Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lépcsőházban dohányzást meg lehet-e tiltani? fórum

Lépcsőházban dohányzást meg lehet-e tiltani? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. szavak (válaszként erre: 25. - Xyzk)
2013. júl. 3. 12:20
Úgy emlékszem, a közlekedési útvonalakon is meglehet tíltani a dohányzást.
32. f64f0d9a69 (válaszként erre: 31. - Szavak)
2013. ápr. 15. 09:35

Nem tudom pontosan, a szomszédok mesélték.

Meg fogom kérdezni, mert én is szeretném tudni.

Többször is jártak már a házban.

A gondnok az aki ezt biztosan tudja.

31. szavak
2013. ápr. 13. 22:12
Kik büntették meg őket?
2013. ápr. 10. 17:01

Nálunk ellenőrizték a szemétledobókat - tűzvédelem - akit a lépcsőházban rajtakaptak bagózáson, megbüntették.

Már sokan, sokszor szóltak az illetőnek. A lakásban nem dohányozhat, de lenne azért hol, ahol senkit sem zavarna.


11 emeletes házban a felsőbb részeken igen csak összegyűlik a füst.Legtöbben nem dohányzunk.

29. szavak (válaszként erre: 25. - Xyzk)
2013. ápr. 10. 16:31

joghézag van, megoldás egyelőre nincs


[link]

28. xyzk (válaszként erre: 26. - Regin_a)
2013. febr. 27. 19:58
Sajnos annyi idő alatt is bebüdösödik az ember, mivel a lépcsőházi ajtó zárva van, azt ki kell nyitni, és az előtér már büdösebb mint egy kocsma. De nem is erről szerettem volna vitát nyitni, hanem csak segítséget kértem, egy probléma ésszerű megoldására. Amúgy régen én is dohányoztam, nincs ezzel semmi bajom, csak ne a másik egészségének a kárára fújja a másik.
27. pzm3 (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2013. febr. 27. 17:34
Semmit taplót nem írt.Ne dohányozzanak a lépcsőházban és kész.Az alattunk lakók is tavasztól a lépcsőházban szoktak bagózni,mert azt gondolják ha kinyitják az ablakot akkor nem érződik.Télen nem tudom mit csinálnak,de a konyhánkban néha olyan cigi szag szokott lenni,gondolom a lakásban szívják,és feljön hozzánk.Mi is dohányoztunk,de mióta letettük,nagyon tud engem is zavarni,mikor áramlik fel tőlük a cigi szag.Mi amúgy is az erkélyen cigiztünk,és a lépcsőházban pl,eszünkbe sem jutott volna.
26. Regin_a (válaszként erre: 25. - Xyzk)
2013. febr. 27. 17:22

Az már nem zárt tér és talán közterület is

Ha arrébb állnának 2m-rel akkor is ott kelelne átjárnod

Nehogymár annyi idő alatt büdös legyen a ruhád, hajad.


Az tény, marha büdös a lépcsőházi és a kocsma bejárat körüli dohányzás, dehát a nemdohányosok vívták ezt ki.

25. xyzk (válaszként erre: 24. - Szavak)
2013. febr. 27. 14:26
Segítséget szeretnék kérni. A társasházban, ahol a szüleim laknak, égy pár lakó közvetlen a bejrathoz (félig nyitott,beugró jellegű)jár le dohányozni. Sokszor alig lehet bemenni tőlük a lépcőházba, úgy elálják az utat, arról nem beszélve, hogy az ember sajnos egy nagyot is kell hogy szívjon a füstből, és a ruhája is tiszta cigiszagú lesz. Többször lett már szólva nekik, sőt a bejárat felett lakó is figyelmezette őket, hogy zavarja a cigarettafüst, nem érdekli őket. Most már eljutottunk odáig, hogy a családunkba belekötöttek, és folyamatosan beszólnak, kötekedne, sőt egyik családtagomat meg is rágalmazták, mind mondvacsinált dolgokkal. Nem tudjuk mit lehetne ez üyben csinálni. Tanácstalanok vagyunk mi is, illetve a társasház azon lakói is, akiket ez zavarja, hogy mit lehet tenni velük. Sajnos a közös képviselő is melettük ál, nem hajlandó intézkedi velük szembe, nemdohányzó révén, inkább leáll velük a büdösbe beszélgetni.
24. szavak (válaszként erre: 12. - Globus)
2012. szept. 30. 14:11

"2003. évi CXXXIII. törvény 26.§ 4) A házirend - a tulajdonostársak összes tulajdoni hányad szerinti legalább négyötödös többségével megállapított - eltérő rendelkezése hiányában tilos dohányozni a közös tulajdonban lévő zárt légterű épületrészekben, területeken, illetve helyiségekben."


Ez azt jelenti, hogy csak a zárt lépcsőházakban (pl:panellakás) tilos a dohányzás alapból. A körfolyosós társasházak függőfolyosóin szabad, mert az nem zárt légterű.

Persze hiába nem zárt légterű, a szűk udvarokban megáll a füst, nem megy el felfelé, inkább bemegy a lakások ablakán, mert arra fele mozog a levegő.


Viszont a társaság közgyűlése dönthet úgy, hogy megtiltja a dohányzást a körfolyosókon is, ha a lakók többsége ezzel egyetért.

23. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2012. márc. 21. 12:00
végülis amit már leírtam régebben,nem érdemes tiltani, mert jön a nyár, és ha nem a lépcsőházban, akkor az ablakban cigizik az illető.és az ugyanúgy bemegy a lakásba, még akkor is ha az erkélyen dohányzik.
22. csgybzs (válaszként erre: 21. - F303be5590)
2012. márc. 21. 07:54
Talán azért, mert senki nem tartja be a szabályokat? Ha a hatóságok, vagy bárki más nem tudja betartatni, akkor megoldom magamnak. Vagy Te talán hagynád, hogy az asztmás gyereked más tilos helyen elszívott bagójától fulladozzon?? Ébresztő! Pont azért tart ott Magyarország ahol, mert a bunkó, tuskó emberek bármit megtehetnek, mert az emberekben semennyi összetartás sincs...
21. f303be5590 (válaszként erre: 20. - Csgybzs)
2012. márc. 20. 19:20

tehát egy bunkóságra bunkósággal válaszolnál

vajon miért tart ott Magyarország ahol tart?

2012. márc. 20. 08:59
Ja most olvasom írtál mást is hozzá. Hát igen, egy cigarettáért odarángatni nehéz ügy..... Én biztos keresnék módot rá.. esetleg csikkeket raknék az illető autójára, ha van neki, vagy valami hasonló...
19. csgybzs (válaszként erre: 18. - 4c30444687)
2012. márc. 20. 08:57
Azért írtam büntettetnit.... hogy valahova be lehet-e jelenteni. A taplósággal nehéz, de nem lehetetlen! :D
18. 4c30444687 (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2012. márc. 20. 08:44
A lakóknak nincs joguk büntetni, akinek meg talán lenne azt próbáld meg egy cigarettáért odarendelni :/ Szar ügy, de a taplósággal tényleg nehéz bármit kezdeni.
2012. márc. 20. 08:40
A legtöbb lépcsőházban eleve ki van rakva a "dohányozni tilos" tábla, vagy ki van írva, hogy a lépcsőházban tilos rágyújtani. Esetleg egy "rajtakapásnál", ha ki van írva, nem lehet megbüntettetni?
2012. márc. 20. 08:39
Ha valaki ilyen paraszt, hogy nem veszi figyelembe a társasházi szabályokat (tilos a dohányzás a liftben, az előtérben), az bármilyen rendelet ellenére ugyanolyan gyökér marad. Agyilag az ilyenek képtelenek felfogni ezt, és kibírni míg kiérnek.
15. globus (válaszként erre: 14. - 4c30444687)
2012. márc. 20. 08:34
Éppen erre alapoznak a füstölők - köd előttük, köd utánuk. Semmilyen rendelet nincs nálunk, amit maradéktalanul betartanának, ez egy ilyen nemzet :))
14. 4c30444687 (válaszként erre: 12. - Globus)
2012. márc. 20. 08:30
Valóban tilos most már, de ha az sincs meg, hogy ki az, akkor elég nehéz bármit is tenni.
2012. márc. 20. 08:25
Igen, nagyon jól érzik kint magukat,lépcsőre ülve, kávézgatnak, egy kis dumcsi. Ja és elfelejtettem, hogy az egyik családnak lodzsiája is van, mégsem ott cigiznek.
12. globus (válaszként erre: 10. - Vargai54)
2012. márc. 20. 07:45

Nálunk a fölöttünk lakó jön LE a lépcsőfordulóhoz, ajtónk elé. Pont annyi járással eggyel feljebb is mehetne, ahol szintén van dohányos lakó. De olyan jó tiszta, jó levegőjű helyen cigizni, ugye?:)

Tudtommal most életbe lépett egy tiltó rendelet.

2012. márc. 20. 06:42

spec nekem a szomszédom jár ki a folyosóra,ablakot nyitni csak éjszaka tudok,mert napközben mintha éreznék mikor nyitom ki,mennek cigizni döl be a füst az asztmás gyerekem szobájába.

nem lehet tiltani,bár én sem értem miért nem az erkélyre járnak..lehet még nem találták meg?

2012. márc. 20. 06:38
Nálunk az emeleten két család jár ki a lépcsőházba cigarettázni,beszélgetni, a felettem lakó az ablakba cigarettázik.Kénytelen vagyok türni, nem tudunk mit tenni.
9. 4c30444687 (válaszként erre: 7. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 19. 21:40
Pontosan hogy gondoltad? Kilőni az űrbe? :)
8. 4c30444687 (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2012. márc. 19. 21:40

Régi szomszéd néni helyett én a lebszást is benyaltam :D

Láttam, hogy kiborította a szemetet, aztán ment a bevásárlószatyrával tovább. Gondoltam, hogy biztos nem akart már visszajönni külön, úgyis gyorsan megfordul a közeli közértből. Pár óra múlva mentem le, néni visszaért rég, csak cseszett felsöpörni ez emeleteken keresztük potyogtatot szemetet (csikkek, kávézacc, papírzsebkendő, uborkahéj). Én meg szegény nehezen hajolgató néni helyett kimentem, és felsöpörtem. A köztünk lévő emeletről lesből támadott a felháborodott szomszéd, hogy micsoda paraszt vagyok, miért hagyon ott órákig a dzsedvámat :D

7. a31cf0fa6a (válaszként erre: 2. - Veroniks22)
2012. márc. 19. 17:26
Bekamerázni a lépcsőházat, tettenérni, likvidálni!
2012. márc. 19. 17:13
semmi értelme tiltani, mert akkor kiáll az ablakba és ott szívja el, és akkor meg onnan megy be a lakásba.vagy az erkélyről.ha jól van szigetelve az ajtód nem jön át rajta a füst
2012. márc. 19. 16:37
:-( Akkor marad a tűrés és az ajtó minél jobb szigetelése, hátha.
2012. márc. 19. 15:45

nem nagyon tudsz mit tenni, nálunk a kutyájukat szaratják-pisáltatják a liftbe, "ezer éves" a kutya, nem bírja ki míg fűig elér, így jobb híján a liftbe csinálja a dolgát, amit a gazdája le se...mondjuk az még gázabb lenne, ha még a gazdája is odasz..na. :-D

De viccet félretéve, egy lépcsőházban mindig vannak szar dolgok, múltkor egy nyanya mézet öntött ki, mert elejtette az üveget, amivel szintén nincsen baj, mert előfordul, de miért kell szólni neki, hogy takarítsa össze? És most el lehet hordani mindennek, hogy biztos össze akarta takarítani, de NEM, mert még ő volt felháborodva amiért szóltunk neki, hogy fel kéne takarítani, mert belelép a mézbe és végigviszi az egész házban, be a liftbe, ahonnan az összes lakó még szétviszi...hát szép, nem kaptárban lakunk. :-D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook