Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet hinni a mini mikroszkópban, amely a peteérés idejét mutatja? fórum

Lehet hinni a mini mikroszkópban, amely a peteérés idejét mutatja? (tudásbázis kérdés)


28. pidiko
2010. szept. 7. 22:37

Sziasztok!

Nekem is van pg/53-mam de nekem sem igazán akar működni lehet valamit nem csinálok jól de nekem múlt hónapban már pecsételő vérzésnél is páfrányokat mutatott. Egyébként hőmérőzöm is és múlt hónapban vettem ovu tesztet is a hőm és az ovu teszt ugyanazt mutatta de a pg nem.Szóval én inkább a tesztnek és a hőnek hiszek nálam nem igazán vált be.

2010. júl. 4. 11:40
Az én orvosom azt mondta, hogy ez a legmegbízhatóbb, ha akarom tudni mikor van peteérésem!
26. ViviN
2009. jún. 26. 21:30
Én nem értem, érzem a pé-t és mégis csak amőbákat látok! Mennyi nyál kell rá, sok vagy kevés? Mert ugye azt sehol nem írja!
2009. ápr. 13. 11:33
Nekem bevállt!És ami fő, kiderült, hogy nem középodőben van peteérésem, és sincs minden hónapban.A hőgörbém sosem mutatott egyértelmű értéákelhető képet, viszont a pg nagyon jó!
2009. ápr. 2. 19:12

Nekem is van ilyenem. 2 hónapig nem mutatott semmi páfrányt :( Idáig! Hétvégén bepáfrányosodtam.

Az mondja, hogy hülyeség ez, akineknincs peteérése...

Mint kiderült nekem sem volt, és amúgy sincs minden hónapban peteérés.


Aki sokáig nem lát benne páfrányt, az mennyen el dokihoz, mert lehet nincs PÉ.

23. tafonta (válaszként erre: 22. - Moncsa78)
2008. júl. 7. 15:25

Hüvelyből elég macerás, mert a mintát elvileg a méhszájtól kell venni. Ha nem tudod jól levenni a mintát, akkor nem a valós eredményt látod. Ezért egyszerűbb nyálbó. Persze benne van a használati utasításban, hogy nyálminta vétele előtt legalább fél órával már ne együnk-igyunk. Meg kell tanulni az ábrák értékelését. Ehhez szerintem szükséges az is, hogy egyidejűleg figyeljük a hüvelyváladékot és az ébredési hőmérsékletet is. A hőmérsékleti görbe is tud rafinált lenni, azon is sok múlhat! Nálam pl. a középidős hőmérsékleti emelkedés fokozatos volt, nem egyik napról a másikra érte el a platót. Mikor elkezdett emelkedni belehúztunk, utána egy-két nap szünet jött, de mire rájöttem, hogy bizony éppen akkor kell bevetnünk magunkat, addigra eltelt 8 hónap. Végül is összejött! :) A második és harmadik gyereknél már rutinosabb voltam, a harmadiknál szinte már magamtól ráéreztem a termékeny napra!

Remélem beszámolóm sokaknak segít! :)

2008. jún. 16. 20:54
nyálból nekem is sokszor mutatott pozitiv eredményt, valótalnul, mert amikor hüvelyi nyálkából csináltam utána az nem mutatott semmit. És nem is éreztem semmit.
21. Vica79
2008. jún. 15. 18:53

Szerintem nagyon jó a mikroszkóp. Nekem amióta menstruálok, rendszertelen a vérzésem (ha nem szedek fogamzásgátlót), így valami alapján néznem kell a pÉ-t. zért kezdtem el hőmérőzni és mikroszkóppal vizsgálódni. (Hőmérőzésre a ciklus pont hut használom, hőmérséklet magyarázatra pedig a 2. hozzászólásban említett oldalt).

Pár hónapja abbahagytam a gyogyót, hogy készüljek a babócára. Erre mire kiürült a hormon a szervezetemből (a javasolt 3-4 hónap), nem akart megjönni a mensim. Negatív tesztek után kivizsgálás és közölték, hogy teli van a petefészkem cisztával és PCOS-em van. De azért mielőtt ezt én beveszem, megyek újabb kivizsgálásokra, addig meg szedem a Norcolutot, majd ha megjön, akkor a Clostit. Na de visszatérve a mikroszkópra (nekem PG/53 van) a mai napig egyszer sem mutatott semmit, vagyis csak amorf alakzatokat. Ezek alapján érthető is, hogy nem estem teherbe. Tegnap iszonyatos petefészek fájdalmaim voltak és erre ma teli van páfránnyal a nyálam. Mi ez ha nem egyértelmű jelzés?

Valóban arról van szó, hogy tudni kell használni ezt a kis eszközt. Nem mindegy hány centire van a fénytől, mennyi nyálat teszel rá, mikor csinálod, stb.

Higyjétek el, működik az, csak a használatát kell kitapasztalni.

2008. jún. 6. 12:47
én akár hányszor használtam volna mindíg ugyan azt mutatta. soha nem láttam páfrányos képet, lehet, hogy csak nem volt peteérésem.most újra elkezdem használni és majd meglátjuk mennyit ér.
2008. márc. 11. 11:07
SZERINTEM MIRE KIKISÉRLETEZNÉNK,HOGY MIKOR VAN A PETEÉRÉS IDELYE, 99 GYEREKET SZÜLNÉNK.
18. alyce
2008. febr. 5. 17:36
Szerintem az ovulációs mikroszkóp egy jó kis kütyü:) Nekem akkor mutatta a peteérést, amikor kell, tényleg páfrányleveleket láttam, amikor meg nem volt ovuláció, akkor az amorf alakzatokat. Véleményem szerint meg kell tanulni a használatot, mert azért jól meg kell ám nézni! Volt, hogy én sem láttam a páfrányokat, de amikor jobban megnéztem, ott voltak. Én speciel nem azért használom, mert gyereket szeretnék, csupán tájékozódásképp, hogy mikor kell jobban odafigyelnünk a párommal:)
2008. jan. 29. 21:40
nNem , nekem az orvosom azt mondta amikor én is hasonlót kérdeztem : hogy sok gyerek született már a használatából
2008. jan. 29. 20:25
Csak egy apró adalék: a hőmérséklet akkor megy fel, ha már megvolt a peteérés. Konkrétan a peteéréskor egy picit lejjebb megy a hő, aztán másnap megugrik, de akkor már késő az "akcióhoz".
15. gabima
2008. jan. 5. 15:49
Én PG53-at használtam, nem védekezésre, hanem gyereket akartam.Szerintem nagyon jó, egyszerű a kezelése, mindkét fiam esetében hasznos volt. Amikor a nagyobbik egyéves volt, még 3-4 szer szopott naponta, és még egyszer sem volt menzeszem a szülés óta. A kis nagyítóm mégis termékeny időszakot mutatatott, akkor fogant a kisfiam. Nagyon hasznos kis eszköz, csak meg kell tanulni a használatát.
2007. szept. 9. 15:03

Hát,én használtam,azt gondoltam,értek is hozzá,mellette azért számoltam és minden egyes alkalommal megszakításosan voltunk együtt.Holnap lépek a 38.hétbe...

De két fiú után,akiket nagyon terveztünk,most kislányunk lesz!

Bár borzasztóan el voltam keseredve,nem volt szívem elvetetni.

Talán ha még ennyi védekezés mellett óvszert is használunk,nem történik ez a "baleset".

Hátha másoknak jobban bejön!

13. mongi
2007. szept. 9. 12:52

Az a baj a minimikroszkópokkal,hogy rendkívül szubjektívek.

Én még csak most kezdtem használni,de eddig még csak termékeny időszakot mutatott.

Pár hónappal ezelőtt vettem a Rossmanban egy ovutesztet,az meg akkor nem is mutatott ki peteérést.

Szóval,ezekről ennyit!

12. Loni (válaszként erre: 11. - Gyorgyi7)
2007. júl. 26. 17:51

Igen, a teszt azt mutatja meg, hogy van-e peteérésed. Az ún LH -t mutatja ki a vizeletben. Ez pedig peteéréskor termelődik. Ha jól tudom.

De a teszthez adnak egy leírást, abban benne van minden.

Egy doboz, vagyis öt db teszt az kb egy ciklusra elég. Ugye, nem nahgyon tudod kiszámolni, hogy mikor vban peteérés, csak úgy sacc per kábéra. Ezért az első menstruációs naptól számított 14. napon majd azt követően minden nap kell tesztelni. És ha jó erős lesz a kis ablakban a csík, akkor nyerő vagy.

Itt valaki már írt egy honlapcímet. Azt nézd meg, mert nagyon jól leírja és megmutatja, hogy hogyan kell nézni, használni.

2007. júl. 26. 14:05

köszi Loni sokat segítettél!az ovulációs teszt az olyan, hogy megmutatja, van-e peteérésed?akkor ez 5 hónapig jó (5db.)?

köszi

10. Loni (válaszként erre: 8. - Gyorgyi7)
2007. júl. 26. 11:52
Hőmérőzés: peteérésnél felmegy a hő.
9. Loni (válaszként erre: 8. - Gyorgyi7)
2007. júl. 26. 11:46
Ovulációs tesztet biztosan lehet kapni a patikában is, én a DM-ben veszem. Nagy lila doboz, 5 db van benne, 2400 Ft.
2007. júl. 26. 11:28
Ovulációs tesztet a gyógyszertárban lehet beszerezni? Hőmérőzést hogyan kell csinálni? elkezdem reggel és mindig felírom magamnak, hogy mennyi volt az aznapi hőm..ha magas akkor kell akciózni? mert akkor peteérésem van?..köszi előre is az infókat...
7. Loni
2007. júl. 26. 11:20

Mi is használtuk a PG 53-at. Soha, semmit sem mutatott. Már többektől hallottam, hogy semmit sem ér, nem túl megbízható.

Azóta áttértünk az ovulációs tesztre (valóban drága), ami megbízható. VAgy legalábbis mutat eredményt.

Baba még nincs :(

2007. júl. 26. 10:55
ja és az ovulációs teszt a legbiztosabb, de az a legdrágább is.
2007. júl. 26. 10:54

Lehet rosszul néztétek a minimikroszkópot, nekem orvos mutatta meg hogy kell használni, mert állandóan "páfrányokat" láttam benne :) :)

Mondjuk én sem ennek a segítségével lettem terhes.

Nagy szerelem rengeteg mindennapos szex :)

Elmentünk nyaralni és otthon hagytam addig nem volt petetérésem után meg már nem :( tök szomi voltam.. pedig nem kellett volna mert útközben lettem terhes.

A nőgyógyász biztos megmutatja hogy kell nézni, de szerintem a hőmérőzés sem rossz. Vagy együtt a kettő :)

2007. júl. 26. 08:37

köszönöm a hozzászólásokat, akkor én is hőmérőzni fogok..azt még nem próbáltam.


szép napot mindenkinek!

gy

3. time
2007. júl. 26. 08:27

Én a PG53-at használtam, de lehetetlenül gyakran mutatott termékeny időszakot, így abbahagytam.

Most ovulációs teszttel próbálkozom, illetve a hőmérőzést sokan ajánlják.

Ezen az oldalon sok fontos infót találsz:

[link]

2007. júl. 26. 08:06
Hát én használtam ilyet mikor már nagyon szerettünk volna babát.Hát nem tudom, nekem olyankor is mutatott peteérést amikor nem volt.Nem is ennek segítségével lettem terhes.Én hőmérőztem az nekem jobban bevállt, és pontosan láttam rajta, hogy mikor vagyok termékeny.Innen tudtam a leghamarabb, hogy sikerült és terhes vagyok.Persze a páromnak csak a teszt után mondtam meg.Ez az én tapasztalatom ezzel a mini mikroszkóppal.De lehet,hogy azóta már komolyabb készülékek vannak. Mert ez már 8-10 éve volt.
2007. júl. 26. 07:57
Hallotatok már a mini mikroszkópról peteérés idejét mutatja, ha igen milyen tapasztalatotok van? Lehet-e ebben hinni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook