Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki eredetű betegségek? Lehet, hogy a cisztám is lelki probléma miatt alakult ki? fórum

Lelki eredetű betegségek? Lehet, hogy a cisztám is lelki probléma miatt alakult ki? (beszélgetős fórum)


12. 8e163afeff (válaszként erre: 11. - _anatha_)
2010. jún. 27. 12:07

köszi, aranyos vagy, hogy beszámoltál, most már kicsit kisebb a zabszem:-)

Egyébként a Hay-könyv nekem is nagy kedvencem, végig kéne már egyszer csinálni a gyakorlatokat, tán akkor jobban mennének a dolgok:-)

2010. jún. 27. 11:59

Ne izgulj katatica, semmi az egész. Lidocain spay után kapsz egy érzéstelenítő szurit, kb. 10 perc max, amíg kiszedik a cisztát. Utána kitisztítják a helyét, és összevarrják. Kb. 3-4 nap múlva már mehetsz is varratszedésre, mert az ínynél nagyon gyorsan regenerálódik a heg. Nekem kicsit belilult, bedagadt az arcom, de alig fájt egy picit. Jobb esetben kapsz a lyukba csontpótló anyagot, ami kitölti a ciszta helyét. Nekem sajna nem vált be ez a módszer, nem lett csont (100-ból 1 embernél előfordul), ezért kollagénnel lett másodszorra kitöltve a luk.

Meglátjuk, most mi lesz. Valószínűleg húzzák mostmár a fogat is :(


Igyekszem megoldani, megbeszélni a problémákat, és reménykedem benne, hogy ezzel véget vethetünk ezeknek a "púpoknak"...

10. 8e163afeff (válaszként erre: 1. - _anatha_)
2010. jún. 27. 10:14
szia, nálam is ugyanez a helyzet (a lelki és a testi is). Most lesz fogciszta-műtétem, még sose volt, csak azt szeretném kérdezni: nagyon fáj? :-) Iszonyúan parázok:-)
2010. jún. 27. 10:14
Ha sokat emészted magad, vigyázz az emésztőrendszeredre is, meg az anyagcserédre, főleg ha a lelki tartalom "megemésztetlen".
8. a7baea197d (válaszként erre: 7. - _anatha_)
2010. jún. 27. 10:10

Hát igen, minden betegség, ami a szervezetben jelentkezik, egy "leképeződés", ami először lelki szinten jelentkezik, és ha pl, egy belső konfliktus vagy probléma nincs megoldva, akkor manifesztálódik szervi bajjá, de azért hogy felhívja a tudat a figyelmet hogy ezzel foglalkozni kell. (néha sajnos elég paradox módon)

De mindig enyhíthető, ha a lelki okok feltárásra kerülnek. Sok esetben nagyon komoly betegségek is múlnak , enyhülnek :)

7. _anatha_ (válaszként erre: 5. - A7baea197d)
2010. jún. 27. 10:05

ez is 100%-ig igaz rám...


Volt egy olyan időszakom régebben, amikor nagyon emésztettem magam vmi miatt, rágódtam sokat - fél év alatt (ennyi időnként járok rendszeresen fogászati kontrollra) KILENC lukas fogam lett. Akkor kezdtem hinni ebben a "lelki" betegségek dologban.

6. _anatha_ (válaszként erre: 2. - A7baea197d)
2010. jún. 27. 10:03

Hogy ez mennyire igaz rám!!! Elképesztő!!!

Köszönöm szépen mocsokmano. És a többieknek is!

Reméljük, hogy akkor meg tudom valósítani önmagamat hamarosan, mert ez a dokihoz rohangálás folyton nem egy leányálom!

2010. jún. 27. 10:01

eszembe jutott még hogy a fogak pedig sokszor a biztonsággal kapcsolatosak.

A kilátástalan helyzetek, illetve ha nem érzed stabilnak életed eseményeit (munka, anyagiak, párkapcsolat, házasság) akkor megbetegedhet a fog.

2010. jún. 27. 10:00
minden betegség lelki eredetű - sajnos :(
2010. jún. 27. 09:58

sziasztok. sajnos nem értek hozzá, de ezt én is olvastam, hogy minden betegség a lelki állapotodtól függ.


mihamarabbi gyógyulást kívánok Neked!

2. a7baea197d (válaszként erre: 1. - _anatha_)
2010. jún. 27. 09:57
A ciszták jellemző lelki oka a terjeszkedés lehet, illetve az, hogy nem tud valaki kiteljesedni, pedig szeretne. A cisztáé és egyéb daganatok, kinövések sok esetben az EGO-val hozhatók összefüggésbe. Szeretne a tudat kiteljesedni és önmegvalósításra inspirál, de valamiért korlátozva vagy.
2010. jún. 27. 09:51

Pár éve egy rossz gyökértömés miatt lett egy ciszta az ínyemben a fog gyökerén, amit kiműtöttek. Tavaly kiújult, de terhes lettem, várni kellett a műtéttel. Két hónapja ismét kiszedték a cisztát, és megint ott van a dudor az ínyemen....

Van egy könyv (Éld az életed), ami azt írja, hogy minden betegség lelki eredetű, a fogproblémák akkor alakulnak ki, ha rágódsz valami problémán, a szem betegségei akkor jönnek elő, ha nem látsz valamit, amit pedig látnod kéne (pl megcsalás)- még a lábtörés is visszavezethető lelki okokra. Talán ez a ciszta is jelent valamit?

Valaki ért az ilyesmikhez? (persze megyek fogorvoshoz megint, csak a kiújulást akarom megelőzni legközelebb)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook