Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legyen kötelező megenni? fórum

Legyen kötelező megenni? (beszélgetős fórum)


1 2
49. genlips (válaszként erre: 1. - Szomorka00)
2014. jan. 18. 03:25

én nem tudom, valaki írta-e már...

DE... miért veszel a boltban sajtos és mogyorós krémet meg péksüteményt meg édességet??!

2014. jan. 17. 09:41

Én vitázni tovább nem akarok..más kiköpni valamit és más leköpni valakit..és a fórumindító ha elolvasod a hozzászólásait az utóbbira gondolt.

"szembeköpte volna-teljesen jogosan"Ez a mondat nem az étel kiköpéséről szólt!

A verés aztán meg vicc,mert ahogy irtam a hirtelen mozdulat az,amitől észhez tért és nem az ütés ereje,ami kb egy simogatás erősségű volt..inkább leszoktatom most az ilyen tevékenységről,minthogy ha neki valami nem tetszik,vagy valami problémája lesz,ez legyen a dolgok elintézési módja.Ahogy szafaripók is írta,rendkívül primitív módja ez a dolgok elintézésének és a gyereknek nem ezt akarom tanítani,de persze mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja.Ezen én nem akarok tovább vitázni.Leírtam a véleményem.Sziasztok!

2014. jan. 17. 09:28
Amúgy meg igen: ha megtömik a gyereket, ne csodálkozzon az óvónő, hogy a gyerek kiköpi. Az viszont már más kérdés, hogy a gyerek hova köpi - a tányérba, a földre, vagy valakinek az arcába. Itt is vannak fokozatok, és ez is sokmindent elárul...
46. szafaripók (válaszként erre: 40. - Tixtina)
2014. jan. 17. 09:26
Hát, a nyelvtanba ne menjünk bele. Az egyik mondatban még a férjedről van szó, hogy bement az egyik gyerek miatt cirkuszolni. Majd azt, hogy örüljenek, hogy nem a másikkal csinálták, mert akkor jött volna a szembeköpés. Ha akarom, így értelmezem, ha akarom úgy...
45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 17. 09:01

Ne csináld már!

Mindent félre értesz.

Ezek szerint én is kaptam volna egy szájast tőled, mert lehánytam az óvónénit is, amikor belém tömte a kaját? Ezen az apukám pl. nagyon jól szórakozott. Megkapta, amit érdemelt, azt mondta:)))


Tixtina is erről írt. Ha a lányát tömték volna meg, akkor tuti, hogy kiköpte volna a kaját, azaz leköpte volna.



Mire jó az, hogy mindent félre magyaráztok, és még rám mondják itt, hogy utálatos vagyok.



Aha, tehát te vered a gyerekedet. Ezt nagyon csúnya dolognak tartom! Mondjam, hogy kik szokták ezt csinálni? Szerintem ilyet csak egy agresszív, idegbeteg szülő tesz!

2014. jan. 17. 08:57
Mondjuk ezt én is félre értettem,azt hittem apuka köpte volna le,de félre érthető volt.. Egyebként nekem is 4 éves a kislányom és bátran vállalom ha ezert most meg is köveztek,ha esetleg mert köpködni kapott egy szájast, egyszerűen nem tűröm el h köpködjön,jó mondjuk ez kb egy simogatás erősségű,mert a hirtelen mozdulat az amitől megdöbbent.Nem is csinálja..én is arra tanitom, h védje meg magát de ne ilyen módon,komolyan ezt a dakota kis gyerek csinalhatja az enyém biztos nem fogja! De te tudod..
43. jozsi.38 (válaszként erre: 35. - Szomorka00)
2014. jan. 17. 07:30
vagyis játszma. rövidre kell zárni, ha nem eszi meg nem kap mást enni és éhen marad. én következetesen mondom olyankor, hogy ti kértétek, ha nem tetszik, akkor nem kell enni. ebbe belefutottam, amíg kicsik voltak, azóta nem játszom el, hogy jó akkor csinálok mást. egy frászt! akkor ha a másik kaja is kész, azt sem kérik, hanem egy harmadikat
2014. jan. 17. 07:13

Tixtinát félre értitek:)

A gyerek köpte volna szembe, ha bele tömik a kaját. A kislánya, és nem a szülő:)


Ahogy írtam én is, hogy hánytam ettől, amikor ezt tette velem az óvónéni. És az apukám mondta is, hogy örüljön neki, hogy csak ennyi bajom lett.


Tixtina ugyan ezt mesélte. A fiába bele tömték a kaját, az apja bement és elbeszélgetett az óvónénivel, de ha a lánya lett volna, akkor a kislány biztos leköpte volna:) Gondolom neki a habitusa erőteljesebb, mint a fiáé:)

2014. jan. 17. 04:36

Ugyanúgy,mintha megtömnék egy másfél éves gyereket,és nem kívánja a kaját-ő is szembe találna vele.

Mondat értelmezés!Általános iskola alsó tagozat.

40. tixtina (válaszként erre: 38. - Szafaripók)
2014. jan. 17. 04:31

Ki mondta,hogy a felnőtt köpköd????

Gyerekről volt szó.Ha figyelmesen elolvasnád,amit írtam,nem írnál hülyeséget!

39. anya4005 (válaszként erre: 29. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 17. 00:46
Nekem meg azon kerekedett ki a szemem,h apuka miért csak a lányát védelmezné ilyen vehemensen,a fiát miért nem?!
38. szafaripók (válaszként erre: 37. - Tixtina)
2014. jan. 16. 22:01

Azért ha már adott a jóisten egy szájat, amivel köpni tudsz, talán tudsz vele beszélni is.

Abban igazad van, hogy nincs joga megtömni a gyereket, neked viszont nincs jogod leköpni. Ennyi erővel "jogosan" fel is pofozhatnád.

Nem hiszem, hogy értelmes felnőtt embernek ezt köpködéssel vagy üvöltözéssel kellene lereagálni.

Épp a héten történt, hogy egy másik csoport óvónője úgy rákiabált a gyerekemre egy semmiség miatt (futkározott az üres aulában indulás előtt), hogy a gyerek percekig zokogott. Amikor megnyugodott, az óvónő után mentem, de eszembe se jutott leköpni, viszont kérdőre vontam. AMikor azzal jött, hogy nem szabad futni bent, megkérdeztem, hogy ez rendben van, de miért kell üvölteni a gyerekkel. Esküszöm jobban szégyelte magát, mintha köpködni kezdek - mert az az én primitívségemet bizonyította volna, így viszont...

37. tixtina (válaszként erre: 36. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 16. 21:02

Az is megalázó,ha megtömik az embert.Felettébb gusztustalan!

Persze,értem.Nos,egy 4 éves gyerek nem fog mérlegelni,hogy milyen szokás,hanem ösztönösen cselekszik.Ennyit erről.

36. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 32. - Tixtina)
2014. jan. 16. 20:49
Értem amit írsz, de más véleményen vagyunk..6-7 féle kaja nem lehet változatos,ezt te is tudod..na mindegy én vitázni nem akarok..a te dolgod.Köpés:Őszinte leszek,azért akadtam fent ezen mert ez a tevékenység nem magyar szokás(remélem érted mire gondolok) és ez egy rendkivűl gusztustalan dolog,amellett h megalázó is..én is kiállok a gyerekem mellett,a bölcsibe anno a dadus volt aki minősithetetlen módon viselkedett,megmondtam neki,igazgatonak is és àtvittem másik bölcsibe..szóval idegessegembe vszinű én is orditoztam volna vele és az igazgatóhoz is mentem volna,de leköpést azért durva lett volna.. Szerintem
2014. jan. 16. 19:08
a gyerkocok 4 és 6 évesek.lényegében ez az élettársam akarata h egyenek meg mindent.sok vitánk is van emiatt.ami kaját illeti ,mások szerint nagyon finoman fozok.de a gerekek is csak truccolnak velem.mert volt pl. mikor bab volt ebédre és nagy vitával ették meg.mert h ok azt nem szeretik,vacsora meg nem akartak mást enni mert az milyen finom.volt kérték h spenotot csináljak mert az finom és milyen régen sináltam.kedveskedni akartam,az csináltam ebéda,akkor meg már utálták és alig akarták megeni.azért szerintem,szugség van olyan ételekre amiben,viaminok és rostok vannak.fejlodésben lévo gyerekeknél.
34. tixtina (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 17:07

Na az én fiam dettó-az én pizzámat nem ette meg,de a barátnőmét igen.Ugyanazon recept szerint készítettük el,de az övé valamiért finomabb volt.

A menzán készült zöldborsófőzeléket,és paradicsomlevest imádja a gyerek,de amit itthon csinálok az már nem jó.

A lányom meg pont a borsót nem eszi,a fejtett babot,mert belemegy a fogába,és a gombát utálja.Ezeken kívül mindenevő.

Azt tudom,hogy én nem szerettem a menza kosztot,mert a nagymamám szakácsnő volt,és remekül sütött,főzött.

33. 66429b468f (válaszként erre: 29. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 16. 17:04
A lehetôség adott esetben elég szûk. Annak meg semmi értelme, hogy az étkezéssel szinte megerôszakolják a gyermeket!
32. tixtina (válaszként erre: 29. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 16. 16:55
Nem hagytad volna rá???Teljesen más elven vagyok.Ha a gyermek ennyire válogatós,bizony nem sok mindent lehet tenni.Azokat az ételeket készítem el neki,amit szeret.Változatosan főzök,de arról nem tehetünk,hogy rossz étkű a gyermekünk.Van egy felnőtt bátyja,aki szintén finnyás-alig eszik.
31. tixtina (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 16:44
Nem feltétlenül,de vannak rossz emlékeim a sóskával.A lányom mindkettőt imádja,a fiam egyiket sem eszi meg.
30. tixtina (válaszként erre: 29. - Valakivagyok1984)
2014. jan. 16. 16:40
De igenis komolyan gondolom!Semmi,de semmi nem jogosítja fel az óvónőt,hogy megtömje a gyereket!Ha undorodik valamitől,nem az a megoldás,hogy erőszakkal a szájába tuszkolja az ételt!
29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 19. - Tixtina)
2014. jan. 16. 16:14
Azért a szembeköpésen kissé kikerekedett a szemem,remélem ezt nem gondoltad komolyan,írom úgy h én is anya vagyok..azert egyebkent nem normális dolog,h 6-7 féle dolgot eszik meg..ezt azert en nem hagytam volna rá,mert később egészsége látja kárát..nem azt mondom,h tömni kell,csak valami módszert kellene találni,mert a főtétel kell a szervezetnek!
28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2014. jan. 16. 15:39

Épp gondolkodtam, hogy majd csinálok én magamnak, és ki fogom próbálni fahéjas porcukorral:)

Ez nagyon jól hangzik!

27. szafaripók (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 15:37
Túrógombócot próbáld tejföllel és fahéjas porcukorral. Na úgy az igazi!:)
26. cel (válaszként erre: 1. - Szomorka00)
2014. jan. 16. 15:35
Nem tartom helyesnek ezt az eljárást, ezzel csak rontani lehet a helyzeten. Annak idején anyukám próbálkozott ezzel nálam, szomszédasszonyi tanácsra. Tetszett, nem tetszett meg kellett ennem valami leves félét, a lényeg hánytam, beteg lettem és évekig nem ettem meg a piros színű leveseket, ha csak megláttam hánytam. Anyukám nem követte el ezt a hibát már a két hugomnál, még is megtanultak mindent megenni és még csak betegek sem lettek, nem útálták meg egy életre a főtt ételt. Egyébként nagyon sokan csak a főtt ételt tartják rendes ételnek, szerintem meg ami tápláló, az mind rendes.
25. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2014. jan. 16. 15:29

És vannak a rossz élmények is. A sárgaborsó főzeléket sosem ettem meg és persze még sok dolgot (túrós tészta, túrógombóc)

A kolléganőm ajánlotta, hogy menjünk a munkahelyünkhöz közeli gimibe enni a menzára. A menza kaját szeretem:)

Persze jött a sárgaborsó, amit utáltam, de megkóstoltam és ízlett. Azóta rendszeresen főzök is és a fiam egyik nagy kedvence.

A túrós tésztát sem szerettem 40 évig, mert mi nem szoktunk rá cukrot tenni. A kolléganőm mondta, hogy ő úgy szokta, hogy tejföl, cukor, szalonna. Ez így nagyon ízlett, azóta megeszem.

Túrógombóc még mindig nem megy. A menzán az volt a problémám mindig, hogy fuldoklottam tőle, így nem ettem meg sosem. Néhány éve a barátnőm főzött és ettem belőle. Sokkal jobb volt, mint a menzás, de még mindig nem szeretem.


A fiam sokáig nem ette meg a töltött paprikát. Egyszer az unokatesóm pont azt főzött és az én fiam két pofára falta és közölte, hogy az enyém nem jó, de ez nagyon finom. Kiderült, hogy azért nem eszi az enyémet, mert én teszek bele cukrot. Amióta én sem cukrosan főzöm megeszi:)


Lehet ez a probléma sok embernél, hogy nem olyan ízű, mint ami neki megfelel.

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Tixtina)
2014. jan. 16. 15:22

Gondolod attól van ez?

Én azt vettem észre, hogy ritka az, ha valaki mindkettőt szereti. Én pl. a spenótot szeretem, de a sóskának a szagát sem bírom. Nem tudok róla, hogy belém erőltették volna.

A fiam mindkettőt szereti, a férjem pedig csak a sóskát.

2014. jan. 16. 14:52
Nekem a sóskát erőltették a szüleim-azóta is utálom:O Csak a spenótot eszem meg.
22. tixtina (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2014. jan. 16. 14:51

Egy életre megutáltatják az emberrel.

A férjem is így járt a zsíros kenyérrel-azóta nem eszi meg hidegen a zsíros dolgokat-vajas kenyeret,stb.

2014. jan. 16. 14:51
Nálunk büntetesbôl sárgaborsó- és lencsefôzeléket kellett volna ennem. A mai napig irtózom mindkettôtôl!
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Tixtina)
2014. jan. 16. 14:49
Ezt velem is megtették az oviba. Tökfőzelék, zsíros, kövér hússal és levesben nagy hagyma, amit kikotortam a tányér szélére. Belémtömték, én meg odahánytam nekik a földre. Az eredmény annyi, hogy nem eszek hagymát és tökfőzeléket, és persze zsíros húst sem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook