Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lélekmelengető gondolatok... fórum

Lélekmelengető gondolatok... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. dec. 21. 04:41

Uram, add, hogy meg tudjunk gyógyulni a bajunkból!

Add, hogy tudjunk nevetni, és merjünk sírni, ha éppen úgy esik jól.

Add, hogy érezhessük, mikor érdemes tíz körömmel kapaszkodnunk, s mikor kell elengedni.

Add, hogy ha elengedtünk valamit, ami nagyon fontos volt nekünk, kibírjuk a veszteség fájdalmát is, - EMBER módon - és EMBERIEN.

Szabadíts meg minket a gyűlölettől, a bosszúvágytól, az ellenségeskedéstől, az acsarkodástól, az irigységtől.


Add, hogy higgyünk egymásnak, egymásban.

Add, hogy tudjunk mosolyogni a csend hallatán is, hogy találjuk meg mindennapban az ünnepeket.

Add, hogy gyakran kezdjünk így a veled való beszélgetést” KÖSZÖNÖM ISTENEM!”, amit eddig adtál nekem.

Bocsásd meg a vétkeimet és add, hogy magunknak meg bocsáthassuk a tévedéseinket.


Adj BÉKÉT, mindnyájunknak ÁMEN!"

2012. dec. 18. 05:24
Isten mindennap ad nekünk egy pillanatot, amikor megváltoztathatunk mindent, ami boldogtalanná tesz. S mi mindennap úgy teszünk, mintha nem vennénk észre ezt a pillanatot, mintha nem is létezne, mintha a ma ugyanolyan lenne, mint a tegnap, és semmiben sem különbözne a holnaptól. De aki résen van, az észre fogja venni a mágikus pillanatot. Bármikor meglephet minket: reggel, amikor bedugjuk a kulcsot a zárba, vagy az ebéd utáni csöndben, és a nap bármelyik percében, amelyik nem látszik különbözőnek a többitől. Mert ez a pillanat létezik, és ebben a pillanatban a csillagok minden ereje belénk száll, és segítségükkel csodákra leszünk képesek.
112. Castellina (válaszként erre: 110. - D'moni)
2010. nov. 18. 08:26

a szerelmet nem lehet akarni


az jön, megy.. és csak szabadságban létezik..

111. Castellina (válaszként erre: 109. - A14deb9047)
2010. nov. 18. 08:25

igen, nagyon szép

nekem tetszik


szerintem is a másik emberen áll, hogy mit hoz ki belőlem


nem véletlenül a mottóm: bennem ezer lidérc él...

ezer arcom van, melyiket mutatom, az a másiktól is függ..

110. d'moni
2010. nov. 17. 21:38
A szerelmet nem a férfi és a nő akarja, hanem az a hatalmas harmadik aki nincs, de élni akar...
2010. márc. 14. 15:48

Bocsi, itt a Hoxán találtam valakinek az oldalán és nagyon tetszik! Ugye nem baj??


Akárhogy s mint... egyvalami nem változik. Ha rongyos vagyok is, legbelül csak megmaradok hercegnőnek. Könnyű lenne a hercegnőt játszanom, ha selyembe-bársonyba öltözhetnék. Sokkal nagyobb dolog úgy maradni meg hercegnőnek, hogy ezt senki nem tudja...

Hogy ki vagyok? A legártatlanabb angyalod. . . vagy a legkísértőbb démonod. . . A barátod. . . vagy az ellenséged. . . A szikrázó napsütés, ami beragyogja az életed. . . vagy a sötét éjszaka amiben örökre elveszel. . . A szerelmed, aki mellett minden nap fel akarsz ébredni. . . vagy egy ember , akinek a szíve sosem lesz a Tiéd. . . Egy elveszett kislány, akire vigyáznod kell. . . vagy egy harcos amazon, aki elsöpör Téged. . . A pillangók amik feléd repkednek. . . vagy a könnycsepp ami az arcodon lefolyik. . . Hogy Neked ki voltam. . . vagyok. . . leszek. . . az csak rajtad áll. . .

2010. márc. 13. 19:22
"senki sem lehet tökéletes. igyhát., belőlem is hiányzik a hiba. :))
2010. márc. 13. 18:43
„Az első pofon a legnagyobb, a többit lassan megszokod”
2010. márc. 13. 10:47

Bálint György: A macska naplójából


Nem igaz, hogy nem szeretem a háznépét. Én is tudok szeretni, mint minden élőlény, de nem kritika nélkül. Csak azt szeretem, aki szeretetre méltó. Érzelmeimnek nem adok hangos, látványos kifejezést. Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá. Aki nem tud sokáig hallgatagon egy helyben ülni, az nem érdemli meg a társaságomat. Akinek mindig csak bravúros mutatvány kell, aki nem éri be a természetes mozdulatok egyszerű szépségével, az sohasem szerezheti meg a macska rokonszenvét. Aki mindig valami újat követel, aki folyton a változatosságot, az izgalmat hajszolja, aki nem kedveli a békét, az egyensúlyt, az állandóságot, aki azt hiszi, hogy mindig cselekedetekkel kell bebizonyítania létjogosultságát, aki nem ismeri a tűnődés szépségét, annak sohasem lesz hű macskája. Aki az élet felületes örömeit kergeti, annak a macska hátat fordít. Akit a macskák szeretnek, silány ember nem lehet.”


*De én elszegényedtem, csak az álmaim maradtak. Az álmaimat a lábad elé terítettem, lépkedj óvatosan, mert az álmaimon lépkedsz.


Kellenek még gyerekek, kik tudást kérnek és hitet, kellenek öregek, kik elfecsérlik szívüket. (Kerényi Grácia)

2010. márc. 13. 10:36

Ha álmodsz, de nem ejt rabul álmod.

Gondolkodol, s nem gondolat a cél. Ha diadalt vagy bukást kell találnod, e két selma benned megvetve él.

Ha elviseled azt, hogy igazságod ripőkjáték legyen, s minden, amiért éltél összeroskad,

te újra kezded - dőlt köveken.*

2009. jún. 30. 09:20
Ne sírj, ha lemegy a nap, mert könnyeidtől nem látod a csillagokat ragyogni!
2009. jún. 9. 22:46
A képzelettől veszem kölcsön amit a valóság nem ad meg nekem.
2009. jún. 8. 22:45
TE VAGY ÉLETEM KUGLÓFJÁNAK LEGGYÖNYÖRÜBB MAZSOLASZEME!!!
2009. jún. 8. 22:26
"TÖRÖLD LE KÖNNYEIDET, KISÍRT SZEMEDBEN MOSOLY LEGYEN ÉS DERŰ, MINDENNAP KEZDŐDIK VALAMI NAGYSZERŰ, VALAMI GYÖNYÖRŰ. "
2009. jún. 8. 20:34

"Időnként meghal bennünk valaki és valaki más megszületik.Ami elmúlt,annak múlttá kell válnia,s ha nem akar,akkor tudatos munkával azzá kell tenni.

Maga az idő nem teszi azzá-segíteni kell neki.

(Müller Péter)

2009. jún. 8. 20:29

"Egyes felnőttek inkább gyermekekre hasonlítanak.

Ők az igazi emberi lények."

(lakota indián nemzet)

2009. jún. 8. 20:27

"Ha valaki szivárványt akar,el kell viselnie az esőt is."

(Dolly Parton)

2009. máj. 18. 23:20

Az a bölcs ember, aki a jelent éppúgy szereti, mint amilyen szívesen fog visszagondolni rá, amikor az már múlttá válik.



(Machado)

2009. máj. 18. 23:16

"Életed útját magad választod,

Válassz hát úgy, ha egyszer

Elindulsz, nincs már visszaút."

(Kodály Zoltán)

2009. máj. 18. 23:14

"... Élni való minden élet,

Csak magadnak hű maradj

Veszteség nem érhet téged,

Hogyha az lész, ami vagy."

(Goethe)

2009. máj. 18. 23:14

"Tetteidnek tudjál örülni,

más tetteit tudd megbecsülni,

főként ne gyűlölj egy embert se,

s a többit hagyd az Úristenre!"

(Goethe)

2009. máj. 18. 23:13

"Találkozás és búcsúzás

az élet annyi csak,

Valaki jön, valaki megy,

S az emlék megmarad."

(Leonard Da Ung)

92. feher tulipan (válaszként erre: 90. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 18. 23:11
En is!:)))
2009. máj. 18. 23:11

Ember vigyázz, figyeld meg jól világod:

ez volt a múlt, emez a vad jelen, -

hordozd szivedben. Éld e rossz világot

és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte,

hogy más legyen.

Radnóti Miklós

90. 9fa28b0ed4 (válaszként erre: 88. - Feher tulipan)
2009. máj. 18. 23:10
Igen,ismerem!Valamikor,rengetegszer,szinte egymás után olvastam többször is!
2009. máj. 18. 23:09

Jegyezd meg jól, de ne csüggedj soha, remény, csalódás, küzdelem, bukás, sírig tartó nagy versenyfutás. Keresni mindig a jót, a szépet, s meg nem találni - ez az élet.

Madách Imre

88. feher tulipan (válaszként erre: 83. - 9fa28b0ed4)
2009. máj. 18. 23:08
Ismered Exuperytol a Kis herceget?Nekem az a "bibliam",a vilag osszes legszebb gondolata benne van.
2009. máj. 18. 23:05
Élni annyi, mint röhögni a halálon, és belehalni a röhögésbe.
2009. máj. 18. 23:05
A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény. Hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás. Hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik.
2009. máj. 18. 23:03

Nem a szem lát, nem a fül hall, nem a szív szeret, hanem te.


A tévedésnek két arca van: a "nem" és az "igen".

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook