Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetséges valahogy utánanézni 35 évvel ezelőtti újságnak, híreknek? fórum

Lehetséges valahogy utánanézni 35 évvel ezelőtti újságnak, híreknek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. máj. 27. 00:47
Igazán szívesen. Bátorság! :D
2013. máj. 27. 00:46
Köszi nektek! :)
37. Tejespite (válaszként erre: 36. - Meda)
2013. máj. 26. 18:05
Írtam, h a megyei könyvtárakban biztos van. Nálunk csak az évet kellett megmondani, és hozták az egész év összes bekötött példányát, a szükségest átnéztem, mondtam, h ebből kérek másolatot és ennyi. Nagyon segítőkészek voltak. Lehet, h nem egy adott nap volt csak arról az eseményről szó, nyugodtan átnézegetheti.
36. Meda
2013. máj. 26. 16:49

Általában nagyobb kapacitású könyvtárakban tárolják az archívumokat. Jómagam is nézegettem a napilap egy 20 évvel ezelőtti híreit kerestem benne.

Budapesten az Országos Széchenyi Könyvtár, de vidékeken nem tudom hol őrizgetnek a nyomtatott példányokból egyet. Nagy segítséget nem kapsz, Neked kell elboldogulni úgy, hogy megadod egy időszakaszt, a többit nem tudom, mert azóta nagyot változott a világ.

35. Vortexia (válaszként erre: 33. - Eperlevél)
2013. máj. 26. 16:07
tényleg nem írtam le. :) hipnózison gondolkodom...
34. Vortexia (válaszként erre: 32. - Tejespite)
2013. máj. 26. 16:06
háát... ez olyan dolog, amit igazából semmi nem tud más megvilágításba helyezni... legfeljebb hozzáadódhat pár részlet. de köszönöm.
2013. máj. 26. 15:23
most csak én nem találom, vagy tényleg nem írtad le konkrétan miről van szó??? ha ennyire megvisel, én megfontolnám egy pszichológus segítségét is...
32. Tejespite (válaszként erre: 29. - Vortexia)
2013. máj. 26. 15:05
Jó ötlet, h utánajársz. A múltkor láttam egy kisfilmet az egyik BBC csatornán, ott egy tűzoltó totál depressziós volt már hosszú ideje, nem igazán tudták, miért. Aztán sikerült rávenni, h beszéljen, és akkor elmondta, min ment keresztül. A kollegája meghalt, és ő meg volt győződve, h miatta, mert ha ő nem úgy tesz ahogy tett, akkor talán a kollega életben maradt volna (nem maradt volna, de ő erre gondolt) és h milyen szörnyű, h most miatta szenved az elhunyt felesége. Nagy nehezen rávették, h menjen el a feleséghez és mondja el mit érez, és h amit tettek felsőbb utasításra tették, tehát nem az ő hibája, és ennek tudatában lehet, ha feleség is megnyugszik és nem őt hibáztatja. Végül elment a feleséghez és ott tudta meg véletlenül, h mikor ez az eset történt, a feleségnek már volt egy külső kapcsolata és válófélben volt a férjétől azóta pedig boldogan él az akkori pasival. Ezt is traumaként élte meg a tűzoltó, de tovább tudott lépni és megnyugodott. A lényeg, h ha az ember utánanéz, lehet, h más megvilágítást kap az egész dolog. Persze, lehet, h a Te esetedre ez nem áll, de gondoltam, leírom
31. tücsimücsi (válaszként erre: 29. - Vortexia)
2013. máj. 26. 14:51
értem
30. Vortexia (válaszként erre: 27. - Tejespite)
2013. máj. 26. 11:15
Köszönöm.
29. Vortexia (válaszként erre: 26. - Tücsimücsi)
2013. máj. 26. 10:56
huszonéve kínoz a dolog, poszttraumás stresszt okozott nálam, és évente 1-2x feljönnek a dolgok úja és újra és újra... most azt gondoltam, valamerre lépnem kell... talán többet kell tudom, hogy megnyugodjak... de nem vagyok ebben biztos... :/
2013. máj. 26. 10:53
Komárom megye volt akkor (most már Komárom-Esztergom megye)
2013. máj. 26. 10:01
A megyei könyvtárakban sztem mindenütt megvannak a régi újságok. Mi nemrég egy közel 80 éves és egy másik, több mint 50 éves újságból akartunk másolatot kérni, nem tudtuk az újság nevét csak azt h az akkori helyi, megyei lap. Simán mindjárt meg is találták mindet, bekötve, ha jól emlékszem 50 Ft/oldal-ért lemásolták a kívánt számokat, v ha Neked csak oldal kell, akkor azt. Mi ugyan tudtuk, melyik napi hírek kellenek, de mivel egy nagy bekötött könyvről van szó, addig lapozgatsz míg rá nem találsz :-) Sok sikert!
2013. máj. 26. 08:00
nekem az lenne a kérdésem: miért pont MOST jutott eszedbe, hogy ilyen lázasan kutakodj?
2013. máj. 26. 07:31
vagyis melyikben történt sz eset?
2013. máj. 26. 07:30
ha meg nem tudod az újság nevét, a napilapokat klrd ki....melyik megyében élsz?
23. eperlevél (válaszként erre: 3. - Vortexia)
2013. máj. 26. 07:28
persze, elmész az illetékes levéltárba, megmondod az újság nevét és az évfolyamot, ők pedig előkeresik neked az archívumból...
2013. máj. 26. 07:05

Más " tipusú " újságot megtaláltam ami igencsak régi ( barkácsolás ).

Miért ne lehetne megtalálni a neten amit keresel?

Abba az időszakba ha más nem is igazán volt ( pletyka ), minden megyének volt napilapja. Vagy régiónak. Jó néhány országos még talán ugyan azon a néven van.

2013. máj. 26. 05:43

Melyik megyéről van szó ?

Azért azt is szem előtt kell tartanod, hogy az újságírók sok esetben nem az igazat írják. Saját tapasztalat. A megkérdezésem nélkül elképzelt tényeket írtak rólam. Ez 1989-ben történt, de mivel nem veszélyeztette a "jó hírnevemet" nem tettem semmit, csak kicsit bosszantott a dolog.

Szóval nem mindig 100%-ban hihető amit az újságok írnak :((

2013. máj. 26. 04:12
A korabeli úságokból biztosan van az Országos Széchényi Könyvtárban és a megyei könyvtárakban, ugyanis minden újságnak kötelező egy példányt, az úgynevezett köteles példányt eljutattni a könyvtáraknak. Én Székelykeresztúron megelent 1914-es úságot olvastam el, 35 évvel ezelőttit biztos több helyen is találsz. Ha nem tudod akkor milyen úságok voltak a régióban azt is könnyen kiderítheted. A megyét gondolom tudod, egyszerűen hívd fel a megyei könyvtárat és kérdezd meg, hogy ebben az időszakban ( legalabb 1-2 hét intervallumot adj meg, mert akkor nem biztos hogy gyorsan lehoztak a hírt)ebben a régióban megelent satótermékek érdekelnek s be kell-e jelentkezz, illetve kérdezd meg hogy kaphatsz-e másolatot.Ha találsz érdekes cikket jegyezd le a szerzőjét, az országos úságírók szövetsége segítségével biztos tudsz elérhetőséget kapni, mármint lehet többet tud, mint amennyit megírt
2013. máj. 26. 00:50
Nézd...ha bánt az a dolog, akkor tenned kell róla. Valami mély oka biztosan van, és megkönnyebbülsz talán, ha utánajársz.
2013. máj. 26. 00:38
Lehet, hogy igazad van...
2013. máj. 26. 00:35

Miért ne tudhatnád meg a részleteket? A nagy volnalakban tudni más, mint ha beleolvashatsz a történetbe.

Én bátorítalak. A megyei Levéltárban legalább meg tudjk mondani, milyen újságok léteztek akkor, de talán tárolják is a régi példányokat. Ez egy telefonhívással kiderül.

2013. máj. 26. 00:13

Tudni szeretném, mit írtak róla... De most elbizonytalanodtam, van-e értelme... :/ Végülis egy ilyen újságcikk a tényeket írja csak le. Lehet, hogy semmit nem adna hozzá ahhoz, amit nagy vonalakban már úgyis tudok...


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

15. 9678a02221 (válaszként erre: 13. - Vortexia)
2013. máj. 26. 00:04
Mit keresel ennyire?
2013. máj. 25. 23:39
Próbálok minél többet megtudni.
2013. máj. 25. 23:36
mert nem tudok megnyugodni... :/
12. hamyka (válaszként erre: 1. - Vortexia)
2013. máj. 25. 23:35
miért bojgatod a múltat?
11. Vortexia (válaszként erre: 9. - Gkreka)
2013. máj. 25. 23:33
De ha nem tudom, milyen újság volt akkor? Csak azt tudom, hogy a sztori olyan, amit szerintem megírtak...
10. Vortexia (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2013. máj. 25. 23:31
kereséssel próbálkozom, de eddig semmi. :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook