Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Légzészavar fórum

Légzészavar (beszélgetős fórum)


22. e50cfe1a21 (válaszként erre: 21. - Jucuska0)
2022. ápr. 16. 19:44
Igen, a Frontintól elmúlt.
21. Jucuska0 (válaszként erre: 20. - E50cfe1a21)
2022. ápr. 14. 20:31

Es ezzel a nehéz légzés is elmúlt ?

Bár jóllehet nekem a reflux okozza de annyira rá tudok pánikolni hogy az valami hihetetlen...

20. e50cfe1a21 (válaszként erre: 1. - Szavitri)
2022. ápr. 14. 17:32
Nálam egy éve kezdődött a tartós nehézlégzés. Én is átestem az összes vizsgálaton hogy a szervi bajt kizárják. Voltam pszichiáternél is, de csak a diagnózis érdekelt, ami végül pánikbetegség lett, az antidepresszánst amit felírt viszont nem váltottam ki. A háziorvos viszont Frontint írt fel, 0,25 mg-osat. Először 2x1-et szedtem minden nap, most már csak amikor úgy érzem hogy kell. Ez van hogy napi 2 és van amikor egy sem. Nekem ez segített. Most járok pszichológushoz hogy egyszer majd teljesen el tudjam hagyni a gyógyszert. Ő ajánlott nekem egy könyvet: Dr. Belső Nóra - Félelem, szorongás, pánik. Érdekes volt.
19. Jucuska0 (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2022. márc. 20. 17:42

Azt írtad az idő segített semmi más és hét évig tartott,illetve hogy mondtad magadban hogy ez hiszti semmi más.

Ezzel az utóbbi módszerrel jöttèl rendbe hét év alatt ? Vagy nagyon félre értettelek?

Egy barátnőm küzd vele ,neki egy nagyon rossz munkahely hozta ki,ahonnan eljött de csak rosszabb minden.

Én is azt próbálom neki át adni,hogy ezt csak magának generálja,mert csak erre figyel,csak ezen jár az esze de azt mondja ördögi kör.

Ha éppen elvan lefoglalja magát akkor is jön az érzés mondjuk hogy nem kap levegőt és megfullad,aztán megint rossz kedvű és letört.

Tegnap is ez volt .

Egész nap jól volt , ő ajánlotta hogy menjünk el sétálni,aztán amire oda értem pont megint jött az érzés hogy nem kap levegőt.

Elmentünk sétálni de szinte reszketett és hazamentünk,mert azt mondta szorong és olyan mintha nem is a saját szemével látná azt ami körülötte van.

Hazament befeküdt az ágyba és sírt.

Nagyon szeretnék segíteni rajta,mert látom ahogy a boldog nő,a sikeres vállalkozó teljesen tönkremegy ,és konkrétan a boltját is nagy ívben le💩lja.

18. Szavitri (válaszként erre: 17. - Hajni0128)
2022. febr. 17. 17:11
Köszönöm szépen 🙏🙂
17. Hajni0128 (válaszként erre: 16. - Szavitri)
2022. febr. 17. 14:16

Nagy mázlija, hogy helyrejött 🙂 Sok embernek nagyon nehéz kilábalni belőle segítség nélkül pláne, ha még depresszió is társul hozzá.


Így igaz...életmódváltás és pozitív gondolatok, persze tudom, hogy ez a legnehezebb része, de sokat számít. Drukkolok hogy rendbe jöjjön minden nálad 😊

16. Szavitri (válaszként erre: 14. - Hajni0128)
2022. febr. 17. 06:43

Szia,

Köszönöm a válaszod 🙂

Egy ismerősömmel beszéltem nemrég és mondta, hogy panikos volt de helyrejött. Volt egy élethelyzet, ami kiváltotta és amikor az oldódott kívül /belül, a tünetei is enyhultek, végül elmúltak...

Azt hiszem, hogy nálam is az életmódváltás és a gondolatok pozitivra hangolása lesz a jó út talán... Nekem egy párkapcsolat alatt jött elő.

15. Szavitri (válaszként erre: 13. - Jasmine24)
2022. febr. 17. 06:37
Köszönöm szépen 🙂
14. Hajni0128 (válaszként erre: 1. - Szavitri)
2022. febr. 16. 23:11
Szia! Én 12 éve vagyok pánikos, hol jobb, hol rosszabb napokkal. Ismerős amit írsz. Akárhányszor elmegyek orvoshoz, sose találnak semmit. Meditálni szoktam ill.légző gyakorlatokat végezni, ami lejjebb viszi a pulzust, meg állítólag átformálja egy kicsit a gondolatokat. Most tűrhetően vagyok 🙂
13. Jasmine24 (válaszként erre: 12. - Szavitri)
2022. febr. 16. 22:44
Örülök neki! Elfog múlni csak lekell az embernek kötnie magát jó és pozitív dolgokkal! Ez a nyitja mindennek 😉😊
12. Szavitri (válaszként erre: 11. - Jasmine24)
2022. febr. 16. 17:22
Köszönöm 🙂 nagyon jól esett, hogy kaptam üzeneteket. Kicsit enyhült a kétségbeesés. Jó olyanokkal beszélgetni, akik átestek hasonlóan.
11. Jasmine24 (válaszként erre: 10. - Szavitri)
2022. febr. 16. 15:59
Igen ezek mind nagyon jo dolgok. Sot, en meg szoktam jo beszelgeteseket is hallgatni Youtube-on, akar azokra alszom el, vagy ejjel ha megebredek csak bekapcsolok egy ilyen nyugtato beszelgetest/interjut/eloadast es maris ott vannak a gondolataim es nyugodtan vissza tudok aludni. :)
10. Szavitri (válaszként erre: 8. - Jasmine24)
2022. febr. 16. 12:55

Elkezdek úszni járni és festeni 🙂

Régen meditaltam. Azt hiszem, hogy azt is jó lenne újra megtalalni. Pont tegnap este gondoltam rá, hogy beiktatom az estékbe.

9. Szavitri (válaszként erre: 8. - Jasmine24)
2022. febr. 16. 12:48

Szia,

Köszönöm szépen a válaszod.

Igen, próbálok másra figyelni.

Igazából az a baj, hogy figyelem és félek is tőle.

2022. febr. 16. 11:42
Nekem is volt hasonlo tunetem az elmult idoszakban, de azelott soha. Egy eleg huzos idoszakon vagyok tul, szerintem az szervezet valahogy reagal a stressre, traumakra. En ugy godnolom egy kiados pihenes, olvasas, jo filmek nezese, valami hobbi ami lefoglalja az embert es a sport segitenek. Szerencsere mar nem nagyon jon elo nalam, miota "ongyogyitast" vegzek.
7. Szavitri (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2022. febr. 16. 08:34
Köszönöm szépen 🙏🙂
6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Szavitri)
2022. febr. 16. 08:22

Igen, tudom.

Volt hogy egész éjjel a telefonomon játszottam, mert attól féltem, hogy ha elalszok leáll a légzésem.

Tudom, min mész keresztül.

Ha bármi van, írj nyugodtan!

5. Szavitri (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2022. febr. 16. 08:18

Köszönöm szépen!

Igyekszem elterelni a fókuszt, de sajnos valahogy folyamatosan figyelem... Éjjel nincs,de a reggelt már ezzel kezdem.

4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Szavitri)
2022. febr. 16. 08:12

Igen, nyugtatót én is kaptam.

Nem segített, viszont a lerakása kín szenvedés.

Ne kezd el.

Nekem az segített, hogy rengeteget olvastam illetve átgondoltan, hogy semmi bajom. Ezt én csinálom saját magamnak.

Sokat mondogattam magamban, hogy ez hiszti. Hagyd abba! Semmi bajod!

Majd szép lassan abba maradt.

Azért még néha előjön de le tudom kűzdeni.

Figyeld majd meg , ha valamivel lefoglalod magad addig semmi bajod.

3. Szavitri (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. febr. 16. 08:04

Köszönöm szépen a válaszod.

Neked is egész napos volt?

Megkerdezhetem, hogy valami segített - e?

Elkezdtem egy terápiát, gyógyteák...

A háziorvos nyugtatot szeretne adni, de azt inkább elkerulnem

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Szavitri)
2022. febr. 16. 07:52

Volt bizony.

Nekem 2 egymást követő haláleset okozta.

Csak 7 évet szenvedtem tőle...

Idő segített, semmi más.

2022. febr. 16. 07:45

Sziasztok,


Pár évvel ezelőtt szétesett egy kapcsolatom és sajnos időnként pánikrohamok törtek rám éjjel : mellkas szoritas, legszomj, félelem. Ezek ritkán voltak, és 20 perc múlva el is tűntek. Múlt szeptemberben volt egy stresszes idoszakom és egyik éjjel újra megjelent a roham, de most órákig tartott és a tünetek nem múltak el. Egész nap légzeszavar és mellkas szoritas volt. Olyan, mintha megakadna a levegő, és néha ásítasok törnek rám... Aztán októberben elmúlt, de novemberben újra megjelent és azóta tart... Voltam : mellkas CT, szivultrahang, pajzsmirigy vizsgálat, vérvétel, allergia vizsgálat, pulmonologian azt mondta a doki, hogy tökéletesen működik a tudom, nincs asztma....

Volt - e valakinek hasonló?

Ha igen, mi segített?

Köszönöm szépen!!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook