Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leszokás a cigiről fórum

Leszokás a cigiről (beszélgetős fórum)


2020. okt. 17. 07:44

Ezt most találtam, érdemes elolvasni:

[link]

14. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2020. okt. 17. 06:59

Én is fokozatosan "leszoktam a cigiről", és nem egyik napról a másikra tettem le.

Előre megfontolt (aljas) módon :))) fokozatosan vontam meg magamtól a nikotint, és bizony, most már én is ott tartok, hogy képtelen lennék ismét rágyújtani. Ha mellettem pöfékelnek nem zavar, csak nekem ne kelljen ismét a számba venni.

Tíz év óta egyetlen egyszer sem volt olyan érzésem, hogy ismét rá kellene gyújtani.


A módszert, amit követtem, év elején leírtam egy cikkben. Olvasd el, talán ez is segít.


[link]

2020. okt. 17. 03:21

Én 7 évig bagóztam, hát nem vagyok magamra büszke...

Minden az elhatározással kezdődik. Kb. 5 évvel ezelőtt volt egy "cigileszoktató" app, azzal kezdtem el.

Jó volt látni napról-napra, mennyit spóroltam, hogyan tisztul a szervezetem, stb.

Sok erőt adott.

A cigit mindig kötöttem a kávéhoz. Szóval meg kellett szoknom a reggeli felkelést cigi nélkül.

Én elsősorban az egészségemre gondoltam, majd arra, mennyi pénzt kicsesztem az ablakon és szegény páromnak milyen lehetett évekig (3) hamutartóval csókolóznia.

Azóta talán 2x próbálkozásom volt a cigivel, bulizás alkalmával kínáltak meg. Hát én lettem olyan rosszul... Émelyegtem, hányingerem volt, szédültem. Szóval olyan szinten megundorodtam tőle, mint a pinty. És még az amúgysem defektes szaglásom is javult azóta. 😊🙂

12. szaszy88 (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 10:30
Koszonom
11. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Szaszy88)
2020. okt. 16. 09:57

De igen, hirtelen és nagyon sokat. Pedig állítom, hogy nem zabáltam rá. Viszont (szerintem azok után!) tudtam meg, hogy pm. alulműködésem van, és hogy a nikotin elmaradt, hirtelen lettem kerekebb.

Figyelj oda, hogy ne legyen "hiány-érzet-zabálásaid", és kezdj el valami rendszeres, napi mozgást: pl. futás, kerékpár, úszás, aerobik, amit akarsz... és ha ennek ellenére szaporodnak a kilóid, kérj a körzeti orvosodtól egy pm. ellenőrzést. Egy csepp vérből megmondja, és ha kell felírja a gyógyikát rá.

10. Bless the child (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2020. okt. 16. 09:57
Egy nagyon fontos dolog, hogy bármikor simán rá tudnék gyújtani és folytatni ott, ahol abbahagytam, de nem akarom megtenni. Akaraterő kell rengeteg
9. Bless the child (válaszként erre: 8. - Szaszy88)
2020. okt. 16. 09:54
Kicsit komolyabban. Novemberben lesz 1 éve, hogy leraktam. Epekőműtétre mentem, reggel még otthon elszívtam egy cigit, onnantól nem szívom. A pulzusom nagyon leesett az első pár hétben, meg hatalmas baromságokat álmodtam, de azt most is ugyanúgy szoktam. Az ízeket sokkal intenzívebb érzem, jobban bírom a terhelést és nem vagyok büdös! Család nagyon büszke rám!
8. szaszy88 (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2020. okt. 16. 09:50
Haha 😂
7. Bless the child (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2020. okt. 16. 09:45
Több pénz maradt hülyeségekre😂
2020. okt. 16. 09:41

Waoo orulok nektek hogy sikerult . Mi egyaltalan nem cigiznunk a lakasba .... max az ablakba....

a borotokon nem, verkeeingeseteken nem tapasztaltatok valrozast? Senki nem hizott?

2020. okt. 16. 07:18
Képes vagyok teleszívni a tüdőmet friss levegővel, érzem az illatokat, nem vagyok büdös. És főleg, nem kell óránként szellőztetni a lakást, mert vágni lehet a füstöt, így olcsóbb a fűtés is! :))
4. Ildi (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2020. okt. 16. 01:53
Negativ kovetkezmenye nem lett, nem kajaltam se tobbet se kevesebbet, ami nehez volt az az elso het. Pozitiv? Lanyom nem mondja h anya ne bagozz:))
3. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2020. okt. 16. 00:33
Elhatározás és akaraterő! Enélkül semmi!
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2020. okt. 16. 00:20

Én nagyon örültem, más következménye nem volt.

Ja, és sokkal több pénzem maradt másra.

2020. okt. 15. 22:47

Sziasztok. Ti mit tapasztaltatok magatokon miutan leszoktatok a dohanyzasrol?

En most

Fogok leszokni es kivancsi vagyok hogy mikyen pozitiv akar negativ kovetkezmenyei lesznek. Koszonom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook