Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik anyabarát munkahely, vagy csak legenda? fórum

Létezik anyabarát munkahely, vagy csak legenda? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. 3fd432567f (válaszként erre: 35. - Anika70)
2013. ápr. 29. 20:49
Budapest, belváros, szolgáltató szektor :)
35. Anika70 (válaszként erre: 30. - 3fd432567f)
2013. ápr. 29. 20:04
Megosztanád velünk mégis hol van ilyen munkahely?
34. Anika70 (válaszként erre: 6. - 425031217d)
2013. ápr. 29. 20:02

Nekem is ez a gondom...hogy nincs ilyen ovi:-((


Majd léphetek ki, de akkor hová vesznek majd fel 43 évesen egy kisgyerekkel???

33. youlcsi (válaszként erre: 30. - 3fd432567f)
2013. ápr. 29. 14:20
én is ilyen helyen akarok dolgozni!!! :D
32. c9f9b53798 (válaszként erre: 28. - 3fd432567f)
2013. ápr. 29. 11:59
Ilyen álom munkahelyet szeretnék!!!:)
2013. ápr. 29. 11:08
Nevezzük inkább családbarátnak... Rengeteg férfi neveli egyedül a gyerekét.
30. 3fd432567f (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2013. ápr. 29. 10:19
Szerencsére a kollégák 4-6 órában is jó bérezésen vannak, úgyhogy, ebből a fizetésből is tudnak magánbölcsit és egyéb oktatásokat is finanszírozni :)
29. youlcsi (válaszként erre: 28. - 3fd432567f)
2013. ápr. 29. 10:07
ezzel csak az a gond, hogy a 4-6 órás munkavégzés után járó bérből igencsak nem lehet megélni :( szóval ehhez kell egy jól kereső apa is...
2013. ápr. 29. 09:57
Nincs gyermekem, de nálunk abszolút anyabarát a munkahely. A kisgyermekes anyukák csak 4-6 órában dolgoznak, és ha már megnő a pici, akkor átkérhetik magukat 8-ba, átveszik őket. Reggel akkor jönnek, mikor szeretnének, 9-fél 10 közt, és a 4-6 óra munkaidő tartva van, senki sem néz rájuk csúnyán, ha korábban elmennek. Legkésőbb 5-kor (de inkább 2-3 körül) el is mennek, a pici miatti szabadság meg a többi nem gond. Volt olyan kolléga, aki megbeszélte a főnökével, hogy 3 napot benn van, 2-t pedig inkább otthonról dolgozik, és ezt is megengedték neki, úgyhogy, azért van ilyen munkahely is :) Remélem, hogy én is innen megyek majd el annak idején szülni...
2013. ápr. 29. 09:20
jah ha sajat ceged van...kamu az egesz...nem figyeled a korulotted zajlo esemenyeket?urhajora kell gyujteni ztan egy masik bolygo...ott lehet itt?nyenya
2013. ápr. 29. 09:15

Az én munkahelyem viszonylag jó ilyen szempontból.

Figyelembe veszik h mikor hogy tudok bölcsibe menni a gyerekért. Ráadásul amíg nem lesz 3 éves betartják a rendkívüli munkavállalóra vonatkozó jogszabályt is.

Mivel egyedül nevelem a kisfiamat.

Most viszont májusban lesz 2*3 nap amikor nem is találkozom a kicsimmel, mert kiküldetésre megyek egy újonnan nyitó áruházba. Viszont ez sok pénzt jelent. Valamit valamiért. Gyes mellett részmunkaidőben dolgozom, de sajnos a gyes lejárta után sem emelnek óraszámot. :( Szóval bármennyire is anya barát hely, abból még nem jut étel az asztalra. Nekem ugyan van szüleim részéről segítség, bölcsibe vinni hozni, de most mégis az anyagiakat kell szem előtt tartani. Ebben a túlélésért kűzdő világban sajnos dönteni kell h keveset dolgozom h sokat lehessek a kicsimmel, vagy sokat vállalok, kevesebbet leszek vele, de lesz mit enni és lesz hol lakni.

2013. ápr. 29. 09:03

én 7-től 15-ig dolgozok. hétfőn 16-ig kompenzálva a pénteki 14 órás végzést. így jó... bár egyenlőre apa viszi a gyereket bölcsibe.

munkaidő némileg rugalmas, senki nem szól, ha kicsit később jön az ember, ha kell, átszervezhető, módosítható a munkarend a gyerekhez igazítva (pl 8-ra érkezni).

meló után kényelmesen odaérek a gyerekért, van, hogy még haza is tudok ugrani átöltözni, enni... jó, mondjuk 6 lépcsőháznyira van a lakástól a bölcsi :D


apa kapja a gyes-t, így azt nem tudom, mi lenne, ha betegen otthon kellene vele maradnom, mert én nem mehetek táppénzre még vele. pedig sokszor jó lett volna vele lenni az elmúlt beteges hetekben :/ de nem hiszem, hogy azon nagyon parádéznának, ha otthon kellene maradnom. pár nap után meg, ha már nem nyűgös beteg, csak szimplán még nem mehet közösségbe, ott vannak a nagyszülők.

24. 425031217d (válaszként erre: 23. - Pic74)
2013. ápr. 29. 08:59

Amíg ilyen áfa és járulékrendszer lesz, addig ez nem is lehet jobb.

Évek óta szajkózzák a részmunkaidőt.

Csak lehetőséget nem biztosítanak hozzá.

23. pic74
2013. ápr. 29. 08:54
Valami fantasyban biztos.... Én nem találkoztam vele. Mindig felháborít,hogy szüljünk,legyen gyerek,de onnantól hogy megvan csak akadályokat gördítenek elénk... Ha most eltekintünk a hatalmas összegű gyestől,családi pótléktól és csak a munkahely marad problémának,hát az is elég. Hiába van az embernek férje,nálunk az ő munkaideje se nagyon jó oviba-menés szempontjából. Nagyjából mindenhol lesz...ák,hogy oldod meg,hogy viszed,hogy hozod a gyereket. Az előző munkahelyem 8tól lett volna fél 5ig,de ha 5kor eljöttem,hogy a fél6ig nyitva tartó oviba elérjek,nagyon csúnyán néztek rám... Szerintem nagyon felháborító,hogy a munkahelyek nagy részén csak kihasználnak minket,kevés pénzért dolgozzunk minél többet,tegyünk meg mindenz a munkahelyért,menjünk be hamarabb,maradjunk tovább,de cserébe nem kapunk semmit,se jó szót,se megértést,csak a bunkózást... :(
22. 425031217d (válaszként erre: 21. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 29. 08:53
Gondolom, az ilyen munkahelyet 1 kézen meg lehetne számolni, az országban. :((
2013. ápr. 29. 08:37
Van családbarát munkahely csak ritka mint a fehér holló. Nekem nincs gyerekem, de az én melóhelyemen a gyermekes kolléganők 8.30h-ra járnak, hogy iskolába, óvodába beérjen a gyermekük. Pénteken legkésőbb 13h-kor elmehetünk haza, úgy hogy nyolc órás munkanapnak számít. Hétvégén, ünnepnapon sosem dolgozunk. Ha beteg a gyermek és szeretne otthon maradni vele, vagy csak később jönni az anyuka annak sincs akadálya. Van, hogy átdolgozzák az ebédidőt vagy egy kicsit tovább maradnak ha úgy van munka, de ez ritka. Szóval nekünk nagyon jó helyünk van.
20. Kukacc
2013. ápr. 29. 08:32

Én most várom a második babánkat, a kisfiam 16 hónapos. Engem is várnak vissza a munkahelyemre, bár én nem nagyon szeretném.

12órás munkarendbe dolgoztam (ápolónő vagyok), nappali és éjjeli műszak volt.

Nem szeretnék 12 órázni, mert akkor gyakorlatilag reggel 5-től este 8-ig lennék távol, de más lehetőségem nemigen van.

A legnagyobb gond a bejárással van, másfél- 2 óra minden egyes műszakban. Nyilván van pozitív oldala is a 12 órázásnak, mert több a szabadnap, de akkor sem vagyok abban biztos, hogy szívesen dolgoznék 2 kisgyermek mellett egy aktív tbc-sekkel teli osztályon.

Meglátjuk.

2013. ápr. 29. 08:23

Én személyügyes részről jöttem el, és sajnos nem tapasztaltam megértést:(


Most gyesen vagyok, próbálkozunk a Kistestvérrel... ha visszavesznek is, nem lehet kicsi gyerek mellett úgy teljesíteni, ahogy elvárnák. Nincs fix munkaidő, vagy részmunkaidő, és maximálisan nap-nap után 150%-kal kell teljesíteni. Én legtöbbször kifacsart rongy voltam, mikor este hazaértem... emiatt félek visszamenni, de találni mást meg szinte lehetetlen .

18. bolygó hollandi (válaszként erre: 14. - Pink sunrise)
2013. ápr. 29. 08:08
Vagy az abortuszt végző orvosoknak,vagy a főállású anyáknak,vagy az éppen csak éhen nem haló családoknak,akik kéregetésből,lopásból tartják fenn magukat... :(
2013. ápr. 29. 08:06
Én 11 éve vagyok itthon. Ezalatt szültem 3 gyereket,amit így is terveztem. Egyszerre szinte letudni a munkából kieső időt. Ezt már 18 évesen eldöntöttem,ha gyerekem lesz,így lesz. Ez a része sikerült is. iszont 6 éves a kicsi,4 éve próbálok munkát keresni. Még a bölcsiket is felhívtam a környéken,bent is voltam megbeszélésen. A bölcsik annyira túlterheltek,hogy nem vették be,hnapokat,évet kell várni,hogy megürüljenek a helyek. És elsőbbségben vannak a környékbeliek. Mivel én a szomszéd faluból vittem volna a gyereket,esély sem volt,hogy bekerüljön. Az ovi nálunk fél 6-kor nyit,az iskola viszont negyed 8-kor. Egy másodikos és egy harmadikos gyereket meg nem hagyhat az ember órákat az utcán,főleg úgy,hogy a 8 éves fiam ADHD-s ( hiperaktív figyelemzavarral...). Itt a környékben max 3 műszakos munkát lehetne találni,nagy szerencsével,több óra utazással. A férjem állandó éjszakás,kiszámíthatatlan munkaidővel. Du 4-től,akár másnap reggel 10-11 is lehet,hogy nincs itthon. És egy biztos,viszonylag jól kereső állást a sokkal kisebb fizetésért és bizonytalan munkáért feladni öngyilkosság. Pláne,ha egyik pillanatról a másikra elküldenek,ha egyáltalán felvesznek....
2013. ápr. 29. 08:05

Nincs már ovis korú gyerekem. De én se hallottam ilyenről.

( megszünt Pécsen egy telos gyár. reggel 6 tól este 6 ig illetve este 6 és reggel 6 között melóztak )

Akiket ismertem, ott se volt már kisgyerek, és bizony a házastársnak is be kellett segíteni.

Nekik se volt egyszerű.

Hát még ahol kicsi gyerek van?!

Nem irigyellek benneteket!

2013. ápr. 29. 08:02

Hát most én is nagyon gondolkodom...

Pesten van a munkahelyem, ami vissza is vár. Míg a gyerkőcöm kicsi, hazajöttem vele anyumhoz. Azt hittem - én hülye -, hogy majd milyen jó lesz mindenkinek. Hát tévedtem.

Most azon agyalok, hogy oldjam meg a visszaköltözést a fővárosba, na meg az ezzel járó mindent! Gyerek, melóhely, háztartás, mindezt egyedül...

14. pink sunrise (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2013. ápr. 29. 07:45

Húú.,mintha én írtam volna...Én lassan egy éve vagyok munkanélküli,a férjem ugyancsak három műszakban dolgozik,ráadásul kiszámítani sem lehet mikor hogyan,mert felborult a rend....Gyakran túlórázik is,szóval ő nem tudja vinni sem,hozni sem a gyereket...Ráadásul kezdődik a fiunknak a suli,és a hely ahol lakunk megköveteli azt hogy legalább hatodikos koráig valaki suliba vigye.

Munkát alig lehet találni itt,az is 3 műszakos,ha meg meghallják hogy gyerek is van a képben,nem is állnak szóba....

Ha így megy tovább n itt minden,még nagyobb sikert jósolok a fogamzásgátló gyártóknak...

2013. ápr. 29. 07:30

Én a fővárosban dolgozom, reggel 7 től fél 4 ig. Szóval van olyan munkahely ahol nem reggel 6 kor kell kezdeni. Bár én jönnék reggel 6 ra is, csakhogy hamarabb végezzek (apuka viszi az oviba a lányom, én megyek érte)

kíváncsi lennék hogy milyen munkahelyek azok (irodai, v fizikai munka) ahol 6 kor kezdenek az emberek és későn végeznek?

12. Criss
2013. ápr. 29. 07:19

Ez sokszor főnökfüggő.Én a lakóhelyemtől 70 km-re járok dolgozni,és főnökömnek nincs kifogása az ellen,hogy 8 helyett 9-re járjak,és nem kell tovább maradnom 4-nél.Ha a gyerekek miatt otthon kell maradnom,vagy korábban hazamennem,vita nélkül elenged.Persze a férjemnek kell a gyerekekért menni,és reggel is ő viszi őket,de legalább össze tudom készíteni őket.

Nem keresem betegre magam,de a világ legjobb főnöke az enyém,és szeretek is ott dolgozni.:)

11. globus (válaszként erre: 7. - Kattyus)
2013. ápr. 29. 07:14
Nálunk annyiban voltak rendesek, hogy valamelyikük tovább maradt, mert lélekszakadtva is csak negyed 6-kor tudtam odaérni a gyerekért, miután végigbumliztam a várost. :) Óvónővel soha nem is találkoztam, mert ők 7-től 17-ig dolgoztak. Gyerek élvezte ezt a külön foglalkozást, minden játék veszekedés nélkül az övé lehetett.
10. 425031217d (válaszként erre: 9. - 5712acd374)
2013. ápr. 29. 07:13

A fővárosban is ugyanolyan nehéz találni.

Nem a kisgyerekesek a munkaadók álma. :(

2013. ápr. 29. 07:10
Pont így vagyok én is,hamarosan lejár a gyesem. Hónapok óta keresek egy olyan munkát ami megfelelő lenne. Itt helyben semmi nincsen, az ovi 6-17-ig van nyitva. Ha beutazok a fővárosba, azzal már elmegy rengeteg időm, nem érek ide ovizárásra...nagyon szomorú ez a helyzet:-(
8. 425031217d (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2013. ápr. 29. 07:06

Rengeteg ilyen munkahely van.

Ha valaha ezek az emberek megérik a nyugdíjkorhatárt, éhen fognak halni a jövedelmükből.

Persze lehet, hogy az éhbéres munkába halnak bele.

2013. ápr. 29. 07:05
Szerintem ritka mint a fehér holló az ilyen munkahely. Lehet tényleg nem létezik.....Szerdánként nem volt aki segítsen a gyerkőc ovodába vitelénél. Szerencsére közel volt a munkahelyem. 3/4 6-kor letettem a lányt az ovi előtt. Ott várt amíg nem jött a dajka néni-aki miután szembesült a ténnyel, hogy 1 kislány őt már a kapuban várja, szerdánként bejött korábban, hogy ne kelljen a lánynak az utcán várni:) Örökké hálás leszek neki. Az akkori munkahelyem magasról tett a problémámra:( Igaz ez 15 évvel ezelőtt volt:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook