Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Leiden-mutációval fogamzásgátló szedése évekig... fórum

Leiden-mutációval fogamzásgátló szedése évekig... (beszélgetős fórum)


5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Kannanana)
2022. júl. 29. 14:30
Igen, így ennyi idősen már én is tudom H a hormon nem játék. 7 évvel ezelőtt mikor megismertem a férjem pont ezért volt gumi és nem fogamzásgátló.
4. kannanana (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 29. 14:12

21 évesen akarták az első fogamzásgátlómat felírni államiban. Nemet mondtam, a doki össze is veszett velem+ráírta a lapomra, hogy visszautasítottam. Óvszerrel védekeztem ameddig anyagilag nem engedhettem meg alapos kivizsgálás után a váltást. (Magánban)

Valószínűleg a következő védekezési forma megint az óvszer lesz, tehát annyira nem ördögtől való.

De nagyon elkanyarodtam a témától… természetesen rossz a helyzet és én minden fiatal lánykának mesélek is a hormonszedés esetleges mellékhatásairól. Többet sajnos nem tudok tenni, orvos nem vagyok, de szívesen megosztom a nekem bevált nőgyógyászok listáját velük, illetve megmutatom, hogy hol nézhetnek utána a dolgoknak. Szerencsére a köztudatban ma már egyre inkább jelen van (mondjuk még csak a nők köreiben), hogy a hormon nem játék és nem egy cukorka, amit csak úgy kapdosunk befelé.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Kannanana)
2022. júl. 29. 08:45

Persze utánaolvashatna a beteg , de nekem konkrétan ha nem lennék meddő , a mai napig nem derült volna ki a Leiden mutációm. Huszonévesen meg eszemben sem volt, hogy meddő vagyok és hát a legkézenfekvőbb egy tartós kapcsolatban valljuk be, a fogamzásgátló volt (nekem legalábbis). Aztán fiatal lányként úgy voltam vele, ha a doki felirja, akkor nem lehet gond belőle, hogy szedem.

Na ma már minden után utána olvasok, elég paranoiás is lettem sajnos.

2. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 29. 07:40
Borzasztó, de amennyi infó van már a neten, szerintem a páciens is utánanézhetne és kérhetné (esetleg magánban) a vizsgálatot. Ettől függetlenül természetesen elítélem az orvosokat, de sajnos ez évtizedek óta így megy és nem is nagyon hajlanak a változtatásra. (A legtöbb férfi orvos átérezni se tudja a kockázatot…, de vannak kivételek!)
2022. júl. 28. 15:34

Sziasztok.

Két éve a meddőségem okán derült ki a Leiden szindrómám. El is kellett kezdenem vérhigítót szedni, mert nagyon sűrű volt a vérem. Most 35 éves vagyok és 18 éves koromtól kisebb nagyobb megszakításokkal de mindig fogamzásgátlót szedtem úgy, hogy a mi városunk kórházában nem volt "divat" vérvételt csinálni fogamzásgátló felíràs előtt. Sokszor iszonyú migrénjeim voltak mielőtt a megvonásos vérzés jelentkezett, ilyenkor a kórházban dolgozó 3 nőgyógyász közül bármelyikhez fordultam, csak egy új fogamzásgátlót írt fel vérvétel nélkül persze.

És most , ennyi év után döbbentem rá, hogy akár nagy baj is lehetett volna az orvosok hanyag, felelőtlen viselkedése miatt.

Ti mit gondoltok az ilyen orvosi hozzáàllàsról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook