Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetséges volna?! fórum

Lehetséges volna?! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2009. nov. 15. 15:12
Én ma már nem írok többet senkiről semmit, nem itélek el senkit semmiért.Igazatok van, ez nem az én tisztem:)
154. c19f5f79fa (válaszként erre: 153. - Ff36256613)
2009. nov. 15. 15:09
Evvel nincs is semmi gond,hogy helytelennek gondolod,hisz ezek azok a dolgok,amik a saját életünkben irányítanak saját magunkat.Aki pedig úgy gondolja hogy nem helytelen azt valószínű más irányba fognak dolgok az életében elmozdítani.Nyilván folyamatosan hozunk ítéleteket magunkba,amik ahhoz segítenek hogy döntést hozzunk!! De egy a lényeg,hogy a saját dolgainkban...mások dolgai meg másra tartoznak.Tehát az ítélkezésnek csakis a saját életünk felett van létjogosultsága..
2009. nov. 14. 14:30

Úgy örülök, hogy a call girl topikban ilyen szépen kiboncolták ezt a témát...

Véleményem ettől sem változott, mindegy hogy megélhetési, vagy élvezeti szajha valaki, egyik is, másik is helytelen...

Mint ahogy az is, hogy nem én nevelem a 3 nagyobb gyermekem. Kéretik mindenkinek figyelembe venni, hogy ez a fórum, most nem az én rossz anyaságomról szól!!

152. c19f5f79fa (válaszként erre: 142. - Ff36256613)
2009. nov. 9. 20:53
Tényleg mindent jobban tudok??:-)) De jó ezt még nem mondta senki...
2009. nov. 9. 11:59

Stream:)))


Hát nem érted?Pont hogy nincs ellentmondás.

"Ezért mielőtt bárkiről rosszat gondolnánk , vagy ítélkeznénk, gondoljunk bele abba, hogy ha rólunk , mások rosszat vélekednek, akkor vajon tudják-e , hogy bennünk , mi van, mit miért teszünk, vagy gondolunk?"


Pedig az emberek ítélkeznek sajnos.Meghallgatnak egy embert és elítélik,ha az másképp cselekedett,mint ahogyan ő tette volna.

Te azt mondod,erre nincs mentség ,mert akkor elmentél volna inkább szart lapátolni,vagy gyárba 3 műszakba....stb stb??

Honnan tudod,hogy az ő cipőjében te nem az utcán kötöttél volna ki,honnan tudod,hogy ő miért azt az utat választotta és vajon van -e jogod elítélni őt ezért?

Megítélni...talán,de elítélni senkinek sincs joga senkit.

Téged sem,és mást sem.

2009. nov. 9. 09:21

Asszem ,erre szokták azt irni, hogy:


NO COOMENT!!


LÁSD ELŐZŐ ÍRÁSOM...

2009. nov. 9. 09:20

Morgana!


Egy régebbi hsz-be ezt írtad erről a témáról. Csak azt nem értem, akkor most ez a normális, és csak az bűn, és elitélendő, amit én tettem, az okok itt is ismeretlenek...


Idézet tőled, kicsit ellentmondásos:



Én úgy gondolom , minden ember éli az életét valahogyan.

Lehet , hogy hibát követ el , lehet hogy sokan lenézik és ítélkeznek felette, de soha senki nem tudhatja , mit miért tett , vagy tesz , csak ő maga.

Ezért mielőtt bárkiről rosszat gondolnánk , vagy ítélkeznénk, gondoljunk bele abba, hogy ha rólunk , mások rosszat vélekednek, akkor vajon tudják-e , hogy bennünk , mi van, mit miért teszünk, vagy gondolunk?

148. ff36256613 (válaszként erre: 143. - 40163fd81d)
2009. nov. 9. 09:14

Az a helyzet, hogy nem is kéne válaszolnom neked, mert ez a fórum, NEM AZ A FÓRUM!!

DE! Míg a (te írtad le) Qrváknak érdekes módon talált mentséget mindenki, (pedig nem vagytok, gondolom, az ő cipőjükben) engem mindenki elítélt...

Akkor hol itt az a fene nagy empátia, meg igazságérzet??!!

147. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 140. - C19f5f79fa)
2009. nov. 9. 09:00
Szeretek veszélyesen élni ;)))
2009. nov. 9. 07:34
Még mindig ez a téma???
145. 40163fd81d (válaszként erre: 144. - Zizisicc)
2009. nov. 8. 23:17

Köszönöm:))

Jó válasz:)

144. Zizisicc (válaszként erre: 143. - 40163fd81d)
2009. nov. 8. 23:16
Semmi, de semmi ....
143. 40163fd81d (válaszként erre: 132. - Ff36256613)
2009. nov. 8. 23:09
Te elítéled a kurvákat mert pénzért dugnak,más meg elítél téged mert nem tartottad magad mellett a gyerekeidet,mi a különbség?
142. ff36256613 (válaszként erre: 141. - C19f5f79fa)
2009. nov. 8. 20:53

Nyissál olyan topicot, hogy : "Én mindent jobban tudok, mint..."

Elmondtam az álláspontom, ami ezek szerint más mint a tied, ennyi,

nem kell ragozni tovább:)

141. c19f5f79fa (válaszként erre: 130. - Ff36256613)
2009. nov. 8. 19:38

Egyik oldalról azt hajtogatod,hogy elcseszik az életüket, másik oldalról azt hajtogatod,hogy a munka könnyebb végét fogják meg ,élvezik,csinosak,öntudatosak...és különben is nincsenek is rászorulva...Akkor most hogy is van ez?

Ha valaki élvezi a munkáját és jól keres vele miért is cseszné el az életét?:))Ha viszont elcseszi az életét,evvel a munkával,akkor mégis csak nem irigylésre méltó helyzetben vannak...

A TE gondolataidban miért irritáló,hogy van ilyen.Nyissál olyan topikot,hogy mi a véleményetek az olyan férfiakról,akik fizetnek a szexért...

140. c19f5f79fa (válaszként erre: 64. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 8. 17:11
Hu ilyet ne írj,ezért nekem egyszer majdnem egyszer a fejem vették itt a Hoxán:)
2009. nov. 6. 19:35
Egy megoldás van csak, újra és újra menni kell, ha kidobnak az ajtón, vissza kell menni az ablakon. Egyszer csak lesz üresedés. Inkább, most van felvétel, ünnepek elött, januárban, februárban nem nagyon vesznek fel új embert, ezt ne feledd!!
138. vicuska013 (válaszként erre: 137. - Ff36256613)
2009. nov. 6. 15:39
Mivel pályakezdőként mentem a spárba, cska 3 hónapig járt. Már körbejártam a cégeket, és hagytam mindenhol, szóval már ezen is túl vagyok. Ezért mondtam, hogy aki azt mondja nekem, hogy "aki akar dolgozni az talál", akkor tanácsot is adjon, mert én már az összes lehetséges megoldást körbejártam. Tehát net, újságok, személyes felkeresés megvolt, ismerősök bevetve, mert szerencsémre 3 év alatt, mióta itt lakom már szereztem elég sok helyen ismerettséget!
137. ff36256613 (válaszként erre: 136. - Vicuska013)
2009. nov. 6. 15:35

Hát igen, senki sem mondta, hogy egy leányálom:)

Húgom is munkanélküli, ő szórólapozik 2 kisgyerek mellett... Nekem 2 éves kisfiam van, bölcsis, gyes mellett villanyóra leolvasó vagyok részmunkaidőben. Ez sem túl jó, télen hideg van, nyáron meg meleg, és rengeteget kell gyalogolni:(

Tudom, hogy nehéz munkát találni, én azt is szoktam javasolni, hogy ne csak interneten küldjenek be önéletrajzot, hanem menjenek személyesen, és mindenhol ha kérik, ha nem, adják oda az önéletrajzukat. Egyszer majd csak összejön valami:)

Munkanélkülire nem tudsz elmenni addig??

136. vicuska013 (válaszként erre: 135. - Ff36256613)
2009. nov. 6. 15:27

Interspárból küldtek el áprilisban, olyan indokkal, hogy lejárt a fél éves szerződésem, és azért nem hosszabbit, mert szar volt a munkám, és a kollégák nem tudtak velem együtt dolgozni. Valószinűleg azért keresnek nekem ők is melót, és ha hallanak valamit szólnak. Tescoban van benn ismerősöm, és mondta, hogy nem vesznek fel senkit, Lidl-ben, Pennyben is bennt van az életrajzom nyár óta. Sehonnan semmi visszajelzés.


Őszintén az interspárt karácsonykor nem kivánom senkinek, amit én ott nyeltem, és átéltem nekem sok volt.

2009. nov. 6. 15:21

Szia:)

Nagyobb áruházakban, bankoknál, mindig van felvétel. Ha nagyon el van kenődve az ember, mert nincs munkája, akkor elvállal kényszerből bármit. Én már többször dolgoztam Pennyben, Tescóban, Interspárban. Mindig volt felvétel, persze, azt nem bírja mindenki. Takarítani is legtöbb áruházban lehet, mert mindig kell a melós. Most meg hogy jönnek az ünnepek, biztosan nagyobb eséllyel indulhatsz, mert sokkal nagyobb lesz mindenhol a forgalom:)

2009. nov. 6. 15:08

Az, hogy kiálljon valaki az út mellé tényleg nem megoldás, erre a problémára.


Viszont több embertől olvasom azokat a hozzászólásokat, hogy "aki akar az talál munkát", akkor én ezt szeretném megcáfolni. Én április óta vagyok munkanélküli, eddig semmi nincs kilátásban, és ezalatt a fél év alatt nem is volt, pedig nyugodt szívvel mondom, azt hogy részemről hetente 3-4 életrajz tuti kiment vagy posta által, vagy e-mail-en keresztül. Ha valaki ezekután azt mondja, hogy, aki akar talál, akkor azt is mondja meg, hogy hol keressek, mert már felsőfokú végzettséggel ott tartok, hogy minimálbérért is elmennék takarítani is, csak legyen munkám!

133. dzsigg
2009. nov. 5. 13:23

Ohhh,ohh ohhh.Nem csak a 4-esen vannak lànyok.Legtöbben kiutaznak Németbe,Olaszba,Sväjcba.Legtöbbje azt mondja hogy pincér,valaki még elismeri hogy tàncos,a kemény valosàg meg hogy mind ott ül egy szàl bugyiban egész délutàntol hajnalokig a puffokban,és elégitik ki a veendégeket.Nem lenne prostituàcio,ha nem igényelnék az emberek.....

És igen szépen megfizetik ezeket a lànyokat.Van aki azért vàllaja be,mert gyorsan akar meggazdagodni,van akinek feje fölött ezer fajta hitel,és fél hogy a hàzukat is elviszik,igy inkàbb bevàllalja ezt a lehetöséget,van aki anyja apja nélkül van,és lehetetlenségnek tartja hogy minimàbérböl egyedül fennt tartson egy albérletet,reszit,meg magàt.Van aki egyszerüen megakar adni mindent a gyerekének...És van aki egyszerüen szerelmes lesz olyan férfiba,aki noszogatja hogy:na csibém àlljunk be üzletbe,hamar gazdagsàg....A nö meg a szerelemtöl nem làtva képes bàrmire.Sokféle szituàcio van.

Ismerek nagyon nagyon közelröl egy illetöt.28éves.Van egy kisfia,akit nem ö nevelt hanem a nagymama.A pasija drogos volt lelépett....

Ö meg hogy eltudja a gyereket tartani beàllt dolgozni.Igen àm,csak a pénzt akàrhànyszor hazaküldte a nagyinak,a nagyi mindig elverte.Kitalàlta hogy beteg a gyerek,most ö beteg,lekarjàk kapcsolni az àramot,büntetés jött a hivatalbol...blablabla...Mindig volt kifogàs.Ez màr 8 éve!!!!!!!!!!

És ma mivel a nagyi nem sporolt pénzt,anyuci nem tud venni lakàst,ahovà a gyerekét elhoznà,kénytelen tovàbb dolgozni.Van ilyen is:(

132. ff36256613 (válaszként erre: 131. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 5. 08:48

Persze, ez így is van. Csak fura, hogy olyan emberek hurrognak le engem, akik egy másik fórumban (más jellegű) "bűnöm" miatt simán megköveztek. Ott senki (vagy csak nagyon kevesen) mentettek fel, simán ítélkeztek, pedig, ahogy te is írtad: "nem voltak a cipőmben"

Egyébként, semmi bajom az örömlányokkal, amíg világ a világ,(ez van!!!) mindig lesz rájuk kereslet:(

131. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 126. - Ff36256613)
2009. nov. 5. 08:22

Ha nem objektív az a vélemény, ha nem tényekre alapul, hanem hipotézisekre akkor nem pusztán vélemény. És igen, a vélemény is lehet ítélkezés, hisz már benne van az ítélet: amit a másik csinál az nem jó. De honnan tudhatjuk, hogy mi a jó és mi a nem jó. Nem ismerjük a körülményeit, az indíttatását, az okait. Egyszerűen nem tudjuk, hogy mit miért csinál.


Szélsőséges a példa: emberölésnél is más a megítélés, ha gondatlanságból ölsz, ha nyereség vágyból, ha önvédelemből, ha a gyereked életét csak így mentheted meg, vagy egy tucat ember életét csak úgy, ha egyet megölsz. De a tény, attól még tény: emberölés történt.


Van egy mondás, talán Osho-tól származik: ne ítélj meg egy embert addig, amíg nem voltál a cipőjében.

130. ff36256613 (válaszként erre: 129. - Syria)
2009. nov. 5. 08:03

Igazat szóltál, és osztom a véleményed.

Persze, mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja, végül is az övé!


A múltkor volt a Mónika show-ban (lehet többen is)

hogy a férj beleegyezésével, sőt javaslatára választotta "ezt" a feleség.

Még büszke is volt az asszonka az urára, hogy milyen fac@ gyerek, hogy megoldotta a családi gondokat!!


Ja, küldd ki a feleséged a placcra, ha sok az adósság, meg rosszul éltek, nehogy már te menj el dolgozni!!

129. syria (válaszként erre: 95. - Ff36256613)
2009. nov. 5. 07:37

Mert nem teremtődik annyi új munkahely, mint ahány megszűnik!

Jó, jó, az is igaz: "sok potenciális munkaerő" nem is akar dolgozni.


Nekem csak egy bajom van az ősi mesterséggel (nem véletlenül hívják így): a bűnözés melegágya.

A bűnözés már ott elkezdődik, hogy a többségüktől a strici elveszi a pénzt, folytatódik a kuncsaftok kifosztásával, a kábítószerezéssel, testi-lelki terrorral, és nem utolsó sorban sok ártatlan kislány, aki gyerekfejjel nem tud felelősen dönteni látja a példát, s később ennek okán lesz prosti.


Ettől a körülménytől eltekintve mindenkinek szíve joga űzni ezt a "szakmát", amire ősidők van igény (sajnos). Már persze ha van hozzá gyomra.

128. ff36256613 (válaszként erre: 127. - Andi6020)
2009. nov. 5. 07:15

Tudom, néha elég sarkos nézeteket vallok, de ebben van némi igazam, örülök, hogy egy véleményen vagyunk:)


Most mennem kell a bölcsibe viszem a fiamat. Fúj, és zuhogó esőben fogom az utcákat járni?! :((

127. andi6020 (válaszként erre: 126. - Ff36256613)
2009. nov. 5. 07:13
Igazad van, szerintem. Ki a hibás, ha otthon sír 2-3 (4-5?) gyerek, az anyuka meg kiáll az út szélére?? (tán az állam, hogy nem ad több családit, + segélyt??)
126. ff36256613 (válaszként erre: 125. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 5. 07:01

Jó reggelt!

Kea!

Ha valaki elmondja rólad a véleményét (még ha nem is tüntet fel túl jó színben) akkor az ítélkezés?!

Szerintem szimplán vélemény-nyilvánítás...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook