Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leszoktatás a cumiról fórum

Leszoktatás a cumiról (beszélgetős fórum)


27. editta2990 (válaszként erre: 25. - Lencsy)
2012. febr. 19. 22:33

én is igy gondolom...pedig a nagyi is mindig mondja hogy minek az már....de én a mai napig emlékszem amikor elvették tölem.....sajna

én nem akarom a kis lelkét megbántani....majd eldobja ha másban lel nyugalmat

2011. nov. 3. 12:58

Nálunk is van néha cumi... Nem tudok elég következetes lenni,*visszavarázsolja sok beszéddel* amikor kell neki..ez általában alvás időszak vagy amikor megbántódik, (sértődik) valamin... Ha nyilvános helyen vagyunk eldugja :-)


Nem erőltetem (önmagától rájön) de érdeklődve olvasom a hozzászólásokat...

25. Lencsy
2011. nov. 3. 12:55
Megmondom őszintén a cumi témával úgy vagyok, hogy valóban gondot okozhat ha a gyerek túl sokáig ragaszkodik hozzá ,mert ugyan már egy 5-6 évesnek ne lógjon a szájában ..DE had ragaszkodjon az a gyerek valamihez ami megnyugtatja ami csak az övé :) Mi van akkor , ha egy 3-4 éves kisgyerek alváshoz cumit kér ? Ugyan semmi :) Elfogja ő hagyni ahogy megérik rá ..anélkül hogy mi elvennénk !
2011. nov. 2. 19:19
Én próbálnám leszoktatni de úgy ragaszkodik hozzá, így hagyom majd elhagyja. Itthon csak allváshoz kell v este ha már fáradt, nincs állandóan a szájában, az oviban első nap óta szó nélkül elalszik nélküle, de itthon annyira kell neki szinte remeg. Most írt neki a Télapó hogy ha kinthagyja az ablakba ő elviszi és szép ajándékot hoz érte. Erre ő közölte nem rakja ki,úgyis van rengeteg játéka neki inkább nem kell semmi. januárban lesz 3 és fél éves. Azt hiszem majd leteszi ha már nem kell neki v ha esetleg jön a tesó majd neki odaadja.
23. Lencsy
2011. nov. 2. 14:12

3 gyermekem van , és nagyon változó volt mind három esetében a cumi kérdés ! A lányom ovális lapított formájú pillangó cumit fogadott csak el ,két és fél éves koráig folyamatosan a szájában lógott és eszem ágában nem volt tőle elvenni ! A fogai formáját és állását illeti ,mint a tejfogaknál mind a maradandó fogainál semmi elváltozás nem történt , nagyon szépek a fogai !Leszoktatás ? Ahogy megszületett a kis tesó magától letette ! A középső gyermekem sima gömbölyű formájú cumit használt és ahogy az oldalsó rágófogai elkezdtek kibújni és fájtak letette a cumit ! A legkisebb fiam viszont nagyon nehezen szokott le a cumiról ..ö 3 és fél évesen elvesztette a kedvenc cumiját ami helyett nem fogadott el másikat , így megszűnt a cumizás !

Az ujjukat sosem szívták , de én nem is bántam , mert az mindig kéznél van és ha valami deformálja a fogsort na az ujj szopás nagyon ! A cumi csak egy eszköz ami egy idő után "eltünik" a gyerek mellől, de az ujja nem ! Ismerek olyan 8 évest aki a mai napig az ujjához kap ha olyan történik ..és ez megnyugtatja ! Na ha valamiről nehéz leszoktatni a gyereket akkor az az ujj szopás és nem a cumi :)

22. martin3 (válaszként erre: 1. - Kinni)
2011. nov. 2. 13:30

szia! szerintem ahány ember, annyi választ fogsz kapni:)

nekem a kislányom az ujját szopizta, de csak alváshoz, 6évesen mondtam, hogy most már arról is le kellene szoktatni és vettem keserűfű ecsetelőt és bekentük, 2 nap alatt leszokott...

a nagyobbik fiamnál az ovi előtt közöülték, hogy oviba tilos cumit vinni, kénytelenek voltunk leszokni, de ő vitte ki a kukába(3éves kora előtt 2 héttel) pont jött a kukásautó, én látványosan lerohantam a szeméttel,és mikor felmentem, az ablakból néztük, hogy a kukásautó ledarálja a cumiját(amit én kivettem a szemétből, de ő nem tudta), egész nap nem hiányzott neki, csak este jött a hiszti 5 percre, mondtam sajnos ezt már elvitte a kukásautó, és ledarálta...kb 2 éjjel balhézott még és ennyi

a kisebbik fiam meg pont 2 évesen kapott valami szájnyálkahártyagyulladást, iszonyúan fájt a szája, nem evett, nem ivott, a cumi nagyon kellett volna de ahogy betette, ki is köpte, annyira fájt a szája, de 2 nap alatt elmúlt(addig mondjuk iszonyú szenvdeés lehetett neki) viszont utána már nem is kérte a cumit, én meg nem adtam vissza, kb 1 hét múlva próbáltam valamiért azzal megnyugtatni, de úgy nézett a cumira, mintha akkor látná először, teljesen elutasította(na mondtam magamra akkor nem fogom visszaszoktatni) és túl lettünk rajta...

21. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Muraja)
2011. nov. 2. 12:48

A cumizásnak is és az ujjszopásnak is van köze a tejfogakhoz és ezáltal a maradó fogakhoz is!

Viszont nem minden gyereknek lesz tőle rendellenes a fogsorzáródása, van, aki megússza -de ők vannak kevesebben.

Tipikus ujjszopós fogsorok vannak, én első blikkre kiszúrom őket, sose fogtam még mellé, ha megkérdezem, mindig kiderül.

2011. nov. 2. 12:46

Két cumizós lányomnak (fogszabályzós cumi) gyönyörűek a fogai.


Ujjszopós fiamnak sokévi fogszabályozásra volt szüksége.

19. baybi (válaszként erre: 1. - Kinni)
2011. nov. 2. 12:43
Most lehet viccesen fog hangzani,de én sosem cumiztam ugyanis az ujjamat szívtam,de azt nagyon sokáig!(12 éves koromig)De a védőnők azt javasolják,hogy ne erőltessék a cumiról való leszokást,mert az valamiféle támaszt nyújt a gyerekeknek!
18. tejbegríz (válaszként erre: 12. - Kinni)
2011. nov. 2. 12:32

Szia,

Ha elvetted tőle szerintem ne add vissza neki, ha már idáig kibírtad most ne add fel, következetesnek kell lenned! Pont az ilyen dolgok miatt lesznek hisztisek esetleg követelődzők a gyerekek, mert tudják ha elég kitartóan ordítanak megkapják amit akarnak. Ráadásul valóban nem normális ha iskolás gyerekek még cumiznak. És az is igaz, hogy teljes mértékben akadályozza a fogak normális irányban történő növekedését! És ez igaz a már kinőtt fogak esetén is! Létezik úgynevezett "fogszabályzós" cumi aminek a vége le van ferdítve.....de szerintem nem sokat ér ha állandóan a szájában lóg!

2011. nov. 2. 12:16
Nekem lassan 18 hónapos a kisfiam. Én úgy vagyok vele, hogy ha majd oviba meg, addigra hagyjuk el valahogy. Napközben is szokott cumizni, de sokszor eldobálja, lerakja. Akkor is inkább akkor szokott, ha nyűgös. Inkább alváshoz kell. Nekem abból lett elegem korábban, hogy még egy éves sem volt, aztán állandóan kivették a szájából (szülők), mert hogy inkább "beszélgessen", meg hogy minek az a cumi. Aztán közöltem mindenkivel, hogy el ne merjék venni tőle. Ha mondják neki, hogy köpje ki és magától kiköpi azért nem szólok. Mert magától teszi. Megnyugtatja, ha cumizik.
16. sutoczkine (válaszként erre: 15. - E28c748947)
2011. nov. 2. 12:14
Már próbáltam, de úgy kiköpte, hogy alig találtam meg. A cumisüveget is nagyon nehezen fogadta el mikor már nem volt elég tejem.
15. e28c748947 (válaszként erre: 9. - Sutoczkine)
2011. nov. 2. 11:28
Adjál neki cumit.
14. e28c748947 (válaszként erre: 11. - Lullaby70)
2011. nov. 2. 11:27
Én teljesen így gondolom, mint te.Nálunk a szobatisztaság is így történt.Soha nem erőltettem, csak terelgettem ügyesen, és "maguktól" vették le anno a pelenkát.Én ennek a híve vagyok.
13. Muraja
2011. nov. 2. 11:20

Marpedigsemi köze a cukizasnak a fogakohoz , a tejfogakhoz.

Es mier lenne az rossz pelda a környezetben azt hiszem inkab pozitivul lehet venni mivel a gyeknek a javat nezik es nem azt ki mitt es hogyan gondol.

Cumizas egyfele bisztonsag a gyerek szamara csak sajnos a gyerek meg keptelen szoba fonni azt hogy miert igenyli a cumit. Dokinak pedig elkellene olvasni neheny szakirodalmat kulföldröl .

12. kinni
2011. nov. 2. 11:13

Köszönöm a hozzászólásokat.

Azért szeretném ha leszokna mert van a környezetemben két rossz példa is, iskolás gyerekekről van szó akik még mindig cumiznak. Az egyiknek ez miatt kell fogszabályzó.

Úgy gondoltam könnyebb most míg kisebb mint később, múltkor a gyerekorvos is kiszúrta, hogy cumizik mikor megnézte a torkát.

11. Lullaby70 (válaszként erre: 7. - Lullaby70)
2011. nov. 2. 11:13

Természetesen nem azt mondom, hogy most azért kiegyensúlyozottak, mert sokáig cumiztak. De azért igen, mert ilyen és ehhez hasonló kevéssé lényeges helyzetekben mint pl. a cumikérdés, hagytam őket a saját ritmusukban fejlődni.

Ebben biztos vagyok.

10. Muraja
2011. nov. 2. 11:09

Soha nem szabad eröszakot praktizalni a cumizas leszoktatasban .

Minden gyereknek ez egy bisztonsagi moment , mely ahoz az idöhöz kötödik mielött megszuletett.

Sokszr latni a ultran hogy a kis baby az ujat szivja.

Meg kell hogy legyen adva ez a kis bisztonsag a gyerekek szamara addig amig nekik van szuksege ra.

Legkisseb lanyom 4 evesen mar egyedul uszott de meg cumizott nagy magabisztonsagal oda adta egy szep napon a kis cicanak.

9. sutoczkine (válaszként erre: 8. - E28c748947)
2011. nov. 2. 10:47

Ha ez esetleg nekem szól én nem mondtam, hogy baj csak azt, hogy nekem kicsit furcsa. Egyébként semmi problémám azzal, hogy ki meddig cumizik.


Az ujjszopásról hogy lehet leszoktatni egy gyereket. Igaz még csak 9 hónapos még hagyom, de nem akarom, hogy 4-5 éves koráig tartson.

2011. nov. 2. 10:38
Miért baj ez?Én nem tépem ki a szájukból, fokozatosan építem le.Soha nem lógott egész nap a szájukba, csak alvásnál.Maguktól fogják odaadni.
7. Lullaby70 (válaszként erre: 1. - Kinni)
2011. nov. 2. 10:33

Én visszaadnám neki a helyedben. Szüksége van még rá. Ha csak éjszaka kell, nappal nem, tehát a beszédfejlődését nem gátolja, akkor minek kínozni?


Nagylányom 4 és fél éves volt, amikor beleegyezett, hogy kirakjuk a húsvéti nyuszinak a cumit, hogy elvigye kisebb gyerekeknek. Nem hiányolta utána.


Kislányomnál ugyanez nem vált be, hagytam tovább. 6 évesen, iskola előtti nyáron tette le önként, mondván, ő már ehhez túl nagy.


Nekik is csak éjszakára kellett.


Legtöbb gond a fiammal volt, aki az ujját szopta, szintén csak alváskor. Neki 8 évesen az ujjszopásgátló fogszabályzó segített pár hét alatt. De addigra már annyira kinyomta a fogsorát, hogy évekig tartó fogszabályzásra volt szükség.


Ma már mindhárman kiegyensúlyozott kamaszok.

2011. nov. 2. 10:31
4 éves korukig igénylik a cumit? Én már azt is sokalltam, hogy a 2. szülinapja után is cumizott a fiam. Nekem teljesen természetesnek tűnt, hogy nem keresi miután megbeszéltük, hogy miért nincs tovább. A barátnőm kisfia se csinált belőle ügyet, ő is 2 évesen szokott le, hasonlóképpen.
2011. nov. 2. 10:29
Ja és én mindig megpróbáltam ezeknél a hajnali ordításoknál elterelni a figyelmét,vmi mesét elkezdtem mondani.Tudom fárasztó de ha már 2 hét eltelt akkor már tarts ki.Nálunk egésznap a szájában lógott.
2011. nov. 2. 10:26

Na ez nálunk 4 éves koráig tartott a lányomnál,aztán egyik este nem találtuk de én igen elraktam.

A lányom minden hajnalban ordított hogy kelljek fel és keressem meg,már ,ajdnem feladtam,de egy történetet kitaláltam aminek az volt a lényege hogy a cumi szabadságra ment mert már nagyon elfáradt a sok rágástól.

Tudom nem egy egetverő történet de nálunk bejött,sokszor megkérdezte mikor jön vissza,de azóta eltelt egy hónap és már nem keresi.

Én is próbálkoztam elvenni tőle hamarabb is de sosem voltam elég kitartó mindig megsajnáltam.Ne add fel elfogja felejteni.

2011. nov. 2. 10:25
Az enyémet 2 évesen szoktattam le. Nem fogadott szót ezért odaadtam a patkányoknak az összes cumit (3 db). Megbeszéltük, hogy, ha jól fog viselkedni akkor visszahozni ugyan nem tudják, de a télapóhoz elviszik és kap értük sok finomságot. Már a délutáni alvásnál se hiányolta pedig szinte egész nap a szájába lógott.
2011. nov. 2. 10:25
Nálunk is a Télapó fogja elvinni mikulás magasságában.Szombaton voltak 4 évesek a lányaim és alváshoz még igénylik.Az oviba már egy ideje nélküle alszanak, tehát haladunk.Nem vagyok híve a drasztikus cumi elvétnek, hisz egyszer ugyis maguktól fogják leadni.
2011. nov. 2. 10:19

Kisfiam elmúlt 3 éves és úgy gondoltam ideje leszoknia a cumiról. Már régóta csak éjszakára kellett neki, ha hajnalban felébredt megkereste és azzal könnyen visszaaludt. Kb 2 hete elvitte a télapó a cumit és megígértem, hogy hoz helyette ajándékot. Azóta borzasztóak a hajnalok, ha felébred 4-5 óra körül nyöszörög és néha sír is, nagyon nehezen alszik vissza. Valamelyik nap azt kérte hozza vissza a télapó a cumiját. Egyenlőre nem adtam vissza de nagyon megsajnáltam.

Egy részről: könnyebb lenne visszaadni és valószínűleg megnyugodna, jobban aludna.

Más részről: ideje lenne leszoknia, ha már eddig eljutottunk nem szívesen adom vissza.

Az lenne a jó, ha magától elhagyná.


Hány éves korban és milyen módszerrel szokott le a gyereketek a cumiról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook