Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet hallásproblémája a gyereknek anélkül, hogy észre vennénk? fórum

Lehet hallásproblémája a gyereknek anélkül, hogy észre vennénk? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 19. 11:59

9 éves és beszédhibás- ilyen elhúzódó bezsédhiba hátterében bizony simán állhat hallásvesztés és/vagy beszédészlelési gyengeség is.


A szájlégzés pedig nagyon nagy hátrányt jelent, gondolom, horkol is .


Meg kéne nézetned jó fül-orr-gégésszel (lehetőleg nem az sztk-ban)

és hallásvizsgálat sem ártana

2012. dec. 19. 08:38

Ha korábban nem volt hallási problémája, akkor sürgősen kell vinni őt egy audológiai állomásra.

Nemcsak neki javasolom, hanem mindenkinek is, minél előbb, annál jobban lehet kiszűrni.


Több egyszerű kísérlettel meg lehet állapítani, hogy hallásproblémával küzd, vagy sem?


Pl. állandóan figyel az emberek arcára, felhangosít, pl. tv-t, többször visszakérdez, ha halkan szólnak hozzá, stb.


Beszédhallása, -észlelése összefügg hallási problémákkal.


Minden hallássérült gyerektől szokás kivenni orrmandulákat.


Tehát irány audiológiai állomás, majd ott megmondják, hogy orr-gége-fülészeti beavatkozás kell-e vagy sem?

2012. dec. 17. 15:38
Beszédészlelési problémái lehetnek úgy is, hogy normál tartományban hall. Ez okozhat beszédhibákat.
2. 800b726b6d (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2012. dec. 17. 14:24
A megnagyobbodott orrmandula okozhat ilyen problémát.
2012. dec. 17. 10:40
A kisfiam 9 éves és azt vettem észre,hogy a száján lélegzik és nem az orrán.Kérdeztem tőle miért de azt mondja tud az orrán is de neki ez így jobb.Valószínűleg valami gond lehet az orrával,kérek is időpontot a fülészetre/mert nálunk ez ugyebár így megy/.Összefügghet a beszédhibája ezzel?A hallása szerintem jó,mert nem vettem észre hogy probléma lenne vele,de előfordulhat,hogy nem minden hangot hall.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook