Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet ez autizmus vagy hiperaktivitás? fórum

Lehet ez autizmus vagy hiperaktivitás? (tudásbázis kérdés)


15. Muraja (válaszként erre: 10. - Muraja)
2014. okt. 23. 22:11

Boszanat egy ket hiabaert remelem ellehet olvasni .

Köszönöm!uj a tangentom es szokatlan

2014. okt. 23. 21:24
13. Muraja
2014. okt. 23. 21:15

"Minden pedagogia hamis , amely nem elsösorban arra a szemelyisegre tamaszkodik,akit nevel ,annak szuksegleteire,legbensöb enjere."


Celestin Freinet

12. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 5. - Bbe8e56e9e)
2014. okt. 23. 20:57
Amennyieben a tiéd - vidd el szakorvoshoz; ha másé... nem a te gondod.
11. Muraja (válaszként erre: 9. - Bbe8e56e9e)
2014. okt. 23. 20:41

Igen a gyerekekneveltek engem es nem rosszul az bisztos !

Pont ez megismerik az emberben az embert es forditotjat. Tehat azonnak tudjak kivel alnak szembe es ezert is sajnalatosan nem köszkedvelve mind gyerkek es fiatalok . Felnöt es fiatalon amint a sajat utjukat aljak mar könnyebb es jobb.

10. Muraja (válaszként erre: 8. - Bbe8e56e9e)
2014. okt. 23. 20:38

Mindent megtettem ertuk anno ez a gyerköcök nem " kolektiv " tarsasagi tipusok . Tudnak több dologra egyszere figyelni es mind kettö meg joval iskola elött tudott olvasni ( en bisztos veluk nem foglakosztam azon hogy igy teljesitsenek) nagyon eberek es megertöek . Föleg meg kell magyarni mindent okosan majdnem mind egy felnötnek jobban mondva ezek ugy muködnek mind egy miniatur felnötkek.

Sokszor okosan kinyilvanyitjak nezetuket ami nem igazan " szobatiszta " a felnöt vilagban . Pl. azt mondja hogy tanito neni hulye , no nem szabad elhamkodni es leordittani hanem turelemel meghalgatni es az ember rajön hogy igen a gyereknek igaza van .

Nincs valami jobb ovoda a közelben mind pl .Celestin Freinet francia pedagogus aminek nagyszeru iskolai vannak szerte a vilagon több mind valoszinu M.o.

Ne hadd hogy tönkre tegyek ezek az igazi szabad es csupa sziv gyerekek . Csak a szerettetre tudnak reagalni pozitivan .

2014. okt. 23. 19:12
Ezt olvastam : "Ha szemben állsz egy indigógyermekkel, úgy érezheted, hogy valósággal beléd lát." A gyerekemet látni kellene , mindnki csak azt mondja jajj de szúrós tekinteted van ne nézz már így rám! Hát????
8. bbe8e56e9e (válaszként erre: 7. - Muraja)
2014. okt. 23. 19:08
Köszönöm ! Igen az én gyerekem ahogy Őn észrevette! Most én is ebben a fázisban vagyok ráhagyom és valóban ő nevel engem! Ma bújócskáztunk az asztal alatt a cukrászdában és igen többen csodálkoztak, hogy a gyerek a földön mászik de tudtam ha leültetem elszabadul a pokol! Csak az óvodában nagy a nyomás4 Nem szert már járni sem szegény! Ez ellen kell tennem majd valamit! INDIGÓ??? Utánna járok!
2014. okt. 23. 19:04

Adjon halat az egnek egy ilyen fantasztikus gyerköcert ! az enyemböl kettö is ilyen volt kis koraban - indigo gyerek. Tudom van sok elöitelet de soha se psychologushoz vagy hasonlo senkihez nem vinnem .

Ilyenek kell lennie , amikor arra jartunk meg kiccik voltak es sokan megbotranykosztak es nem egyszer csunyan megjegyzest tettek hogy vannak nevelve ? en csak azt valaszoltam nem en nevelem öket a gyerekeim nevelnek engem .

Ma mar nagyok es csodalatos emberek lettekes ez a kislany is bizonyara az lesz csak beken kell hagyni szeretni es tisztelni ugy amilyen .

Nem megvaltosztatni " megneveni " az csak vesztesseget jelent a hosonlo kis nepnel.

Sok szerencset kivanok.

2014. okt. 23. 18:55

Úgy gondolom az anya ismeri leginkább a gyermekét. Ha ő valamit nem rendbenlevőnek talál, mindenképpen érdemes kivizsgáltatni!!!!

Egyrészt, mert sokszor igaza van, másrészt meg fölösleges izgulni hosszú éveken át, ha nincs baj, és még fölöslegesebb nem időben elkezdeni a baj megoldását, ha van!

5. bbe8e56e9e (válaszként erre: 4. - 4c3a5e5783)
2014. okt. 23. 18:53

Mármint kit?

Te nem láttad a gyereket!

2014. okt. 23. 18:47
Anyám borogass... téged látott orvos?
2014. okt. 23. 18:45
Én kivizsgáltatnám,ezek simán lehetnek autisztikus tünetek(persze nem feltétlenül),a vizsgálat nem árthat.
2014. okt. 23. 18:43
Na igen. Itt sok szakorvos van...
2014. okt. 23. 18:41

Nos írok egy tünemény ovis kislányról aki, úgymond nagyon eleven gyerek. Ami a kezébe kerül az előbb utóbb elromlik mert nem rendeltetés szerüen használja, ragasztkodik bizonyos játékokhoz könyvekhez azzal minden nap jászani kell és el kell őket minden este olvasni, minden reggel ugyanazt a dalt kell anyával összebújva elénekelni!

Ha nem ugyanazon az úton hozzák haza az oviból, vagy éppen nem a megszokott boltba mennek olyan hisztit rendez, hogy borzalom, csak az általa kiválasztott ruhát cipőt veszi fel.

Állandóan rohan, hatalmas mozgásigénye van, nem képes két percig ülni. Egy éve bukfencezik! De kerékpárt még nem használ nem tudja tekerni! Futóbiciklit rollert szereti! Mondókákat verseket kívülről fújja amiket az oviban tanult, de minden nap panasz van rá, mert elkövet valami csínyt! Nem ül meg ebédkor, nem alszik csak három cumival és az álltala kiválasztott gyerek mellett.

Amit kigondol azt azonnal akarja egyébként néha csap vág és így ad hangot hisztijének.

Szerintetek ő csak egy dackorszakban lévő erős jellem vagy kellene kivizsgálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook