Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lemegy babába a 7 éves, érthetetlen fórum

Lemegy babába a 7 éves, érthetetlen (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. Szegfű_ (válaszként erre: 74. - Anyucikóni)
2018. dec. 17. 07:10

Örülök,hogy javult a helyzet.

Lehet, hogy félreértettem. :)

Az összebújás kell is a gyereknek,azzal nincs gond.

Bár a lényeg akkor is ugyan az: a gyerek mindig alkalmazkodni próbál, így vagy az elvárásoknak az adott viselkedést gondolja, vagy úgy érzi nem tud megfelelni és szorong (persze szoronghat mástól is!), vagy pedig valami ellen “lázad”, tiltakozik. Persze ez nem egy drasztikus eset. Így jobban beleolvasva sokan túlreagálták. Ez bőven nem nevelői tanácsadós eset.... ha megvan az oka pillanatok alatt kezelhető.

:) Remélem hamar túllép rajta. Minden jót!

74. Anyucikóni (válaszként erre: 73. - Szegfű_)
2018. dec. 16. 20:45
Kicsit félre érthetően írtam, mi nem babazunk vele. Sőt. Én már alig vártam hogy kinőlje a babakort. Az hogy összebújunk, nálunk természetes. De szerencsére egyre jobb a helyzet, már tudom kezelni volt itt pár jótanács.
73. Szegfű_ (válaszként erre: 8. - Anyucikóni)
2018. dec. 16. 19:22

Szia. Eddig a hozzászólásig olvastam el (ha már nem aktuális akkor bocsánat). Nincs baja, szimplán el van babázva a gyerek. :) 7 évesen nem kell ölben cipelni. Nem kell neki sem gügyögni, se semmi hasonló picibabás dolgot csinálni. Egy 7 évest 7 évesként kell kezelni.

Azért ez a hirtelen váltás nála, mert a gyerek pontosan tudja, ki mit vár el tőle. Ezzel az elbabázgatással azt üzenitek, hogy a baba szintű viselkedés az elvárt. Ő csak megakar felelni nektek. Ennyi az egész. :)

72. Muraja (válaszként erre: 56. - Epervirág)
2018. dec. 12. 12:39

Köszönöm a valaszod , sok dolog " problema " magatol megjavul az idö csodalatos mester .

Sajnalom a unokamhoz hasonlo gyerekeket kik inkab a " szolista " kategoriaba sorolhatok egyszeruen ruhelik a közöseget .Az egyik fiam anno ugyanez volt es maradt is , egyetemet vegzett ma otohnrol dolgozik igy tudta bevalolni hogy ö legyen othon " gyessen "

Kellene hogy tolerancssab legyen a tarsadolom a hasonlo kis egyenekhez .

71. Anyucikóni (válaszként erre: 69. - Epervirág)
2018. dec. 11. 21:03
A fiamra. És hogy lehet sok neki hirtelen a suli. Bár már nagyon várta. És sokszor el is mondta, hogy milyen jó hogy végre tanulnak, nem csak játszanak meg rohangálnak, mint az oviban.
2018. dec. 11. 18:18

Minden gyereknek vannak "izéji", ez nem egy megdöbbentő dolog.

Anyuka nagyon nagy dolgot csinál belőle, és itt páran már a diagnózist is felállították, ami meglehetősen furcsára sikerült.


Semmi baja a gyereknek! Okosan kell szeretni! ...és megbocsáss, jó, hogy nem azt írod a fiadról, hogy lemegy kutyába. Furcsán írsz... olyan szavakat használsz, amit egy 7 éves gyerek nem is ért meg.


Nem rossz és nem beteg a fiad, csak szeretne gyerek lenni...igazi gyerek, akivel játszanak a szülők és nem valami kiállítási tárgyat szeretnének gyártani belőle.

Szeret bújni, szereti, ha érzi a szeretetet, olyan, mint minden gyerek! Ebben semmi beteges dolog nincs! Ez természetes.


Hidd el, ha látja, hogy idegesít ez a viselkedése, annál inkább ezt fogja csinálni.

Mesélj neki... ne "neveld állandóan", csak beszélgess vele és érezze a szeretetet!

Öleld meg! Ha bújik hozzád, akkor bújjon:)

Arra kérd meg, hogy ne selypítsen, beszéljen nagyfiúsan és akkor -pl- mesélsz, arról, hogy te mit csináltál, mikor 7 éves voltál.


Semmi baj nem lesz!

69. epervirág (válaszként erre: 67. - Anyucikóni)
2018. dec. 11. 17:59
Ezt most mire irtad? A lányomra vagy a fiadra?
68. 3526824478 (válaszként erre: 66. - Anyucikóni)
2018. dec. 11. 17:58

Két mondat után már beszoltál mikor azt se tudod miért van problémám mert csak felvázoltam.

Menjél inkább tutujgasd a gyereked... Ha annyit foglalkozol vele ne itt lóg és mellesleg szakemberhez fordulj ezzel a gonddal

67. Anyucikóni (válaszként erre: 65. - Epervirág)
2018. dec. 11. 17:54
Lehet. Neki mindig is voltak ilyen kis "ízéji" csak ez most idegesítő is
66. Anyucikóni (válaszként erre: 63. - 3526824478)
2018. dec. 11. 17:53
Persze h beszóltam mert megsértődtél a másik topikban h leoltottunk mindannyian. Ezért itt jól visszavágtál. De az ilyet nem veszem magamra.
65. epervirág (válaszként erre: 62. - Anyucikóni)
2018. dec. 11. 17:51
Akkor lehet túl sok ez neki ami a suliba a hirtelen a nyakaba szakadt.Az èn lanyom sem hintazott mindig itthon sem.De ha elkezdte hiaba szoltunk ra,hogy fejezze be ugyanugy csinálta.ahogy mar irtam mist is szokta csinálni.A hisztit sem hagyta abba toporzèkol ès örjöng ez sem normalis dolog.Az 5 èvesem nem hisztizik nem őrjöng nem toporzèkol.persze ő is szokott sirni akkor potyognak a könnyei.
64. f8db0709b8 (válaszként erre: 63. - 3526824478)
2018. dec. 11. 17:45
Jajj🤔
63. 3526824478 (válaszként erre: 59. - Epervirág)
2018. dec. 11. 17:44

Ahogy olvasom anyuka mindenhol tökéletes anyuka... Őszerinte.

Ha valóban annyit foglalkozik a gyerekkel ahogy írja akkor nem viselkedne így a gyereke. Tehát akkor valami gond van odafent.


Ja persze lekellett tiltanom mert privát beszólt. 😊

62. Anyucikóni (válaszként erre: 59. - Epervirág)
2018. dec. 11. 17:40

Nem tojtam senki fejére. Csak olvasom a válaszokat. Most kicsit félre lettem értve, mert nem egésznap gügyög, csak néha néha és csak itthon. Más előtt sose. Lehet az iskola az oka, lehet az, hogy mindenhol okostojásnak tartják így sokszor a suliban is ő olvas fel szünetben is a többieknek, mondja a verset az osztály előtt, már szoroz, abc-t mond...pedig megcsak 4 hónapja kezdődött a suli.

Itthon sosem gügyögünk hozzá, sőt elég komoly témákról is beszélünk, legyen az csillagászat, dinok, bogarak, fizoka-kemia gyerekszinten, sokat kísérletezünk.

61. f8db0709b8 (válaszként erre: 60. - Bless the child)
2018. dec. 11. 17:26
Nekem 4-nek se...és babaként se gügyögtünk nekik soha,mindig rendesen beszéltünk hozzájuk.
60. Bless the child (válaszként erre: 24. - Anyucikóni)
2018. dec. 11. 17:23
Bocsika, az èn 3!!!! gyermekemnek soha nem voltak zizijei.
59. epervirág (válaszként erre: 57. - 3526824478)
2018. dec. 11. 17:21
Na ez az pont ez irtam èn is,de anyuka tojik itt a legtöbb segisègre nem is èrtem mièrt tette fel a kèrdèst!!
2018. dec. 11. 17:19
Èn tènyleg nem èrtek itt pár embert 7 èves gyerekről beszèlünk.Itt nèhanyan ajanják nagyban az anyukának,hogy ő is menjen le baba szintre!? Ne már! Az èn nafy lanyom3 3 èvesen kezdte az óvit apám mindig nagyon fèltette egyszer azt mondta az ovonő,hogy ne kezeljük ugy mint egy babát mert az nem jó.ès be kell,hogy valjam igaza volt.Igaz ő 3 èvesen nem gügyögött nem mászott nègykèzlab.Föleg anyuka leirta el3g figyelmet kap föleg kistesó sincs.Itt külső segitsèg kène.
57. 3526824478 (válaszként erre: 51. - Anyucikóni)
2018. dec. 11. 17:17
Úr isten... Már bocs de vidd szakemberhez. Nekem és egy ismerősömnek se csináltak (csinálnak) ilyeneket a gyerekei. Szerintem van gond a toronyban nem kicsit, ez nem ciki de ha nem kezelik felnőttként nagy gondjai lesznek
56. epervirág (válaszként erre: 39. - Muraja)
2018. dec. 11. 17:07
Bocsi,hogy most írok! Igazábol ha a szülő vagy óvonő felfedezi,hogy valami gond van a gyerekkel,de azèrt mert nevelèsi tanacsadonak hivják az nem azt jelenti,hogy rosdz magatartasú gyereket visznek oda.Pl: down koros gyereket,autistát vagy mint a lanyom diszlexiás.ő fel is van mentve matekbol,de ezt a nevelèsi tanacsadobol papir álltal.Most 8- os ès kb most sem tudja mennyi 75- nek a fele.Ha ès rendes suliba jár het 2- szer fejlesztő tanár jár ki hozzá a suliba.
55. Anyucikóni (válaszként erre: 54. - Idhikai)
2018. dec. 11. 15:57
Dejóóó! Ezt kipróbálom 😊😍
2018. dec. 11. 15:42
Minden OK! :) Játszik... most épp ez a szerepjáték van soron, ahogy nyáron a dínó vagy bármi. Ha zavar, akkor anyukaként keresd az okos nagyfiadat. Kérdezd meg a "picike babát" nem látta-e? Esetleg keressétek együtt, aztán majd meglesz. :) Az én kislányom folyamatosan hercegnő... én pedig vagyok a királyfi, a királynő, az öreg néni, a mostohatestvér... és ami még éppen eszébe jut. De játszott babát is, mondjuk nem napokig, hetekig, csak percekig. :)
53. Anyucikóni (válaszként erre: 52. - F8db0709b8)
2018. dec. 11. 15:23
Lehet, h igazad van. De ennél többet nem tudok adni. Nekem is van életem. Azért a zuhany alól a 7 evésnek mar csak nem fogok kiugrani..mert amúgy télleg sok figyelem jut neki.
52. f8db0709b8 (válaszként erre: 51. - Anyucikóni)
2018. dec. 11. 15:11

Nálam 16 hónapos volt a fiú mikor húga megszületett,de ez nála se volt, pedig itt benne volt a pakliban.Sot 2 éves most és non-stop szobatiszta .

Nálad egyke gyereknél sztem figyelem felhívás lenne a magyarázat

51. Anyucikóni (válaszként erre: 50. - F8db0709b8)
2018. dec. 11. 14:56

Időm az van, ha foglakozni kell a gyerekkel. Szerencsére én viszem, én hozom el 4kor a suliból. Utána tengernyi időnk van együtt. Lecke most még nincs otthon.


Kicsit idegőrlő a viselkedés, bár tény hogy sokszor rá tud kapni dolgokra, úgy mint nyáron egyfolytában brekegett, aztán ősszel dinó üvöltéseket imitált. Most így néz ki ez van a soron. Csak kíváncsi lettem volna, hogy más gyereknél volt-e hasonló szitu.

50. f8db0709b8 (válaszként erre: 49. - Anyucikóni)
2018. dec. 11. 14:41

Kicsit irigylem hogy ilyen sok szabadidővel rendelkezel🤭


Apák mások ,de nem indok a lemegy babába helyzetre.

Talán védőnő tud segíteni hiszen nyilvánvaló hogy van valami gond,főleg hogy itt is segitsêget kêrtêl.

49. Anyucikóni (válaszként erre: 48. - F8db0709b8)
2018. dec. 11. 14:25

Rengeteget foglalkozom vele. Beszélgetünk rengeteget, együtt főzőcskézünk, nyáron délutánonként csinálunk programot, télen suli után kori, könyvtár, stb. Otthon legózunk, kreatívkodunk, míg ovid volt soksok készségfejlesztő füzetet oldott meg az én segítségemmel. Plusz mindennap sokat olvasok neki.

Talán apa van kicsit lemaradva ezekből. Ő nehezebben megy le a fia szintjére.

48. f8db0709b8 (válaszként erre: 47. - Anyucikóni)
2018. dec. 11. 14:13

Deeeeee....sztem foglalkozz vele többet ...minôségi időt és tartalmasat tölts vele.

Tudod a kamasz lányom miatt én is azt hallgatom hogy valamit elrontottam, én hiszem hogy nem de magamba néztem és bizony de ...tedd ezt te is ,hidd el megfogod találni az okát ennek a viselkedésnek,bár már többen leírták.

47. Anyucikóni (válaszként erre: 43. - F8db0709b8)
2018. dec. 11. 14:06
Nem. ;) De köszi a kimerítő választ. Nincs elcseszve semmi szerencsére. ;)
46. Anyucikóni (válaszként erre: 44. - Epervirág)
2018. dec. 11. 14:05
Nincs. Dehogy. Egyke. Viszont tegnap úgy vettem észre, hogy ha határozottan szólok, hogy azzal a babával nem foglalkozok/nem hallom meg, akkor el tudja engedni. ;)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook