Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet bajom attól, ha a barátnőm 1 éves kislánya belepisil a medencébe? fórum

Lehet bajom attól, ha a barátnőm 1 éves kislánya belepisil a medencébe? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. márc. 2. 21:37

Az egészséges ember vizelete teljesen steril!!!

Egyébként, ha egy 1 éves kislány belepisil a medencébe vagy akár egy kisebb kádba az annyira felhígul, hogy szinte észre se venni, de ha közvetlenül rád pisilne, attól sem lenne bajod. Ha ekcémád vagy bőrgombád van arra még kiváló gyógyír is lenne.

Kínában, Indiában és Ázsia számos országában alkalmazzák a pisiterápiát is.

Rengeteg gyógyszerhez, hormonkészítményhez, szépítőszerhez és kozmetikumhoz használnak adalékanyagként tehénpisit. Ez valóban igaz!

Érdemes alaposabban utánajárni!



ui: viszont a beteg emberek vérében jelen van az adott kórokozó, így a nyáluk, az izzadságuk és a vizeletük is fertőző.

Egyébként a strandon a nyári melegben megizzad az ember teste és ha belemennek a medencébe, akkor a víz mossa le róluk az izzadságot és belekerül a vízbe.

Ha a vizelet nem steril és fertőző, akkor a vér sem steril és a vér is fertőző, a nyál sem steril és a nyál is fertőző, az izzadság sem steril és az izzadság is fertőző!!!


Szóval azzal nincs semmi gond ha a nyári melegben néhány kislány belepisil a strand medencéjébe, elvileg nem lehet nekik nemi betegségük (AIDS, HPV, szifilisz, Chlamydia, kankó, herpesz, hüvelygomba, HPV) és nyáron influenza fertőzés sincs. Ettől még nyugodtan lehet fürdeni és a medencékben üldögélni.


3 hónap múlva jön a nyár és ismét jön a strandszezon!

38. Ironman84 (válaszként erre: 36. - Birkill)
2015. márc. 2. 21:11

Mi a vizelet?


A vizeletet a vesék választják ki. Naponta körülbelül kétezer liter vér áramlik át rajtuk, és a hatmillió hajszálér gombolyag naponta kb. 120-180 liter vérsavót szűr meg. A vesék csatornái az elsődleges vizeletből kivonják a sókat és a többi nagyon értékes fiziológiai anyagot, amely a szervezet számára még felhasználható.


A megszűrt folyadékból naponta körülbelül 1-1,5 liternyi salakanyagot tartalmazó vizelet kerül a húgyhólyagba, és onnan a szervezet fokozatosan eltávolítja. A kiürített vizelet tehát nem tartalmaz mást, mint ami a vérben is jelen volt.


Tudományosan van bebizonyítva, hogy a vizelet 95 százalékban vizet tartalmaz, 2,5 százalékban különféle húgyanyagokat, és a maradék 2,5 százalékban ásványi anyagokat, sókat, hormonokat és enzimek keverékét. A mérgező anyagokat ugyanis még a máj távolította el, amikor a vér a májon keresztül áramlott át, de mérgek eltávoznak még a szervezetből a bőrön keresztül az izzadsággal, és a kilélegzéssel is.

2013. jún. 25. 13:26
elvettetek a kedvemet az osszes medencetol es strandtol :)
2013. jún. 25. 10:36
A vizelet nem steril, üzenem az egyik fórumozónak. Mint minden testváladék, ez is fertőző. Rengeteg kismama jár strandra, noha minden tisztítás ellenére, az a víz is bőven tartalmaz kórokozót. Ha méhszáj zárt, nincs félni való. Egyébként a magzat is bele pisil a magzatvízbe... :-) Majd néha kortyol belőle... :-)
35. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 31. - 712a5d68c1)
2013. jún. 21. 12:59

260x160x65


Egyébként ha a mai napomat vesszük alapul,hogy 4,5órát buszozok abból 20percet a forró napon sétáltam a Róbert Károly körúton és 20percig várakoztam a közvágóhídon az 1-villamosra,ami nem jött..na ezek után egy kis pisi tényleg nem árthat..ha ma nem szülök meg egy ilyen túra után akkor az csoda lesz..:-)

34. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 33. - Szafaripók)
2013. jún. 21. 12:56
szűrő és víztisztító berendezés is van hozzá csak klór nincs benne
33. szafaripók (válaszként erre: 32. - 17aadc1082)
2013. jún. 21. 10:38

Nincsenek illúzióim. Viszont a strandok közül megválogathatom azt, hogy mondjuk olyanba megyek, ahol a medencét megfelelő állapotban tartják, a víz minősége is megfelelő, mert a medence víztisztító-szűrő berendezése nem dísznek van.

Ha otthon nincs semmilyen szűrő és vegyszer a vízben, akkor semmi esetre sem tanácsos szerintem benne üldögélni terhesen, pláne, ha egy kisgyerek óhatatlanul is belepisil(t).

32. 17aadc1082 (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2013. jún. 20. 17:58
Akkor ne üldögélj. Ennyi. De akkor strandra se menj soha, mert hidd el, oda meg pláne belepisilnek.
2013. jún. 20. 14:15
Mekkora a medencétek? Mert, ha nagy, szinte semmit nem számít pár dl kislánypisi, ha kicsi, esetleg lehet egy kis rossz érzés. Bajod, szerintem semmiképp.
2013. jún. 20. 13:59
Bocsánat, ezt tényleg nem tudtam! - ennyivel okosabb lettem a mai nap és kb. hatszor ennyi ki is esett! (Ez már csak azért is érdekes, mert ugye a rendes pelus csak akkor ereszti ki, amikor már dugig és még annál is tovább van! Persze, nyilván vízben egészen másképp viselkedne!)
29. szafaripók (válaszként erre: 27. - Evamaria0803)
2013. jún. 20. 13:53

Az úszópelusok többsége a pisit átereszti - jobb helyeken adnak "gumibugyit" a gyereknek a medencébe.

De! Ne felejtsd el, hogy az uszoda vize nem olyan, mint az otthoni medencéé- vízforgató rendszer, szűrők, fertőtlenítők vannak benne. Ahogy az összes uszodában - minthogy azért nem csak a vizelettel viszel be "koszt"...

28. 25b103246c (válaszként erre: 27. - Evamaria0803)
2013. jún. 20. 13:52
Az úszópelus átereszti a vize(lete)t!
2013. jún. 20. 13:44
Azért elgondolkodtam egy kicsit! Ugye van olyan, hogy babaúszás?! Nem gondolnám, hogy minden nap lecserélik az úszómedence vizét, vagyis azt hiszem, hogy az a bizonyos pelus, amiben lehet "úsztatni" a babákat, nem engedi át a vizeletet (sem)! - persze lehet, hogy nincs igazam, de akkor az ilyen úszómedencék "fertők", hiszen sok-sok babát visznek a szülők babaúszásra!
26. kristo_f (válaszként erre: 21. - 17aadc1082)
2013. jún. 20. 13:38

Ó hogyne!

Már a kommunisták is lehugyozták a saját és táraaik sebét a börtönben


"A Journal of Clinical Microbiology című folyóirat áprilisi számában a Loyola Egyetem Orvosi Karának kutatói megcáfolták azt a közkeletű nézetet, miszerint az egészséges vizelet teljesen steril, és semmilyen fertőzést nem okozhat."

25. megi04 (válaszként erre: 22. - Valakivagyok1984)
2013. jún. 20. 13:25
Igazad van!:)Az utolsó 6 hétben nem ajánlották régen a kádfürdőt.:)De komolyan a Balcsiban is tolatnak hatalmas hasú mamák!:)Nyugodtan hűsölj a medencében.A vizelet különben is steril!(Ameddig nem érintkezik baktériummal)De egy 1 éves gyerekében még szinte méreganyag sincs:)Ha meg fertőző beteg lenne,gondolom,anyukája amúgy sem engedné pancsizni.Ne törődj a hisztisekkel,az ösztönödre hallgass!:)
24. szafaripók (válaszként erre: 21. - 17aadc1082)
2013. jún. 20. 13:20

Akkor fürdödj benne...:)

Nem véletlenül választja ki a szervezet - szerintem nem tanácsos üldögélni benne terhesen.

23. szafaripók (válaszként erre: 14. - Valakivagyok1984)
2013. jún. 20. 13:18
A strandon legalább van fertőtlenítő a vízben. De tény, hogy terhesen oda se jártam, tópartra is csak a társaság miatt (barátokkal) napozni...
22. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 20. - Megi04)
2013. jún. 20. 13:04
Azt én se csípem,de azt utáltam a legjobban,hogy már beszológattak a konditerembe,amikor 8éve!edzek csak tudom már mit lehet és mit nem,arról nem is beszélve hogy az előző terhességemet is végig edzettem.Nem is érdekeltek.Ma hagytam abba mert mostmár a meleg miatt nem esik jól+ napi 3órát buszozok..Szóval ezt én se szeretem,annyit lehetne aggódni a terhesség alatt,hogy már attól lesz beteg a gyerek.
21. 17aadc1082 (válaszként erre: 19. - Valakivagyok1984)
2013. jún. 20. 13:02
A vizelet steril.
20. megi04 (válaszként erre: 19. - Valakivagyok1984)
2013. jún. 20. 12:56
Hála Istennek,hogy ilyen vagy!:D Már herótom van attól,hogy itt mindenki buborék fóliában akarja várni a gyerekét!!:D Tisztelet a kivételnek!!
19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 17. - Megi04)
2013. jún. 20. 12:55
Pont ezt írtam,hogy abszolult nem vagyok egy parás kismama,sőt a konditeremből is már szinte kidobtak.Kislányommal meg 5hónapos terhesen még csúzdáztam.Én a terhességet nem betegségként kezelem.Csak a játszón egy anyuka ezt mondta nekem,hogy fertőzést kapok el,és gondoltam rákérdezek..
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 3. - F3000dc5ef)
2013. jún. 20. 12:50
Te má' megint ittá'? XD
17. megi04
2013. jún. 20. 12:50

A világon semmi bajod nem lesz:) Sok kismama hatalmas hassal tollat a Balatonban!:)Abban sincs klór..A tisztaságáról meg ugye,inkább semmit:)

Viszont,ha mindentől félsz,akkor a babád nagyon allergiás lesz...:(

16. kristo_f (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. jún. 20. 12:47
Ha a trambulinrol, akkor igen!
15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 13. - Evamaria0803)
2013. jún. 20. 12:46
Orvosom azt mondta nyugodtan mehetek még strandra is...viszont abba van klór itt meg nincs csak ezért merült fel bennem ez a kérdés
14. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. jún. 20. 12:45
A strandod szerinted mi a helyzet?Én pl:Tóba bele nem mennék..inkább megyek a pisis vizbe(nem terhesen)strandolni vagy a tengerhez mint a Balatonba,Velencei tóba stb..
2013. jún. 20. 12:43
Azt hiszem, már tanácsos lenne Neked elkerülnöd medencét akkor is, ha saját!
2013. jún. 20. 12:42
Pisis vízben nem terhesen se szívesen lógatnám a lábam...
2013. jún. 20. 12:39

teljesen zárt vagyok..tegnap azt mondta a doki..mondjuk ez egy érdekes dolog mert anno a kislányommal kedden még azt mondta itt tuti nem lesz szülés egy jó ideig mert teljesen zárt voltam,csütörtökön meg szültem:-)

Nem vagyok egy parás kismama csak valaki azt mondta ha belepisil a gyerek ne fürödjek utána..

Nem hinném,hogy baja lenne a kicsinek,15hónapos..Köszönöm akkor nyugodt szívvel áthívom pancsizni a leányzót..

10. f3000dc5ef (válaszként erre: 8. - Lailani)
2013. jún. 20. 12:36
Bocsi bakker, összekevertelek a fórumindítóval :)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook