki akkor van.Tehát nem kell mindent elfogadni,nekem hormonvizsgálat nélkül akartak hormonos kezelést,a 3.doki mondta végre,h végezzünk hormonvizsgálatot.Lehet semmi bajod nem volt,mindenkinek más a természetes hüvelyváladéka,ráadásul sokszor magátòl rendbejön 1-2hónap alatt.Antibiotikumot pedig főleg ne szedj,az tényleg tönkrevág mindent.Utána szedhetsz mást,h rendbetegyen.
2013. jan. 31. 14:04
Szerintem a használati utasításban szerepel, hogy . mellékhatásként égő, csípő érzés, jelentkezhet, akkor hagyd abba, és menj orvoshoz.
2013. jan. 31. 13:44

Szia!


Egy teljes vérképvizsgálatot kéne csináltatnod. Szedd a vasat, a multivitamint, de vasat melléje mindenképp. A canesten nagy hülyeség, csak tüneti kezelés, semmi más. Ha durva, alkalmazz betadint, az ledúrja a gombát, de a hátránya az, hogy minden mást is, ezért a nyálkahártyád totál steril lesz (és nem mellesleg sebezhető a többi baktérium meg gomba számára). Betadinos kezelés mehet 7 napig (annyit ír legalábbis a tájékoztatón), közben egyed a normaflore-t vagy más probiotikumot és a betadinos kezelés után használj vagylactot, laktacidos öblögetést.

8. izaanyu (válaszként erre: 2. - Trefl)
2013. jan. 31. 13:38
Nálam ugyanez van, de ne lepődj meg, hiszen ezek a szerek nyálkahártya-irritációt okoznak. Lehet, hogy megölik a gombát, de közben kaput nyitnak valami más mikroorganizmusnak. Legközelebb én is megpróbálom ezt a teafa-olajos kezelést, nekem is elegem van már ezekből a mesterséges kotyvalékokból.
7. Katoca5 (válaszként erre: 6. - Lepke99)
2013. jan. 31. 13:33
Arra is lehet, bár az akkor a külső részeknél nem hat. (Meg amúgy is tampon-ellenes vagyok, én intimtölcsért használok, na de ez más téma :) )
6. lepke99 (válaszként erre: 5. - Katoca5)
2013. jan. 31. 13:31
vagy ha nem szereted a betétet, akkor 1 mini tamponra, az is tud segíteni
2013. jan. 31. 13:10
Hagyd azt a krémet, csupa mesterséges, káros vacak! Cseppents a tisztasági betétedre vagy a bugyidra 1 csepp teafaolajat és egy csepp levendulaolajat. Reggel és este, kb arra a részre, ahol a hüvelyed van. A teafaolaj még hűsíteni is fogja a viszketést. Tapasztalatból beszélek, amikor terhes lettem a kicsi lányommal én akkor szedtem össze valami vackot. Nem voltam hajlandó semmilyen kemikáliát magamra kenni, így jött a teafa és levendulaolaj. Próbáld ki szerintem. :)
4. trefl (válaszként erre: 3. - Megi04)
2013. jan. 31. 12:45
Tudom, csak olyan rossz, hogy nem volt semmi kellemetlen tünetem, most meg kétszer is meggondolom, hogy felálljak-e. Piros, és csíp, fürdésnél is olyan óvatos vagyok.
3. megi04 (válaszként erre: 2. - Trefl)
2013. jan. 31. 12:43
Márpedig erre csak Ő adhat választ...Mármint a doki..:)
2013. jan. 31. 12:41

Doki írt fel Candibene-t de országos hiány miatt Canestent javasolt a gyógyszerész. Ebből vettem krémet is, ezt a doki mondta még mellé.

Nekem csak vizeletvizsgálat során derült ki, hogy gombás fertőzésem van, annyi tünetem volt csak, hogy több volt a hüvelyváladék. Ezen kívül semmi: se fájdalom, se pirosság, se viszketés, semmi.

Mióta viszont ezeket használom, szó szerint csíp. Aztán picit elmúlik, de a nap elején, míg érzem, hogy távozik a hüvelytabletta maradéka, szinte csak összezárt lábbal van kedvem ülni, úgy csíp.

Eddig semmi fájdalmas, meg kellemetlen tünetem nem volt, de amióta kezelem magam, ez jött elő. Ma megyek dokihoz, de nem tudom, mit tud erre mondani, mert előző este használtam el a 3. Canesten hüvelytablettát, tehát azzal már vége is. Krémet még kenem, de remélem, elhagyhatom azt is, mert fáj tőle. :S

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook