Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetséges hogy azért érzem ritkán mozogni a 17 hetes pocaklakóm, mert maradt háj felesleges az előző terhességektől? fórum

Lehetséges hogy azért érzem ritkán mozogni a 17 hetes pocaklakóm, mert maradt háj felesleges az előző terhességektől? (beszélgetős fórum)


2015. aug. 10. 19:01
Onnan hogy nem az első terhességem és pár ctrg-n jártam már ahol hallani a baba szívhangját és a mozgását,rúgásait.Nos a szívhangfigyelőnek is ilyen hangja van mint a ctg-nek és be tudom már azonosítani hogy csak piciket mozog vagy nagyobbakat.Még a magzatvíz csobogását is hallani amikor mozog a baba.
9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Bobita0212)
2015. aug. 6. 13:18
honnan tudod, hgy nagyokat rúgott, ha semmit sem érzel ezekből?
2015. aug. 6. 12:16
beszereztem egy magzati szivhangfigyelőt és mostmár megnyugodtam :) érdekes amig hallgatóztam folyamatosan mocorgott a babám,néha olyan nagyokat rúgott,és én ebből semmit sem érzek....hmmm
2015. aug. 5. 22:46
Szerintm ne aggódj, hogy még nem nagyon érzed a mozgásokat, késöbb biztos gyakoribbak és észrevehetőbbek lesznek. Én annyira nem éreztem a mozgásokat, hogy a 17. héten egy kismedencei ultrahangon derült ki, hogy terhes vagyok. Hozzá teszem nagy súlyfelesleggel rendelkezem, valószínűleg ezért nem éreztem semmit, ja , és már van egy gyerkőcöm, tehát elvileg fel kellett volna ismernem a mozgásokat.
6. bobita0212 (válaszként erre: 4. - Kisj)
2015. aug. 4. 12:11

Helyesbítek :)


Azert eljízott nem vagyok,terhességem elején 68 kg voltam és 156 cm. A hasamon maradt meg a felesleges bőr réteg,háj vagy ahogy nevezzük az első lét szülés után.

Bár uh-on a dr mindig ébresztgeti a babát mert lusta nagyon,de ez még nem nyugtat meg engem abban,h alig érzem mozogni.

5. kisj (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2015. aug. 1. 16:32

"A mozgást belülrőlérzed, a hájnak csak ahhoz van köze, hogy nem látod kivülről:) "


Ezzel nem tudok teljesen egyetérteni, mert szerintem egy kitágult pocakban, ill. egy kitágultabb bélrendszerben nehezebben észrevehető egy baba mozgása.

Simán össze lehet keverni a szimpla bélmozgással.

Szerintem ez egyszerűen realitás.

(egy 1 m3-es kockában figyelemfelkeltőbben tudsz rugdalózni, mint mondjuk egy 11 m3-es kockában)

4. kisj (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. aug. 1. 16:23

Ha az uh-n mindig inden rendben akkor ne izgulj.

A 17 hetes bébi még nem annyira számottevően nagy,még van helye úgy is ficánkolni, hogy az neked ne tűnjön fel.

Főleg úgy, hogy saját bevallásod szerint is van jócskán súlyfelesleged.

Nekem erről az egyik adó műsora ugrik be, ahol az anyák már csak akkor tudták, hogy babát várnak, amikor szülniük kellett.

Egy csomó ilyen adást láttam, de egytől-egyig mindegyiknek bőven súlyfeleslege volt.

2015. aug. 1. 08:07
Szerintem se aggódj, minden rendben van biztos. A babák is különbözőek. Az első gyermekem lusti volt, másodjára ikreim lettek. A fenti baba ütött vágott, a lenti baba meg csak akkor jelezte alig érezhetően, hogy ő is ott van, mikor oda tettem a kezem. Pedig mikor megszülettek, ő volt a nagyobb az erősebb.:)
2. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2015. aug. 1. 07:46

Biztos kicsit lusti. A mozgást belülrőlérzed, a hájnak csak ahhoz van köze, hogy nem látod kivülről:)

Ne rágd a körmöd, mert minden rendben lesz:)/van:)

Ebben a melegben a pocaklakók is pihennek:)


Annó én is nyáron voltam terhes (aug 15-én szültem) és az én pocaklakóm is csak este élénkült fel kicsit:)Volt hogy napközben nem is éreztem, hogy mozog, persze pánikoltam én is, leültem a fotelba és addig mozgattam a pocakom még meg nem mozdult:). Azonban amikor megszületett, a korházban Zsizsik kisasszonnynak nevezték el. Ma már 37 éves és örökmozgó:)

2015. aug. 1. 07:36
3.baba de nagyon ritkán érzem mozogni max.heti 2x.Ultrahangon mindig minden rendben de mire eljutok egy egy vizsgálatra addigra leragom a 10 körmöm az aggodalomtol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook