Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lepkeorchidea gondozás? fórum

Lepkeorchidea gondozás? (beszélgetős fórum)


3. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Anonimfelhasznalo)
2022. okt. 30. 17:47
Közben látom, van erről már fórum. [link]
2. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Anonimfelhasznalo)
2022. okt. 30. 17:44
Lehet az enyém nem lepkeorchidea. Kb. 7 éve vettem hasonló állapotban, mint a Tied. Hozzánk délelőtt 10-től napnyugtáig tűz a nap, ezért május elején elmegy pihenni az ablakból. Szeptember közepén-végén vissza ablakpárkányra, kb. fél méterre a radiátortól. Heti 1-szer edénybe teszem, megöntözöm. Ha nem felejtem el, tápoldatot is öntök a kannába. 1-2 órát ázik, teljesen lecsepegtetve megy vissza az ablakba. Nincs kaspóba, valahol olvastam, hogy átlátszó "cserép" kell, mert gyökerein keresztül "fotoszintetizál";-). Ha összes virág lehullott, alulról számítva harmadik "szem" után vágom le. Tavaly levéltől indulóan egy száron lettek virágok , a "visszavágott" 2 száron is hozott virágokat így kb. 30 lett összesen. Karácsonytól Pünkösdig tartott. Most két új virág indul a levelektől és a tavaly visszavágott egyik száron 4 elágazódáson kb. 3 bimbó, a másikon egy hajtáson kb. 3. 2-3 évente átültetem orchidea földbe. Régebben nagyobb cserébe, aztán olvastam, hogy nem szükséges. Le kell rázni a régi földet és óvatosan mehet vissza a régi cserébe, amit előzőleg fertőtleníteni kell. Adatlapon látható 2 kép.
2022. okt. 30. 15:03

Sziasztok! Ma vettem egy lepkeorchideát a Tescoban de észrevettem, hogy a bimbója össze van “susonkásodva” olyan mintha öreg lenne ez mitől van?

Szívesen fogadok bármilyen gondozás-ápolás kommentet.



[link]

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook