Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelki terror= családon belüli erőszak? fórum

Lelki terror= családon belüli erőszak? (beszélgetős fórum)

2012. szept. 22. 10:11

sziasztok.

az én problémám összetett és bonyolult lenne itt elmesélni,de megpróbálom rövidre fogni hogy megértsétek.

34éves anya vagyok aki 3éves koráig egyedül nevelte a kisfiát(Ábel)Jelenleg a lurkó 6 éves iskolás,végre van egy apucikánk és egy nagytesó 16 éves.

Boldogok lennénk,ha a családom elfogadná a kerek kis életünket,de sajnos ez nem így van.

A fiamon keresztül próbálnak bántani minket,hazugságokra nevelik,büntudatot kelltenek benne,kettős nevelést kap 6 évesen a fiam.Aki tulajdonképpen a mi véleményünk szerint már megfelelési kényszerben van.Szeret minket is és a szüleimet is.Jelenleg próbáljuk maximálisan lecsökkenteni a találkozások lehetőségét,de Ők már elmeháborodott módjára küzdenek.A gyerek nem ért semmit,rajta csapódik le a két család konfliktusa.

Intéztünk neki pszichológust,hamarosan megyünk,viszont teljes pathelyzetben érzem magam,napi szinten derülnek ki újabb és újabb dolgok amivel minket áztatnak mint szülőket.

2012. márc. 5. 08:20
az a baj hogy nálunk a családban egy ex-nő zaklatja a férfit és az új párját és annak gyerekeit. Kijön a rendőrség de semmi nem történt. 4éve kezdődött azóta több feljelentés is történt meg bírósági tárgyalás mégsem akadályozza meg abban hogy zaklassa őket továbbra is. Én vmi alapítványt hívnék (NANE) ők tudják jobban mit érdemes tenni.
2012. márc. 4. 16:28

Nagyon jó tanácsokat adtak itt!

Lépj, amíg nem késő!!

20. Walnut (válaszként erre: 1. - Mezdinnye)
2012. márc. 4. 15:16

Szia!


Mindenképpen kérj segítséget! Legjobb az lenne, ha egyik düh-rohama alatt ki tudnád hívni a rendőrséget. Ekkor kérheted a férjed ideiglenes megelőző távoltartását - ha valóban indokolt, ezt határozatban el is fogják rendelni, pár óra alatt. A férjed ez idő alatt nem mehet a közeledbe, se a munkahelyed közelébe. Sőt, még ha közös a lakás, akkor se közelítheti meg. Ez 72 óra, de ezzel egyidejűleg elindul a bírósági eljárás is. Persze magához az eljárás megindításához nem elég annyi, hogy kéred, hanem, mint mondtam, azért bizonyos feltételeknek meg kell lenni.


Ha nem megoldható, hogy ilyenkor rendőri segítséget kérj, akkor is tegyél bejelentést a rendőrségen. Illetve, amit tanácsolni tudok, hogy költözz valami baráthoz, rokonhoz. A NANE honlapján van egy jó lista arra, hogy miket pakolj a "menekülő csomagodba". Ha ezeket egyszerre nem tudod magaddal vinni feltűnés nélkül, akkor azt mondom, apránként "lopd ki" a lakásból. (Itt személyes iratokra, dokumentumokra, esetleg gyógyszerekre gondolok.)


Ha a férjed fenyeget, keres, minden esetben szólj be a 112-re, hogy a férjed tevékenységének legyen nyoma! Ne szégyelld magad, sajnos, sok nő van a tiédhez hasonló helyzetben! A rendőrség mostanában már komolyan veszi a családon belüli erőszak kérdését - már régen nem igaz, hogy csak akkor mennek ki, ha vér folyik!


Attól ne félj, hogy férjed öngyilkos lenne, az ilyen emberek nem szoktak azok lenni, csak fenyegetőznek! Inkább a saját, és a rokonaid épségére figyelj! De azért jellemző, hogy az ilyen emberek nagy része megmarad a fenyegetőzés szintjén.


Sok szerencsét, és vigyázz magadra!

19. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 18. - Mezdinnye)
2012. márc. 4. 15:05
Központi szám,ott elérhető a yard,a mentők és a tűzoltók is.De sokkal jobban jársz,ha a jól megszokott 107-et hívod!!
2012. márc. 4. 15:02
a 112 a segélyhívó?
2012. márc. 4. 15:00
köszönöm mindnekinek a választ
2012. márc. 4. 14:59

legközelebb felveszem és megyek a rendőrségre

muszáj lépnem mert már nem bírom

2012. márc. 4. 14:58

én is azt mondom: titokban elköltözni amint lelép....lehetőleg olyan helyre amit aférj nem tud....

hangfelvétel nagyon jó ötlet...ha netán úgy üt meg hogy látszik dokihoz menni látleletet vetetni....ne hagyd magad, rohadék pasi...

2012. márc. 4. 14:57

Én is felvenném telefonnal / diktafonnal a fenyegetéseket, illetve elköltöznék.


Viszont ami nem derül ki, hogy te szereted-e őt mindezek ellenére, és hogy ő akar-e változni. Ha igen, akkor érdemes érte tenni, ha nem, akkor viszont csak magaddal törődj. Elég egy elrontott élet (az övé), nem kell a sajátodat is beáldozd.

2012. márc. 4. 14:53
Az meg, hogy öngyilkossággal fenyeget, ne zavarjon téged, lehet az lenne a legjobb megoldás, az ilyen férgeknek élni se lenne szabad. Már bocs, de aki hülye, az haljon is meg.
2012. márc. 4. 14:51
Szülők tudják, hogy ilyen terrort gyakorol rád? miért nem szerzel bizonyítékokat, van telefonod? Vedd fel hangfelvételben sutyiban, mit mondd, stb. Szedd össze a ruháidat, beszélj ismerősöddel, baráttal, rokonnal, bárkivel aki tud segíteni, és mikor nincs otthon költözz el, és jelentsd is fel a rendőrségen. Ne hagyd magad, ez a te életed, tegyél a terror ellen.
11. Sleek (válaszként erre: 7. - Mezdinnye)
2012. márc. 4. 14:34

Nálunk is volt ilyen a családban hogy teljesen kikattant vagy bekattant. amikor lenyugodott minden ok volt.

Nála azt állapították meg hogy nem beszámítható állapotban van ilyenkor és nem gondolkodik valamint nem tudja mit tesz.

El durvulhat annyira hogy nem érzi mennyire szorítja meg a másikat vagy mennyire üti meg. Gyógyszeres kezelés lett a vége.. mert mindenki rettegett a családban mikor rohangál a nagy késsel pl

2012. márc. 4. 14:32

Pár a sok közül!

Szerintem, ha már valakivel először át tudod beszélni az is jó! Kezdésnek!!!!!


[link]

[link]

2012. márc. 4. 14:32
Igen, az. Amiket nemesnérita írt segítenek, vedd fel velük a kapcsolatot. Rendőrséghez is fordulhatsz, de az még kevés, ott csak jogi segítséget kapsz, elindul a büntetőeljárás, viszont a segítő szervezeteknél lelki és életviteli segítséget is adnak.
8. e554d7f096 (válaszként erre: 1. - Mezdinnye)
2012. márc. 4. 14:27
Hát pedig akkor kéne összepakolni a ruháidat amikor nincs otthon és egy biztonságos helyre elköltözni. Amig nincs rá lehetőséged nem tudom mit tanácsoljak. Sok erőt és vigyázz Magadra !!
2012. márc. 4. 14:25
Mert ő dühös azért üt meg ,mert próbálom lenyugtattni. Az összes düht rajtam vezeti le.Tegnap az összes cuccomat kiszórta az ajtó elé . Rá 10 pewrc múlva magától visszapakolta és bocsánatot kért . Én meg addig a sarokban álltam bőgve . SZinte már önkívületi állapotban .
2012. márc. 4. 14:23
Annak számít!!! És ha meg is üt, akkor az már fizikai bántalmazás is!!!! Mindenképpen lépj valamit, nehogy egyszer csúnyán elboruljon az agya...
5. Mezdinnye (válaszként erre: 3. - 0f4d8711e7)
2012. márc. 4. 14:22
De hol ,ha ezt is megtudja ,akkor kapni fogok tőle. Mert ő azt mondja hogy ez nem igaz . De már nem bírom nagyon nem . Félek a saját férjemtől olyankor . Teljesen más amikro ilyen dührohama van és ideges .
2012. márc. 4. 14:21
112
2012. márc. 4. 14:21

Szia!

Ez az, jól látod! Hidd el, hogy van segítség!! Ebből írtam a szakdolgozatomat. Haladéktalanul keress segítséget, mert van! /pl.:NANE, segélyvonalak, krízis központ, stb./ Ne félj segítséget kérni! Nem szégyen és igenis probléma!

Kitartást kívánok és sok erőt!

2012. márc. 4. 14:19
Házzasság után változott meg minden ,előtten em volt ilyen sohasem . De én rettegek tőle .
2012. márc. 4. 14:18

SZiasztok !

A segítségeteket szeretném kérni a férjem állandó lelki terrorban tart. Állandóan az összes dühét rajtam vezeti le , ordibál velem, kiszórja a ruháiamat,elveszi az össze pénzemet ,nem enged beleszólni a dolgaimba . Én nem lehet soha ideges ,nem szólhatok semmiért sem . Elmond minden mocskos patkánynak . Ha visszaszólok neki amikro dührohama ven megüt . Többször meg is ütött . Azzal fenyeget ha elhagyom akkor öngyilkos lesz ,megöli a szüleimet , az ismerőseimet . Egyszerűen nem tudo ktőle szabadulni . Van úgy hogy éjjelente nem hagy aludni ,akármilyen fáradt vagyok őt ez tnem érdekli . Mert ő ideges ,ezért én se legyek nyugodt .

Vhol azt olvastam hogy ez is családon belüli erőszaknak számít ? Ha az ,mit lehet tenni ,jelentsem fel a rendőrségen. Menekülni nem tudok tőle,mert nem engedi .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook