Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet, hogy allergiás a csípésre? fórum

Lehet, hogy allergiás a csípésre? (tudásbázis kérdés)


16. hunoka
2013. jún. 20. 18:24
Azért köszönöm :)
2013. jún. 20. 16:51
Nem kell tovább találgatnunk.
14. hunoka
2013. jún. 20. 14:03
Csalánkiütés nyert.
13. ibszi
2013. jún. 20. 08:03

Kétféle melegkiütés létezik. A klasszikus Miliaria cristallina víztiszta telített áttetsző folyadékkal. Az egyes buborékok gombostű nagyságúak és szorosan egymás mellett nagyobb területet borítanak be és nem gyulladtak. Megtalálhatóak a derékon, a hónaljban, a vállakon, a háton, a dekoltázson és a hajlatokban. Ha erősebben lemossuk, a buborékok kipukkadnak és a pórusok újból szellőznek.


A Miliaria rubra feltűnőbb, mert piros és a vakarózás hatására a helyzet még tovább romlik. A bőr viszket, be van dagadva, esetlegesen fáj is. Ez nyomás, vakarás hatására nem tűnik el, hanem tovább romlik a helyzet.

12. töprengő (válaszként erre: 9. - Hunoka)
2013. jún. 20. 08:02

Apró piros pattanásnak látszó, és sok van / szokott lenni.

Doki megmondja.

11. ibszi
2013. jún. 20. 08:01

A melegkiütés, más néven Miliaria az izzadságmirigyek elzáródásával létrejövő gyulladás, amelynél szerepet játszik a magas hőmérséklet és a párás levegő.


Leggyakrabban csecsemőknél és kisgyermekeknél jelentkezik, ha ruházatuk túl meleg és kevéssé szellőzik, a gyerek teste hamar befülled, eltömődnek az izzadságmirigyek. Ehhez hozzájárul, hogy a meleg párás környezetben hamar megjelennek a baktériumok. Természetesen a szülő a legjobbat szeretné, de a kicsik még nem tudnak megszabadulni a túl meleg ruhától, esetleg szólni. Hiába nyűgös a gyerek, nehéz felismerni, hogy a meleg ruha az oka.



Tovább is van: Melegkiütés [link]

10. töprengő (válaszként erre: 5. - Töprengő)
2013. jún. 20. 08:00

Kiegészítem.

Citromos szegfűszeget a szobába egy tányérra tedd, elűzi a szunyogot..

Másfél hónapos baba még nem szokott gyümölcsöt enni, tudom.

( max valódi alma reszelve, és a leve, már 4 hetesen ajánlotta a védőnő )

Melegkiütés is lehet, hisz 37 °c fok van kint. Lakásban is meleg van.

Ilyenkor egy rongypelenka elég betakarni. Vagy vékony flanel hálózsák, takaró nélkül.

Sok éve mikor az én lányom volt kicsi ( igaz közel 1 éves ), akkor csak ezzel takartam be, egy nagymérteű pelus.

2013. jún. 20. 07:42
Melegkiütés az milyen? Hogy néz ki?
2013. jún. 20. 07:41
Nem kap gyümölcsöt, anyatejes baba.
2013. jún. 20. 07:29

Melegkiutes?

Masfel honapos meg nemigen himlos;

milyen gyumolcsot kap?

2013. jún. 20. 06:53
Mindenképp viszem délután orvoshoz, csak gondoltam megkérdezem, hátha valakinél volt ilyen.
2013. jún. 20. 06:41

Orvos mindenképp, de ez a gyümi biztosan nem tesz kárt neki.

Bárányhimlő is lehet, de az holyagos, úgy emlékszem.

2013. jún. 20. 06:31

himlőre nem gondoltál még?


Mindenképpen vidd el orvoshoz, szakember hadd mondjon róla véleményt, itt látatlanban senki nem mondhat biztosat.

2013. jún. 20. 06:28

Mivel kend, azt nem tudom ( akkor mé írkálsz ;) )

Fogj ciromot, vágd félbe, és tűzdelj bele / tele szegfűszeget / gel. Talán elúzöd ezzel.

Van még néhány olcsó csapda, amit a kiürült ásványvizes flakonból lehet készíteni...

2013. jún. 20. 06:27
orvoshoz vidd,lehet mástól van
2013. jún. 20. 06:12
Másfél hónapos kisfiamon szúnyogcsípés szerű foltok jelentek meg. Arcán, kezein, mellkasán, térdén. Bekenem Sudocream-el, fél óra múlva szinte eltűnik a folt, de kicsit később másutt előjön. Viszket neki, mert próbálja vakarni. Lehet, hogy allergiás a csípésre? Tiszta piros foltos szinte az egész teste. Hogyan kezeljem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook