Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Légzéstechnikák fórum

Légzéstechnikák (beszélgetős fórum)


2010. máj. 16. 20:54

Tegnap próbáltam a tűzlégzést,vagy 10×.

Ma meg majd beszakad a hátam.

8. Médy-25 (válaszként erre: 7. - 7717d911a9)
2010. jan. 25. 19:52
köszi :D
7. 7717d911a9 (válaszként erre: 6. - Médy-25)
2010. jan. 25. 19:50

Egy kis segítség a tűzlégzéshez:


[link]

6. Médy-25 (válaszként erre: 5. - 7717d911a9)
2010. jan. 24. 22:42

Hűűű..te aztán tudsz :D! Asszem kipróbálom ezeket is! Nekem is néha szokott fájni a hasam,meg sokszor a tüdőm is,mikor próbálom a helyes légzést..de nem szoktam abba hagyni,csak ha már nagyon muszály!

Igen nagyon nehéz lélegezni helyesen..és ezért kell megtanulni! Nos egyet értek a felületes légzéssel! Én meditáció közben is szoktam gyakorolni,mert a kettő hat igazán! Asszem! :D

De látom te többet foglalkozol a légzéssel! :D

5. 7717d911a9 (válaszként erre: 2. - Médy-25)
2010. jan. 24. 22:33

A legtöbb ember csak tüdőből lélegzik és felületesen, rendezetlenül, úgyszólván "piheg".


Alapszabály hogy ha tehetjük mindig orron keresztül lélegezzünk. Így a felmelegített levegő megtisztul a szennyeződések 70%-ától.


Természetesen vannak technikák amik a szájat is igénybe veszik, ráadásul ha túlzott fizikai eröltetésnek vagyunk kitéve!!!


Egy légzéstechnika begyakorlásánál elengedhetetlen a tudatos figyelem és a ritmus.

4. 7717d911a9 (válaszként erre: 2. - Médy-25)
2010. jan. 24. 22:19

Én a "tűzlégzést" szoktam csinálni.

Mivel a hasban gyűlik össze a legtöbb félelem, feszültség, méreganyag, ezért ez a technika igazán nagyon fontos.


Technika:


Gyors ritmikus légzés. Has kinyom, orron be a levegő. Has behúz orron ki a levegő.


Kb. 20 nap amíg rögzül ez a technika, nem könnyű elsajátítani. Hasi fájdalmakkal is járhat mivel valami "ott" megmozdul.


Az energia és a látás viszont nagyon tisztul, erősödik.


A csecsemők is először "tűzlégzéssel" lélegeznek.


A belső szervek oxigénhez jutnak és ez nagyon egészséges.

3. 7717d911a9 (válaszként erre: 2. - Médy-25)
2010. jan. 24. 22:13
Nos a fórum azért készült hogy megosszuk egymással a technikákat és alkalmazzuk amelyik a szimpatikus.
2. Médy-25 (válaszként erre: 1. - 7717d911a9)
2010. jan. 24. 22:07

Szia! :)

Én amiket szoktam csinálni,az hogy az orron úgy szívd be a levegőt,hogy a hasad töltődjön előbb,és az után a mellkasod,és kifelé úgy fújd,hogy előbb a hasból távozzon,és végén a mellkasból! Ez jó szokott lenni nekem,és a stresszes helyzetbe is jó,mert először a gyomrod szorul,és onnan kell a szorongást "kilazítani"! Ezt úgy olvastam egy cikkben,és azóta csinálom lefekvés előtt..ez állítólag a jóga légzés! :)

De van olyan is amikor csak a has,és csak a tüdő külön lélegzik..tehát hasi,és mellkasi légzés..de van tüdőcsúcsi,amikor a mellkasodba szívod a levegőt,és egy kicsit mikor a vállad is megemelkedik akkor jut be a tűdőcsúcsba! :)

De nem mindíg hasznos az orron be,és szájon ki levegővételt,mert pl. az asztmásoknak ez a jobb amikor csak az orron vesznek levegőt ( mélyet ),és ott is fújják ki,mert a tüdő térfogatát nőveli! Vagy valami ilyesmi :D..és ezt is kipróbáltam...egy kicsit nehezebb,mert én is asztmás vagyok,és így nehéz lélegezni! :D

Na én amit tudtam azt leírtam..remélem hasznos lesz :D!

2010. jan. 24. 20:19

Legközvetlenebb kapcsolatunk a földi életünk során a levegővel történik.


Ezért a légzést elsőszámú gyógyítóerőnek tartom, hisz ennek a hiányában nem létezhetnénk.


Hibás életvitelünk a légzésben is megmutatkoznak amik súlyosbító hatással vannak egészségünkre és életminőségünkre.


Bárhova is tartozol, ha tudsz valamilyen hasznos légzéstechnikát, kérlek osszd meg velünk.


Így létre hozhatunk egy egészségesebb, fejlettebb társadalmat, mely csak fokozatosan tud gyarapodni.


Neked is érdeked hogy egészséges emberek vegyenek körül, hiszen köztük élsz és befolyásolnak Téged a saját hangulataikkal.


Ne félj bőkezűen bánni az információkkal!!!


Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook