Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet úgy spontán szülni, hogy a baba még mindig fent van? fórum

Lehet úgy spontán szülni, hogy a baba még mindig fent van? (tudásbázis kérdés)


29. mandulacska2 (válaszként erre: 28. - F758a7200f)
2011. nov. 23. 10:45
Jaj de jó, remélem, tényleg igazad lesz.:)))
28. f758a7200f (válaszként erre: 24. - Mandulacska2)
2011. nov. 23. 08:50
Hát, igazából több oka is lehet, de a te esetedben én pozitívra tippelek (mármint, hogy jó tónusos), mert aktív vagy. Én is sportolok meg minden, ezért gondolom, hogy van összefüggés, ha semmi bajom nincs a sporttól, meg úgy általában az erőlködéstől, akkor inkább a tónusosság miatt vagyok zárt (és te is), mert pl én már a 3. babát várom, és nagyon sok mindent csinálok, mégsincs probléma a méhszájammal, plusz, az előnye az egésznek, hogy (mivel a méh egy izom) ha ilyen alkat vagy, akkor utána is szépen vissza fog húzódni pont azért mert erős. Sőt, könnyebb a szülés is mert hatékonyabbak a fájások, stb. Érted, vannak nők akik könnyebben szülnek, vannak akik megszenvednek vele, ez alkati kérdés is, de a mozgás, a jó erőnlét felkészít jobban:)
27. pbeácska75 (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2011. nov. 23. 08:36
Igen! Nekem is fent volt végig! Aztán a szülés napján is csak minimálisan jött lejjebb! De pár óra alatt lejött a helyére! :)
26. Masu01
2011. nov. 23. 08:25

Ne aggódj!!! Nekem is fenn volt még a szülőágyon is!!! Aztán az első tolófájással elindult ő is... És este még a méhszájam is zárva volt. 0.30- kor meg már mérték. Minden szülés más éppen ezért mindegyik egy külön csoda. Ne félj tőle csak várd!

Sok sikert és jó babázást!!

25. mandulacska2 (válaszként erre: 21. - Szuniko)
2011. nov. 23. 08:21
Hát én úgy tudom, hogy a kötelező Uh-k itt Pécsett: 12., 18., 31-32. és 36. heti. Mindegyik barátnőmnek ennyit csináltak, csak az egyiknek csináltak még a 36. hét után, de neki magándokija volt. Én is felfogadtam a dokimat, de SZTK-ba járok/jártam hozzá. Barátnőm (másik) nem is akartak csinálni 36. hetit se, mert 31. héten volt 4D-sen. 39. héten ment fel a Klinikára, akkor csináltak neki egyet, mert hiányzott a 36. heti. Nem is értem, miért ilyen eltérő a dokik nézete. pl. az indítás is. Egyik ismerősöm (mondjuk ő terhességi diabéteszes volt), 39. hét végén indították volna neki, de megbeszélte a dokijával ,hogy előbb indítsák a hté elején. Nekem meg csak jövő szerdán, 41+4 naposan indítják. Úgyhogy tényleg orvosfüggő szerintem.
24. mandulacska2 (válaszként erre: 23. - F758a7200f)
2011. nov. 23. 08:17
Jaj, köszönöm a biztatást.:)) Igen, igyekszem sokat sétálni. A 35. hétig kismama tornára is jártam a Klinikára, akkor azért hagytam abba, mert a csípőm nagyon fájt. BIztos nyomta valamelyik ideget, de mostanra már elmúlt szerencsére. Hát remélem, megindul még indítás előtt. Ezt jó tudni, hogy a méh akkor jó állapotban van, hogy nem nyílik.
2011. nov. 22. 18:59

Mandulácska, ha aktív vagy, az nagyon jó, így jól fogod bírni a vajúdást is, és ne aggódj, mert a méhszáj pár óra alatt is kinyílhat, attól még, hogy tök zárt per pillanat, nem jelenti azt, hogy nem tud kinyílni hamar. Elég annyi, hogy pl első baba, és jó tónusa van a méhednek, így nem "nyílogat" csak úgy, de majd ha ott leszel, igen. Pl. én az elsővel még hetekig lótottam-futottam a már kinyílt méhszájjal, mégis időre született, a másodikkal a szülés napján még zárt volt de ahogy elindultak a fájások 2 órán belül kinyílt annyira, amennyire kellett. Minden szülés más.


Sétálj továbbra is sokat, és első babánál 2hét plusz, 2 hét minusz az még normális, tehát 2 hét túlhordástól nem lesz semmi baja a babádnak, amúgy is, ha nem lenne jól, azt már te is éreznéd, görcsök stb. ha jó a közérzeted, akkor minden rendben van:) Sok sikert!

22. haaeen
2011. nov. 22. 18:53

szia.

ne aggodj, minden rendben lesz. nekem a 42. heten inditottak a szulest, egy picit sem volt nyitva a mehszaj, a hasam sem "szallt" le. ha baj van, eszreveszik, es megoldjak. vegul en is csaszarral szultem, tobb tejem volt, mint a mellettem szoban levo, termeszetesen szulo csajnak :)

21. szuniko (válaszként erre: 20. - Mandulacska2)
2011. nov. 22. 18:50

Szia!!!


már találkoztunk itt ott a fórumokon..

Én is pécsi vagyok!

Nekem a 36. hét után minden héten van uh.

Ezt ne hagyd annyiban, mert ott nézik a véráramlást meg a lepényt.

Ez azt jelenti hogy 5 hete nem voltál uh-n??

Nagyon durva.

Én jövö héttől megyek Nst-re hétfőn, kedden meg uh-ra, és ezt minden héten amig kibujik a baba...

20. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Debju)
2011. nov. 22. 18:41
UH-t sajna már nem csinálnak:) Pécsett csak a 36. héten van utojára ultrahang, utána csak NST. Most már oxitocinos.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2011. nov. 22. 18:39

Szerintem semmi gond nem lesz, pesrsze ezt látatlanban mondom, az orvosod majd tudja mit tegyen. A hely miatt ne aggódj, a kettes-hármas és többes ijrek is elférnek :)


Biztos írtak már sokan Neked, de lekötött a TV-ben az egyik riport.


Legyen a további babavárásod feszültségmentes, a szülésed pedig könnyű és gyors!

18. debju
2011. nov. 22. 18:39
tejtermelés: nekem mindkettőnél sokára indult. Pedig a másodiknál előtte 6 hónappal még szoptattam. A császárosoknak még rég beindult a tej nekem még mindig nem. Ez is egyénfüggő....
17. e584b61b26 (válaszként erre: 14. - E584b61b26)
2011. nov. 22. 18:38
*2 perccel
16. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Debju)
2011. nov. 22. 18:37
Ez így van!!
15. debju (válaszként erre: 12. - Mandulacska2)
2011. nov. 22. 18:36
most már biztos gyakran ránéznek majd a babádra (UH, áramlás vizsgálat stb...), biztso a méhlepényt is ellenőrzik. Szerintem ne aggódj. És tényleg nincs két egyforma szülés, még ugyannanál az embernél sem.
2011. nov. 22. 18:36

Az én kislányom mielőtt kibújt,perccel is fent volt a pocakom!

Haza akartak küldeni,hogy nem lesz baba,de folyt a víz és történt a többi esemény is!

És a kiírt dátum előtt két nappal szültem!:)

Szóval igen!Lehetséges!

13. Kata 1977 (válaszként erre: 11. - Mandulacska2)
2011. nov. 22. 18:35

Együtt is leszel!!!!!

A császáros babákat igen elviszik de van ahol oda adják egy kicsit.

A tejtermelés állítólag max 1-2 nap késéssel jön.

12. mandulacska2 (válaszként erre: 9. - Debju)
2011. nov. 22. 18:34
Köszönöm azért.:))
11. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Kata 1977)
2011. nov. 22. 18:33
Remélem. Mindenképp szeretnék együtt lenni a babámmal, császárnál meg később adják csak oda nálunk, mivel intenzívre kerülnék. Ill. azt is hallottam, hogy a tejtermelés is lassabban indul meg császárnál. Meg hát azért a természetes szülés mégis már, nagyobb élmény. Császárnál nálunk rögtön elviszik a babát vizsgálni, nem fektetik mellre, és csak vizsgálat után hozzák vissza a babát.
10. Kata 1977 (válaszként erre: 8. - Mandulacska2)
2011. nov. 22. 18:33

Ez ismerős én cipekedtem,ablakot pucoltam sokat szexeltünk:-),de neki jó volt odabenn:-)

Nem lesz semmi baj,ne stresszelj!!!

9. debju (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2011. nov. 22. 18:32

nem úgy értettem :-), azt tudom. A "még mindig"-re akartam rákérdezni



Nem tudok okosat mondani a helyzetedre, csak azt tudom, hogy vannak babák akik csak szülés közben illeszkednek be, emiatt ne aggódj. A túlhordáshoz nem tudok hozzászólni.

8. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Kata 1977)
2011. nov. 22. 18:31
Köszönöm.:) Remélem, hogym inden ok lesz. Azért is aggódok , mert testvérem oxigénhiánnyal született, a köldökzsinór a nyakán volt, és beteg is. Ezért félek, nehogy a mi babánknak is baja legyen ettől. Sokat mozgok (kutyasétáltatás), aktív vagyok, minden. Mégse indult be még.:((
2011. nov. 22. 18:31

Ne a barátnődre hallgass, mert minden szülés más!!!

Az orovosoknak azért több rutinjuk van!!

6. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Debju)
2011. nov. 22. 18:30
Ja, a méhszáj. tehát hogy teljesen zárt a méhszáj, nem kezdett még el kinyílni. Pedig elvileg ilyenkor már "szeretik", ha nyílik. Barátnőm már elég rendesen ki volt nyílva, amikor indult szülni, hetekkel előtte. Nem is ez az érdekes, csak ez a fent van a baba.
5. Kata 1977 (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2011. nov. 22. 18:29

Ne aggódj nekem a kislányom a 43.k hétre született makk egészségesen.

A másik nekem mind a 4 gyerkőc még a szülés előtt 1 órával is fenn volt,nem "szállt" le a hasam és mind a 4 spontán,simán szültem!

Drukkolok,sok boldogságot:-))

4. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Debju)
2011. nov. 22. 18:29
Hát fogalmam nincs. azt mondja, hogy fent van a baba. Gondolom, hogy még nem ereszkedett le. Nem tudom, hova kell leereszkedni, gondolom a szülőcsatornába.
2011. nov. 22. 18:25
mit jelent a még mindig?
2011. nov. 22. 18:25

Sziasztok. 40+3 napos vagyok. A méhszájam még mindig zárt, és a doki szerint még nagyon fent van a baba. Jövő kedden kell csak bemennem a klinikára, és csak jövő szerdán indítják, akkor már 41+4 napos leszek. Lehet így még természetes úton szülni? Barátnőmnek is fent volt a baba, és ő azt mondja, hogy ez gond, lehet, hogy császár lesz belőle. Én nagyon szeretnék természetes úton szülni.


Ill. másik kérdés. Nem lesz ebből baj, hogy 41+4 naposan indítják csak? félek, nehogy a köldökzsinórral vagy oxigénnel valami gond legyen, hiszen már eleve kicsi a helye.

2011. nov. 22. 18:23
Lehet úgy spontán szülni, hogy a baba még mindig fent van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook