Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet hogy velem van a baj? Mindenki azt mondja elhunyt szerettünk lelke velünk marad... fórum

Lehet hogy velem van a baj? Mindenki azt mondja elhunyt szerettünk lelke velünk marad... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. febr. 20. 16:57

Nekem is nem rég halt meg anyukám, és igazából utána jöttem rá valóban, hogy halál után semmi sincs, semmi. Viszont az ember ilyenkor olyan lelkiállapotban van, hogy bizony kiéleződik apró neszekre is, és azt képzelni, hogy az elhunyt szerette kopog az ablakon... pl.

Álomról pedig csak annyit, hogy azt mondják, hogy mikor sikerült igazán elengedni az elhunytat akkor álmodunk vele. De sajnos az is csak álom, az "agyszüleményünk".

22. katerika (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2011. febr. 20. 16:51
sziasztok, sokszor ez a vizionizálás drasztikussá válhat...,el kell engedni a hozzátartozot ha el ment egy szebb világba, mert ha nem neki is kellemetlen lehet és azt hallottam hogy egy idö után kisérteni fog...
21. Binky
2011. febr. 20. 16:48

Szerintem ez egyszerü képzelgés, sok esetben valami ezobuzi marhaság, már ne sértödjön meg senki...

Az tény, hogy a szerettünktöl tanultak, a velük megélt közös emlékek részeinket képezik, pl. ha a nagymamája valakinek szeretett egy bizonyos szófordulatot, önkéntelenül is elkezdjük használni etc.

A többi csak képzelgés, így könnyebb elereszteni a halott hozzátartozóinkat. Senki nem fog az asztalnál ülni, mint Magdi anyus.

2011. febr. 20. 16:48

A lélek nem. Csak az emlék.

Mert a lélek megfoghatatlan és halhatatlan,

és emlékek is.

19. mese (válaszként erre: 18. - Spinneli)
2011. febr. 20. 16:46

ez valós jelenség. entitás.ha képzelegne az illető, akkor elég súlyos pszichés problémái lennének, amit e gyász képtelen kiváltani.a képzelgés, és a kényszer képzet, teljesen más jellegű, és nagyon extrém, ritka eset, igen súlyos betegeknél fordul csak elő, de ezen betegek többsége intézetben van.

és egy ilyen jelegű dolog, nem jön egyik napról a másikra, ezt egy több éves, igen súlyos kórkép el hogy megelőzze. Magyarán kizárt a képzelgés lehetősége.

18. spinneli (válaszként erre: 11. - Mese)
2011. febr. 20. 16:39
szerintem képzelgés lehet, de az adott delikvens természetsen valósnak éli meg.
17. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Mese)
2011. febr. 20. 16:28
gyorsabb voltál:D
16. mese (válaszként erre: 12. - Sookie)
2011. febr. 20. 16:27
igen, ez így van. de a fórum kiírója ez esetben örülhet, hogy nem tapasztalaj ezt, ami azt jelenti, a szerette tovább tudott lépni.
15. mese (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2011. febr. 20. 16:26
egyet értek:)
14. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Mézecske74)
2011. febr. 20. 16:26

Inkább arra gondolj, hogy soha nem felejted el, hogy mindig veled marad a gondolataidban.

Így marad az elhunyt szerettünk lelke velünk, bennünk marad.

13. Megara112 (válaszként erre: 1. - Mézecske74)
2011. febr. 20. 16:26

Ha nincs elintézetlen dolga a világon, nem marad itt a lelke. És ahogy írod: "..távozott el egy szebb és jobb helyre."

Ennek így is kell lennie szerintem.


Nekem sem él már az Anyukám, én sem éreztem a jelenlétét miután meghalt.

12. Sookie (válaszként erre: 6. - Mese)
2011. febr. 20. 16:25

Állítólag ha egy bizonyos ideig vki nem tudja elengedni lelkiekben az elhunytat, az nem tud továbblépni...


Sajnos az a baj, h ez nem megy parancsszóra valakinél.

11. mese (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2011. febr. 20. 16:25
pontosan.de nem jelenti azt, hogy képzelegne.
10. spinneli (válaszként erre: 6. - Mese)
2011. febr. 20. 16:24
szerintem aki ilyen jelenéseket vél tapasztalni, az nem tudja elengedni a hozzátartozóját, ezért vizionál.
9. mese (válaszként erre: 4. - Huldra)
2011. febr. 20. 16:24
ennek nincs metaforikus jelensége.itt egy bizonyos jelenség lett felhozva. az hogy emlékeinkben ott él, teljesen más lapra tartozik.
2011. febr. 20. 16:24
Azt hiszem, hogy az elhunyt szeretteinknek nem az a "dolguk", hogy itt maradjanak. Szerintem örülni kell neki, hogy nem érezzük a jelenlétüket, mert ez azt jelenti, hogy tovább tudtak menni.
2011. febr. 20. 16:23
Nekem sincs semmi jel, csak álmodni szoktam az elhunyt hozzátartozóimmal, de abból sem tudok kibogozni olyan dolgot, ami segítségemre lenne. Pedig ha élnének, segítségemre lennének nagyon is, mint életükben.
6. mese (válaszként erre: 1. - Mézecske74)
2011. febr. 20. 16:22
annak örülj!valóban vannak ilyen tapasztalások, amit említettél, de ez nem jelenti azt, hogy ezt mindenkinek meg kell tapasztalnia. meg amúgy is, ez nagyon sok mindentől függ. Ne akard, hogy érezd a jelenlétét, mert az a szerettednek korántsem jó. azt jeleni, nem tud elszakadni. és ezt ne akard. Örülj neki, hogy nem tapasztalsz ilyet.
2011. febr. 20. 16:22

Az én édesapám január 6.-án halt meg.

Én se kapok semmiféle jelet tőle,sőt mégcsak álmodni sem álmodtam vele azóta sem:(

2011. febr. 20. 16:22
Metaforaként is lehet értelmezni: amíg emlékezünk rá, velünk van, szívünkben él.
3. Sookie (válaszként erre: 1. - Mézecske74)
2011. febr. 20. 16:20
Én is hiába vártam a Mamát... :( S azóta is...
2011. febr. 20. 16:20
Nem hiszem, hogy ez törvényszerű...én speciel még nem is hallottam arról, hogy bárkinek ilyen formában maradt volna a hozzátartozója.
2011. febr. 20. 16:17

Nem tudom hogy miért én nem látom ennek semmiféle jelét:(

Állítólag van aki árnyakat,testeket lát,érez dolgokat...Nekem édesapám akit nagyon szerettem év elején távozott el egy szebb jobb helyre.

De én hiába várom,semmi jelét nem tapasztalom annak hogy közöttünk lenne a lelke:(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook