Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lenne munkám vízvezeték szerelőként? fórum

Lenne munkám vízvezeték szerelőként? (beszélgetős fórum)


1 2
34. katt2 (válaszként erre: 33. - Simple)
2023. márc. 4. 22:46

Ez egy családi házas szerelőnél úgy megy, hogy te kapsz egy listát, hogy mit vegyél meg. Lesz közte néhány dolog, amiről kiderül, hogy feleslegesen vetted meg. Ezt egyszerűen megvásárolja tőled. Így alakul neki egy anyagkészlete. Ezt mindig viszi magával, mert a felmérésnél sem tudja senki megállapítani, hogy pl. nem kell e egy csaphosszabbító, ami filléres tétel, de ha el kell menni a boltba érte, akkor az mondjuk egy óra.

Ugye nem akarod azt mondani, hogy kimegy hozzátok egy szerelő és a dobozos autója csak szerszámokkal van tele?


Persze, ha már valami vállalkozást csinál, akkor mondjuk van 5 embere és akkor tényleg sok szerszám kell, hiszen van mondjuk 4 helyszín ( mondjuk 4 lakás ) egyszerre. De ahhoz, amit említettél 80 ezer Ft nagyon sok. És egy ember bőven elég.

33. simple (válaszként erre: 25. - Katt2)
2023. márc. 4. 22:31
Nem, szerszámokkal volt tele az autója. amiről te beszélsz, anyag, azt külön megvette mindig reggel, idefelé útközben. Nem volt nála semmiből, pláne nem dobozszámra. Ő hatalmas munkákat is csinált, komplett társasházakat, nagy irodaházakat, mondom, mindenhez van mindene, a létező összes dologhoz van szerszáma, nincs olyan, amit szerszám hiánya miatt nem tud megcsinálni.
32. Channa* (válaszként erre: 30. - Regin_a)
2023. márc. 4. 22:31
A tesómé a cég, ezért veszi ő a szerszámokat, a cég nevére.
31. Channa* (válaszként erre: 29. - Simple)
2023. márc. 4. 22:30
Igen, szerintem is keveset mondtam...
30. Regin_a (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. márc. 4. 22:30

Én meg villanyszerelő voltam és dolgoztam magánban.

Helyesek a nevek. Ha a kollégáknak is ő veszi a szerszámokat kissé vicc, hacsak nem a saját nevére

29. simple (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. márc. 4. 22:29
Pontosan, és még keveset is mondtál. A kisebb szerszámok darabja is több ezer ft. Nálunk volt olyan ember is dolgozni, aki mondta, hogy amivel dolgozik épp az 600 ezer ft volt. És ez csak 1 gép!
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Regin_a)
2023. márc. 4. 22:28

Légkondikat is szereltettünk ősszel, és hát az ő szerszámaik is elég drágák voltak.

Nem egy, hanem sok fúrógéppel érkeztek, olyan is, amivel egy 50 cm-es falat simán át lehet fúrni, kisebbek, amivel a beltérben sem roncsolják a falat, kompresszor és mindenféle.

Na, a két srác, ami gépet hozzánk bepakoltak, többe került mint 1 millió Ft.

27. Channa* (válaszként erre: 23. - Regin_a)
2023. márc. 4. 22:14

Villanyszerelő szerszámokról beszélek.

Fúrók, vésőgépek (pl. horonyvágó), műszerek, flex, csavarhúzók, blankolófogók, egyéb fogók (csípő, kombinált, stb.), ipari porszívó, csavar behajtó, stb.

A tesóm nem csak magának veszi, hanem a kollégáinak is. négyen vannak a csapatban.


A gépek elromlanak, eltörhetnek, stb., a kis szerszámok sokszor eltűnnek. Egy jó csípőfogó 5 ezer Ft legalább, egy fúrógép 100 eFt körüli.


Lehet, hogy a gépeknek nem ez a pontos neve.


A vízszerelőnél is láttam vésőgéptől kezdve több féle fúrógépet is és olyan speciális szerszámokat, amiknek nem tudom a nevét.

26. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 4. 22:04

Nem rossz a vizes munka sem , de a légkondi szerelés jobb munka, kevesebb értékes szerszámmal, kevesebb munkával és jobb pénzzel

A vizes viszont évszak független

25. katt2 (válaszként erre: 20. - Simple)
2023. márc. 4. 21:59
Amit láttál az autójában, annak 90%-a polcok voltak, és dobozokban mindenféle anyagok. Szerszámok egy normál személygépkocsiban elférnek. A rengeteg anyag meg azért kell, hogy ne kelljen állandóan elmennie valami boltba mondjuk egy hiányzó könyökért. Egy ilyen felszereltség családi házakhoz, lakásokhoz bőven elegendők. Ipari létesítmények már egy sokkal komolyabb kategória.
24. katt2 (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. márc. 4. 21:53
Tisztességes ár. Biztosan rendben van a munkája is.
23. Regin_a (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. márc. 4. 21:14
Te is megemlithetnél párat az 500ezer forintos szerszámból amit félévente cserélni kell
22. Regin_a (válaszként erre: 20. - Simple)
2023. márc. 4. 21:12

a férjem is mindig vásárolgat magának, neki is több mint 1 milliós szerszámparkja van, és ebben még nincs semmi extra."

Néhányat azért megemlithetnél, csakhogy a kivéncsiságomat kielégitsd

21. simple (válaszként erre: 19. - Globus)
2023. márc. 4. 20:43
Ezek budapesti árak, amiket én írok. A lapot mi is külön vettük, vagyis ő hozta, mert az ő kocsijába fért be, de az anyagköltséget külön elszámoltuk.
20. simple (válaszként erre: 16. - Bichi)
2023. márc. 4. 20:41
Másik vízszerelő egy órás munkáért elkért 80 ezret. Felrakott egy törölközőszárítót, meg egy mosdót+hozzá a csapot. Sajnos hasonló árakat mond mindenki. És még így is nehéz találni, több hónapos várólisták vannak. Én elhiszem, hogy 10 milliója van a szerszámokban, ő nem olyan, hogy megjelenik egy kis szerszámosládával. Dobozos autóval jár, aminek a raktere fullra van pakolva szerszámmal, láttam. Tisztában vagyok a szerszámok áraival, mert a férjem is mindig vásárolgat magának, neki is több mint 1 milliós szerszámparkja van, és ebben még nincs semmi extra. A vízszerelőnek pedig mindenhez van mindene, így elhiszem, hogy rengeteget költött rá. Az mondjuk biztos, hogy nem mindenki vesz meg mindent, nem is mondtam, hogy minden vízszerelőnek ennyi szerszáma van, vagy kell, hogy legyen. De az biztos, hogy elindulni több milliós tétel.
19. globus (válaszként erre: 10. - Simple)
2023. márc. 4. 18:48

Munkapultért 30 ezret kért tőlünk + mi vettük a lapot.

Kivágta mosogatónál, beillesztette, vízzáróval ellátta. Még beszerelte az új csaptelepet is.

Mondjuk vidéki ár, megyeszékhely.

2023. márc. 4. 18:47
Lenne.
17. Channa* (válaszként erre: 16. - Bichi)
2023. márc. 4. 18:35

A szerszámok valóban nem olcsók, és azok kellenek, ha dolgozni akar, de 10 millió nem kell hozzá.

500 ezer tuti, hogy kell.

Ezt csak onnan gondolom, mert a bátyám kb. ennyiket szokott költeni villanyszerelő szerszámokra úgy fél évente.

16. Bichi (válaszként erre: 10. - Simple)
2023. márc. 4. 09:56

Hát szerintem totál hülyének nézett, már bocsánat.

Egy vízvezetékszerelőt sem ismerek, akinek 10 millióért vannak szerszámai, pedig ismerek párat.

Mondjuk hogy 5 órás munkára nem fizettem volna ki neki 350 ezret az tuti...

15. simple (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. márc. 4. 06:49
Igen, én is a munkadíjat írtam csak, a bojlert például külön mi vettük meg, a csöveket meg a többit ő, de azt is elszámoltuk. Esetleg a tiedhez tudnál adni elérhetőséget?
14. katt2 (válaszként erre: 13. - Katt2)
2023. márc. 3. 22:19
Egyébként, ahogy elnézem, neked nagyon sok önbizalomra lenne szükséged, nem hiszem, hogy neked való munka lenne. Az asztaloskodásról ne is beszéljünk, mert ott a komoly dolgok valóban nagy gyakorlatot és szerszámozottságot igényelnek.
13. katt2 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 3. 22:15

Ezt a marhaságot... Akkor én egy zseni vagyok, mert a házunkban MINDENT én csináltam. A padlófűtés tervezést, csőfektetést, a betonozást azt nem, a kazán bekötést a gázoldal, melegvízoldal, a boyler gáz, hideg, melegvízoldal, fürdőszoba, klozett, bidé, zuhanyzó, mosógép kiállások, szennyvíz bekötés két gépre. Villanyszerelés, még a lámpatesteket is én csináltam, LED-esek. Csak a gázórára való rákötést csinálta szakember, mert arról kell egy papír. Meg korábban engedélyezett gázterv.

Ezt a tudást sokkal gyorsabban is meg lehet szerezni. Olvasni kell, nézni a Youtube-ot, kérdezni az épületgépészeti boltban, stb. Ha nekem 10 év "előképzés" kellett volna, akkor ma is csak sátorban laknánk.

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Simple)
2023. márc. 3. 18:55

Micsoda!?

Ez egy rabló!


Nekünk az egész házat 800 ezerért csinálta meg.

2 mosogató+2mosogatógép, 3 WC, 3 Mosdó, 2 tusoló, 1 kád, 1 bojler, 1 kazán, 2 mosógép kiállás (40 eFt/kiállás) + a vízórától új vízvezetékcső és dugulás elhárítás is volt benne. Persze, ez a munkadíj, az alkatrészeket, csöveket, stb. nem tartalmazta, azokat ő vette meg és mi fizettük, de a véséstől kezdve mindent megcsinált és szuper szakember. Minden helységgel (2 konyha, 3 fürdő) kb. 3-3 napot jött, de ezeken a napokon kb. 5-5 órát dolgozott. Ötletelt, stb.

És amikor a burkoló végzett, akkor visszajött és beszerelt/bekötött minden, ki szilikonozta, stb.

11. Ancsika81 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 3. 18:43

Szia.


Szerintem jó ötlet, ha van ambíciód hozzá.


Ne húzd az időt, vágj bele!!

Miért probléma a tíz év??

Tegyük fel, ha igaz...akkor még csak 40 leszel. Ééés..??

10. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 3. 17:05
Vízvezetékszerelőként tudsz önállóan dolgozni már 2-3 év múlva. Viszont az induláshoz kell tőke, aki nálunk szokott szerelni, azt mondta kb. 10 millió forintba kerültek a szerszámai összesen, és ugye autó is kell, amivel mindezt viszed. Viszont naponta sokat lehet keresni. Nálunk például mikor a bojlert szerelte, elkért 350 ezret, és itt volt kb. 5 órát. De mikor elromlott a wc tartály és valamit ki kellett benne cserélni, akkor is elkért 30 ezret, és az 10 perces munka volt. Ha bejön nagyobb munkád, például egy épülő társasház, az hetekre ad munkát. Az asztalossággal még többet tudsz keresni, viszont ahhoz kell legalább 5-6 év tapasztalat, tehát ennyit kell eltöltened már gyakorlott ember mellett. Nyilván ez még több befektetéssel jár, ehhez már kell műhely, itt a gépek eszközök nem tudom mennyibe kerülnének, de sok millióba. Csak hogy mondjak számokat, gardróbot akartam csináltatni, kihívtam egy asztalost, 2 milliós ajánlatot adott, amiből több mint egy millió volt a munkadíj. Ezt összeállítani maximum 2 nap. Mikor a konyhában cseréltettem a munkapultot, 2 napra elkért 440 ezret, itt igazából csak a mosogató helyét kellett kivágni meg az új munkalapot felrakni. Szóval annyit kereshetsz, amennyit nem szégyellsz. Ha csak heti 4 napot dolgozol is milliókat tudsz keresni.
2023. márc. 3. 16:17
Viszont talan a klíma a leghosszabb idő, hisz két egymásra épülő tanfolyamot igényel
2023. márc. 3. 16:08

Én mindkettőben l

tok fantáziát, de az biztos, hogy talán a vízszerelés nehezebb, koszosabb és nagyobb szakértelmet kíván.

Vésni kell a falat, a padlót, családiháznál az udvaron is. Régi házaknál, akár a teljes vízvezetéket és csatornát cseléni kell, stb., ezért koszos is. Illetve, ha teljesen új házba kell elvégezni ezt, vagy egy régi házban, akkor ott ki is kell találni, hogy pl. hol van a csatornarendszer, merre mennek a csövek a vízórától, stb.


A klímaszerelés, talán nem annyira koszos, mert max. fúrni kell, de ez is lehet nehezített a külső egység szerelésnél (magasban). Haladósabb is.


Szerintem mind a két szakmában lehet jól keresni, de talán a klíma szerelés annyiból jobb, hogy ott pl. 1-2 nap alatt fel lehet szerelni kb. 4 klímát, de a vízhez vésni, stb. tovább tart.


Sok sikert!

7. You_know_who (válaszként erre: 6. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 3. 16:08
🤣
2023. márc. 3. 16:07

Magyarországon a vízvezeték szerelés tudása egy ötös találat.

Tudnék rá élő szakit is mondani..-)

2023. márc. 3. 16:03
"Ezt egyébként egy maszek szakember mondta, hogy kb 10 ev mire önállóan tudok dolgozni ilyenekben." - félti a munkáját, ilyen hülyeséget. Nem nézem le a szakikat, de azért nem kvantumfizika, amit csinálnak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook