Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leszokni! Leszokni. Leszokni? fórum

Leszokni! Leszokni. Leszokni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leszokni! Leszokni. Leszokni?

1 2 3
87. vikucka (válaszként erre: 86. - 13fdb5d526)
2010. dec. 3. 12:14

e-cigaretta? az mit jelent?

nekem mindenféle hókuszpókusz nélkül sikerült letenni.

2010. dec. 2. 21:11

Sziasztok

Én 12 évig dohányoztam, és most szeretnék leszokni.

Meg tudjátok írni, hogy melyik E-cigaretta a legjobb?

Köszönöm

2010. dec. 1. 09:27
18 napra abszolút cigimentesen :) És ez remélem így is fog maradni :)
84. rekamer (válaszként erre: 83. - Nyafa)
2010. nov. 26. 16:27
Furcsa paradoxon...a munkahelyeden miért, otthon miért nem?
83. Nyafa
2010. nov. 13. 20:41
Én hétfötöl-péntekig mindig cigizek a munkahelyen. Itthon cigit se tartok,mert undorodom az egésztöl.
2010. nov. 13. 08:29
Látom a cikkem egy új fórumot indít lassan... Ajánlom nektek a Dohányzás-Leszokás fórumot... Én ott nagyon-nagyon sok segítséget kaptam, és kapok a mai napig... :D (
2010. nov. 11. 15:45

Ezért is leszokni...leszokni!!!!


[link]

80. 4ef9451d27 (válaszként erre: 76. - E7ca9879d9)
2010. nov. 8. 18:45
Sok szerencsét és kitartást hozzá
2010. nov. 5. 19:28
Igen,igaz hogy lelassul az anyagcsere.Sőt,a kalória bevitelt is csökkenteni kell,mert nem kell már a szervezetnek a dohányzás által bevitt méreganyagot elégetnie.Ezért egy átlagos testalkatú nőnek,legalább 5-600 kalóriával kevesebbet kellene bevinnie a szervezetébe hogy ne hízzon.Kegyetlenség:(
2010. nov. 4. 21:35

Én vettem most egy csomó fogyókúrás nasit, kölesgolyót, fehérjeturmixot, eljárok aerobicozni és nem hiányzik a cigi.

anyagcsere: érdekes dolog - nekem se nem lassabb, se nem gyorsabb...

Mondjuk 1 hónapja költöztünk az új helyre és ittbent nem engedjük a dohányzást, kimenni meg lusta vagyok :)

Most megyek, mert most értem haza aerobicról. Amúgy jövőre mi is babát szeretnénk, de én nem akarok cigizős anyuka lenni.

2010. nov. 4. 20:35
Sajnos ismerek olyanokat is akik a gyermek érdekében sem tudják abbahagyni. De ha már szülővé válik az ember, ahogy nőnek a gyerekek és a saját szüleink is idősödnek és sokukat korán elveszítjük ha belegondolunk a saját gyermekeink sem örülnének ha korán árvaságra jutnának.
2010. nov. 4. 19:01

Volt hogy én is letettem hónapokra, és újrakezdtem, sok évre megint....

De most nagyon érett, és erős döntésem van, hogy befejeztem !!!

Tudjátok hogy mi az érdekes? Ha egy nő terhes lesz, azonnal letudja tenni, és amíg szoptat sem szívja. A babára vigyáz, magára nem.... Én is így voltam..... Vajon miért nincs önmagunkkal szemben olyan felelősségérzetünk mint a gyerekünkkel szemben?

2010. nov. 4. 18:35

Én 10-12 évesen kezdtem (kóstolgatni),kb. 12-13 év után leszoktam 8 évi szünet után újrakezdtem.

Tudjátok a túlzott önbizalom! (ÉN azt hittem 1-2 szál 1-2 doboz, 1-2 hónap 1-2 év cigizés után bármikor letudom tenni. Hát nem, szerettem volna de újra kb. 12-13 évig cigiztem. Most már több mint négy éve nem szívom de tudom, ha nem vigyázok bármikor újrakezdhetem. Néha annyira jólesik egy-egy finom füstfelhőbe beleszippantani, de máskor folytogatóan büdösnek kellemetlennek találom (tudjátok az a bizonyos dekkel teli hamutartó-szag). Ha ebből sem tanulok akkor miből? Egyszerűen ez van. A hízás pedig állítólag attól is van, hogy az anyagcserét is befolyásolja a nikotin, valami hatása van az emésztő-enzimtermelésre.

74. e7ca9879d9 (válaszként erre: 73. - Vikucka)
2010. nov. 4. 17:48

Gratulálok:-)) Szerintem mindenki hízik, én is híztam, 6 klót, de lehetett volna 12 is... Mozogj, és ne a nasihoz nyúlj, én pucoltam sárgarépát, és néha arra "gyújtottam" rá :-)))

Kicsit segít áthidalni a babrálhatnékot :-))

Azt mondta nekem nemrég egy altató orvos, hogy a cigiben, ha valaki leteszi, akkor nem a nikotin fog hiányozni, mert a nikotin lebomlási ideje 8 perc, hanem a mozdulatsor, és a megszokás. Van is benn valami. Én sok babrálós melót találtam ki magamnak amikor leszoktam, hogy elfoglaljam a kezem, és a figyelmem.

No ezek kéretlen tanácsok voltak :-))))

2010. nov. 4. 14:31
Mióta nem cigizek hízok. Egyik sem jó, de mégis büszke vagyok magamra, hogy meg bírom állni. Egy hónap alatt egy doboz cigit szívtam el (!), ezt le akarom redukálni nullára. Én cigit magamnak már nem veszek!!!! Lesz ami lesz, ha meghízok, az sem érdekel!
2010. nov. 3. 20:19
Tökéletesen egyetértek, ha letetted, se egy szálat, de még egy slukkot sem, mert onnéttól vissza lehet esni. Nem éri meg az egy szál....
2010. nov. 2. 11:43

Én is többször próbálkoztam már.

5 éve tettem le a cigit és azóta 1 szálat se szívtam.

Saját tapasztalat: csak úgy megy a leszokás ha többet nem gyújtassz rá.

Én sajna 2x is 7 hónapos kihagyás után szoktam vissza.Úgy kezdődött hogy csak 1 szálat szívok...

De 5 éve nem vettem a kezembe :)

2010. nov. 2. 11:14
Heti 3 szálat szívtam el az elmúlt egy hónapban. Bízom benne, hogy ezt nullára tudom redukálni!
69. c9cd845d08 (válaszként erre: 68. - Armadax)
2010. nov. 2. 10:39

Azért vitatkoznék veled ezen a maszlagon...

Kérdezz meg pár tüdőgyógyászt...

2010. nov. 2. 08:36
Sokan beveszik azt a maszlagot, hogy a dohányzás tüdőrákot okoz. Persze nem azt mondom, hogy ne szokj le a dohányzásról, de a rák genetikailag örökölhető. Ezért van az, hogy több a tüdőrákos a nemdohányzók között. Teljessen leszokni lehetetlen, mindíg kívánni fogod. Persze aki le akarja tenni, és meg is tudja tenni az ne habozzon. Úgy a legkönnyebb, ha reggel már nem gyújtasz rá, akkor ki lehet bírni. Sok sikert mindenkinek!
2010. nov. 2. 06:58

Sziasztok!

Én 3 éve nem dohányzom.2 dobozzal szívtam naponta,és egyik este azt mondtam magamnak,hogy reggeltől nem cigizek.(semmi ok nem volt!)És így is lett!Azóta egy slukkot sem!Én úgy gondolom,hogy ha akarat nincs,nem is fog sikerülni.A mankó is azért segít,mert hiszed,hogy az segít.És szerintem nem a nikotin hiányzik,hanem a mozdulat.Hát kitartás mindenkinek a leszokáshoz!!!!!

66. syria (válaszként erre: 60. - E7ca9879d9)
2010. nov. 1. 21:27

Így igaz, gyilkos cuccok voltak.

Nagy szám volt, mikor megjelent a füstszűrős Fecske. Úgy emlékszem, annak is volt volt füstszűrő nélküli változata, a szegényebbek részére.

2010. nov. 1. 11:49

Sziasztok!

Már pár hete próbálkozok letenni a cigit, de nem nagy sikerrel!:(Olyan jó olvasni a hozzászólásokat és ezen felbátorodva kijelentem, hogy mától én is abbahagyom a dohányzást és többé nem leszek büdös!!:)Tudom, hogy nagy akaraterő kell hozzá de valahogy kifogom bírni mert ki kell hogy bírjam!!

2010. nov. 1. 06:30
ügyesek vagytok 5 éve én is leszoktam:)
2010. okt. 31. 17:08

Gratulálok!!!

Én tudom miken mehettél keresztül,én is végigmentem ezen az úton...

Napi 1-1 1/2 dobozról szoktam le 5 ÉVE!!!

Remélem neked is sikerül,csak így tovább

Sajna ha nincs akarat hiába vannak a gyógyszerek

és a tapasz...Nekem egyik se kellett!

Csak végtelen nagy akaraterő

2010. okt. 31. 15:19

Kitartást mindenkinek!

Én már 5 éve nem szívom, de a barinőim még mindig kínálnak, hogy naaa, gyújtsál rá...

Mondtam is nekik, hogy irigylitek, hogy le tudtam tenni, ti meg még mindig nem...


Azt nem mondom, hogy nem gyújtanék rá szívesen..

De!!!! Igen!!!! Főleg mikor kávézom, vagy vmi stressz ér, vagy mikor látom, hogy mások milyen aranyosan csapatosan szívják a cigiket vmelyik ajtó előtt...Akkor én is baromira rágyújtanék.

Valszeg ez az érzés soha nem fog elmúlni, a cigi utáni vágy...

Csak enyhül, s nem mindig jut eszembe...

S erősnek kell lenni, mert NEM KELL AZ ÉLETÜNKHÖZ EZ A BÜDÖS ÉS DRÁGA SZ@R DOLOG!!!!!!

2010. okt. 31. 13:33
Fecske cigi....elírtam
60. e7ca9879d9 (válaszként erre: 59. - Syria)
2010. okt. 31. 13:32

A munkás olcsó volt, füstszűrő nélküli volt, erős volt.

A munkás cigi idejében nem volt nagy választék még, úgy 30 éve a Fecska cigi volt a füstszűrős, és viszonylag elit cigi, a tömegcigi. Aztán lett sokféle, de a munkás -kossuth sokáig az átlagférfi cigije volt.

59. syria (válaszként erre: 58. - Sötét_hercegnő)
2010. okt. 31. 11:35

Én írtam, hogy az apu Munkást szívott, de időben letette. Nem is lett rákos!

Gondolom azért szívták olyan sokan, mert olcsó volt.

2010. okt. 30. 20:57

Olvastam itt, hogy valaki Munkást szívott. A papám is azt szívta sokáig, sajnos ő meg is halt tüdőrákban.

A kamaszkor elején barátnőkkel mi is kipróbáltuk, de köszönhetően annak, hogy a szüleim huzamosabb dohányos korszak után 1-2 évig előttem nem dohányoztak, annyira elszoktam a füsttől, hogy egyből köhögő rohamom lett.. úgyhogy nekem annyi volt. Viszont egyik barátnőm rászokott elég rendesen. Aztán az édesanyja rákos lett (ő is cigizett sokat, az orvosok ezzel indokolták a méhnyakrákot), és megküzdött a betegséggel, de ott le is tették mind a ketten.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook