Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetséges az erős dohányt gyengíteni? fórum

Lehetséges az erős dohányt gyengíteni? (tudásbázis kérdés)


13. tuco
2013. okt. 2. 12:46
Ki kell főzni. Egyszerűen belerakod egy tésztaszűrőbe a dohányt,valahogy megoldod,hogy le legyen fedve a szűrő(rákötsz pl egy szunyoghálódaradot a tetejére), belerakod egy lábasba, fölforralod a vizet, hagyod kb 10-15 percig. Azután leöntöd a vizet, lecspegteted,és kiszárítod. Minnél gyengébb dohányt akarsz, annál többször csináld ezt meg. Sima magyar termésű virginia tipusú dohányt 2-3 szor érdemes kifőzni. Ha "készen" veszed, valószínű egyszer már legalább átfőzték. A leve tökéletes levéltetűírtó pl, de azt ajánlom ne foglalkozz vele, önsd ki. A kifőzést szabadban csináld, maszkban,gumikesztyűben, és minél messzebb tartózkodj...A nikotin az egyik legerősebb idegméreg,bőrön át is felszívódik! A szárításra végtelen számú megoldás létezik.
12. Marcsi1965 (válaszként erre: 8. - Cccca)
2013. márc. 24. 10:43
Sikerült találnom egy jó beszerzési lehetőséget, de keresek tovább, hátha sikerül még jobbat találni. Azzal a vacak dohánnyal amim volt, azt csináltam, hogy tettem bele egy szelet almát és megszurkáltam tűvel a filtert. Valamennyit segített, gyengébb lett kicsit. Sokat ne várj, de a semminél több.
11. Marcsi1965 (válaszként erre: 7. - Aville)
2013. márc. 24. 10:38
Egyszerű magyarázata van annak, amiért rendelem.... Jóval olcsóbb... Igaz, hogy munkaigényes, de akkor is megéri. A mai világban.....
10. Marcsi1965 (válaszként erre: 6. - 1b2d7e91c0)
2013. márc. 24. 10:35
Azért én bízom abban, hogy van korrekt eladó is, aki nem sz@rt ad el. Az E cigin még nem gondolkodtam. Végül is nem leszokni akarok (sajnos) csak normális dohányt venni.
2013. márc. 18. 18:38
Nem vagyok dohányos.Nem régen halottam.Valaki otthon termesztett pár tő dohányt,saját használatra.Azt mondta,kikell főzni a dohányt,mert nagyon erős különben.A régi világba is így csinálták,amikor saját maguknak termesztettek dohányt.De hogy a kifőzést pontosan hogy kell,nem tudom.
8. cccca (válaszként erre: 1. - Marcsi1965)
2013. márc. 17. 12:58
Sajnos én is beleszaladtam egy ilyen kedves eladóba, és nekem is ugyanaz a problémám, Most itt van még mindig fél kiló dohány? Ha egyáltalán az, mondjuk illatra kinézetre stimmel. De egyszerűen fullad tőle az ember. Szeretném kérdezni hogy azóta sikerült-e megoldani a problémát? Köszönettel
2013. jan. 27. 11:45
Én trafikban veszem a dohányt, van ugyanúgy gyengébb, erősebb, és mentolos hüvelyt használok, nem mentolos dohányt, és abból is egy noname márka jött be (a hüvelyből, ami a legmentolosabb) Te miért rendeled? Vagy vmi speciális dohányról van szó?
6. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 5. - Marcsi1965)
2013. jan. 27. 11:23

Tapasztalatból tudom,hogy ami ömlesztett,azt sehonnan nem szabad megvenni,még talán teve sz@r is van venne:(

Az E cigivel nem próbálkoztál?

5. Marcsi1965 (válaszként erre: 4. - 1b2d7e91c0)
2013. jan. 27. 11:12
Ettől tartok én is... Mindenesetre gusztustalannak tartom, hogy úgy hirdetik az árujukat, hogy gyenge, max. közepesen erős dohány és az ember szeme majd' kiugrik, annyira erős. Jó lenne, ha valakinek lenne egy biztos forrása, ahonnan tényleg gyenge dohányt tud rendelni és megírná nekem. Másban azt hiszem, nem nagyon bízhatok. Azért köszi a tanácsot.
4. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 1. - Marcsi1965)
2013. jan. 27. 10:50
Szerintem nem tudsz mit tenni a vágott dohány alapból erősebb.Talán próbáld meg mentolos hüvellyel.
3. Marcsi1965 (válaszként erre: 2. - 9d7907a17a)
2013. jan. 27. 10:42
Próbálkoztam gyengébbel keverni és sajnos ugyanolyan erősnek érzem. Ez a megrendelt dohány enyhén szólva durvára van vágva és a gyengébb valahogy nem akar "összekeveredni" vele. Amit írtál a leszokásról, abban teljesen igazad van, be kell látnom, nincs akaraterőm a leszokáshoz. Azért köszönöm a tippet.
2013. jan. 27. 10:27

Próbáld meg keverni valami hasonló ízvilágú, de gyengébb dohánnyal. Mondanám a száraz diófa levelet, de egyrészből az most nincs, másrészt borzasztó az íze és nem a legegészségesebb (bár persze a dohány sem egészséges).


Szívem szerint azt javasolnám, hogy ne dohányozz. Napi 2-2,5 dobozzal szívtam anno, több mint 10 éve vagyok tiszta. Tök jó érzés, arról már nem beszélve, hogy eszméletlen mennyiségű pénz megmarad. Az első hónapban össze-vissza kerestem, hogy milyen csekket nem adtam fel, vagy mit nem fizettem be, hogy ennyi pénzem van, mire leesett, hogy a napi minimum 1400Ft az egy hónapban 42000Ft, persze hogy sok pénzem maradt. Ez is baromi jó érzés volt.

2013. jan. 27. 10:03

Sziasztok!

Pár éve takarékossági okból töltöm a cigit és nem készen veszem. Rendeltem a neten vágott dohányt és az illető által gyengének mondott dohány, hát nem akármennyire erős... Van valami tippetek, hogyan lehetne gyengíteni? Próbáltam az alma szeletet, de attól csak nedves lett, az erőssége sajnos nem változott.

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook