Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lépkivétel, lép nélkül élni, splenectomia fórum

Lépkivétel, lép nélkül élni, splenectomia (beszélgetős fórum)


2011. aug. 4. 13:33
sziasztok! 15 éves vagyok és vérzékenység miatt (6éve)2011. 06. 22.-én splenectomi-ám volt. a lépem 2X akkora volt mint az átlag és túl működött. a műtét előtt kaptam nagydozisban szetreoidot (100mg) előtte is kellet már szednem egy pár éve. a műtét után az intenzíven ébredtem ahol egyből adtak fájdalom csillapítót. szerintem nem vészes a fájdalom. feltárásos alapon ment a műtét. után 2 évid kell még szednem ezt a maripen extra nevezetű antibiotikumot. mi a műtét előtt voltunk oltási tanácsadónál ahol kaptam a műtét előtt és után is 2-3 oltást, mert a tokos baktériumoktól nincs ilyen kor védelme az immunrendszernek. Én a kórházban 1 hetet voltam bent. szerdán volt a műtét csütörtökön dél előtt kivették a csöveket meg mindent, és már sétálhattam is. Leginkább nem a fájdalom a rossz mert nem annyira fáj, ha nem ahogy felduzzad és feszül. én mindig attól féltem hogy felszakad XDD de ez nem lehetséges (kivéve ha lemész hídba).
2009. nov. 25. 19:04
A lép nem életfontosságú szerv, ha megsérül, ki kell venni ugyan, de lehet élni nélküle. Feladata dióhéjban: a "vörös vértestek temetője".
2009. aug. 7. 23:05
Ja, múgy most az aszpirin mellett Béres cseppet és Cvitamint szed, ezt tudom. :)
10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Kagi86)
2009. aug. 7. 23:04

Neki családi örökség. Az apjának is kivették, mikor kb. ekkora volt. Nagyobb nekik, mint a normális és asszem túlműködik.

Az oltást nem tudom, de holnap meg tudom kérdezni.

Amúgy abból gondolom, hogy túlműködhetett, mert azt mondta az orvos, hogy a hibás működés miatt volt olyan beteges a fiú. Gondolom, azt is megtámadta a szervezete, amit nem kellett volna... Az anyja azt mondta, a doki mondta neki, hogy tíz centi volt. De hogy annyival volt nagyobb, vagy simán csak akkora volt és kisebbnek kéne lennie, azt nem mondta a barátnőm, mert nem igazán tudott koncentrálni a doki szavaira. Csak a lényeget hallotta, hogy jól sikerült a műtét. Ami érthető. De azt ígérte, hogy a kontrollon megkérdezi.

Én is olvastam róla, mert a barátnőm nem igazán tudta elmondani, hogy mi ez az egész. És az anyukacsoport, aki tudott erről az egészről, tőlem kérdezgette, hogy mi hogy van, merthogy én olyan jól tájékozott vagyok... :D

2009. aug. 7. 22:11

Köszi szépen az eddigi válaszokat :)

Igen, a gyerekek jobban bírják a műtéteket, meg az ilyesmi gyűrődéseket.

És azt nem tudod, hogy neki miért kellett kivenni? És oltást sem kapott emiatt? Mert én elég sokat utána olvastam és írják, hogy gyengülhet az immunrendszer, és bizonyos kórokozók ellen kell védőoltás.

8. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Globus)
2009. aug. 7. 21:36

Nem

Valami olyan, amit már jó sokszor hallotam régebben.

Nna, ezel most jó sokat segítettem... :D:D:D

7. globus (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2009. aug. 7. 20:26
Medrol?
2009. aug. 7. 19:25

Beszélgettem most kicsit erről a barátnőmmel. Sokat nem, mert én rohangáltam a gyerekem után, ő meg a saját háromja után.

Szóval, azt mondta, hogy volt egy gyógyszer, amit asszem 1 hónapig kellett szedni (elfelejtettem a nevét:S, asszem valami M-mel kezdődő), az aszpirinből meg napi 1et, amíg a retikulocitája vissza nem áll a normál értékre.

Azt már írtam, hogy 2órás a műtét, meg hogy aznap végig altatták. Másnap fájdalomcsillapító, harmadnap viszont már azért nem kapott, mert nem kért. Persze fájt neki, de nem kérte. Kemény kiscsávó! :D

A műtétje asszem kedden volt, csütörtökön már sétálnia kellett, pénteken hazaengedték és hétfőn mentek vissza varratszedésre.

Viszont 1 hónapig semmit nem csinálhatott: tilos a bicikli, a roller, a homokozás, az emelés, a hajolás, a futás, meg egy csomó minden, és nem szabad puffasztós dolgokat enni. Szóval tilos minden, amitől megfeszülhet a seb.

5. globus (válaszként erre: 1. - Kagi86)
2009. aug. 7. 18:52
Ismerek egy férfit, autóbaleset után splenectomizált, teljesen normális életet él.
4. survivor3 (válaszként erre: 1. - Kagi86)
2009. aug. 7. 13:05

Szia!


Egy ismerősöm foci közben sérült. Egy napig kínlódott az oldalában érzett fájdalommal, mielőtt orvoshoz ment volna.

A lábadozásról nem kérdeztem őt, de most is és a műtét után nem sokkal is jól volt, jól tudott mozogni.

Azóta persze újból focizik.

2009. aug. 7. 13:03
Ez náluk családi "örökség", az apjának sincs már lépe. Neki is gyerekkorában vették ki.
2009. aug. 7. 13:02

Szia!

Barátnőm kisfiának, aki 6 éves lesz, a múlt hónapban vették ki a lépét. A műtét kb. 2 órás volt, utána egész nap altatták a kisfiút. Szerintem egész jól viselte, bár én már csak akkor kláttam, mikor hazajöttek Bp-ről.

2009. aug. 7. 12:59

Sziasztok!


Akinek van tapasztalat a lépeltávolító műtétről, vagy esetleg közeli ismeröse esett át rajta, vagy már régebb óta lép nélkül él; légyszíves írja le a tapasztalatait. (a műtét utáni lábadozás, milyen oltást kapott, gyógyszert szedett-e, mennyi idő a felépülés?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook