Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lejárt a gyesem.Most nem kapok munkanélkülit sem, csak 3 hónap regisztráció után. Akkor most nincs TB -m? fórum

Lejárt a gyesem.Most nem kapok munkanélkülit sem, csak 3 hónap regisztráció után. Akkor most nincs TB -m? (tudásbázis kérdés)

11. 24584533ce (válaszként erre: 10. - 78826dc958)
2009. máj. 3. 11:10
köszönöm. muszáj elintéznem,mert akármi közbe jöhet.sziasztok
10. 78826dc958 (válaszként erre: 7. - 24584533ce)
2009. máj. 3. 11:07

Azt nem tudom hol van nálatok de az önkormányzatnál ezt is tudniuk kell.Elvileg!Kérdezz meg mindent.

Ha ott nincs akkor is kell lennie valahol a közelben .

2009. máj. 3. 11:07
Megyek! Mindenkinek további szép vasárnapot!!!
8. c473dc7a73 (válaszként erre: 6. - 78826dc958)
2009. máj. 3. 11:03
Én rákérdeztem az egészségpénztárnál, és nekem ennyit mondtak azért írtam. Személyesen a legjobb mindennek utána érdeklődni, igazad van!:))))
2009. máj. 3. 11:02
A férjem minimálbért kap,a 2 gyerek után a csp.Ennyi az összbevételünk.Jajj!gondoltam,hogy így lesz.Sokan mondták már,hogy fizessem magam után most 3 hónapig,vagy amíg munkát nem találok.Csak azt sem tudom,hogy ilyenkor hová kell menni,mert Mátészalkán szerintem nincs Egészségpénztár.Jajj!...de azért köszönöm a jótanácsokat.
6. 78826dc958 (válaszként erre: 5. - C473dc7a73)
2009. máj. 3. 10:54
Én is igy tudom!De én 4500-ról tudtam.Azért irtam hogy menjen be az a biztos!
2009. máj. 3. 10:40

Szia!

Nekem márciusban járt le a gyesem, de mivel nincs nekem sem munkám, így saját magam után kellene fizetni.(5200/hó)Én elmentem az önkormányzathoz, és ott kaptam egy papírt, amit ki kellett tölteni, kellett a párom jövedelem igatolása,a munkaügyitől egy igazolás, hogy nem kapok semmilyen pénzt, és a bankszámlakivonat, amivel igazolom, hogy családit kapunk.Azt hiszem ennyi kellett. És pár hét múlva küldtek egy "Hatósági bizonyítványt", így nem kell nekem fizetni, hanem átvállalja helyettem az önkormányzat a TB-t. De ez csak akkor jár, hogyha nem ér el az egy főre jutó jövedelem egy bizonyos összeget. Nem tudom pontosan mennyit.

2009. máj. 3. 10:29

Ha nincs jövedelmed(itt gondolok a munkanélkülire is) akkor nincs tb-d sem hiszen nincs miből levonják.

A párom járt igy.Be kellett mennünk az Egézségbiztositóhoz.Ott megmondják mit kell csinálnod.Ha szociálisan rászorulónak minősülsz akkor az Önkormányzat kifizeti helyetted.De ehhez igazolnod kell,hogy nincs semmi jövedelmed sőt a párod (még ha csak élettárs is) jövedelem igazolása is kell.

Mert egyébként ugy tudom havi 4500 ft-ot kell befizetned.Ez a tb járulék összege ha magad után fizeted.

De szerintem az a biztos ha bemész az Egészségpénztárhoz.Az a tuti amit ott mondanak.Mert én csak a saját esetünk alapján tudom ezeket.

2009. máj. 3. 10:29

Szia!

Annak idején nekem a munkaügyi központban azt mondták, hogyha regisztráltak, akkor van tb-m, de ha nem jelentkeztem volna náluk, akkor magamnak fizethettem volna. De biztos vannak itt okosabbak is, ez már legalább 5 éve volt.

2009. máj. 3. 10:25
Elég beteges vagyok:magas vérnyomás,cukor betegség stb.Ha kórházba kerülnék,most hogy 3 hónapig semmi jövedelmem nincs,ilyenkor megszűnik a TB támogatás is?
2009. máj. 3. 10:22
Tudja valaki?lejárt a gyesem.Most nem kapok munkanélkülit sem, csak 3 hónap regisztráció után.Akkor most nincs TB -m?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook