Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehetek még terhes? fórum

Lehetek még terhes? (tudásbázis kérdés)


24. Remoni (válaszként erre: 22. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 17:03

Akkor ez meg neked szól, mert te nem érted:

Ha most nem kezeled, akkor később, ha akarsz sem lesz gyereked és nem egy esetleges abortusz miatt, hanem a kezeletlen PCO-d miatt...

Keress endokrinológust és kezeltesd, mert 30 évesen, amikor már majd akarsz gyereket, akkor a fejed fogod verni a falba. A fogamzásgátló nem gyógyszer, a PCO-nak megvannak a gyógyszerei.

De ha nem inged, ne vedd magadra a segítő szándékot.

2012. máj. 22. 16:51

"A PCOS háttere:


Inzulin-hatás zavarára derült fény, amelynek az immár közismert elnevezése az inzulinrezisztencia (IR). Ellentételezésként a szervezetben több inzulin termelődik, ami sokrétű hormonális és anyagcsere zavart okoz.


A petefészkekben a havi ciklusonként általában nem érik tüsző, hanem kis, 10 mm-nél kisebb ciszta formájában visszamarad, ami évek során eltelíti és megnöveli a petefészkeket: ez adja az ultrahang vizsgálattal felfedezhető jellegzetes policisztás ováriumképet (PCO)." - ezt a Pcos.hu-ról másoltam be


Ezért nem játék, mert oké, hogy most nem akarsz babát, de jellemzője a Pcos-nek, hogy azért nem következik be a kívánt terhesség, mert nincs is peteérés. (Ha van, akkor pedig egyéb hormonokból van kevés, vagy tengenek túl.)

Így most kellene elkezdened azzal foglalkozni, hogy fogamzásgátló le, hormonháztartás rendbe tesz Pcos kezeléssel (normális, hozzáértő orvos segítségével), és mikor majd babát szeretnél úgy igazán, akkor talán éveket spórolsz meg.

2012. máj. 22. 16:43

mindenkinek szól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

én nem azt mondtam h most akarok gyereket(ebbe a világa nem akarok én neki rosszat)

Hanem hogyha teherbe esem akkor 24évesen cisztákkal valoszínű h nem fogom elvetetni,m veszélyes lenne...és sztem nem csak én bánnám ha később az abortusz miatt nem lehetne

a gyengébbek kedvéért leírtam érthetőbban

akinek nem inge nem veszi magára

21. bce8b01be5 (válaszként erre: 19. - Vigyorex6)
2012. máj. 22. 16:39

ok köszii

Már én is agyaltam rajta vasárnap kellett kivennem.Így már én is gondolkoztam h abbahagyom és pont azért amit mondtál h nehogy később a hormonjaim bánják...

20. Remoni (válaszként erre: 14. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 16:39

A baj maga a sok kis pici ciszta. A többit tünetnek hívják.

Kezelni kellene, ahogy előttem is írták. Kellene egy inzulinterhelés is.

Ki az a "csongrád megye legjobb orvosa" ?

19. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 16:36

A gyógyszer nem fogamzásgátló, hanem metformin alapú szer, ami Pco-s és önmagában álló Ir-es betegeknek való.


Ha minden überfrankó lenne a hormonjaiddal, akkor nem lenne a sok kis apró cisztád. Hányszor hallottam, hogy jók az eredményeim, míg nem kerültem egy hozzáértő orvoshoz...

Gondolom még egy vacak 3 pontos cukor/inzulinterhelésed sem volt.


Tényleg csak jótanács, hogy hagyd el Nuvaringot, és ne kavard vele a hormonjaidat, mert csak addig segít, míg használod, aztán sokkal nagyon slamasztikában lehetsz.

2012. máj. 22. 16:32
En is igy ertelmezem....de engem kisse irrital, ha valaki sms szinten ir ide is. :(
2012. máj. 22. 16:30
az CSAK meg HOGY rövidítve
16. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Jasmine24)
2012. máj. 22. 16:30
h lehet a hogy. De a cs-t nem értem. Amúgy is egyszerűbb lenne magyar, értelmes ember módjára leírni a szavakat..
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Jasmine24)
2012. máj. 22. 16:30
"csak" és "hogy" - ahogy összeraktam a mondatot ...
2012. máj. 22. 16:30

de kb 20orvosnál voltam hormonvizsgálaton stb,de szerencsére semmi bajom a pici cisztákon kívűl....

szerencsére nem is szőrösödöm!de a csongrádmegye legjobb orvosához járok...és ő ajánlotta..megnézet az összes papiromat véreredményt stb és úgy írta fel a nuvaringot..m gyógyszert nem ajánlott m régebben nekem az nem volt jó...de köszönöm a válaszokat am.

13. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Jasmine24)
2012. máj. 22. 16:30
Hát én sem.. ://
12. Jasmine24 (válaszként erre: 9. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 16:28
Mi az a cs meg h? Nem ertem amit irsz bocs!
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 16:23
Ha Pcos vagy, akkor egyébként sem szabadna hormonális fogamzásgátló módszert alkalmaznod, mert a Pcos még önmagában nem jelenti, hogy nehezebben lesz babád, mert van köztünk szerencsés is, aki ettől függetlenül hamar teherbe esik, de nem kellene rontani a körülményeken, hanem inkább kezelni kellene, ha nem is gyógyszeresen, de hormonális fogamzásgátló szerek elhagyásával, helyes táplálkozással és mozgással.
2012. máj. 22. 16:21
tudom h mi a fogamzásgátló hatása....cs mivel későn raktam fel....és felhivtam az orvosom és mondta h neh baj legyen....tudom h kicsi rá az esély....de 24évesen már elkondolkozik az ember főleg h ha fél h nem lehet...
2012. máj. 22. 16:19
cs ilyenkor benne van az emberben h csinálja veszi a teszteket hátha az a kis remény....éppen még nincs itt az ideje a babának...én érezném magam a legboldogabbnak ha tudnám hogy van valaki a hasamban
2012. máj. 22. 16:18

m policistas ovárium szindroma félém van,cs nekem annyiból más h nem vok se kövér se pattansásos cs rendszertelen volt sokáig és muszáj úgymond használnom...

de félek h nem lehet mivel ciszták vannak a petefészkembe..és h teherbe esnék nem vetetném el

7. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 16:17
A hormonális fogamzásgálás lényege a peteérés akadályozása.
6. *Vinike* (válaszként erre: 1. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 16:15
Attól,hogy még nem mutatta ki a teszt,éppen lehetsz. De kicsi a valószínűsége.
5. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2012. máj. 22. 16:15
Nem fogunk választ kapni :))
4. homern (válaszként erre: 1. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 16:09
így kell gyereket csinálni :)
2012. máj. 22. 16:09
nem értem, ha fog.gátlót használsz, miért akarsz babát?
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Bce8b01be5)
2012. máj. 22. 16:08
De ha gyereket szeretnél, akkor minek használsz fog. gátlót?
2012. máj. 22. 16:07

Sziasztok!Nuvaring fogamzásgátlót használok,de nekem április 30.-án kellett volna felraknom,de csak csüt.este tudtam így 3napot csúsztam de nekem szerdán volt peteérésem a naptáram szerint és én akkor együtt voltam a párommal(akkor volt a legerősebb a peteérésem)!Azt szeretném kérdezni h holnap kellene megjönnie azóta csináltam tesztet 2.és mind a 2 negatív lett,hogy lehetek még terhes?az egyik teszt olyan volt h a mensi előtti 4.naptól már kimutatja,igaz csak 80/

Előre is köszi mindenkinek!!!!!!!!!!!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook