Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lélekre gyógyszert örökké? fórum

Lélekre gyógyszert örökké? (beszélgetős fórum)


13. winny
2009. ápr. 1. 17:06

A lelki egyensúlyt csak a teljes őszinteség hozza meg.

Először is önmagunkkal szemben! Majd a szűk környezetünkkel is meg kell beszélni azt,hogy mi a probléma.

A lélek zavara-a beszéd hiánya.

12. csehe (válaszként erre: 11. - Rachel1967)
2008. okt. 11. 14:53
A témán rajta vagyok, nincs elfelejtve. :)
11. rachel1967 (válaszként erre: 10. - Csehe)
2008. okt. 9. 21:57

Igen, itt vagyok a szomszédban...

Érdekelne pesti elérhetőség is-előre is köszönöm, és azt, hogy segíteni szeretnél!

10. csehe
2008. okt. 9. 00:43
:) Most nézem, itt vagy a szomszédban. Igen már én is nézelődtem, de a környéken nem igazán van semmi. viszont pesti elérhetőséget tudok neked adni, ha érdekel.
9. rachel1967 (válaszként erre: 8. - Csehe)
2008. okt. 8. 23:52

Pontosan!

A hipnózis nem veszélytelen.

Itt a megyében nem találtam eddig szakembert, se "rosszat", se "jót".

Ez a terület nagyon Budapestre specializálódott, mint sok más...

8. csehe (válaszként erre: 7. - Rachel1967)
2008. okt. 8. 23:30
Csak a megfelelő szakembert kell megtalálnod...
7. rachel1967 (válaszként erre: 5. - Csehe)
2008. okt. 8. 23:29

Igen, először a lelkemet kell meggyógyítani...

Ezért írtam a hipnózist, mint lehetséges gyógymódot.

6. rachel1967 (válaszként erre: 4. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2008. okt. 8. 23:27

Nagyon köszönöm a segítő szándékot, amivel megjutalmaztál.

Sajnos sokáig sikertelenül próbálkoztam az önhipnózissal, autogén tréninggel, stb.

De azért köszönöm!!!

5. csehe (válaszként erre: 3. - Rachel1967)
2008. okt. 5. 23:54
A féligazság is valami. :) Viszont ha te gyógyszert szedsz, depresszióra, és társaira, valószínűleg már túl mélyre jutottál. Szerintem már az is eredmény, hogy mindezeket felismerted, segítséget kértél. Mindenképpen a lekedet kell először megygógyítani, utána már minden megy magától.
2008. okt. 5. 23:24

Önhipnózisra gondoltál már?



Tananyag az önhipnózishoz


Először egy demonstráció: mi is az önhipnózis, mire jó, és mi a szuggesztió?


A szó, szuggesztió (latinul: "sugalmazás") A szuggesztiók azok a fontos beépített szavak, amik tudatalattinkat célszerűen befolyásolják. Ezek pontos meggondolással vannak kiválogatva a különböző kívánt célok és változások elérésére.


„Próbálj erősen, ne egy rózsaszínű elefántra gondolni!"


Mi történik ilyenkor? Ez a gondolat kényszerít valamit elképzelned, mégpedig képileg (vizuálisan), aminek az ellenkezõjére tulajdonképpen fel lettél szólítva, azt nem tenni, tehát nem gondolni rá. Ha azt mondtam volna, hogy gondolj egy rózsaszínû elefántra, valószínûleg az történt volna, hogy azt gondolod: "áhhh bolondság, olyan nem is létezik"; és ezért nem is gondolnál rá.


Vagy gondoljunk csak - ahol szintén szuggesztiókkal dolgoznak - a reklámokra. Nem is vesszük észre igazán, mi is történik a reklámoknál, sokan nem is ismerik el, hogy hatással van rájuk, pedig nagyon is.


A legszebb dolog viszont a szuggesztiókban, hogy a tudatalattinkkal nagyszerûen tudunk velük kommunikálni.

A tudatalattink ugyanis nem szavakban gondolkodik, hanem érzelmekben és képekben. Ezért egy hipnózis alatt a lehetõ legrészletesebben adjuk elõ a szuggerált képet, amirõl szó van, ugyanis minél részletesebb a kép, annál jobban felveszi és elképzeli a tudatalattink a pontos képet.

Ha pl. egy utazást tervezel, akkor azt a lehető legrészletesebben próbáld elgondolni, ahogy csak lehetséges. Ahová mész, a növényzet, a levegő, az állatok, az emberek, a tenger illata stb., érezd magad azon a helyen boldogan, ahol vagy. Ezzel lehetõséget adsz a tudatalattidnak is, hogy téged támogasson abban, amit el szeretnél érni.

Ehhez csak arra van szükséged, hogy egy más tudatállapotba kerülj, és az nem más, minthogy a mindennapokat ott hagyd, ahol vannak, és csak magaddal, kizárólag csakis magaddal foglalkozz.

Sokaknak elsõ pillanatban ez nehéznek vagy lehetetlennek tûnik, de ne feledd, minden csak gyakorlás kérdése.

Ha valaki már egy ideje foglalkozik önhipnózissal, vagy akár meditációval, az tudja, hogy mennyi minden könnyebben működik, és a rendszeres ellazulás számtalan problémánkat megoldja.



Most segítek neked, hogy tudsz a legkönnyebben magadon önhipnózist alkalmazni. Az önhipnózis trancemélysége nem olyan mély, mint mikor a hipnotizõr tranceba visz, de ez nem is lehetséges, mert akkor az ilyen mélységnél az önkontrolod elveszted, és nem tudsz magadnak parancsot vagy szuggesztiót sem adni. Tehát legyél csak nyugodt, itt nem történhet semmi gond.


A céljaid és a kívánságaid, amiket meg kell tudnod eleveníteni, ha a mélységet eléred, amit szuggesztiókkal érsz el magadnál.


Először is a csengőt és telefont, ha lehet kapcsold ki, hogy zavartalanul ellazulhass.


Válasz magadnak egy kényelmes helyet, ahová lepihensz, lehetõleg könnyû ruhában, ami nem szorít, betakarózva, hogy ne fázz (mert a tranceban a vérkeringés lassul és emiatt valamivel hûvösebb érzésed lehet, mint egyébként). Egy kellemes, lassú, és ha van, monoton ütemű zenéd, azt hallgasd közben, és ha lehet, akkor hangszeres, ének nélküli zenét használj, de fontos hogy a zenét szeresd. Ha állataid vannak, hagyhatod õket magad körül, egyesek nagyon is reagálnak a lazulás, a trance hatására és szeretik is. Ilyenkor nyugodtak. Macskáknál sűrűn elõfordul, hogy odabújnak hozzád. Kicsit sötétítsd le a szobát is, ha lehetséges.



Ha elkészültél, kapcsold be a zenét, elég, ha éppen hallod.


Akkor kezdjük....


Egy segítség az ellazulás elõtt, ha így kezded el:


Egymás után vegyél 3 mély lélegzetet, a harmadikat mélyen, ahogy tudod, és 15-20 másodpercig tartsd bent a levegőt, ezalatt minden izmod ahogy csak tudod, feszítsd meg!


Amikor már végleg nem bírod, engedd ki a levegõt és ezalatt érezd, ahogy az izmaid is elengeded és egyre jobban ellazulnak. Ezután kezd el lassan lassítani a légzésed is.


Érzed, hogy az izmaid sokkal jobban ellazulnak, mint egyébként. Amikor így ellazultál, próbáld minden koncentrációdat a légzésedre összpontosítani. Most kezdj lassan a testedbe figyelni.


Képzeld el képileg a vérkeringésed, lásd a szíved, ahogy az ereidben a vért ütemesen, lassan pumpálja. Próbáld a szívverésed érezni, anélkül, hogy a kezeddel valahol a testeden kitapintanád. Ez elég könnyen mûködik, ha igazán magadba hallgatsz. Ha a szíved kicsit még gyorsabban ver, az az elõbbi megfeszítés miatt lehetséges, de képzeld el, ahogy lassan megnyugszik és egyre lassabban ver. Mondj bumm bumm bumm-ot magadban szinkronban a szíveddel, és érezni fogod, hogy egyre lassul és nyugodtabb lesz. Csináld addig, míg úgy érzed, hogy nagyon nyugodt és kellemesen lazult vagy. Érezd jól magad, és érezd magad a belsõddel egynek.


Most próbáld a pulzusod különbözõ helyeken a testeden érezni, a halántékodon, a karodon, a lábadon, teljesen a saját elképzelésed szerint. Mikor úgy érzed, hogy már idáig eljutottál, akkor jön a következő lépés, a test befolyásolása. Most a vérkeringésed szabályozd, úgy, hogy gondolatban azt mondod magadban, hogy "a jobb karom egyre melegebb lesz, érzem, ahogy a vérkeringés egyre erõsebb a jobb karomban, ezért egyre melegebb lesz". Ezt párszor ismételd meg és mindig képileg, képzeld el, ahogy a vér a karodban áramlik. Ha ez megy, akkor próbáld másik testrészeddel ugyanezt. Ha ezt átélted, világos lesz mindjárt, hogy képes vagy saját tested befolyásolni, és ez még csak a kezdet. Egy darabig élvezd ezt az érzést, érezd jól magad.


Utána mond magadban: Most visszatérek a normális tudatállapotomba, a pulzusom is kicsit gyorsul, mélyebben lélegzem, és kedvem van most megint felkelni.


Utána nyugodtan, lassan felkelsz, van idõd. Érezni fogod, mintha pár órát aludtál volna, pedig nem volt több mint esetleg 20 perc.


Próbáld ezt naponta egyszer csinálni, ez minden alkalommal egy kellemes kikapcsolódás, ami nagyon jó hatással van egész szervezetedre és lelked nyugalmára. Ha gyakorlottabb vagy, akkor más problémákat is tudsz majd befolyásolni.


Használd mindig, fõleg ha egy fontos feladat elõtt állsz, késõbb hamarabb el fogsz jutni a tranceállapotig, és valószínű, mélyebbre is jutsz, mint az elsõ alkalommal sikerült.


Kívánok neked kellemes ellazulást, és érezd jól magad!

3. rachel1967 (válaszként erre: 2. - Csehe)
2008. okt. 5. 22:35
Szia! Pontosan úgy van, ahogyan írtad:A gyógyszer nem oki terápia, főleg akkor nem, ha nem ismered az okokat. Én felismertem, hogy csak féligazságokat sikerült kihozni belőlem a pszichológus által is, a valódi probléma mélyen szunnyad. Ha az okot nem ismerem, hogy segítsek magamon? Főleg, hogy testi tüneteket is produkálnak lelki súlyosságaim.
2. csehe (válaszként erre: 1. - Rachel1967)
2008. okt. 5. 22:15

Szia!

A tartós gyógyszerszedés egészen biztosan nem megoldás. Ez csak tüneti kezelés, az okot nem szünteti meg. Ha nincs elég erőd, hogy magadat "helyrehozd", meggyógyítsd, a hipnózis egy igen jó segítség lehet.

Nekem is vannak problémáim, bár most nem ennyire súlyosak, de egy hipnózist én is szeretnék majd.

2008. okt. 5. 21:41

Hosszú ideje különböző gyógyszereket szedek ,depresszió, személyiségzavar kezelésére.

Ez szerintem nem megoldás:hipnózis? Itt tartok,

szerintem ez lehetne egy "üdvözítő" megoldás.Aki ugyanezt éli át, ossza meg velem a gondolatait!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook