Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lehet fogyni a light termékektől? fórum

Lehet fogyni a light termékektől? (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. márc. 30. 10:32

Nekem már csak az a kérdésem, hogy a light colában van karamell mint színezék. Nos ha nem cukorból van, akkor miből?:)

Valahol olvastam, hogy már fűrészporból képesek eperaromát készíteni:)

Édes a tudatlanság:) Szó szerint:D

14. Jay (válaszként erre: 13. - Aranyalma)
2006. márc. 30. 10:23
A túl sok oxigéntől aztán majd extra adag szabad gyök keletkezik a szervezetedben. :))))
13. Aranyalma (válaszként erre: 12. - 'szti)
2006. márc. 29. 20:12
Oxigénsátorba költözök, mint Michael Jackson. :)))
12. 'szti (válaszként erre: 11. - Aranyalma)
2006. márc. 29. 19:31
Levegőt se vegyél :-)
2006. márc. 29. 18:05

Körülnéztem ma egy bevásárlóközpontban a light termékek közt, mindegyikbe van valami, ami káros. Tényleg nehéz, így választani...

A múltkor a híradóban meg az ásványvízekről is mondták, hogy károsak. De a csapvíz is az.

Na akkor most mit igyak?! :)

Ma már semmi nincs, amiben igazán megbízhatsz. Ez van.

10. 'szti (válaszként erre: 9. - Aranyalma)
2006. márc. 29. 11:42
Azért pl ott a cigaretta. Elismert, hogy mennyire káros az egészségre, mégsincs betiltva. A pénz nagy úr, aki meg mérgezni akarja magát,tegye. Elég nehéz eldönteni,hogy mivel ártasz jobban magadnak aspartammal vagy cukorral. Részemről a kóláról áttértem a vízre, de cukormentes rágót rágok, ami ugye szintén aspartamos :-)
9. Aranyalma (válaszként erre: 8. - Molntak)
2006. márc. 29. 10:05

Köszönöm a választ!

Szerintem is, ha tényleg olyan mértékben "mérgező", mint ahogy írják, akkor már rég betiltották volna. :)


Hát most stagnálok, szóval kénytelen leszek elhagyni. :( De csak 1 hétig. :))

8. molntak (válaszként erre: 7. - Aranyalma)
2006. márc. 29. 08:48

Mi a párommal ész nélkül ittuk az Atkins alatt. Nincs benne ch hát ittuk. Semmi bajunk nem lett tőle és egyébként is gondolom, hogy csak sok sok év sok sok kóla fogyasztása után lehetne valami.. Kicsit túllihegettnek érzem ezeket a dolgokat.

Ha ch szegény diétát folytatsz idd nyugodtan, mondjuk ha elkezdesz stagnálni ez legyen az elsők között amit elhagysz.

Ha kcal t számolsz, mindenképp számold bele a napodba, bár nincs benne sok. És emellett még igyál vizet, mert ugye azért azt nem helyettesíti a kóla.

2006. márc. 28. 18:05

Szerintetek a Coca Cola light mennyire fér bele egy diétába?

Van benne aszpartam, de én nem leszek tőle éhesebb.

Gondolom szörnyű egészségtelen, de pontosan mire van káros hatással?

Mennyit kell belőle inni, hogy tényleg érezni lehessen a negatív hatását?


Köszi, ha válaszoltok!

6. molntak (válaszként erre: 4. - Jay)
2006. márc. 28. 16:49

Ezzel nem értek egyet:) mármint,hogy kevesebb a cukor. Bocsi vitatkozom.

A legtöbb light termék nem a cukormentes vagy cukor szegény étrendek követőinek készül, hanem a zsírszegény diétákat követőknek.

Önmagában attól mert valami light és csak olyat eszel nem lehet fogyni.

Mint általában mindennek, a light termékeknek is érdemes megnézni az összetevőit. Az ember sokszor csak bámul ki a fejéből, hogy akkor most ez mitől is light?

2006. márc. 28. 16:33
Szerintem sem lehet fogyni önmagában a light termékektől, amellett egy csomó nem éppen light kaliberű anyagot tartalmaznak. Szerintem ezek arra valók, hogy az ember az édesség iránti vágyát próbálja valahogy csillapítani.
4. Jay
2006. márc. 28. 15:07

A light termékekben valóban kevesebb a cukor, viszont rengeteg az egyébb ch., szerintem nem egyértelmű, hogy fogysz tőle.

Lásd a boltban light cukor.

Ekkora marhaságot kitalálni!

2006. márc. 28. 14:55

Szerintem kimondottan a light termékektől önmagukban nem lehet fogyni. Persze ha az ember mellette diétázik, akkor igen:)

Az Atkins könyv szeirnt az aszpartamnak étvágynövelő hatása van (legtöbb light termék aszpartammal van édesítve), továbbá egyre több helyen olvasni, hogy az aszpartam mérgező hatású, több országban már be is tiltották.

2006. márc. 28. 14:51

Szia!

Szerintem, lehet fogyni tőle, mivel cukrot nem tartalmaz, de a sok édesítőszer használata sem ajánlott!

2006. márc. 24. 19:29
Lehet fogyni a light termékektől?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook