Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Legyen szíves magyarázza el valaki, mit jelent az írásjelhalmozás? fórum

Legyen szíves magyarázza el valaki, mit jelent az írásjelhalmozás? (beszélgetős fórum)


14. csemár (válaszként erre: 1. - Fox Mulder)
2022. ápr. 12. 12:59

Az írásjelhalmozás alatt azt érjük, hogy egy helyett több írásjelet használunk egyszerre, egymás mellett.

Hagyományosan az írásjelhalmozásnak a figyelem felkeltése (volt) a célja: "Figyelsz???", "Takarodj!!!" (A"..." nem "írásjelhalmozás", hanem külön funkciója van, más, mint a "."-nak.

Újabban, azt tapasztalom, minőségében változott meg az eredeti helyzet, de - ha jobban a mélyére nézünk -, az össze-vissza írásjelhalmozásnak továbbra is a figyelem felkeltése a célja.


Forreszt kacagásai nekem is hiányoznak, nem kicsit.

13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fox Mulder)
2022. ápr. 12. 08:00

Nem vagyunk egyformák, tolerálni kell mindenki furcsaságát szóban, írásban, viselkedésben.

Nekem a magyar és a történelem volt a kedvenc tárgyam, én azokban jeleskedtem.

Ma már csak öreg vagyok, és azt veszem észre,hogy szép lassan lemaradok mint a borravaló...-)

12. 37e1ff8723 (válaszként erre: 1. - Fox Mulder)
2022. ápr. 11. 21:02
Nem tudom.
11. Fox Mulder (válaszként erre: 10. - Globus)
2022. ápr. 11. 20:54
Itt a Hoxán még én sem futottam bele ilyenbe, az internet egyéb bugyraiban már sokszor láttam. Csak egyszerűen nem értem, mit jelent. Kissé megnyugtató, hogy mégsem én vagyok az UFO és mások se nagyon tudják lefordítani.
10. globus (válaszként erre: 1. - Fox Mulder)
2022. ápr. 11. 20:13
Nem találkoztam ilyennel. Valamelyik fórumtársunkra gondolsz?
2022. ápr. 11. 18:24
Ez még gondolom, nem írásjelhalmozás, de 2-3 kérdőjellel hülye vagy értelmetlen kérdésre vagy reakcióra reagálunk.
2022. ápr. 11. 18:10
Nemrég vesztettük el egy kedves fórumtársunkat, Forrest-et. Ő hasonlóképpen beszúrt írásjeleket. Először nem értettem, aztán rájöttem hogy ezzel hangsúlyt is adott egy gépelt szövegnek és így könnyen olvashatóvá vált a mondanivalója. Legalábbis nekem. Én máshol nem találkoztam ilyennel, biztos van aki véletlen csinálja, vagy fene tudja. Engem sokkal jobban zavar a vessző nélküli szöveg, kétszer kell elolvasni hogy érteni lehessen.
7. tien (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2022. ápr. 11. 17:28
:D
2022. ápr. 11. 17:18

Félrekrampácsol, aztán úgy marad.

Vagy ragad a kérdőjele. Ki kéne fújni sürített levegővel a klaviatúrát, ha meg telefonról műveli, arra nincs ötletem. 😅😅

5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Simple)
2022. ápr. 11. 16:25

Szerintem nehéz a kezük vagy vastagok az ujjaik. Több billentyűt nyomnak egyszerre és hanyagok arra, hogy javítsanak, mert az sem lenne jobb.


El sem olvasom az ilyen bejegyzéseket.

(lehet, hogy ez a célja?:))

2022. ápr. 11. 16:22

Nekem olyan, mintha rikacsonának.

Mondjuk vannak olyan társaik, akik még véletlenül sem használnak semmilyen írasjelet. Biztos nekik küldik sok szeretettel.

3. simple (válaszként erre: 1. - Fox Mulder)
2022. ápr. 11. 16:19
Nagyon sokan csinálják ezt, főleg idősebbek, én is megfigyeltem. Sokszor egyszerűen nem is értem, hogy mit írnak.
2. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 1. - Fox Mulder)
2022. ápr. 11. 16:15
Ez egy boomeres szokás, nem tudom én sem az okát.
2022. ápr. 11. 16:11

Nem csupán az iskolás korúak szleng nyelvezetében fordul elő, hanem meglett felnőtt korú emberek is rászokóban vannak. Szemléltetem:


- Egy balatonparti településen élek. ?????? Kedvenc időtöltésem a környezetem szépítése.


Egyre többször látom ezt, hogy valaki leír egy kijelentő mondatot, majd utánarak vagy nyolc kérdőjelet.

Pont a magyar nyelv és irodalom volt az egyetlen tárgy, amiből ötösre érettségiztem. Viszont bolonduljak meg, ha volt ilyen a magyar nyelvben, hogy a mondatok közé beszúrúnk egy raklap kérdőjelet.

Tudja valaki, hogy mit jelent ez? Ez valami új divatszleng csak lemaradtam mint a borravaló?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook