Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lehet baja a nyuszinak, ha egész nap ég a villany, ahol van? fórum

Lehet baja a nyuszinak, ha egész nap ég a villany, ahol van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. jan. 11. 12:52
Én elvittem a kutyakozmetikushoz, aki harcolva bár, de levágta neki! :)
47. judit87 (válaszként erre: 44. - Mayalina)
2011. jan. 11. 12:48
Na akkor más is kínlódik ezzel nem csak én:D.Tiszta szertartás ez nálatok is ahogy látom.Most szerencsére 10 perc alatt levágtam az összes karmát, de szerintem most álmos volt mert hagyta és olyan fejet is vágot:D
46. Fisica (válaszként erre: 36. - 388b941089)
2011. jan. 11. 11:21
pedig ettől bizony baja lehet, próbáld ki hogy őszibarackra iszol vizet :D kb pont úgyanez , a nyuszi érzékenyek a kajára.
45. Fisica
2011. jan. 11. 11:19
adhat neki kenyeret, nekünk is volt sok nyuszink, és már várták a kenyeret, adhat neki még ropit is só nélkül meg háztartási kekszet is, a nyuszik nagyon szeretik, a zöld dolgokat jó ha előtte hagyjuk kicsit megfonnyadni hogy ne legyen véletlen baja a nyuszinak, viz meg igen legyen mindig mellette, ha nem szomjas a nyuszi úgyse fog inni, és száraz táp is jó ha van mindig előtte.
44. Mayalina (válaszként erre: 42. - Judit87)
2011. jan. 11. 11:13

Húúú, az nekem is nehezen ment.

Én cselztem: előtte szépen elaltattam a kezemben, aztán óvatosan egyet-egyet mindig lecsíptem.

Így mire felébredt, már legalább 2 mancsán túl voltam.

Aztán másnap a másik irányba fordulva altattam el, és a másik két mancsát is rendbeszedtem.

Arra kell vigyázni, hogy nehogy túl bevágja az ember, mert akkor vérezni fog, meg fájni, és elfertőzödhet :(


Amgúy szerintem, ha elegendő magot meg zöldséget kap a nyuszi, akkro semmi szüksége nincs kenyérre.

De ez csak egy vélemény.

2011. jan. 11. 11:12
Ha annyira fogkoptatót akar neki adni valaki, akkor adjon valamilyen pl. almafa, fűzfa stb faágat.Azt a természetben is rágcsálja.Nálam a minden napi széna mellett és helyes fogállás esetén! nem kell semmiféle fogkoptató.A többi nyuszimnak sem kellett sosem.Néha faágat adtam nekik mert úgy tudtam, hogy muszáj valami, de enélkül is szép volt a foguk.
42. judit87 (válaszként erre: 28. - Moonlight1984)
2011. jan. 11. 10:59
Te hogy vágod a karmukat? Én nagyon megszenvedek vele, letakarom a fejét egy ronggyal, mert különben kiugrik a kezemből mert utálja és talán nyugodtabb, de így is bíbelődök vele jó sokáig.Az mostani nyulam utálja ha van alatta valami a ketrecben(széna, szalma, forgács, rongy vagy bármi) és csak a sima pvc-én fekszik.A többit kitúrja maga alól és azzal harcol egész nap elég mókás látvány:)De az a legaranyosabb mikor a labdáját tologatja az orrával+wc papír gurigát dobálja össsze vissza.
41. Tücke (válaszként erre: 39. - 388b941089)
2011. jan. 11. 10:57
semmi baja nem lesz attól ha ad neki kenyeret... 10 éve így tasrtom őket és nem egy nyulam van azért azt elhiheted és semmi bajok nincsen soha... főleg nem attól hogy heti 2szer kapnak szárazkenyeret....
40. Tücke (válaszként erre: 36. - 388b941089)
2011. jan. 11. 10:56
de pontosa attól mert olyan mintha vizes zöldséget enne .....
39. 388b941089 (válaszként erre: 34. - Tücke)
2011. jan. 11. 10:54
ne adjon neki kenyeret!!!!!
38. Szeszipuszi (válaszként erre: 29. - Tücke)
2011. jan. 11. 10:53

Nem kötekedésből, de amit belinkeltél, ott is így kezdődik:

"Néhány fontos dolog, amit feltétlenül jó, ha betartunk:


* Kedvencünk előtt mindig legyen friss víz...."


Azt viszont én is úgy tudom, hogy a vize zöldségtől, fűtől, stb. felfúvódnak. Így mosás után mi a leveleket mindig megszárítjuk papírtörlővel. Az lehet, hogy nm iszik az itatóból, de az mindig a ketrec oldalán van. Olyat én nem olvastam, hogy azt el kellene venni, ha zöldséget eszik. Hisz reggel megkapja a kajcsiját és aztán már csak délután kap újra.

2011. jan. 11. 10:53
beengedtelek titeket, bocsi, csak közben dolgozom
36. 388b941089 (válaszként erre: 19. - Tücke)
2011. jan. 11. 10:52
nem attól fog fosni a nyúl, mert vizet iszik és utána eszik zöldséget, vagy fordítva, hanem akkor ha VIZES ZÖLDSÉGET ADSZ NEKI!!! Erre nagyon kell figyelni!!!! Minden zöldséget meg kell mosni mielőtt odaadod, de szépen le kell csöpögtetni és át kell törölni mielőtt odaadod a nyuszinak!
35. moonlight1984 (válaszként erre: 30. - Lexi018)
2011. jan. 11. 10:50

Ezt csak halkan jegyzem meg:tenyésztőnél jobb vásárolni.Mindenféle állatot, ha van rá lehetőség.

Ez is keserű saját tapasztalat...

34. Tücke
2011. jan. 11. 10:49
de ha heti 1szer vagy 2szer adsz neki jól kiszárított kenyeret apróbb darabokra törve akkor nem kell fogkoptatót venni...
33. judit87 (válaszként erre: 24. - Lexi018)
2011. jan. 11. 10:48
60X40 es nagyon kicsi:(.50X100 as kellene legalább.Ha picit kisebb az még nem gond.De törekedjünk a minél nagyobbra mivel a nap nagyobb részét ott tölti a nyuszika még ha ki is engeded.Mi sem éreznénk magunkat jól egész nap egy picike szobába bezárva, ahol csak pár lépést tudunk csak megtenni.
2011. jan. 11. 10:47
Tüci linkjén láthatod azt az itatót és fogkoptatót, amiről beszéltem.
31. moonlight1984 (válaszként erre: 22. - Szeszipuszi)
2011. jan. 11. 10:47
lehet nem iszik, szerencsétek van ha nincs gondja.Van olyan, amelyiknek elég csak egyszer bennhagyni a vizet a zöld mellé...tapasztalat.
2011. jan. 11. 10:46
Lányok,most el kell mennem,ma vizsgázom,de estefelé még jövök,talán adddig beengedtek a klubba.Köszönöm a sok jó tanácsot,még jönni fogok,csak most nagyon tanulnom kell.Suli után meg elmegyünk nézni,mégcsak nézni:) nyuszit a Lurdy házba,ott van egy jó nagy állatkereskedés.Aztán ha hazaértem,jövök:)
29. Tücke (válaszként erre: 22. - Szeszipuszi)
2011. jan. 11. 10:46
hát én 10 éve tartok házi nyulat is és törpét is és így tanultam az öregektől ... dédapámtól, nagyapámtól
2011. jan. 11. 10:46

Hosszú évek tapasztalata:vagy víz, vagy zöldféle-ebből a legjobban a káposztaféle,lucerna,friss fűféle ami bajt okozhat.

A szárazkenyér kis mennyiségben, nem mindennap adva hasznos, a széna nem elég fogkoptatónak.

Alom kell az egész ketrec aljára, mert a kemény padozat nem a legkedvezőbb, legjobb a széna.Alomtálcára szoktatható, legjobb bele a macskaalom, szagtalanít kicsit.

A karmok hosszára ügyelni kell, ha túlnőnek az kellemetlen neki, sőt be is nőhet , le kell vágni vagy vágatni szükség szerint.

27. Mayalina (válaszként erre: 24. - Lexi018)
2011. jan. 11. 10:45

Akkor elég neki ekkora, ha minden nap ki tudod engedni legalább a szobába szaladgálni.

Nekem szélességre és hosszra is nagyobb volt.

Így kényelmesen elfért benne az alom, ne mkellett a saját piszkában feküdnie, plusz a nyuszi is tudott kettőt-hármat ugrani. A víz az alommal szembeni oldalon volt nekem.

Amúgy nagyon nézd meg,hogy hol veszed, mert halottam olyanról, akinek törpenyusziként adtak el normál nyulat. :(

26. A2880
2011. jan. 11. 10:45
Lexi ha lakótársaid vannak,azt tudd nagyon szúrós szagú a nyuszi vizelete,nekem minden másnap cserélnem kell a macskaalmot és a tálcát folyamatosan ki is fertőtlenítem,nekem hatalmas (egyedileg elkészített)ketrecben van pajtásával egy csincsillával,ha meg tudod adni neki a megfelelő gondoskodást akkor sok örömet kívánok hozzá.
2011. jan. 11. 10:42

Ja, az enyémnek a ketrec egyik sarkában volt az alom mindig. Ő jelölte ki, hogy hol legyen. :) Eleinte egy kis virágalátétbe tettem az almot, de az nem tetszett neki, úgyhogy simán beszórtam neki elegendő almot, vállalva ezzel a macerásabb takarítást.

Arra figyelj nagyon, hogy ha nem takarítod - mint minden állat - pár nap alatt büdös lesz illatosított alom ide vagy oda.

Az enyém még a lilakáposztát is szerette, de ritkán kapott, mert lila lett tőle a szája. :-DDD

Mintha kirúzsoztan volna. :-DD

2011. jan. 11. 10:42
Nekem pontosan olyan ketrecem van,mint amit Tücke beirt linket,ott van egy piros ketrec.Az elég neki?
2011. jan. 11. 10:38

Szia!


Nekem 6,5 évig volt egykajlafülű kosorrú törpenyuszim.

Szobatiszta volt kb 1 év után. Nekünk az illatosított alom vált be. Nagy előnye, hogy haa nyuszi belepisil, akkor öblítőillat árada szobában. Az én nyuszim nem szerette a sima macskaalmot, azt szétkaparta, csak az illatosítottat. :)

Táp:

Ki kell tapasztalni, mert az enyém pl válogatott. A zöldségeket én mindig szigoruan úgy adtam neki, hogy előtte 1-2 napig hagytam fonnyadni.

Szerette a henger alakú zöld granulátumot, mega napraforgómagot.

Időnként adtam neki farúdon mézzel rögzített magvakat (imáda), meg rendszeresen a ketrecre volt szerelve egy fogkoptató henger.

Víz:

Olyan itatót vaegyél, amit kívülről kell felszerelni (Nekem kellett hozzá plusz drót, mert az enyém leszerelt mindent), és belóga ketrecbe egy kis fém rúd, amiben egy csapágy golyó van. Azt nyalogatva szopogatva elegendő víz jut neki, és ő tudja szabályozni, hogy mikor mennyit iszik, plusz nem szárad ki, és nem párolog el gyorsan a víz.

Szerintem ha a szoba legvilágosabb popntjára teszed, akkor nem lesz gondja.

Amúgy lehet kapni nyuszikhoz is sétáltató hámot. Nekem ne mvált be, mert nem szerette magán, bár nyílván szoktatás kérdése.

Az enyém szerett ölben lenni, és ott szundizni. :)

Ha kiteszed szaladgálni, számíts a bogyókra, örömtáncos ugrálásra, és arra, hogy ha füzetet, könyvet, kábelt, táskát lát, azt bizony pillanatok alatt megrágja, sőt el is rágja!


Ha van még kérdésed, írj priit, szívesen válaszolok rá.

22. Szeszipuszi (válaszként erre: 19. - Tücke)
2011. jan. 11. 10:38
A mi nyuszónk 3 éves. MINDIG van friss vize az itatóban és MINDEN NAP kap karalábélevelet, almát, salátát, répát a széna mellé. Sosem fosott még.
21. judit87 (válaszként erre: 19. - Tücke)
2011. jan. 11. 10:36
Az enyémeknek mindíg bennt van a víz, minden nap kapnak valami zöldet és nem nem megy a hasuk sosem.De valószínűleg nem is szomjasak a zöld után mert az is vizes marad mosás után.Ha szénát kapnak minden nap nem lesz baj semmiféle víz/zöldség bajuk.
20. Tücke
2011. jan. 11. 10:31
[link] etetése sok hasznos info van benne
19. Tücke (válaszként erre: 15. - Judit87)
2011. jan. 11. 10:28
jahh persze aztán majd lesni fog ha ad neki valami zöldség félét és utána a nyúl fososo lesz és megdöglik mert a víz ott maradt neki bent..
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook