Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetnek ikreim? fórum

Lehetnek ikreim? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 31. 20:25
a férjem unokatesójának volt egy ikertestvére aki a születésükkor meghalt. Az unokatesónak ikrei születtek, de nem egypetéjüek (egy fiú egy lány)
2009. okt. 31. 19:18
Sziasztok.Solya:Lehetnek ikreid,de ez nem csak genetika.Nekünk ikreink vannak,de rajtuk kívül nincs iker a családban.Nálad valószínübb,mert elég sok az iker nálatok.
2009. febr. 26. 23:34
Nálunk a családban nem volt iker,de természetes úton anyuék megalkották az öcsémet és a hugomat.Állítólag másodízig öröklődik jobban,tehát az ő unokáiknak van esélye rá.Szerintem a férfi is örökíthet hajlamot,de a nőn múlik nagyobb részben.Ámbár simán lehet,hogy tévedek.
2008. aug. 1. 13:34
Nekem sem a férjem sem az Én családomban nem volt iker visszamenőleg és távoli rokonságban sem! 7 hetes voltam mikor megmondta a doki hogy két baba van a pociban és 13 hetes voltam mikor megmondták hogy ők is fiúk lesznek!:)
2008. aug. 1. 09:55
A férjem, és az én családomban sincs iker, mégis mindketten ikreket szeretnénk. Kicsi az esélye, de olyan jó lenne, ha sikerülne. :)
2008. júl. 15. 05:43
Elvileg ha jó az uh, akkor 8-9 hetesen már konkrétan megmondják, hogy ikrek-e, de 12 hetesen már tuti.Én akkor tudtam meg, még jó, hogy feküdtem:)
2008. júl. 15. 05:42
Nekünk távoli rokonságban van ikerpár és nekünk a 3. terhességnél lettek ikrek.Javaslom majd a 12 hetes ultrahang után menj nézelődni, és ha valóban ikreket vársz majd, akkor vásárolni meg csak a szülés után ( sajnálatos tapasztalat mondatja velem ).Közvetlen a szülés után 1 kiságyban is elférnek egy darabig:)
2008. júl. 14. 12:56

A nagymamámnak volt két fiútestvére, egypetéjű ikrek. Az egyiknek nem születtek gyerekei, a másiknak viszont az unokái között lettek ikrek, egy fiú, egy lány.

Szóval, gondolom, nagyobb azért a az ikerszülés valószínűsége ikres családban, de ez a nagyobb valószínűség is lehet, hogy csak 1 a 10 000-hez.

7. lufi
2008. ápr. 2. 12:18
Én úgy tudom, hogy a nőn múlik az ikerterhesség. Ha volt a családban akkor nagyobb a valószínűsége. Iker nőnek is lehetnek ikrei.
2008. ápr. 2. 06:31
A mi családunkban és a férjemnél sem volt egy iker pár sem ...kivéve az enyéimet..semmit nem szedtem,teljesen spontán történt a dolog!
2008. ápr. 1. 20:54
Sziasztok!!Nekem van egy lányikertestvérem kétpetéjüek vagyunk!!Aférje egypetéjü iker.Az én férjemnek pedig születéssükor meghalt az ikertestvére!!Van egy nővérem és az ő lányának is ikerférje van!!Egyikőnknek sem lettek ikrei de én ugy tudtam hogy ikreknek nem is lehetnek!!Vagy ez nem igaz??
4. solya82 (válaszként erre: 3. - ZITA9770)
2007. febr. 3. 21:10

Szia Zita!

Akkor lehet hogy nálam, vagy a tesómnál lesznek:)Az ő arátjának a családjában is 3 ikerpár van..szép lenne ha mindkettőnknek lennének..

2007. febr. 3. 20:46

Anyám iker volt,az ikertestvérénél lettek ikrek.

anyámnál nem,nálam sem.A két tesómnak még nincs babája.

2007. febr. 3. 20:11
Solya, nekem 2 ikerpar uncsitesom van, 1 iker masodunokatesom, nagymamam is iker volt, nalunk mar a 2. baba erkezik es nem iker. Allitolag noi agon oroklodik nagyobb valoszinuseggel, de azert vard meg az elso ultrahangot, akkor mar jo esellyel megmondjak hogy ikrek-e. Addigis mindent bele a babaprojektbe, es jo nezelodest a babakocsifronton!
2007. febr. 3. 06:47
már néhány napja,hogy elmentem babakocsit,meg kiságyat nézelődni,találtam is egy nagyon szépet,ami tetszik,bár mi még cak a babatervezésnél járunk..csakhát lehet nekem nem is egy személyest kellenne néznem?Nekem van egy egypetéjű ikertestvérem,a párom nővérei meg kétpetéjű ikrek..valaki esetleg volt hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook