Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet tenni valamit a szülés utáni depresszió elkerülésének érdekében? fórum

Lehet tenni valamit a szülés utáni depresszió elkerülésének érdekében? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
20. Fish
2007. ápr. 26. 01:19

nekem is reszem volt benne nem is kicsit

baromi nehez volt magamtol is feltem, en sporttal kuzdottem le, a felirt feszultsegoldotol csak rosszul lettem, de az is lehet egy megoldas..

19. mylene
2007. ápr. 6. 10:47
Nem szabad bebeszélni magadnak, hogy meg kell felelned másoknak. Nagyon fontos a rendes családi háttér (párod, férjed, szülők, barátok stb.).Próbálj meg kimozdulni hetente egyszer és csak magaddal törödni, foglalkozni. Nálunk a család minden hölgytagja átesett rajta,remélem én leszek a kivétel.
2007. márc. 23. 17:42
Sajnos nekem is részem volt benne. A nők többségénél általába első gyerek szülése után, gondolom én. Menj társaságba az a legjobb, ne idegesítsd magad pl, hogy eleget szopizott e stb... Nekem már az nagy segítség volt amikor barátnőmmel tudtam találkozni, gyerekeket együtt vittük sétálni.
2007. márc. 23. 17:18
Kikell mozdulni ahogy csak lehet ,emberek ,barátok közt lenni ,és nem tör le a depresszió.A bezártság a kisbaba ,és az hogy mostantol mit is kezdünk mindennel ez a gondolat megörjit ,de segiteni lehet rajta ,ha föleg van egy párod ki teljes mértékben segit mindenben ,és van kis idöd magadra is.
16. ipi
2007. márc. 5. 10:31
Hát nekem nem sikerült... a férjem jobban betojt, mint 20 másik együtt véve.... menekült itthonról, alig volt velem, egymást idegesítettük, elutazott tanfolyamra 5 napra, meg hasonlók. Meghalt mindkét nagymamám az első két hónapban, egyik temetésén sem tudtam ott lenni. Mivel főzni nemigen volt időm, hetente kaptam enni anyósomtól, de sokszor éheztem...a tejem sem akart beindulni a tápszertől írtóztam, szóval semmi nem sikerült... Aztán most még mindig el tudom sírni magam mindezen, de már konszolidálódott a helyzet valamelyest, de senki nem vigyáz egy kicsit rá, hogy lagalább egyet csavaroghatnék egyedül a városban. Most 16 hónapos múlt, de még nem sok időt töltöttünk külön... azért tényleg sok program kell, és kicsit lazítani próbálni, meg sokat röhögni a katasztrófálisnak tűnő szitukon... minden jót :)
15. mikormarta (válaszként erre: 14. - Virkó)
2006. nov. 7. 23:35
Igazad van mindenben, szerintem is ez a titok nyitja. Nem kell megfelelned senkinek sem, ne görcsölj! Próbálj ellazulni, hetente néhány órát elszabadulni a baba mellől és a hobbidnak élni, vagy a barátnődhöz elmenni beszélgetni, szaunázni eggyet, stb... Minél jobban stresszeled magad, annál görcsösebb lesz az egész. Nagyon nagy változás egy anyának a szülés. Igazából " gyászolja a terhességét" mondta egy híres pszichiáter és én is így látom.Elválasztódunk a szeretett magzatunktól és el kell temetnünk az érzést, hogy már nem vagyunk kismamák. Boldog pillanat a születés, de egyben valaminek a végét is jelenti. Valahogy benne van az elmúlás, az ősz, mikor minden megváltozik és ez szomorúsággal tölti el az embert. Vannak érzékenyebb nők, ők sajnos nem a sima bébi blues érzést élik meg, hanem sokkal keményebben megjárják a pokol bugyrait. Azt hiszem, aki ezt átélte , tudja, hogy miről beszélek.Nahyon fontos ilyenkor egy megértő társ, aki segít átlendülni ezen a nehéz időszakon.Abban reménykedjetek , hogy elmúlik és nem tart örökké. Kitartást minden depressziós mamának!
14. virkó
2006. nov. 7. 14:27
A szülésem után én jól összevesztem az anyámmal,mert folyton meg akarta mondani mit hogyan csináljak.Megsértődött és néhány hétig hanyagolt.Mivel nagyon kicsi lakásban laktunk,nem igazán örültem a látogatóknak.Szerencsére a legtöbben előre bejelentkeztek,és kb. 1 órát maradtak.Szerintem is fontos,hogy kimozdulj.Amilyen hamar csak lehet el kell menni sétálni.Nekem még 8 zsemle megvásárlása is eseményszámba ment az elején!Nagyon nehéz,de muszály egy kicsit mással is foglalkozni,nem csak a babával.Olvass olyan könyvet vagy újságot ami nem kismamás,találkozz emberekkel(nem csak kismamákkal),néha másra kell bízni a gyereket(elég 1 óra is).Ja,és ami szerintem a legfontosabb:ne akarj tökéletes lenni,az úgyse megy!Ha marad néhány mosatlan tányér,vagy nem tudsz kivasalni minden ruhát,nem sikerül nádszálkarcsúra fogyni,és nem a te babád a legdundibb...attól te még jó anyuka vagy.
2006. okt. 12. 19:59

Le kell épiteni az ilyen embereket Edit 78. Küld ki őket, különben sem illik azt nézni, hogy a kismama mit csinál, főleg ha szoptat.

A depresszió ellen el kell menni a babával sétálni, közösségbe járni, és ha a férj is ráér, hát akkor együtt.

Persze álljon is ki mindig melletted.


Nyisd ki a szád és ne hagyd magad! Csak előszőr rossz, utána már megszokod és nem hagyod, hogy beledumáljanak az életedbe.

12. Edit78
2006. szept. 29. 17:33
én 16 napja szültem. szinte minden nap rajtam van a sírás, de szerintem ez nem depresszió, "csak" a hormonok. de ami igazán kiakaszt, és csak forr bennem a tehetetlen düh, ha az anyósom és/vagy az anyja jönnek. 20 centiről nézik, hogy hogy szoptatok, és biztos kevés a tejem! na ezzel teljesen padlóra tudnak küldeni! még jó, hogy ott van a férjem, szüleim, akik biztatnak ezerrel.
11. mothertiger (válaszként erre: 5. - Zazuka)
2006. szept. 18. 21:46

Na, én erre b@sztam rá...

Anyósom folyton ideállított a létező összes pereputtyával, okoskodtak, nyúzták a gyereket, nyúztak engem, én meg nem szóltam, nem szólhattam semmit a párom miatt. Teljesen bekattantam.

Folyton össze akartam bújni a kisfiammal, szinte egybe akartam "olvadni" vele. Állandóan sírtam, nem akartam enni. Aztán kinyílt a csipám...:DDD

10. DODICA
2006. szept. 16. 07:40

Szerintem megelőzni is lehet!! :)))

Ha minden úgy van a szülés előtt-alatt és utána, ahogy a nő szeretné, akkor nem sok ok van arra, hogy ez a depresszió megjelenjen. Szóval arra akarok kilyukadni, hogy maximálisan illene mindenkinek figyelembe venni a nő igényeit, de a gyakorlat sajna az, hogy mihelyst kibújt a baba, a nő úgy érzi (nem minden ok nélkül!!), róla mindenki megfeledkezik.

2006. szept. 15. 16:01
Nálam kb. másfél év múlva jött elő. Először pszihomókushoz jártam és dilidrazsét szedettek velem, de rájöttem, felesleges pénzkidobás. Azóta tele van a fal keresztszemes képekkel, mert az lett a "munkaterárpiám". Persze a barátnőim is sokat segítettek - ők is kézimunkáznak...
2006. júl. 31. 14:32
Igen lehet. Minél többet kell társaságba menni, vagy a babával vagy a pároddal. Ha csak 1 sétáról vagy csak 1 bevásárlásról van szó, az is segít,h. ne legyél depis.
2006. júl. 7. 22:53
Figyelmdbe ajánlom, Brooke Shields: És hullott az eső című könyvét, ami a szülése utáni depresszióját meséli el. Tanulságos!
2006. júl. 6. 14:42
Hála Istennek nekem ilyen problémám nem volt,de szerintem merjen az ember ki mozdulni beszélgetni.Igy talán el kerülhető.
2006. ápr. 7. 12:29

Igen, lehet tenni.

Ha nem vagy jóban az anyósoddal, apósoddal, akkor ne látogassanak túl sűrűn!

2006. márc. 4. 15:29
Felnőttek társaság fontos.sőt néha merj egyedül vásárolni vagy csak úgy sétálni.
2006. febr. 23. 22:29
Tarsasag, tarsasag, tarsasag! Akar babas, akar babatlan, de egyedul ne ulj a 4 fal kozott.
2. ilda
2006. febr. 23. 15:47
Gyerekkel is ki kell mozdulni otthonról,nagyokat sétálni, vásárolni stb. Ami fontos! nem vagy rosszabb anya azzal ha néha másra bízod a kicsit és a férjeddel kettesben szervezel bármilyen programot.
2006. febr. 23. 09:41
Lehet tenni valamit a szülés utáni depresszió elkerülésének érdekében?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook