Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet menni iskolába ha valakinek bárányhimlője van és nem sok rajta a kiütés? fórum

Lehet menni iskolába ha valakinek bárányhimlője van és nem sok rajta a kiütés? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. sajert
2010. dec. 7. 23:18

Épp ma szóltak a bölcsibe, hogy elkezdődött a bárányhimlő terjedése náluk, figyeljem a gyereket. Erre én mondtam, hogy az tuti, hogy a fiam járni fog, ha több gyerek nem is, mivel tavaly karácsonykor túlesett rajta :-)).


Egyébként köhögéssel-orrfolyással kezdődő, hányással-hasmenésben kiteljesedő járvány is van a bölcsiben... Várom hogy karácsonykor milyen betegsége lesz, eddig még egészségesen nem volt karácsonykor :-(.

31. misz
2010. dec. 6. 20:48

Örülök, hogy megoldódott a dolog. :)


Gyors gyógyulást kívánok a Kislányodnak. :)

2010. dec. 6. 10:48
Elmentem a gyerekorvoshoz a lányommal és hála a jó égnek nem bárányhimlők voltak a kiütései.
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 28. - Sajert)
2010. dec. 5. 17:10
Lám ész is van az egészségügyben is:(
28. sajert (válaszként erre: 27. - 5befd1ebc8)
2010. dec. 5. 14:51

Egy kis adalék ehhez:

A férjem is elkapta (pedig volt gyerekkorában bárányhimlős!), de a dokik nem tudták hogy mi baja, mivel nem pöttyökkel kezdődött nála. A háziorvos leküldte a bőrgyógyászatra, hátha bárányhimlő. Na, addigra már jöttek ki a pöttyök rajta, és a férjem ott volt 41 fokos lázzal, iszonyú fejfájással. Szóltam az asszisztenciának, hogy bárányhimlős-gyanús a férjem, nem tudnák-e hamarabb behívni, vagy csak valahogy elkülöníteni: a válasz, várja ki a sorát. 1,5 órát(!!) ültünk, és szóltunk a betegeknek, hogy ha lehet üljenek minél messzebb, mivel lehet hogy bárányhimlős... Január eleje volt, még ki se tudtunk ülni :-(.

27. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 25. - Sajert)
2010. dec. 2. 06:53
nálunk csak egy váró van,de hívtak azonnal nem vártunk...egyébként az én fiam ott szedte össze a váróteremben előtte:(((
2010. dec. 1. 21:35
Nem!
25. sajert (válaszként erre: 24. - 5befd1ebc8)
2010. dec. 1. 21:22
Így igaz. Én először felhívtam a rendelőt (mivel ráadásul karácsony előtt volt), hogy valami kiütések vannak a gyereken, mit csináljak. Egyből kérdezték, hogy van-e a fejbőrén, és mivel válaszom igen volt, ezért már a fertőző váróba kellett bemenni, és szinte rögtön minket hívtak.
24. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 9. - Cservenák Vali)
2010. dec. 1. 17:32

ne hülyéskedj már,fertőző!!!!a dokinéni azt is megköszönte hogy beszóltam telefonon mielőtt mentünk hogy szerintem bárányhimlő,és nem fertőztem végig a váróteremben egy csapat gyereket!!!nagyfokú felelőtlenség a szülő részéről ha engedi a gyereket úgy suliba.....

Másrészt nem kell szórakozni vele mert vannak akinél szövődmények is kialakulhatnak!!

2010. dec. 1. 16:25

Ez komoly?

Gondolom te sem örülnél,ha más gyerek fertőzné meg a tiedet,mondván nem volt rajta sok kiütés....

2010. dec. 1. 16:05
semmiképp!!!!
2010. dec. 1. 14:37
NEM!!!
2010. dec. 1. 10:26
Szerintem, ne vidd iskolába.
19. tündér74 (válaszként erre: 9. - Cservenák Vali)
2010. dec. 1. 10:15
Ez nem is lehet kérdés. Egyértelműen nem szabad vinni egy fertőző beteg gyereket és ez minden fertőző betegségre vonatkozik.
18. laszlozsu (válaszként erre: 17. - Misz)
2010. dec. 1. 07:52
Így igaz.
17. misz
2010. dec. 1. 07:30

Semmi esetre se menjen bárányhimlős gyerek az iskolába!

Először is a gyereknek is az az érdeke, hogy melegben, nyugodtan kigyógyuljon ebből a betegségből.

Másodszor az osztálytársait nem kéne megfertőzni. Én szülőként iszonyú felelőtlenségnek tartanám, tanító néniként meg azonnal hazaküldeném a beteg gyereket.

Harmadszor pedig lehet az osztálytársaknak pici testvére, kismama anyukája, akik komoly veszélybe kerülhetnek, ha a te gyereked megfertőzi az övéket.

2010. nov. 30. 23:43

inkább ne...

hacsak már nem leszáradóban van...mert akkor már nem fertőz..

15. sajert
2010. nov. 30. 23:24

remélem nem


A többi véleményemet inkább nem írom le...

14. 8ef78160df (válaszként erre: 12. - Katinkaboszi)
2010. nov. 30. 23:09
Tudom, hogy a legtöbb embernek azok látszanak meg amit elvakarta, de nekem pont azok látszanak, amit nem vakartam el.
13. homern
2010. nov. 30. 22:45

Igen,így van.Rajtam 3! db pötty volt,mégis úgy kezeltek,mint az összes többi bárányhimlős gyereket.Természetesen nem mehettem sehova.

Szerintem a többi szülő igencsak haragudna,ha elengednéd suliba!

12. Katinkaboszi (válaszként erre: 9. - Cservenák Vali)
2010. nov. 30. 22:44

nézd meg a hasát, ha az is pöttyös, akkor ne engedd iskolába, sőt melegben kell maradjon, hogy hamarabb kijöjjenek a pöttyök. Ez néha lázzal is jár, ami legyengíti a szivet.

Ne engedd iskolába, bárki, bármit mond is, még ha az kellemesebb vélemény lenne és közelebbi a Tiédhez.


Vakarózni ne engedd, mert megmarad a helye a kilyukadt himlőnek :(

2010. nov. 30. 22:41
Én emlékszem amikor bárányhimlős voltam még 20 évvel ezelőtt, akkor sem én sem a húgom nem ment iskolába, sőt senki sem az egész osztályból, aki elkapta.
10. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Cservenák Vali)
2010. nov. 30. 22:41

semmiképpen!!!!


nem minden gyereknek van mostanában himlő elleni oltása, így azokat lefertőzheti.

nem a pötty számától függ, hogy lehet-e menni, vagy nem.

Ez egy fertőző betegség, tehát semmiképpen.

Nem olyan gyors a lefolyása mint egy torokgyuszinak, és kellemetlenebbek a tünetei is.

2010. nov. 30. 22:40
A lányom 12 éves és ugynéz ki,hogy bárányhimlős kezd lenni. De még nem tudom pontosan csak nagyon hasonlítanak a pöttyök.Lehet menni iskolába azért. Nem kap ugysem semmit csal mentolos hintőporral kell kezelni a hólygocskákat. Szeretném ha minnél többen hozzászólnának azok az anyukák akiknek a gyerekeik iskolás korban kapták meg a bárányhimlőt.
8. bige
2010. nov. 30. 22:40
hogy lehetne már? fertőző betegség!!!
2010. nov. 30. 22:39

nem, bár már nem fertőző ilyenkor, de a gyógyuláshoz melegben kell lennie.

Valószínű, hogy később jön rajta több kiütés is.

2010. nov. 30. 22:39
Míg hólyagok vannak rajta, és nem pörkök, addig fertőz. A gyerekorvosnak kell eldönteni, mikortól mehet közösségbe. Csakis akkor, ha ő azt mondja, hogy már nem fertőz.
5. bige
2010. nov. 30. 22:39
lehetni lehet, ( mert képes rá ) csak nem illik
2010. nov. 30. 22:37
remélem nem
2010. nov. 30. 22:37
nem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook