Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehet hinni azoknak az embereknek akik itt segitséget kérnek, fórum

Lehet hinni azoknak az embereknek akik itt segitséget kérnek, (beszélgetős fórum)


2010. jún. 30. 10:05

Én nemtom lehet-e hinni nekik, de amikor a családom igazán rászoruló volt (minden túlzás nélkül) akkor nem tellett volna internet előfizetésre. De még az ütött kopott összetákolt számítógépet sem tudtuk üzembe helyezni mert nem volt áram a házban!


Rászorultság és rászorultság között nagy különbség van. Nekem nem az a rászorultság amikor nem tudok új ruhákat venni, hanem amikor már az alap dolgok (kaja, áram, fűtés, víz is hiányoznak).


Ekkor kegyelemből ingyen netezhettünk a városi könyvtárból (neeem, akkor nem az adatlapomon megjelölt településen éltem, hanem az ország másik felén), de soha-soha nem kértem vadidegen emberektől alamizsnát, minden falatért megdolgoztunk. Szívességért vagy komoly munkáért fogadtam el mindent (pénzt meg főleg). És kikerültünk belőle.

25. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 24. - Niroli)
2010. ápr. 25. 07:47
Úgy legyen!
24. niroli (válaszként erre: 23. - 9bbaa658f2)
2010. ápr. 24. 21:17
sajnos!... - de mindenki vissza kapja a sorstól, amit ártott embertársainak!...
23. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 22. - Niroli)
2010. ápr. 24. 20:46
Hát igen,de néha csak sikerül nekik.
22. niroli
2010. ápr. 24. 20:41
az ilyeneket nagy ívben kerülni kell!...
21. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 20. - 9bbaa658f2)
2010. ápr. 24. 17:05
Azért nem semmi emberek vannak.
2010. ápr. 24. 09:38
Hát én csalódtam,engem is átvertek,elég csúnyán:Most meg meghívott a netlogra,legyek a barátja.Hát erre már nem tudok mit mondani.
19. niroli
2010. ápr. 23. 13:37
attól függ, milyen segítség!... ha már "koldulásba" megy át biztos kamuzik... -de ez is maffia, és elég szomorú, hogy mások nyomorát kihasználva vannak emberek akik jól élnek...
2010. ápr. 22. 21:08

Én nemhiszek az ilyen segítség kérőknek.

Volt már hogy adtam amit kértek, ruha, játék, könyvek, még a postaköltséget is áltam.... Köszönetet sem kaptam érte!!!

Az exp...en szoktam ezt azt hírdetni.... ott is irogatnak hogy elfogadna ingyen, mert ez sincs az sincs a végrahajtó jön, és egyedűl nevelem, albérlet............ Duma!! Ilyenkor megkérdezném akkor minek netezel??? Arra telik B+? :-(

17. kefekötőke (válaszként erre: 16. - Kefekötőke)
2010. ápr. 21. 22:37
Bocs a gépelési hibákért.
16. kefekötőke (válaszként erre: 9. - Egérhajszoló)
2010. ápr. 21. 22:34

Igen.

Volt a hét elején aki élelmet kért,az érdekes számomra az volt,hogy nem személyesen,hanem valaki,a nevére nem emlékszem,de az adatlapja szerint ajkai 36 éves kicsit molett hölgy.

Én tőle, a topicindítótól,aki nem a rászorult kérdeztem mindjárt az elején :megkérték,hogy beszéljen,rokona,ismerőse az éhező?

Talán a 6. HSZ.tulajdonosa (ha jól emlékszem holdleány??) rám is köszönt ,mint ismerősre,aki mindenhol ott terem ahol segítségkérés van,és mindig kiderítek valamit.

Mondom:remélem itt nem fog semmi kiderülni,de azért a végére fogok járni itt is a történetnek.

Aztán jó sokáig nem szóltam hozzá,csak figyeltem hogy alakul a párbeszéd ami inkább a fórumozók egymás közti pro/kontrája volt.Többen követelték ,jó lenne ha már az érintat is szólna valamit mert addig egy szót sem szólt ,de még a topicindító sem.

Egyszer csak bekapcsolódott az úgynevezett sz..ban lévő,és hamar elszabadult a pokol.

Kérdéseket kapott szinte az egész Európából Zürichtől Göteborgig.Nem volt rosszindulatú egyik sem csak kérdések voltak mégis a falujába 2 kiflt hogyan képzeli a szállítást,stb.

A válaszok ellentmondásosak voltak ,és nem életszerűek.Pl.többen megkérdezték a net havidíja meg a számítógép amin kér hány kg kenyér ára lenne?

Egyik válasza éjjel 23 óra körül :most a barátnőm kölcsön laptopjáról mobil internettel írok.

Ezek voltak a "csak bántást kaptam"

Másnap 12 körül írtam néhány mondatot ,14 óra körül néztem van e reagálálás.


Minden HSZ eltünt,az egész téma eltünt,de még a megbántott is eltünt

"nunuka már nem tagja a hoxának"

Mivel ilyen név nem létezik azért írtam ide a nevet.

Nem ő volt az egyetlen akit sikreült lebeszélnem a neten való "segítségkérsről"

Van másik 2 megtörtént eset is még emlékszem rá nagyon elgondolkodtató HSZ.t tudnék idemásolni.

Biztos mosolygnátok.

Ettől függetlenül még létezhet és van is sok igazi bajba került aki minden segítséget megérdemel.



Még emlékszem,mert hozzászóltam azonnal atopic indításakor.De nem is személye

2010. ápr. 21. 22:31

lehet-van aki rászorul van aki nem.

Miután olyan emberekről beszélünk, akik nem állnak az érdekérvényesítés csúcsán (nem véletlen jutottak ebbe a helyzetbe) nem bírják, ha a többiek az egyébként jogos bizalmatlanságukkal kikezdik őket-és ezért torkollik félreértésbe, veszekedésbe a legtöbb segítséget kérő topik.

Túl sok értelmét a segítségkérésnek ebbe a közegbe így nem is látom.

2010. ápr. 21. 22:29

Bocsánat ha kicsit pesszimista vagyok!

Nem akarok bántani senkit!

De szerintem sokszor túl vannak reagálva dolgok amikkel ide jönnek segítséget kérni!

Pl.: Öngyilkos forum!

Úgy gondolom, ha öngyilkos akar valaki lenni az nem a neten fogja reklámozni!

Szóval vannak sokan akik rászorulnak a segítségre és szívesen segit is az ember, de vannak akik csak szorakoznak!

Remélem senki nem veszi kötekedésnek a véleményem!

További kellemes forumozást

13. agnesss0129 (válaszként erre: 11. - Tamianyu)
2010. ápr. 21. 22:24
Igazad van,megértelek.Sajnos eléggé bizalmatlan lettem én is az emberekkel szemben.Legfőbb oka alapítványnál dolgoztam 9évig.Sok mindent tapasztaltam.Itt nem az igazán rászorultakra gondolok.Vagy ott vannak a gyülekezetek stb.Akit ismerek,ha tudok rajta segíteni bár mikor,de itt is vannak olyanok,hogy naplót irnak e.mailt küldözgetnek,siránkoznak,és talán semmi sem igaz belőle.esetleg egy alkoholista pár a másik fél aki lusta dolgozni.
12. agnesss0129 (válaszként erre: 8. - Egérhajszoló)
2010. ápr. 21. 22:16

Én nem ezt írtam,de sok a visszaélés sajnos,és az emberek ebből indulnak ki,és ha rá is van utalva valaki a segítségre sajna a sok átverés után elgondolkoznak,hogy jól teszik-e ha segítenek,vajon oda megy-e a segítség ahol tényleg elkelne.

Megalázni,vájkálni persze,hogy nem kéne senkit pláne ismeretlenül.Ha nem akar vagy nem tud ne tegye,de ennyi és itt kéne egy vonalat húzni.

De ez csak az én véleményem...

11. Tamianyu (válaszként erre: 3. - Agnesss0129)
2010. ápr. 21. 21:18
Én sajnos veled értek egyet.És habár még soha semminket nem adtam el,mindent amit a háztartásban kicseréltünk újra,ruhákat játékokat babakocsit bébihordozót...stb.. én mindenünket úgy ajándékozom ajándékoztam el,de mindig olyannak akinek ismerem magam is a körülményeit,és tudom valóban rászorul.Lehet,hogy sokan nem tartják ezt szép dolognak,de nem segítenék ismeretlenül,amikor nem lehetek biztos abban,hogy valóban rászorul az aki segítséget kér.A szélhámosok tudnak legjobban hatni a jóérzésű emberekre,ők tudják a legjobban "eladni"magukat.Csaptak már be engem is,volt,hogy egy síró rívó panaszkodó környékbeli anyuka akit elhagyott 3 gyerekkel a férje egy másikért,és állítólag a gyerekeimnek enni sem tudott adni..stb...Szóval jól bevásároltam nekik,odaadtam egy csomó mindenünket,még olyan dolgokat is amiket nekem azután meg kellett újra vennem a gyerekeknek,és mit ad Isten,amikor találkoztunk épen akkor dicsekedett a barátnőmnek,hogy hol vett leárazva adidas cipőt magának,hogy vissza fogadta a férjét és mennek wellneszezni...stb.És pár hónap múlva volt pofája ismét előttem siránkozni.Na ne tudjátok meg hová küldtem.Van aki ezt itt a neten teszi,itt kuncsorog,kap ezt-azt,annyival is könnyebb neki.De igazából nem rászorult.De ezt így ismeretlenül nem lehet eldönteni.És szerintem aki igazán rászorul,az nem is ilyen oldalakon kér segítséget.
2010. ápr. 21. 21:16

Én már többször kértem segítséget, igaz sosem magamnak.

Szerintem egyszerű a dolog: akinek valóban segítségre van szüksége, az tudja és HAJLANDÓ ezt bizonyítani annak aki segíteni akar neki.

(pl. egy kismama gyerekcuccokat kért rossz körülményeire hivatkozva, és azt mondta el lehet menni megnézni a 30 nm-es lakásukat.

Ha valaki csak kamuzik, azt le lehet buktatni.

De valóban nem kell bántani azt aki segítséget kér, de a segítségkérőnek is meg kell érteni, hogy a többség bizonyítékot akar hogy valóban jó helyre megy a felajánlása.

9. egérhajszoló (válaszként erre: 7. - Vikianya)
2010. ápr. 21. 21:09
élelmet kért
8. egérhajszoló (válaszként erre: 3. - Agnesss0129)
2010. ápr. 21. 21:08
ez így van.De szerinted ismeretlenül meglehet alázni és matatni vájkálni az életébe?
2010. ápr. 21. 21:08
milyen segítség kérés? Anyagi, lelki?
2010. ápr. 21. 21:08
sajnos megoszlik, ez a tapasztalatom...hozott össze a sors már nagy kamugéppel is, de komolyan segítséget kérő emberrel is...
5. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 1. - Egérhajszoló)
2010. ápr. 21. 21:07
Van olyan aki visszaél a mások bizalmával,sajnos.Ezért nehéz eldönteni ki van igazán bajban.
2010. ápr. 21. 21:05
halottam egy barátnőmtől hogy volt itt egy édesanya aki segitséget kért és csak bántást kapott.Szerintem mindenki szive joga miután elolvasta a kérését hogy segit avagy sem de senki sem törhet felette pálcát.
2010. ápr. 21. 21:03
Biztos,hogy van olyan akinek igazi próblémái vannak és arra kér segítséget.De az sem kevés aki szélhámoskodik,próbálkozik ,játszik az emberek jóhiszeműségével.
2010. ápr. 21. 21:03
IGEN!!!!lehet hinni nekik.nem csak szórakozásból irkálnak ide
2010. ápr. 21. 21:01
szerintem igen mert ha már ide ir akkor lehetnek valódiak a problémái

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook