Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetséges, hogy a fekete hajfestéktől hullik a hajam? fórum

Lehetséges, hogy a fekete hajfestéktől hullik a hajam? (tudásbázis kérdés)


28. Mari20
2010. szept. 15. 12:50

valószinű nem a hajfesték az oka, ha rendeltetés szerüen használtad, hanem az A vitamin hiányod az igazi ok


tudhatod, hogy azt A vitaminból a szervezet 3 hónapos adagot képes tartalékolni...


tehát elfogyott, töltsd fel a raktáraid...

sajt, spenót, szilva, sok nyers zöldség, gyümölcs... járj utána


természetes úton pótold, de táplálék kiegészitőkkel


a természetes még olcsóbb is...


sok sikert

2010. aug. 30. 15:52
Én tavaly nagy vacillálás után bevállaltam a fekete hennát, mert nagyon töredezett a hajam, nem tudtam megnöveszteni sem, mert gyorsabban ment tönkre, mint ahogyan nőtt, mindig vágatni kellett belőle, utáltam! 1 éve vagyok fekete, és egyetértek Miss Kittinnel, az egyik legdögösebb szín, azt hiszem, sokáig ennél maradok. Ha valaki eldönti, hogy marad a feketénél hosszabb távon, az szerintem próbálja ki a hennát, mert nem károsítja a hajat. Meglepő, hogy amióta ezzel festem, nem is virágzik a hajam EGYÁLTALÁN, elég 4-5 havonta vágatni egy nagyon picit a végéből, azt is csak a frissítés miatt. A kémiai fekete hajfesték tartalmazza a hajfestékek közül a legtöbb méreganyagot, amivel nemcsak a hajukat mérgezik a nők, hanem a saját fejbőrüket is, ami elgyengítheti a hajhagymákat is. Főleg, ha sűrűn festi az illető. Tavaly óta jó 15 centivel hosszabb a hajam, pedig vágattam is azóta 2-3x. Amikor kicsit jobban hullik, az a pajzsmirígyem miatt van. Most a hormonjaim is rendben vannak, és nem hullik úgy a hajam. :) És imádom, hogy ilyen hosszú (még sosem volt ennyire hosszú a hajam), és emellett egészséges is! :)
2010. aug. 26. 19:36
nagyon hullik a hajam és nem azért mert fekete hanem nem tudom mért:)
2009. okt. 3. 16:40
Nekem 1 éve fekete a hajam, de csak színeztetem. Most váltottam fodrászt és ő mondta, hogy érdemesebb lenne sötétbarnával próbálkoznom, mert alapból sötétebb barna a hajam és ugyanolyan színt érnék el vele. Mivel még csak 1 éve vagyok fekete én még nem tapasztaltam hajhullást, de jobb megelőzni a bajt.
2009. szept. 30. 17:52

Sziasztok!

6 éve festem a hajam(voltam már szőke,vörös,piros,csokibarna)

3 éve festem feketére a hajam(kölönböző márkájú festékekkel)

A tapasztalatom a következő:

Szerintem az 1ik legdögösebb szín,sosem válnék meg tőle,imádom,teljesen én vagyok:)Viszont a hajam teljesen meggyengült,kopaszos foltokkal van tele,szinte látványosan(külföldi rokonok jegyezték meg,akikkel nagyon ritkán talákozok,hogy nagyon megritkult a hajam)

A hajam mindíg szakszerü kezelést kapott,mivel a barátnőm fodrász..Ő aztmondta,mindegyik hajfesték ill. hajfestő eljárás káros(kifejezetten gondolok itt a koktélozásra,szívatásra,hírtelen színváltásra pl szőkéről feketére)ezek mind mind gyengítik,főleg ha utána újra és újra átesik ezeken, és ezt nem minden hajtípus bírja!

Vegyszerekkel bombázzák a fejbőrt!!

Én ezt a lehetőséget választottam:

BES márkájú hajfestékkel a 2.0 árnyalatot kentük rá(ez a legsötétebb barna)

Elárulom,hogy a végeredmény ugyanolyan szikrázó fekete haj,mint előtte:)És ami a legmeglepőbb,már az első hajmosásnál,kevesebb hajam jött ki!

Szerintem ha megoldást kerestek az örök "fekete a hajam,nagyon hullik,de nem akarok megválni tőle" problémára,egy próbát megér:)

Puszi

2009. aug. 23. 14:32

Csak természetes anyagokat érdemes hajfestésre használni pl: diólevél, henna, kamilla, kurkuma

bioboltokban vannak már olyan hajfestékek, amelyek csak ilyeneket tartalmaznak.

2009. aug. 23. 14:07
Mindegyik hajfesték káros a hajra hiszen többkomponensű. Hidrogénperoxidot tartalmaz aminek nem semmi maró hatása,régebben ezzel fehérítették a függönyöket is.Óvhatatlan,hogy ne kerüljön be a véráramba akár csak minimális szinten és már rocsolódnak a hajhagymák.
2009. aug. 23. 13:27
nekem nagyon hullott a hajam, még a legmárkásabb hajfestékektől is, kb. 4 éve már nem festem.
2009. aug. 23. 11:30
Sziasztok! Én kb. 5 éve festem a hajam. 3 évig volt vörös (a vörösnek minden féle árnyalata) és semmi baja nem volt, hosszú, dús egészséges volt. Aztán kipróbáltam a feketét és már két éve festem feketére. Azóta a hajam nagyon megritkult, mosásnál csomókban hullik. Szedek vitaminokat, jártam kezelésekre...de semmi nem használ és minden orvosi vizsgálatom eredménye negatív! Áttértem a Henna Plus hajfestékre, mert ez ELVILEG kíméli a hajat. Nekem ez sem jött be...ugyan úgy hullik és sok fekete ismerősöm van, akinek ugyan ez a tapasztalata. Persze biztos sokan vannak, akiknek nincs semmi bajuk a feketétől, de nekik biztos ellenállóbb a hajuk. Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy jól gondolja meg a szín választást, mert nagyon nehéz eltűntetni:S
2008. dec. 3. 16:07
Lehet csak vashiany is, a haziorvos ir fel vastablettat. Nekem segitett.
2008. okt. 24. 22:53
Nekem mióta fekete a hajam húllik. Fésülködés után rengeteg hajat szedek ki a fésüből. De lehet hogy vitamin hiányos vagyok.
17. Sylvee12 (válaszként erre: 16. - Sylvee12)
2008. okt. 24. 20:51
Ja bocsi. Egyvalamit szedtem a R..ot., Nekem erősített!!
2008. okt. 24. 20:49

Sziasztok!

Az én hajam sok éve hullik. Színeztem vörösre, mahagónira, festettem feketére, a végeredmény ugyanaz.

Nekem azt mondták, hogy a fogról van, illetve gyulladás.

Mindenesetre a babahajam nő, mint a gomba.

Szerintem csak a stressz!!

15. lego
2008. okt. 24. 19:35
A fekete festék tartalmazza a legtöbb káros anyagot.Persze a festék minősége is fontos,ha leket K..... hajfestéket senki ne vegyen.
2008. okt. 24. 18:58
igen
2008. okt. 24. 18:40
feketén,vörösen is ugyan ugy hullott a hajam.és érdekes nem is figyeltem idáig,de mióta szökés-vörös melirozott (kb.2,5 hónapja)azóta mintha meg állt volna a hullás.pedig feketéről lett világositva,és ez egy pár hónap leforgása alatt történt.de lehet ez a hajfesték minőségétől is,hogy már nem hullik annyira,pedig azelött nekem is minden tele volt hajjal.
12. anyuca66 (válaszként erre: 10. - Zsokacsaj)
2008. okt. 24. 18:14
Vagy 10 évvel ezelőtt egy ismerősöm rendszeresen festette a haját. Festés után még aznap a bőrklinikán kötött ki. Dagadt az arca, azt hiszem a hidrogénnel telt fel a szervezete. Ő szőke festéket használt, illetve a fodrász. Még korábbi eset is eszembe jutott. Tanárnőm szintén feketére festette a haját rendszeresen, ( ez kb 28-30 éve) hirtelen abba hagyta, az okát nem tudom de valami egészségügyi okból. Nem árt ha a saját egészségünk érdekében tartunk egy kis szünetet..
2008. okt. 24. 17:49

Okozhat, mivel a fekete a legrosszabb.

Ha rákeresel orvosi fórumokra, ott mindben le is írják az okát a dokik.

10. zsokacsaj (válaszként erre: 9. - Anyuca66)
2008. okt. 24. 17:36
Én nem szoktam. Azt hittem, ha eddig nem volt gond, ezután sem leszek allergiás rá.
2008. okt. 24. 17:32
Fodrászom mondta nem egészséges a festés, dauer. Próba tesztet szoktatok csinálni? Minden hajfestés előtt kellene!!
8. zsokacsaj (válaszként erre: 5. - Hegylakóné)
2008. okt. 24. 17:22
Te megvártad mí lenőtt a fekete, aztán festetted barnára?
2008. okt. 24. 17:21

Előtte is mindig volt festve a hajam, de más színekre. Pár hónapja fekete. (Azóta hullik.)

Egyébként a múltkor kérdezte az eladó, hogy nekem nem hullik-e a feketétől, mert többen panaszkodtak ilyesmire. Azért gondoltam, hogy befolyásolhatja a szín.

2008. okt. 24. 17:19
Hajfestés előtt hogy álltál a hullással?
2008. okt. 24. 17:18
igen,nekem is hullott a hajam tőle,mióta sötétbarnával festem,sokat javult a helyzet
2008. okt. 24. 17:16
Szia! A hajam ősz. Befestettem barnára, hogy a fiam lásson sötét, eredeti hajszinnel is, mert mióta megszületett csak fehérnek látta, mert már akkor ősz voltam. Amikor barnára lett festve - ez volt az eredeti hajszinem - nekem is hullott a hajam. Nem hiszem, hogy a hajfesték szine határozza meg a haj hullását. Lehet, hogy gyengék a hajhagymák, vagy nem bírja a festéket, vagy ki tudja. Én azóta sem festem, alig vártam, hogy lenőjjön és így inkább maradok továbbra is ősz. Egy szónak is száz a vége, szerintem nem meghatározó a hajszinezék szine a hajhullásban.
2008. okt. 24. 17:15
Közrejátszhat szerintem, nekem a szőkétől hullott eléggé. Abba is hagytam, azóta annyira hullik, amennyire természetes. De szerintem az életviteltől is függhet (stressz, táplálkozás). Vagy betegség jele is lehet, bár remélem inkább csak a hajfestéktől van, azt könnyebb elhagyni.
2008. okt. 24. 17:13
Szia, én is gondoltam erre régen, mert évek óta csak feketére festem, havonta, de rájöttem, hogy A vitamin hiányom van. 3 hete minden nap eszem egy reszelt sárgarépát és pár napja vettem észre, hogy már alig hullik.
2008. okt. 24. 17:11
Lehetséges, hogy a fekete hajfestéktől hullik a hajam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook