Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leirná valaki részletesen a szülés menetét császárosoknak? fórum

Leirná valaki részletesen a szülés menetét császárosoknak? (beszélgetős fórum)


2015. okt. 15. 20:53

Hogy sikerült a császár? Jól vagytok?

Remélem minden rendben!

2015. szept. 1. 13:25
Tényleg kórházanként változó a császár menete, sőt ahogy megy az idő, még ugyanaz a kórház is változtatl 4 császárom volt. Mindig más, pedig csak az első volt Móron, a többi Bp-n. Itt nem volt beöntés, katétert az utolsó kettőnél érzéstelenítés után kaptam, és a műtét után hat órával irány a zuhany. Szintén az utolsó kettőnél már oxitocint sem kaptam, fájdalomcsillapítót is csak ha kértem volna, de aránylag bírtam a dolgokat.
2015. szept. 1. 07:13
Nem is véletlen mondják mit lehet és mit nem.
11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Apple pie)
2015. aug. 31. 07:57
helye válogatja, van, ahol az epidurál hatása után teszik fel a katétert és az első felkelés-tusoláskor le is veszik
10. baba3435 (válaszként erre: 9. - Apple pie)
2015. aug. 31. 07:40
Köszönöm szépen, hogy leírtad. Igen mondta a doki hogy 6 hét mire rendbe lesz minden ,beleértve a párommal való együttlétet is. Soknál olvastam hogy nem tartják be,de szerintem érdemes mert nehogy valami baj legyen miatta hiába óvatos az ember.
2015. aug. 31. 06:59

Éjféltől inni se lehetett, reggel 7re kellett mennem be, 1 órát vártunk :-( 8tól 9ig papírmunka. Beöntés nem volt, borotválás szükségtelen, jobb ha előtte gyantáztatsz és nem egy idegen matat rajtad! Katétert felrakják.

9től bő fél óra epidurális érzéstelenítés (ez a legrosszabb része nekem), majd jött az orvos és 1 vágás, 1 perc és mutatták a kislányomat :-) Majd összevarrtak, és ilyenkor érezni hogy pakolgatják a dolgokat benned.

Este 9kor kellett felállni, tusolás, katéterrel. Azt csak másnap vette le az orvos, na de akkor se tudsz még futni!

2 hét amíg elfogadható, és figyeltem, 4 hét volt mire azt mondtam hogy nem érzek semmit a hasamban.

És addig ne akarj nevetni, tüsszenteni!

8. baba3435 (válaszként erre: 7. - 5c98b496b3)
2015. aug. 30. 12:06
Gratulálok!Köszönöm.
2015. aug. 30. 11:50

Anglia :


éjféltől nem lehetett enni, inni reggel 5ig ( vizet )


12kor kerültem sorra, beöntés itt nem volt ( borotváltam magam itthon előtte )


Másnap reggel állítottak fel, mi 3 napot voltunk összesen bent ( kedden volt a császár és pénteken jöhettem haza gyerekestől. Minden felkeléssel könnyebb volt :) Az első 1 nap a legrosszabb, utána minden perccel könnyebb. Szerdán lesz egy éves a kis császár(os)om :)

2015. aug. 30. 11:32
Én mire hazamentem, (6. nap) már szinte nem is éreztem.
5. baba3435 (válaszként erre: 2. - Édesszívem)
2015. aug. 30. 11:21
Köszönöm szépen hogy így leírtad. Köszönöm olvasgattam hogy utána ne hagyja el magam azalatt a 6 hét alatt amíg gyógyulgat. Lesz segítségem így betartok mindent amit mondanak hogy hamar rendbe jöjjön.
2015. aug. 30. 11:13

Nekem 2 császárom volt.Az első s.o. s. a második tervezett.

Éjféltől inni se lehetett.Reggel 6kor beöntés, utána valami infúziót kaptam.Katéter fel,irány a műtő.Engem altattak, fél nyolckor vittek be,háromnegyedkor vették ki a lányomat, 8után toltak ki a műtőből.Délben már a kezemben volt a kislányom.Aznap fekvés.Másnap hajnalban nővér felkelt,segít lefürdeni.Kemény az első felkelés,de nekem is azt mondták hogy jobb ha minnél hamarabb jön megy az ember.Engem a második jobban megviselt mint az első. Nálunk ez a menete,de az a tapasztalat hogy más kórházakban más a rend.

2015. aug. 30. 10:47
ja, és kb 6-ra varrtak össze, vagyis az egész műtét egy órás volt.
2015. aug. 30. 10:46

Nekem volt beöntés, borotválkozás. (Bár nem tudom mi a gyakorlat mert akkor még nem tudták hogy császárral fogok szülni)


Bevittek a műtőbe (velem rohantak) gerincbe kaptam érzéstelenítést, ez volt délután 5 kor, végig ébren voltam, nyaktól lefelé semmit nem éreztem.

Fél 6 ra kivették a lányomat, (bikin vonalnál vágtak, most kb 8 cm csík látszik- bugyi takarja, ha volna szőrzet nem is látszana).

Éjjel kettőre kezdett el fázni a lábam, akkor ment ki az érzéstlenítés.

Hajnal 4 kor jött az 1. nővér hogy segít talpra állni- az volt a legkeményebb, azt hittem kiszakad a hasam. De a nővér (egyí jól megtermett idősebb menyecske) felkapott szabály szerűen és mentem mosakodni. Azt mondta higgyem el hogy minél hamarabb állok talpra annál hamarabb visszarázódnak a hasizmok a helyére.

Akkor majd meghaltam de igaza volt.


Aznap délben már behoztál hozzám a lányomat aki üvöltött egyfolytában, szóval jó sokat kellett még felkelnem hozzá.


2 nap múlva már minden sokkal könnyebb volt.


Ne félj, kitartás. És sok szerencsét.

2015. aug. 30. 10:23
Előtte már éjféltől nem lehet enni hétfőn.Kedden 7-re kell mennem ,és még aznap kerül sor a császárra. Köszi aki leírja,hogy mi fog történni még szülésig.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook