Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Letettem a cigit fórum

Letettem a cigit (beszélgetős fórum)


1 2
35. 3922e0e3cc (válaszként erre: 33. - Napsugár8)
2022. nov. 9. 12:08
<3 :*
34. 3922e0e3cc (válaszként erre: 32. - 95106eb3dc)
2022. nov. 9. 12:07

Köszönöm :) E-cigit soha sem,az még drágább és nekem unszimpatikus volt mindig is,itt a spórolás a legnagyobb ok :)

Azóta sem vettem cigit,igaz a mozdulat és a megszokás hiányzik,de eddig bírom :)

33. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - Libikóka)
2022. nov. 9. 10:49

Ahogy írtam, valójában 12 év óta nem szívom.

Előtte kb. 5-6 évvel gyógyszertárban leszokást segítő bogyókat vettem. Ahhoz képest elég drága pénzen. Olvastam itthon a használati útmutatót, azzal kezdte vastagon szedett betűkkel: Ne gyújts rá!... és olvasom tovább, hány szemet kell belőle, első nap, második nap.... közben ismét csak nagy betűkkel: ne gyújts rá!!!

Úgy vágtam be a sarokba az egészet. Ha meg tudtam volna állni, hogy nem gyújtok rá, akkor nem költök a bogyókra kemény ezreseket!

Így pár évvel később a nikotin fokozatos elvonása módszer mellett döntöttem. Nekem az úgy jó volt. Örülök, hogy másnak is eredményt hozott. :))

32. 95106eb3dc (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. nov. 9. 10:39
Csatlakozom Mimoza07 véleményéhez, e-cigit semmiképp. Ugyan olyan káros / a napokban olvastam egy tanulmányt /. Nekem a tapasz segített, szükségem volt egy mankóra. Ha már pár napot kibírtál segédeszköz nélkül, akkor sikerülni fog ha megvan az elhatározás. Csak egyre vigyázz, ha jön a kísértés nem szabad még egy szálat sem, mert kezdheted elölről. Sajnos tapasztalat és többen is vagyunk így. Tisztelet a kivételnek akik elsőre leálltak vele.
31. libikóka (válaszként erre: 29. - Tien)
2022. nov. 9. 10:07
Igen ,,,épp így,,valószínűleg soha többet nem fogyasztanék alkoholt sem,,,tiszta nyereség lenne:DDD
2022. nov. 9. 10:03
Határozott vagy,gratula
29. tien (válaszként erre: 28. - Libikóka)
2022. nov. 9. 10:02

Sejtem, hogy mire gondolsz.

Én még mindig keresem a gyújtót a kávé mellé.

Nem mondom, hogy könnyű.

Sőt nagyon nehéz,mert én / mi szerettünk cigizni.

Akkor beszéltünk meg dolgokat ,lezártunk projekteket egy ital / kávé/ cigi társaságában.

Ez most már nincs,és hiányzik.

De a tüdőnk és a pénztárcánk meghálálja.

2022. nov. 9. 07:26

Gratula mindenkinek aki letette vagy épp leszokóban:)))


Most már nagyon gondolkodom,,,bár kifejezetten szeretek cigizni.

Csak az a kazal pénz zavar egyre jobban amit kiadok.

Napsugár módszerét választanám ha elindulnék az úton.

2022. nov. 9. 06:37
Most jutott eszembe: amikor úgy éreztem, hogy nagyon-nagyon nehéz, és beállt a gondolat a fejembe, hogy nem csinálom tovább, jött a gondolat: Én magam döntöttem úgy, hogy leszokok, senki nem kényszerített rá. Bármikor megváltoztathatom a döntésemet, ha akarom. De le akarok szokni a dohányzásról és le is szokok! Leginkább, mire ezt így végig gondoltam, rögtön jobban éreztem magam.
2022. nov. 9. 06:33
Minél többen csatlakoztok Bettinához, őneki is annál könnyebb lesz. :))
25. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Tien)
2022. nov. 9. 06:31

Gratulálok Neked is!

Ügyesek vagytok, jól csináljátok!

2022. nov. 9. 02:18
Jól tetted.
23. vigyefene (válaszként erre: 22. - Tien)
2022. nov. 8. 22:52
Piros pont.
22. tien (válaszként erre: 21. - Vigyefene)
2022. nov. 8. 22:51
Köszönöm, tudom 😁
21. vigyefene (válaszként erre: 20. - Tien)
2022. nov. 8. 22:46
Még egy dicséret. Jó feleség vagy.
20. tien (válaszként erre: 19. - Vigyefene)
2022. nov. 8. 22:44

Férj miatt volt szükség erre a lépésre.

Reggelente rossz volt hallgatni,hogy köhög.

Sanszos hogy pár év és COPD befigyel.

Én meg jó feleségként támogatom és vele együtt leszokom.


Csak ne lenne ez a sóvárgás.😫

19. vigyefene (válaszként erre: 18. - Tien)
2022. nov. 8. 22:35
Én pedig gratulálok neked és a férjednek. Semmi szükség a francos bűzdurungra.
18. tien
2022. nov. 8. 22:32

Gratulálok!

Nem mondom,hogy könnyű menet lesz.

Harminc napnál tartunk (ketten a férjjel)

Eddig kb.ötvenezer forintot nem cigiztünk el.


Már nem akarok senkit kinyírni.

Még van egy kis sóvárgás.

Tisztább a bőröm és szebb ,teltebb az arcom és a pulzusszám is jobb.


Kitartás : egy sorstárs 😘

17. simple (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. nov. 8. 19:20
Ha az akarat megvan, akkor menni fog. Sajnos tanácsot nem tudok adni, mert nekem sosem lett könnyebb. Évek óta nem gyújtottam rá, de még most is állandóan sóvárgok, sokszor eszembe jut, ha az utcán cigizik valaki jó nagyokat szippantok a cigifüstjéből. Szerintem leszokni nem lehet, csak nélküle élni.
2022. nov. 8. 18:23
Mondjuk egyszer elcsabultam.. Egy két évre rá. Még most is van egy doboz cigi a szekrenyemben. De amikor rágyújtottam olyan hányingerem lett, hogy dobtam el. A szervezetem teljesen elhatárolódik a nikotintól.
2022. nov. 8. 18:19
Az ecigi semmivel se jobb mint a normalis. Ugyanolyan káros. Arra rá ne szokj. Mert ugyanott vagy kb. Kitartás! Sikerülni fog. Nekem is ment elsőre. Mindenfele bizbasz nelkul. Tapasz meg rágó meg hasonlók. Csak egy kis tüdőgyuszi kellett, meg egy kiadós reflux, aztan mar nem is kívántam úgy a cigit. :D
14. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - 3922e0e3cc)
2022. nov. 8. 18:07

Ha tanácsolhatom, amit havonként ezzel megspórolsz, annak x %-át tedd perselybe, üvegbe, akárhova, ahol gyűjteni tudod. Egyrészt néhány hónap múlva már lesz egy picike biztonsági tartalékod, másrészt kézzel fogható, szemmel látható eredményét látod annak, amit csinálsz! Hatalmas erőt ad a folytatáshoz.


Ha eddig naponta vásároltál, akkor ezek után minden másnap tégy félre, ha hetente vásároltál cigit, akkor annak x %-át hetente tedd az üvegbe...

Tudom, hogy ezer helye lenne, de ha nem született volna meg ez az elhatározásod, akkor sem magatokra költenéd. Próbáld meg a tartalék gyűjtését.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Vidéki3)
2022. nov. 8. 17:52

Nekem is bő 3 hónap elég volt ahhoz, hogy fokozatosan leszokjak le róla. Egy nap valamikor ebéd előtt jutott eszembe, hogy a reggeli kávé után elfelejtettem!!! rágyújtani. :))

Néhány hét után már az utcán megéreztem a virágok illatát, a házunkban a folyosón lengedező főtt ételek illatát, szagát... mennyei érzés volt. :))

12. vidéki3 (válaszként erre: 8. - 3922e0e3cc)
2022. nov. 8. 17:44

Sajnos én is ennyit költöttem. Minden reggel meggyújtottam egy kétezrest. Az is segített, hogy júliusban jegyeztek elő szeptemberre műtétre.( Tavaly elhajtottak COPD miatt altatási kockázat okán.)

Akkor bevetettem Napsugár módszerét, fokozatosan csökkentettem 12-14 szálra. Aztán arra gondoltam, ha altatós orvos vizsgál, vegyek mély levetőt/sóhajtsak, az bizony egy erős köhögési rohammal járt volna, lehet megint halasztották volna. Kérdezte, dohányzom- e. Nagy mellénnyel határozottan mondtam: NEM!

Nekem kisfiam :-D van, (45 múlt), de neki is többet tudok most venni. Mostanában van névnap/születésnap+Karácsony.

Magamra még nem költök, csak annyit, hogy sűrűbben tudok pl. hajat vágatni. Mondjuk nyugdíjasnak már könnyű ;-) nem kell sehol megjelennie. Sokat sétálok,amíg időjárás engedi szabadtéri kondigépet is használom. Pl. a sígépet régebben nem tudtam, 2-3 lépés után fulladtam. Mmár 15-20 percig megy a taposás.

11. 3922e0e3cc (válaszként erre: 10. - Globus)
2022. nov. 8. 17:42
Köszönöm <3
10. globus (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. nov. 8. 17:29

Húú, szuper!

Nem tudok segíteni, csak gratulálni és biztatni. Kitartás, sikerülni fog!

9. vigyefene (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. nov. 8. 17:25

8-10 éves koromban kezdtem utánozni a nagyfiúkat, akkor még sokszor sodorni kellett a sajátunkat.

Valahogy 25 lehettem amikor komolyan elhatároztam, h elég volt ebből a szemétből.

Dehát rövidesen disszidáltam, gondoltam h az a jó amcsi cigi a szűrővel majd jobb lesz. De nem. 96-ban dobtam el végleg. Sokkal jobban érzem az izeket. A pénz nekem nem probléma, de az egészségem igen.

8. 3922e0e3cc (válaszként erre: 6. - Vidéki3)
2022. nov. 8. 17:17

Igazán köszönöm hogy így leírtad nekem,még jobban motivál :)

Igen én is már nagyon köhögtem,éjszaka is többször.

Nekem havi 60.000 Ft volt a cigi,eldöntöttem nem vagyok hajlandó ezt a pénzt "kidobni az ablakon" .

Én is úgy gondolom,hogy inkább gyümölcsre,vagy bármi másra költöm de leginkább a Kislányomra :)

7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Vidéki3)
2022. nov. 8. 17:14

Gratulálok Neked is!

Teljesen mindegy, ki segít, megcsinálni annak kell, aki az elhatározást meghozta.


Amikor én rászántam magam (43 évig szívtam), a Hoxát még hírből sem ismertem. Volt egy ismerős hölgy, ő egyik napról a másikra tette le. Láttam, ahogy a nikotin-éhség, és az utána való vágy, hatalmas erőkifejtést váltott ki belőle. Reszketett keze-lába-feje... nem akartam azt végig élni, ezért választottam a másik utat.


De, ahogy mondani szokták: minden út Rómába vezet! Ha képesek vagyunk végigmenni rajta. Aki elindult, csak rajta múlik. Meg lehet csinálni! Csak a kitartáson múlik. Megéri! Mindig csak azt az egyetlen napot végig csinálni! Semmi más titka nincs. :))

6. vidéki3 (válaszként erre: 1. - 3922e0e3cc)
2022. nov. 8. 16:56

Nagyon jó döntést hoztál és szívből kívánom, hogy végleges legyen. Van Hoxa oldalán és máshol is több leszokós fórum, azokat olvasom jó ideje. Kisebb-nagyobb szüneteket már tartottam, de most Hozzád hasonlóan főleg egészségi, de anyagi ok miatt is elszántam magam. Lehet 52 év után a kapcsolót most találtam meg ;-). 11 napig tapaszt használtam, utána kisműtét/lábadozás. Semmi kötöttség, azt és akkor csinálok, amit akarok. Azért rendszer van, ugyanakkor kelek/fekszem/eszem. Szeptember 1-e óta csak arra gondolok, ha ennyi mindent túl/átéltem jelentős egészségromlás nélkül, tovább nem kockáztatok. (Van COPD, reflux, orrpolyp.) Szeptember közepétől nem fulladok, nem köhögök. Ma voltam gégésznél, polipok kicsit visszahúzódtak, kaptam kis időt, hátha nem kell műteni. Első hónapban naponta, majd hetente nézem az eredményt:

"2022/08/31 19:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő: 2 hónap, 7 nap, 21 óra, 39 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 1360 db.

Az így megspórolt költség: 130 560 Ft


Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 1,36 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 2,72 gramm nikotin,

nem mérgezte magát 8.16 gramm kátránnyal és 6,8 gramm szénmonoxiddal."

A pénz nincs meg ;-). Legalább 2 kg. gyümölcsöt veszek hetente, és többféle vitamint.

Ami még segített Hoxa tagokon kívül - kiemelve , Napsugár - család és közeli barátoknak mondtam csak. Sok elismerést, segítséget kaptam tőlük.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook