Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet sört inni szoptatás alatt? Alkoholost? fórum

Lehet sört inni szoptatás alatt? Alkoholost? (tudásbázis kérdés)


25. 5e48d37001 (válaszként erre: 21. - Ében11)
2009. aug. 20. 14:36

Mit nem hiszel?A mirigyállományt?Ez alkat kérdés,lehet,hogy egy aprób mellű nőnek több teje van,mint egy 90-es E kosarat viselő nőnek.Ez mind a mell mirigyeitől függ.

Amúgy megjegyezném,Nekem szülés után 4 héttel indult be a tejem,mindent elkövettem,vért izzadtam,de sikerült.16 hónapig tudtam adni a kevés tejcsimet.

Igen,az Én melleim is megnőttek a 9 hónap alatt,mégis sokkal nehezebben ment a tejtermelés,mint kismama ismerőseimnek.

2009. aug. 20. 12:41
Én úgy gondolom, hogy a tej mennyisége is genetikai adottságokon múlik igazán. Én soha sem ittam sokat (max 1-1,5 l), sokat idegeskedtem, stresszeltem, 3 hónapos baba mellett is dolgoztam, egyszerre 3 kisgyerekem is volt és mégis mindig tudok jól szoptatni. Teljesen mindegy mit eszek, iszok vagy csinálok. Mindig van bőven tejem, ezért én sose fejtem.
23. Szilvita (válaszként erre: 22. - Ében11)
2009. aug. 20. 11:32
Sőt én most úgy találom, hogy a pici cici még előny is a szoptatásnál, a nagyot fogni kell hogy meg ne fulladjon szegény gyerek. Nyilván nem ettől függ, hogy mennyi teje van az embernek, de lehet gondolom olyan, hogy valakinek tényleg kevesebb a mirigyállománya.
22. ében11 (válaszként erre: 19. - 5e48d37001)
2009. aug. 20. 11:04
amúgy sem értem ezt a mirigy állományt-mert a sógornőmnek picike melle van nekem nagyobb mégis egyformán tudtuk adni a babáinknak az anyatejet.
21. ében11 (válaszként erre: 19. - 5e48d37001)
2009. aug. 20. 11:03

ezt nem hiszem.én napi másfél liter tejet "termeltem".ha többet fejek stb. biztos lehetett volna több is.illetve ha nem pihenek,nem eszem iszom rendesen és idegeskedem biztos sokkal de sokkal kevesebb is lehetett volna.

a stress is sokat számít-reflexről van szó-ha az anya ideges mondjuk, nem lövell be úgy a mell.ezt saját magamon láttam ha kicsit feszültebb voltam nehezen jött le a tej mikor fejtem.szóval összetett a dolog.a női szervezet azért felkészül a 9 hónap alatt a szoptatásra akár ikrekére is.ezért nő meg a mell pl. már a terhesség alatt is.

20. Dócy
2009. aug. 20. 07:18
Én már régen szoptattam, de arra emlékszem, h olyankor volt több tejem, amikor olyan kaját ettem, amire kívántam a folyadékot, nemcsak úgy öntöttem magamba, ha kívánom ha nem,mert attól csak a mellékhelyiséget látogattam többször.
2009. aug. 20. 06:35

Nekem ami segített az egy Karamalz nevű maláta alapú üdítő ital volt.A T...oban lehet kapni az alkoholmentes söröknél.De nem sör.

Hiába írjátok itt so9kan,hogy nem a tejszaporító praktikák a lényegesek,hanem a sok folyadék ,gyakori szoptatás és fejés.

Mindent megteszünk,megtettem.

6liter savmentes ásványvízet ittam/ nap.1.5 óránként szoptattam,utána fejtem,mégis 60 gramnál többet nem igen tudott kiszívni:-(

Sajnos az,hogy ki milyen szinten tudja a saját tejével táplálni a gyermekét az kizárólag a mell mirigyállományától függ.

2009. aug. 20. 04:51
A barna sört mértékkel! tejszaporítónak ajánlják. Én inkább az alkoholmentest választanám.
2009. aug. 19. 23:20
Nálam bevált az alkoholmentes sör!
16. winny
2009. aug. 19. 18:35
Nem:(
2009. aug. 19. 15:33
Nekem az a tapasztalatom, hogy a tejtermelést egyetlen dolog befolyásolja, az, hogy mennyit szoptatsz, és hogy mennyit fejsz. Minél gyakrabban fejed le a maradék tejet etetés után, annál több fog termelődni. Alkoholt nem javasolnám a gyerek miatt. Vannak alkoholmentes sörök is.
14. ében11 (válaszként erre: 10. - Szilvita)
2009. aug. 19. 15:30

nem biztos hogy kiürül mind,és a baba sem egyforma időközönként szopizik.

amúgy nem az alkohol termeli a tejet, hanem amiből készül-gabona.az alkohol max. lazít rajtad és ha nyugottabb az ember akkor is több tej termelődhet.

de sok pihi, folyadék és étel.kevés látogató és lesz elég tej a babának-ezt a nődokim mondta.

13. Szilvita (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. aug. 19. 15:29
Kipróbálom, köszönöm!
2009. aug. 19. 15:28

szia!

én is ittam,de csak az alkohol mentes dreher vált be.annak az íze olyan mint az igazinak mert nem aromából készül hanem utólag vonják ki az alkoholt belőle.és nekem rengeteg tejem lett(1,5l).az is jó hogy az alkohol mentesből megittam egy nap 2 üveggel is az első pár héten + rengeteg folyadék(ásványvíz,leves,macikávé)

én nem ajánlom hogy minden nap igyál alkoholt.

én max.egy hónapban egyszer kétszer ittam meg rendes sört 1-1 dl.

2009. aug. 19. 15:24
Gyümölcslével, folyadékkal u.azt éred el amit a sörrel szeretnél. :) gondolom fokozottab tejtermelést. Nem szokták ajánlani az alkoholos italokat.
2009. aug. 19. 15:23

Bevallom ittam tegnap egy decit, rögtön a szoptatás után, és mára sokkal több a tejem... A borról azt olvastam, hogy az alkohol 3 óra alatt ki is ürül a tejből, vajon a sörrel is ez a helyzet? Mert akkor a következő szoptatásig ki is ürülne az alkohol.

Köszönöm a válaszaitokat.

2009. aug. 19. 15:22
én ittam néha egy -egy üveg sört.Nem árt.
2009. aug. 19. 15:21
Az alkohol semmilyen formában nem ajánlott.Igyál inkább tejtermelődést elősegítő teát,vagy homeopátiás bogyót,de ha sok folyadékot iszol az is segíti.
7. zsugabubus007 (válaszként erre: 3. - Szilvita)
2009. aug. 19. 15:21

Az attól is függ, mennyit és mit iszol.

"kilóra megy"-szokták mondani....de nem hiszem, hogy bármit is megérezne, ha legurítanál egy pohárral!

2009. aug. 19. 15:20
én néha barna sört ittam. Meg maci kávét és rengeteg vizet.
2009. aug. 19. 15:18

Az alkohol semmilyen szinten sem ajánlott.

Én alkoholmentest ittam, mert állítólag több tej lesz tőle, de nálam ez nem vált be.

2009. aug. 19. 15:18

Véleményem szerint nem a sőr jó, hanem az alapanyag.

Sok folyadékkal nem ugyanazt éred el? És akkor nem kell az alkohol miatt aggódni.

2009. aug. 19. 15:17
Sziasztok! Mindenki mást mond, az idősebbek, hogy a sör jó a tejtermelésnek, más meg hogy igyak alkoholmentest (azt utálom). Mennyi idő múlva ürül ki a tejből az alkohol?
2009. aug. 19. 15:16
Azt szokták mondani, hogy termeli a tejet. Én nem ittam, mert nem szeretem:)
2009. aug. 19. 15:16
Lehet sört inni szoptatás alatt? Alkoholost?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook