Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Leküzdjük a nagy súlyfelesleget!!! fórum

Leküzdjük a nagy súlyfelesleget!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
304. Napsugár8 (válaszként erre: 303. - Bulikázós)
2020. nov. 16. 15:14

Igen, totál elfogyott. :))


De King86 módszere nagyon hatásosnak tűnik. A 7.-ik vagy 8.-ik oldalon írja le részletesen az étkezési rendjét, és ahogy írja, egész jó eredményeket lehet vele elérni, pedig nem éhezik.

Még néztem is, hogy amennyit ő naponta eszik, az nekem akár 2 napra is elegendő lenne. De hogy kinek mennyi kell, és mi az elég, az nagyon sok mindentől függ. Érdemes elolvasni.

303. bulikázós (válaszként erre: 302. - Virkina)
2020. nov. 16. 14:53
Akitől kérdeztél, már kilépett!
302. virkina (válaszként erre: 285. - E18f2d4ad1)
2020. nov. 16. 11:32

Szia

Érdeklődnék, sikerült e fogyni és ha igen mivel?

2020. nov. 10. 16:51
Következik olvasni: 8. oldal
300. unom (válaszként erre: 299. - Napsugár8)
2020. nov. 7. 15:23
King86 azóta is csinálja, nagyon jó eredménnyel.
299. Napsugár8 (válaszként erre: 298. - Kekcinege)
2020. nov. 7. 14:47
Nem nagyon tolonganak a sikerekről szóló beszámolókkal. Kár, pedig biztosan vannak néhányan, akik eljutottak benne valameddig.
2020. nov. 7. 13:29
Szerintem is! Kíváncsi lennék hogy ki hogyan haladt majd egy év alatt. 😊
2020. szept. 6. 15:31

Erre most találtam rá, az általam kedvencek közé jelölt fórumokat nézegettem.

Érdemes lesz átolvasni, és érdemes lenne feléleszteni ezt a fórumot.

296. King86 (válaszként erre: 295. - 4d43eb5ddf)
2019. júl. 14. 18:12
Nagyon kedves, hogy kidobtàl a zàrt fórumból.... Ez meglepett. Na mindegy. Köszike.
295. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 294. - King86)
2019. jún. 28. 07:15

Én imádom a nyarat. 😊

De ez a sok fagyi esik csak jól az meg hizlal

294. King86
2019. jún. 26. 19:27
Àáà meghalok... Legyen màr tél! Felforr a mindenem.:P Teljen gyorsabban az idő!
293. Guruljka (válaszként erre: 292. - 4d43eb5ddf)
2019. jún. 23. 00:20
Reggel még mindig nem tudok enni. Ébredés után 2-3 órával, főleg, ha munkám van, inkább a szénhidrátot kívántam, ez egyelőre a legegyszerűbb is.
2019. jún. 20. 17:17

Sziasztok.


Én reggel laktató fehérjedús kaját eszek (néha egy jégkrém) . Ebédre kicsit lauabbat, délután nyers zöldségeket rágcsálok ha úgy érzem éhes vagyok, kávé eritrittel. Vacsi kefir túró mikor mihez van kedvem.

291. Guruljka (válaszként erre: 290. - King86)
2019. jún. 19. 23:55

De jó, hogy előhoztad!

A beszélgetések is tudatosítják a dolgokat, magamon tapasztalom, hogy csökkent a falási kedvem, és ezt a mérleg is igazolta.

A szavazáskori kimozdulással kezdődött, azóta többször mentem már én vásárolni a biciklivel. Kisebbm. 10-15 perces edzéseket is kezdek lehetőleg rendszeresen lenyomni.

Normálisabban még nem étkezem, de lassacskán eljutok odáig anyagilag, hogy tudok rendelni jó alapanyagokat, mert itt megvenni vagy drága, vagy nem is lehet.

290. King86
2019. jún. 19. 23:20
Nagyon eltűnt mindenki. Elfogytatok? Nàlam minden rendben. Szép lassan haladok az utamon:) 14kg mínusznàl jàrok.
289. Amaunet (válaszként erre: 287. - King86)
2019. máj. 29. 13:22

Köszönjük a részletes leírást!

A kalóriaszámlálást én is csak mankónak használtam, míg ki nem alakult az az étrend, ami követhető. A húsról én sem tudok lemondani, de csak szárnyast és halat eszem. És igen, rengeteg zöldség, ami a hús energiája mellé a vitaminokat, ásványi anyagokat adja.

Kenyeret én is csak pirítósként ettem friss zöldségekkel.


Nagyon jó a leírásod, a választásod.

2019. máj. 29. 12:36
Kitartással meglehet probálni.
287. King86 (válaszként erre: 286. - Bulikázós)
2019. máj. 15. 02:54

Ez azért nagyon egyéni, ízlés dolga, hogy ki mit eszik, mikor esik jól, mit szeret, mit nem, van-e valami betegsége, ilyenek.

Nekem konkrét szokásaim, étrendem van, amit főleg Inzulinrezisztencia miatt raktam össze, miután kutakodtam napokon keresztül mert már nem tudtam mit kezdjek magammal. A korábbi fogyási próbálkozásaim kimerültek a koplalásban meg a kalóriák számolgatásában, ami persze egy idő után tarthatatlan, és egy 160 grammos orvos javasolta szénhidrát diétában, amivel egy grammot se fogytam, pedig 2x is nekimentem, 3-3 hónapig csináltam, és semmi. Pedig igyekeztem mozogni is.


Na szóval:

reggeli

Nekem a 3 tojásos rántotta vált be legjobban, teáskanálnyi sertészsíron megsütve, zöldfűszerekkel, vagy chillivel, vagy esetleg fokhagymaborsot szórok bele. Mellé 2 db magasabb hústartalmú virsli.

ebéd

Hétköznaponként az alap az alacsonyabb szénhidráttartalmú valamilyen párolt zöldség, valamilyen hússal (csirke, pulyka, sertés, marha)

szombatonként egyik héten durum tésztás, másik héten krumplis ételt csinálok ebédre, ez egyetlen adagot jelent. Ezek mellé is eszem húst:D én imádom a húst amúgy is.

illetve havonta 1-2 alkalommal a párolt zöldséget lecserélem vagy borsóra, vagy mexikói vegyes zöldségre (kukoricás, borsós, sárgarépás mix), vagy lencsére, vagy fehér babra, vagy csicseriborsóra, és azt eszem hús mellé. Mivel ezek szénhidrátdúsabb dolgok, ezért ritkábban fogyasztom őket, viszont változatosságot adnak az étrendnek.

Vasárnaponként sima salátákat szoktam összedobálni nyers zöldségekből, olajos magvakkal, és kikeverek zöldfűszeres, fokhagymaborsos öntetet laktózmentes joghurtból, azt rádobom, csinálok hozzá valami húst, bár most vasárnap speciel hagymás csirkemájat sütöttem hozzá, isteni volt:)

vacsora

nekem ez 3 szelet grahamm toast kenyér, megpirítom, bedörzsölöm fokhagymával, kenek rá ömlesztett sajtot, megpakolom valamilyen felvágottal, rá olvasztok trappista, edami, vagy gouda sajtot a mikróban, és 2-3 féle nyers zöldséget eszem hozzá. (pl uborka, jégsaláta, paradicsom, csípős zöld paprika, retek, vöröshagyma)

1-2 alkalommal volt eddig, hogy megkívántam, és bundáskenyeret csináltam inkább, a körítés mellé ugyanaz volt:)

Desszert/rágcsa

Desszert

diabetikus csoki, napi limit 3 kocka (van többféle ízben kávékrémes, fehér csoki, eper krémes, mogyoró krémes)

vagy diabetikus cukorka 2-3 db (szintén változatos az ízvilága, citrom, málna, narancs, cseresznye, karamell, csoki)

vagy

cukormentes-gluténmentes kókuszos fehércsoki 2 kocka

vagy cukormentes, és szénhidrátcsökkentett pisztáciás csoki (hatalmas kedvenc) ennek adagja 6 kocka

vagy rágcsa

olajos magvak (ez nálam pisztácia, kesudió, mogyoró, szeletelt mandula, tökmag, napraforgómag, szezámmag). Szénhidráttartalomtól függően vagy konyhamérlegen mérek le adagot, vagy bizonyos esetekben el lehet rágcsálni az egész zacsival, mert annyira kevés szénhidrát van benne, pl tökmag. Szezámmagot csak kajába szoktam szórni, én pl nagyon szeretem bolonyai spagettivel:) Vagy pár csipettel az olvasztott sajtos kenyereim tetejére, és a paradicsomra is szórtam időnként.

+Vasárnaponként 30g pattogatott kukorica:) Ilyenkor este már semmiképp nem eszek magvakat.


Továbbá

Havonta 1 csalónap. Ezt teljesen tudatosan csinálom, szóval nem falási rohamról van szó. Ez egy döntés. 2 fajta Cukros édesség, legyen az 1 süti, 1 csoki, 1 bármi. És a 2 kedvenc csipszem (sajtos-csípős paprikás, és a csirkeszárnyas) 1-1 zacsi. Ezeket elpusztítom szép lassan, kiélvezve az ízeket, és minden falatot, de 1 napon belül. Majd folytatom tovább ugyanúgy a diétám:)


Lényegében ennyi, a zsír alapú, megemelt fehérjetartalmú szénhidrátszegény diétám, a saját ízlésem, igényeim alapján összerakva. Ezzel így pár napja meglett 2,5 hónap alatt 10kg mínusz, éhezés, szenvedés és tulajdonképp lemondások, végleges tiltólisták nélkül. Kalóriákkal se foglalkozom már, hogy őszinte legyek. Eleinte még aggasztott, de ahogy olvadtak le a körméreteim, és a súlyom, elkezdett nem érdekelni. A kalóriáknak talán a vége felé, az utolsó kilók leadásánál lehet, hogy lesz majd szerepe, hogy mennyi az össz kalóriám (egyébként 1800-és 2100 között mozog). Akkor és ott fog kiderülni, amikor eljutok arra a szintre. De ez még nagyon messze van, és nem stresszelek rajta. Inkább élvezem a diétámat:)

Az első hónapban tudatosan semmit nem mozogtam (5kg-). Csak az étrend kialakításával foglalkoztam. Utána 2. hónaptól indult volna a mozgás is, de picit halasztódott, mert az 1. edzésemmel meghúztam a derekam:D, szóval 2 hét csúszással, 1,5 hónap után kezdtem el nagyon lazán, csak amennyit bírtam, tornázni, és hasizomerősítést csinálni kondigéppel. 2. hónap végére volt meg a 8kg mínusz.

Most lett szobabiciklim, szóval a tornát az váltja fel, és igyekszem heti 3x 50 percet csinálni. Hasazásból 20, tekerésre fél órát terveztem egyenlőre. Elég későn jött haza a férjem, hogy összeszerelje nekem, úgyhogy már nem próbáltam ki. Szerdán, vagyis ahogy nézem az órát, ma indul ez a dolog.


Fu... bocsi, kisregényt írtam:D

286. bulikázós (válaszként erre: 284. - King86)
2019. máj. 13. 14:43
Gratulálok! Írhatnád ide a napi étrendedet is, hogy mindenki lássa! Nagy segítség az a fogynivágyóknak!
2019. máj. 13. 12:54

Sziasztok!

Kb. 60 kilót kellene leadnom. Nem tudom, hogy kezdjek neki. Sokmindent próbáltam, de 1-2 hétnél tovább nem tudtam kitartani. Pl. a szétválasztós diéta, South Beach diéta, Every Other Day diéta, Házipatika 5 hét 5 kiló, de nagyon régen még a káposztalevessel és a Level diétával is kínoztam magam.

Ami miatt nehéz:

- utálom a húst, csak darálva eszem meg, pl. töltöttkáposzta, plusz a csirkemell sonkát kb. Egyszerűen öklendezek tőle, gyerekkorom óta.

- a gyümölcsökért sem rajongok. 3 szem eper elég egy hétre bőven...

- zöldbabbal, kelkáposztával, tökkel, spenóttal a világból ki lehetne kergetni.

- kenyeres-tésztás vagyok nagyon.

- porckorongsérvem és izületi kopás miatt fájdalmaim vannak a testemben mindenhol, sosem voltam hajlékony és 12,5 kilós gyereket emelgetek egész nap. A gyerekkel egyedül vagyok, nélküle nem tudok elmenni sehova, pl. konditerembe...

Mozgásként így nem tudom, mit lehetne elkezdeni.


King86, te egy hős vagy! Gratulálok! Tarts ki!

284. King86
2019. máj. 12. 20:27

Boldogság:) Megvan az első 10 kg mínusz:))))))))))))))))))))))


Merre jártok, mit csináltok?

283. King86 (válaszként erre: 282. - Bulikázós)
2019. máj. 1. 13:18
Tudom, nyugi:) Értettem:)
282. bulikázós (válaszként erre: 281. - King86)
2019. máj. 1. 12:31
Teljesen igazad van ! Csak vicceltem az előző beírásommal!
281. King86 (válaszként erre: 279. - Virág katalin2)
2019. máj. 1. 12:08
Sajnos nincsenek csodaszerek, se lefogyasztó pirulák. Tudatos táplálkozás, diéta van, befektetett meló, mozgás. Más nem segít.
280. bulikázós (válaszként erre: 279. - Virág katalin2)
2019. máj. 1. 07:49
A legdrágább! Akkor már nem lesz pénzed kajára, tuti le fogsz fogyni! 😃😃😃😃
2019. máj. 1. 07:17
Sziasztok szeretnėk lefogyni de nm sikerül milyen tabletta használná?
278. King86
2019. máj. 1. 02:37

Éssss sikerült a 8kg- 2 hónap:)))))) Nem bírtam kivárni a reggelt:D Persze tudom, hogy ez nem sok, az én feleslegemmel sokkal több is lemehetett volna, de én ennek is nagyon örülök. És gondolom a hülye hormonnyavalyáim is lassítanak a folyamaton. Mindegy is. Nagyon élvezem az IR-es diétámat (LCHF étrend) ha valakit esetleg érdekel/nem emlékszik rá.

Finomakat eszem és gyakorlatilag 3 étkezés mellett szinte sose vagyok éhes. Mire kezdeném érezni, máris itt a következő adag kaja. Soha nem éreztem még ilyen jól magam egyetlen próbálkozásom alkalmával sem, amikor fogyni szerettem volna. Egy élmény gyerekek, de tényleg.


Plasztikáztatásról jut eszembe, hogy majd nekem is kell, ez nálam elkerülhetetlen lesz ekkora feleslegnél ami nekem van, bár az eredeti súlyom nincs regisztrálva dokinál. Csak egy korábbi, viszont már az is elég ahhoz, hogy a pocimat elvileg tb-re meg tudjam majd csináltatni. Cicire meg elkezdtem gyűjteni:) Úgy rémlik azt nem csinálják tb-re.

277. bencuska (válaszként erre: 276. - Guruljka)
2019. ápr. 30. 07:46
Azt gondolom hogy már az is eredmény hogy fel tudjuk mérni mi az amit tennünk kell az egészségünk érdekében. Látjuk magunkat,és nem tetszik amit látunk. Ez az első lépés.A következő hogy teszünk is majd valamit érte. Többet sétálunk,talán leporolod a szobabicót és rápattansz.Én pedig igyekszem többször rápattanni.
276. Guruljka (válaszként erre: 275. - Bencuska)
2019. ápr. 29. 22:11

Nem is az a bajom, hogy kihíztam, hanem mert pl. a blézer, amit imádok viselni, nem áll jól. Semmi nadrág nem áll jól, csak a mamafazon.

Nem érzem magam ennyi idősnek!


No meg, a közérzetem, a mozgásképességem csökkenése, sőt újabban dagad megint a bokám... Többet kellene tennem a hosszú életért.

275. bencuska (válaszként erre: 274. - Guruljka)
2019. ápr. 29. 21:30
Igen,az embernek amíg igénye és ereje van arra hogy jól ill. jobban nézzen ki ,akkor tegyen meg mindent érte. Persze csak addig amíg az jólesik.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook