Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet hogy berepedt / eltörött az orrom.. érdemes orvoshoz fordulni? fórum

Lehet hogy berepedt / eltörött az orrom.. érdemes orvoshoz fordulni? (tudásbázis kérdés)


2020. júl. 12. 13:16
Nem tudom, neked fáj.
2020. júl. 10. 21:23

Nekem nem dagadt be és nem kékült be az orrom, amikor eltört, szimplán vérzett.


Hógolyóztunk és, ahogy futottam, mindig hátra néztem, hogy repül e a hógolyó, egyszer, egy ilyen hátranézés után ott volt a zsuk (kis teherautó) és neki rohantam arccal.


Ömlött a vér az orromból, így hóval jegeltük. Nem mentem dokihoz, mert nem gondoltam, hogy történt bármi.


Majd kb. 25 évvel később, egy gégész azt mondta, hogy el volt törve az orra, ugye? Én meg csak lestem, mert nem tudtam róla, aztán eszembe jutott a hógolyózás:DDDD


Tehát, ha nem érzed úgy, akkor ne menj orvoshoz. Nekem magától összeforrt, nem lett görbe, stb.

7. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 10. 18:00
A gyerekemnek volt már eltörve az orra,az bizony bedagadt,és bekékült,voltunk kórházban,megröntgenezték,azt mondták ne fújja,meg ne szivogassa, hideget raktunk rá,ennyi,ha eltört tuti bekékül,meg bedagad.
2020. júl. 10. 17:49

Egyszer párom nyomogatta a pattanásom a fülem mögött, mivel imád kurkászni. 😁

Csakhogy lecsúszott az ujja ahogy megrántottam a fejem. Utána egy fél évig én voltam a legérdekesebb anyuka a játszótéren. Kattogott a fülem ahogy huzogattam a fülcimpámat. 😁 A gyerekek imádták! 😄

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Babyapocakban)
2020. júl. 10. 17:33

Orvos az orr törését esetleg megigazítja, és rögzítik is valahogyan.

A porccal szerintem sem lehet mit tenni.

[link]


[link]


Ha zavaró, akkor orr-fül-gégésznek megmutathatod, a porcos dolgokkal ő foglalkozik.

2020. júl. 10. 17:18
Ha nem dagadt fel, akkor nagy valószínűséggel nem tört el, csak megzúztad. Barátnőmnek tört el orra és a kétszeresére dagadt, ebből gondolom, nem vagyok orvos.
2020. júl. 10. 17:06
Nyugodjal le, attol megnyugszol 😁
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 10. 17:02

Igyál meg valamit, amit szeretsz.

Az se használ az orrodnak, de legalább jól tud esni.

2020. júl. 10. 17:00
Nagy dolog nem történt, ahogy jöttem haza elestem és bevertem az orrnyergem. Külsőleg egy mm-es pont látszik ami vérzett (ugye a külső behatás) és egyéb dolog nem látszik gondolok itt arra hogy kívülről nincs eldeformálódva, nem vérzett és nincs is feldagadva. Egyszerűen csak fáj és ha enyhén mozgatom a bőrt azon az oldalon ahol beütöttem enyhén “ropogós “ kattogós hangot hallok innen gondolom hogy esetleg a porc sérült. Orvoshoz azért nem mentem el mert ha tényleges törés is van nem nagyon tudnak ezzel mit kezdeni max hogy összeforr, de mondom külsőleg semmi nyoma nem vérzett stb. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook