Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Létezhet olyan, hogy egy párkapcsolatban nem szereted a másikat szerelemmel és mégis boldogak vagytok együtt? fórum

Létezhet olyan, hogy egy párkapcsolatban nem szereted a másikat szerelemmel és mégis boldogak vagytok együtt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. ápr. 22. 06:41
a pszichológusok szerint az igazi, mély tartós kapcsolatok a rózsaszín köd nélküli (vakító, lángoló, butító ki hogyan nevezi) szerelem nélküli kapcsolatokból alakulnak ki, hiszen a felek már az elejétől képesek reálisan mérlegelni a másikat elvárásaik függvényében, és nincs a pofára esés a köd elmúltával
2013. ápr. 22. 06:27
Sokféle szerelem van, az hogy nem lángol, attól még szerethet szerelemmel, csak nem szenvedélyes szerelemmel. Még az is lehet, hogy ő lesz az "igazi".
11. 44f59aa223 (válaszként erre: 9. - 342402de6d)
2013. ápr. 22. 06:23

Na jo, de te egy igazi tündér vagy!!:)


Egyébként veled értek egyet.

Nem voltam szerelmes a páromba...igaz, 14 év után, egy komoly mélypont után most alakul valami.

És azt mondom, megérte kitartani.

10. szimba
2013. ápr. 22. 06:11

ja, hogy MÉG nincs szerelem? ha jó vele, miért ne várnál, hátha az is meglesz :-)

egyébként meg tényleg lehet szerelem nélkül is boldognak lenni, de magadról neked kell tudnod, hogy az a típus vagy-e, aki ilyen.

2013. ápr. 22. 06:01
Létezhet,én pl soha nem voltam szerelmes még is voltak boldog pillanatok,igaz ez beállítottság kérdése,mert én egy esőcsepp vagy egy gyönyörű felhő látványától is képes vagyok boldogságot érezni:)
2013. ápr. 22. 05:36
Szerintem így ez a kapcsolat nem lesz hosszú távú.
7. Niar (válaszként erre: 6. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 22. 04:39

Alig 3 hónap:(

Valami csak összetart.. arra lennék kiváncsi hogy mi, a részéről. Elképzelhető, hogy a biztonságérzet. A megszokást azt inkább kizárnám ennyi idő után..

6. Csipkerózsika (válaszként erre: 5. - Niar)
2013. ápr. 22. 03:49

Mennyi ideje tart ez a kapcsolat? Mert azt írtad, hogy még nem alakult ki mélyebb kötődés.

Ha ez már megfogalmazódott valakiben, hogy "ez nem az igazi", akkor onnantól csak a kellemesen langyos megszokás, a barátság, illetve a biztonságérzet tart össze egész addig, míg valaki jobbnak tűnő magára nem vonja az illető figyelmét.

5. Niar (válaszként erre: 3. - 0d220e1cc7)
2013. ápr. 22. 03:08

Hát a részemről megvan/volt az érzés, csak a kellemetlen meglepetés, a kiábrándultság és most a bizonytalanság eléggé megtépázta a szárnyamat:(

Az idő biztosan eldönti, hogy mi lesz.

Nem annyira rossz a helyzet, csak mégis ott motoszkálnak ezek a kérdések bennem.

4. Niar (válaszként erre: 2. - F3000dc5ef)
2013. ápr. 22. 02:55
Nem én vagyok az akiről szó van, hanem a párom. Én is úgy gondolom, hogy lehet hogy mégis... mondhatni reménykedem is.. de nem fogadnék rá. Nyilván nem tudom kitalálni, meg itt senki, hogy ő mit érez, csak kíváncsi vagyok, hogy mással is előfordul ilyen vagy hasonló? Vagy csak én tenyereltem bele a jóba? :\
3. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 1. - Niar)
2013. ápr. 22. 02:49

Ha nincs szerelem mint érzés...tudod: az a szárny, ami repít, amikor valakiért odavagy, a kedvében jársz, amikor boldogság tölt el amikor csak meglátod Őt....Ha ez az érzés nincs meg, akkor abból nem is lesz igazi kapcsolat.


Most magamból indultam ki. :S


Eleget tapasztaltam már meg ezt az érzést, vagy ennek hiányát, és hogy hová is vezet.


Viszont...ha még az eleéjn vagytok, akkor ebből akár egy életre tartó igaz barátság is kialakulhat, megmaradhat. Ez IQ kérdése...szerintem.

2. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - Niar)
2013. ápr. 22. 02:44
Lehet még is szereted?
1. Niar
2013. ápr. 22. 02:28

Látszólag szépen alakuló kapcsolat, de még nem alakult ki mélyebb kötődés. Egyik napról a másikra az egyik fél rádöbben, hogy ez nem az igazi. Elmondja. Nincs vita, se ócsárlás egyik részről sem, sőt.. "azért jó volt együtt".. mindketten szeretünk a másikkal lenni, és rossz lenne külön...

Mi a megoldás? Szakitás vagy türelem?

Egyáltalán milyen oka lehet ennek? Úgy gondolom, ha nem szeretek valakit, akkor azt meg tudom fogalmazni hogy miért nem, könnyebben mint azt hogy miért igen. De ha nem szeretem, meg nem tudom magyarázni, és közben jó vele lenni na akkor mi van?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook